Novela od GRRM má jen asi 100 stran, ale tady to vypadá, že scénaristi se pokoušeli nahustit děj o objemu jednoho svazku A Song Of Ice And Fire. Je tu všechno a nic, na horor málo hororové, na akci málo akční, na filosofickou sci-fi ve stylu Interstellar málo filosofické. Neví, čím to chce být. Možná až přečtu předlohu se dozvím více. Prostě takové nekonzistetní, ale přitom člověka zajímá co jsou zač Volcryn (tajemná mimozemská rasa, ke které titulní loď Nightflyer směřuje), že se chce dívat dál, ale některé situace jsou jen zbytečné odbočky (ztracená loď předešlé výpravy, kde přežily jen ženské). Pokud bude další série, hlavně ať má nějaké odpovědi.(16.12.2018)

Poměrně slušný sci-fi horor, alespoň na Syfy produkci. Výprava, triky, herci, atmosféra, vše mi přišlo ok místy dokonce výborné. Topkou téhle stanice ale stále zůstává Expanze. Z knížky si seriál bere jen námět, jména některých postav a pár motivů, což ale neberu jako výtku, protože předloha není kdovíjaká sláva, jen fajn jednohubka. V některých věcech mi TV produkce přišla výrazně lepší. I když má Nightflyers zajímavé motivy a docela slušně pracuje s některými postavami (Aghata, Thale, Karl), celkově působí uspěchaně a mnohdy nelogicky (chování posádky je místy fakt retardované a nedává smysl). Tu a tam se skáče od scény ke scéně bez rozumné návaznosti, což ničí emocionální efekt a upřímně řečeno, ten oppening si mohli tvůrci odpustit. Jde o zcela zbytečný spoiler, který nijak nepomáhá ději, a když na něj pak dojde, nepůsobí tak silně, jak by mohl (a to je Aghata asi nejsympatičtějí postava příběhu). Zatímco jiné seriály natahují děj o ničem, tady se toho děje hodně a 2-3 episody navíc by prospěly logičtější návaznosti na konkrétní události. Hodně přešlapů by se přitom dalo poměrně snadno napravit zásahem do scénáře. UI, virtuální realita, telepatie, mimozemský život, alternativní reality - je to prostě mišmaš jako ze Star Treku. Jenže space opery v TV produkci mají obvykle na jednu sezónu minimálně dvojnásob episod a fungují epizodicky. Tady se tak vcelku slušné nápady míjí účinkem a dohromady zatím pořád nefungují uspokojivě. Jediné, co považuji za výborné, bylo vše kolem telepatie a odhalování mimozemských "technologií". Od 7 dílu nabírá děj obrátky a několik emotivních scén v závěru mi připadalo fajn, ale vyšumí to do poněkud nemasné neslané pointy. Pokud však bude pokračování, určitě na něj mrknu. Potenciál byl v rámci námětu větší, než co divák dostane, ale extra stěžovat si nebudu, protože mě to nepustilo a by jsem zvědavý na finále. Rozhodně to ale není pro každého. Za mě lehký naprůměr a 75%.(15.12.2018)

• v0jt1s3k

Slabší tří hvězdy. Předlohu jsem nečetl, ale v první půlce seriálu se postavy chovají jak retardované děti na výletě. Přijde mi směšné, že při misi, která má změnit chod lidstva, neexistuje na lodi něco jako řád, nerespektují se hodnosti, víceméně tam každý kecá do všeho. Ochranka je banda amatérů, která vyměkne při prvním menším problému a v podstatě vypadají jak najatí piráti :). Druhá půle už do toho začíná šlapat, ale i v rámci seriálu mi minimálně první dvě třetiny přišly fakt jako hloupé scifi kliše(8.1.2019)

po dvou dílech průměr...místy to vypadá lacině,místy zase naopak dobře.Stejně tak to střídá slibné a celkem povedené momenty s vatou.Pořád se tam každopádně něco děje a celkem zvažuju že kouknu na další...60%(16.12.2018)

Čekal jsem od toho více...po lehkém hypu okolo toho,že je to od G.R.R. Martina a všichni známe GoT. Kombinace sci-fi a hororu zní dobře...jenže výsledek není úplně tak přesvědčivý.Máme tu vesmírnou loď,tajemnou mimozemskou rasu,potenciální problém všech L-1 telepata.hromadu tajemství...slibná to kombinace.To se tak vypravíme na dalekou cestu vesmírem za neznámou mimozemskou rasou.Jenže nic nepůjde podle plánu....obzvlášť,když z kapitána konečně vyleze,že jejich loď je tak trochu živější....když se tam před smrti nahrála matinka.A ta nemá radost,že má někoho nového na lodi...a tak se nám hromadí mrtvoly. *S01-zatím 80%(28.12.2018)

• - Stanice Syfy zvolila netradiční cestu. Všech deset epizod z první série odvysílala v necelých dvou týdnech. (3T)

• - Autor předlohy, George R. R. Martin, si pochvaluje zpracování a také promluvil o změnách mezi knihou a seriálem: „Dějová linka seriálu se lehce odklání od mé novely, s čímž jsem počítal. Seriál se musel lišit od mé knihy, ať už na samotném počátku, prostředku či konci vyprávění, protože na konci je většina postav mrtvá. Nemůžete přece udělat tři, čtyři série o vesmírné lodi plné mrtvol. Vyskytuje se zde pár mezer, ale dle mého názoru se jedná o poutavou vizi budoucnosti. (3T)