Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

Cement73

Skvelá ľahká komédia o lúzrovi, ktorý je tak beznádejný až to bolí :) A v tej beznádeji sa snáď aj takému Vojtechovi možno niečo podarí. Horkýže Slíže ako skvelý doplnok. ()

Faila

Současnou slovenskou kinematografii téměř vůbec neznám, takže nevím, jak moc velký "poklad" tenhle snímek je oproti jiným slovenským filmům. Mně to přišlo moc milé, ačkoliv se nedokážu rozhodnout, jestli to bylo spíš úsměvné nebo smutné - na první pohled byly některé příběhy k popukání, ale pod povrchem byly opravdu spíše k pláči (Laco a Saška). Herecké obsazení velice sympatické a sympatičnost filmu ještě vyšperkovala hudba, takže za mě velice povedený film. ()

agassi68

Vydržal som to pozerať až do konca, čo značí že starnem :). Panelákoidný film by bol lepší bez cirkusových vložiek Kemku a spol. Dala by sa z toho urobiť slušná malá dráma s Landlom a Vrablicovou. Avšak to by nesmeli naši múdri tvorcovia chcieť všetko a naraz.. ()

Rathalos

Na slovenske ubohe pomery vyborna komedia hlavne vdaka dvojici Matej Landl a Marian Miezga,ti dvaja boli fakt podareni...:-) ()

Darckol odpad!

Čakal som viac - oveľa viac. Ale celé to bolo nejak spomalené, trápne, vtipy na mňa nefungovali... Vyžarovalo na mňa iba zúfalstvo a istým spôsobom ,,hluchota" filmárskej práce. 1,0/10 Landla mám rád, ale na toto nestačil... ()

Drom

Chudák Vojtěch. Mohl být hlavní hrdina ve skvělým bijáku, jenže to nějak nemělo náboj. Ne že bych se nudil, to naopak. Samotného mě překvapilo, že mě film s takovým obsahem a při takové stopáži nikdy definitivně nenechal vypadnout z kola ven. Na druhou stranu ale o nějakém výletu do nebeských výšin se taky mluvit nedá. Docela potěšili postavy a jejich ztvárnění, nejvíc pobavil ten Vojtěchův nezbednej kamarád Laco, kterej uměl vykouzlit z cigára dudlík. Tedy alespoň to tak v té scéně kvůli střihu vypadalo :) Našly by se tam tedy i jiný dobrý momenty a Horkýže slíže byli vtipní jako obvykle, ale přece jen to na drama nebylo vlastně dramatický skoro vůbec. A po stránce humoru to bylo spíš taková ta úsměvná komedie než haha komedie. Někdy vypadající zbytečně příliš levně, v ostatních případech je vizuální stránka nenápaditá. Prostě průměrná šedá, tady tedy spíše modrá, myš. ()

Primavera

Konečne po dlhom čase výborný slovenský film! Už vidím filmurozumejúcich kritikov, čo povedia, že kadencia sprostých slov je príliš vysoká a ja na to, že všetky sprosté slová boli použité tak, ako používate toaletný papier vo vašom intímnom živote. Adekvátne presne a dúfam, že aj úsporne. :-) Product placement som nepostrehla, vlastne áno, Bratislava sa mi v tomto filme ohromne páčila, takže reklama na toto mesto je vydarená. No a dej? Základom dobrého filmu sú vraj tri veci: 1. dobrý scénar 2. dobrý scénar a 3. dobrý scénar. Gratulujem k získaniu troch podmienok na získanie venca z bobkového listu! Scénarista nemal bobky a pokojne sa pustil do kritiky našich životov, konzumného zmýšľania a dokonca do kritiky náboženských fanatikov ako proti-pólu k tomu konzumu, ktorý nefunguje ako proti-jed. Otráviš sa aj tým, môj zlatý kresťanský spoluobčan... Ak sa chcete pobaviť a zamyslieť, respektíve zamyslieť sa popri spontánnom smiechu, Vojtech je váš. Je taký ako väčšina z nás. Ani zlý, ani dobrý, občas nemožný, občas klamár, lebo pravda vyznieva niekedy fakt debilne. Posolstvo filmu pre mňa? Majme sa radi takí, akí sme. Matej Landl to pred premiériou presne vyjadril: "Nie som ako Vojtech. Ale mám ho rád." Tak si skočte na tento film a naučte sa viac mať rád samých seba. ()

Veronica27

Musím říct, že tady bylo něco ...co mě celou dobu docela bavilo.Soused Laco, který válel celou dobu neměl chybu.Křesťané byli perfektní, smála jsem se.Hold tady vypnout a bavit se. ()

Demonic189

Zo začiatku super zábava (najmä párik susedov je na zožratie!), avšak s pribúdajúcimi minútami čoraz vacšia a nezaujímava nuda bez nápadov. Zeby rejžovy došla štav? ()

Forty-

Toto sa ťažko hodnotí. Extrémne zlé a silené herecké výkony boli asi zámer, ale sakra dlho som si na to zvykal. Miestami to bolo tak zlé že som to chcel vypnúť, ale potom keď sa človek naladí na vlnu "toto je hovadina typu Megažralok vs Crocosaurus" tak si ten humor začne celkom užívať. Ponožky v sandáloch super, Horkýže super, ale miestami mi bolo trápne aj za tých hercov. ()

tančísvlky odpad!

Prosím Vás slovenskí tvorcovia už nič netočte, pretože je to stále na jedno brdo. Stále obrazy bez hercov, seriálová nuda, scenáre bez mozgu a ako toto všetko majú diváci vydržať ??? Ak toto je reprezentatívny film na Nový rok pre RTVS, tak skutočne už nemá cenu ďalej písať už vôbec nič ... ()

Monggol

Horko-ťažko tri *** Aspoň tam nebol až tak citeľný trápny pseudohumor slovenskej tvorby a navyše pekne vykreslili bigotné ovečky. ()

GTS_PUNK

Film Vojtech režiséra Viktora Csudaia z roku 2015 je typickým slovenským počinom z tohto obdobia, v ktorom sa vyskytuje humor iba pre humor. To znamená, že množstvo toho, čo sa snímka snaží prezentovať ako humor v skutočnosti ani humorné nie je, pričom v niektorých scénach má divák skôr nepríjemné pocity trápnosti. A hoci je v tomto prípade takýchto scén viacero, príbeh o nešťastnom štyridsiatnikovi Vojtechovi (Matej Landl) ponúka aj niekoľko dobrých scén, trefných dialógov a vtipných hlášok. A tie z neho v konečnom dôsledku robia vcelku podarenú a pozerateľnú komédiu. Hoci snímka, ktorá stavia predovšetkým na situačnom humore, má aj svoje muchy (ide najmä o prehnané vystupovanie Zuzany Šebovej a Mariána Miezgu), pozitíva v nej – síce len tesne, ale predsa – dokážu prekonať negatíva. Dielo, postupne sa meniace na vzťahovú frašku, v ktorej sa postavy zamotávajú vo vlastných klamstvách, má relatívne dobré tempo, ale akosi zdanlivo uponáhľaný koniec. Pri ňom má divák pocit, ako keby tvorcovia už nemali veľa času, tak ho jednoducho nasilu "uťali". Ale tento malý nedostatok im možno prepáčiť s ohľadom na to, že ide o lepšiu slovenskú komediálnu produkciu, s ktorou to má divák v iných prípadoch skutočne veľmi ťažké. Viac si však tvorcovia, pravda, mohli dať záležať na logickej výpravnej nadväznosti jednotlivých scén, keďže neraz sa stáva, že postavy "skáču" z miesta na miesto v rámci celej Bratislavy. Čo sa hereckého obsadenia týka, vo filme sa v menších či väčších úlohách objavuje plejáda slovenských hereckých tvárí. Spomedzi všetkých je logicky najvýraznejší a zároveň aj najlepší práve Matej Landl v hlavnej úlohe. Hrá presvedčivo, vtipne, rola Vojtecha mu pasuje. Vojtech je prekvapivo podarenou komédiou. Stále je však potrebné mať na pamäti, že ide o slovenskú produkciu, od ktorej nemožno očakávať zázraky. Aj preto snímka miestami pôsobí ako televízny počin, nad čo sa však divák v tomto prípade dokáže povzniesť. Ani zďaleka nejde o to najlepšie, čo človek kedy uvidí, ale na jednoduchosť a snáď aj hlúposť, ktoré sa tu spájajú, sa pozerá dobre. A to je najdôležitejšie. ()

himor

Jujuuuj to bola chujovina...ale strašná, Landl tam hral ako vemeno s veľkým V...každopádne Miezga...to bolo teda niečo :D keby tam nehral, bol by to tutový odpad. Strašne som sa tešil, keď konečne príde na scénu a čo zase zadrie a totálne sa zaxichtí, nenormálne voľačo. Preto aj hodnotenie kolíše a celú slávu zožína práve tento herec. Ď. 45% PS a nejaký ten úryvok hlodov: 1. Odkedy sme boli u teba, Júlia sa veľmi zmenila, vraj jej vadia moje názory a že som debil. 2. Tebe nestačí tvoja žena a tá kresťanka Júlia? S Julčou som sa rozišiel...nechcela mi fajčiť! 3. Keď už si nevieš nájsť nejakú ženskú, tak si poďme aspoň poriadne zatrtkať! atď. poväčšine vtipné hlašky, ktoré hovorí Miezga. ()