Epizody(10)

Budoucnost lidstva je v sázce. Skupina vědců a mocný telepat se na palubě vesmírné lodi plné tajemství vydávají do neznáma. (Netflix)

Recenze uživatele noriaki k tomuto seriálu (1)

Nightflyers (2018)

No dobře. Přiznám se, že díky bombastickým trailerům a autorovi předlohy jsem čekal AAA seriál s ohromným rozpočtem, hvězdným obsazením a promakaným světem. Tahle naděje mi vydržela přesně jeden díl a během něj jsem svoje představy za pochodu zredukoval na alespoň slušně vypadající, smysl dávající univerzum se zajímavým dějem. Jenže i na tohle mi režisér a scénář ukázali prostředníček. Posádka Nightflyers je sbírka pošuků, neurotických individuí a psychicky labilních trosek. Jestli je někdo vybíral, tak na základě inkluze a rasových kvót. O kompetentnost a odbornost se zajímal možná jen ze slušnosti. To je jeden z problémů. Ten druhý tkví ve faktu, že není reálně o čem vyprávět. Seriál netuší co by chtěl být. Začíná jako gore řezničina, pokračuje jako mysteriózní sci-fi, pak se překlopí do soap opery, na jeden díl nesměle prubne sociální komentář a pak se usídlí ve škatulce akční horor. To všechno s vědomím, že musí tři epizody děje roztáhnout na deset. Vyprávění se nepěkně vleče a často rozpitvává slepé uličky, v marné snaze nějak naplnit zbývající minuty. Přitom je jeho snahou pokud možno neříct vůbec nic. Zápletka nebyla špatná a Nightflyers má velice slušnou atmosféru, jenže doplatil na rozmáchlé ambice a jalový scénář. ()