Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Keďže príbeh vychádza z predlohy od George R.R. Martina, tak som sa celkom tešil. No musím priznať, dostalo sa mi poväčšine len sklamania. Uznávam, je tu veľa miest, kde atmosféra pekne zhustla, no v podstate si dej len tak monotónne plynie. Zo začiatku sa síce podarilo nastoliť pár otázok, no ich riešenie, resp. v závere nedoriešenie, mi prinieslo len rozčarovanie. Napríklad tie spóry. Skrátka kde sa vzali tu sa vzali a basta... nič viac okolo. Dosť otrava, ale dopozeral som. Slabší priemer. 55/100(14.2.2019)

 • topr harley
  ****

  Co říct k této sci-fi seriálové novince.. Nebudu se teď nějak zaobírat tím, že je to podle předlohy George R. R. Martina. Ten je sice v posledních letech hodně populární, ale tohle není žádná jeho novinka. Filmová verze byla natočena už v roce 1987. Tu jsem sice neviděl, takže porovnat nemohu, ale myslím si, že to nijak zvlášť nevadí. A abych se už konečně dostal k samotnému hodnocení: Já miluji scifi a celkově fantastiku takže pro mě je to nějakých 75%. Kdybych nebyl fanoušek, tak o 10 až 15 % méně. Seriál klasicky trpí žánrovými klišé, které jsme už v mnoha podobných filmech viděli. Jinak se se týče zpracování a herců, tak nemám co vytknout. Efekty jsou celkem na úrovní, takže rozhodně doporučuji tomu dát šanci.(5.2.2019)

 • Sidonka
  **

  Seriál začal celkem slibně a napínavě. Prvních pět epizod upoutá, ne zcela bez myšlenek. Časem se ovšem množily nelogičnosti a díry ve scénáři. Hlavně že se na plátně něco děje a je jedno, jak do sebe příběh zapadá a jaké prostředky se k tomu použijí. Například vznikl chaotický paskvil společnosti bez jakéhokoliv řádu, kde si každý zaměstnanec dělal co chce.(Spoiler: ze začátku respektovaný kapitán lodi byl po pár epizodách skoro nevýznamným členem posádky... Kapitán vůbec změnil své chování i v jiných ohledech a nemá pro to patřičné důvody. Nebo v seriálu zabijí jednoho bezejmenného zaměstnance za jeho jeden jediný přečin, zatímco nedůvěryhodný, nebezpečný vrah, kterému totálně hráblo a vyvraždil tam polovinu posádky, si pak klidně bez ochranky chodí po lodi mezi ostatními jako by se nechumelilo, protože ho druzí profesně potřebují a chtějí s ním spolupracovat. Nevím,nevím, jestli by někdo potřeboval vyšinutého, labilního jedince k důležité práci, když se jeho mentální stav může kdykoliv vrátit nebo ještě zhoršit a jehož jednání je po nějakou dobu dost nečitelné. Vše se pak vysvětlí větou: "bylo toho na mě moc, byl jsem jenom přepracovaný, měl jsem rodinné trauma, tak jsem vraždil ostatní, sorry..."). Přeplácaný nesmysl, z kterého jsem měla čím dál tím více nepříjemný pocit. Nevýrazná pointa rovněž zklamala.(9.3.2019)

 • mazzarek
  *

  Vždycky jsem si myslel, že nahoru se dostanou jen ti nejlepší ve svém oboru. Toto je pravý opak. Vezměte pár lidí z ústavu, blázince, ulice a samozřejmě někoho z Vakandy, kteří zase ukazují, že to oni jsou ti nej a máte posádku. Nezachránil to ani krátký souboj retardované posádky s feministkami z Eagle 16. Jak vlastně dopadly FEM? Pokud se chcete bavit, tak si raději zajděte do supermarketu nakoupit, protože je to daleko zábavnější, než tahle chujovina. Celá posádka mi přišla nesympatická resp. za to můžou jejich herecké výkony. Nějak jsem jim to nevěřil. Některé scény byly super, ALE.(4.2.2019)

 • okkac
  ***

  Novela od GRRM má jen asi 100 stran, ale tady to vypadá, že scénaristi se pokoušeli nahustit děj o objemu jednoho svazku A Song Of Ice And Fire. Je tu všechno a nic, na horor málo hororové, na akci málo akční, na filosofickou sci-fi ve stylu Interstellar málo filosofické. Neví, čím to chce být. Možná až přečtu předlohu se dozvím více. Prostě takové nekonzistetní, ale přitom člověka zajímá co jsou zač Volcryn (tajemná mimozemská rasa, ke které titulní loď Nightflyer směřuje), že se chce dívat dál, ale některé situace jsou jen zbytečné odbočky (ztracená loď předešlé výpravy, kde přežily jen ženské). Pokud bude další série, hlavně ať má nějaké odpovědi.(16.12.2018)

 • - Stanice Syfy zvolila netradiční cestu. Všech deset epizod z první série odvysílala v necelých dvou týdnech. (3T)

 • - Autor předlohy, George R. R. Martin, si pochvaluje zpracování a také promluvil o změnách mezi knihou a seriálem: „Dějová linka seriálu se lehce odklání od mé novely, s čímž jsem počítal. Seriál se musel lišit od mé knihy, ať už na samotném počátku, prostředku či konci vyprávění, protože na konci je většina postav mrtvá. Nemůžete přece udělat tři, čtyři série o vesmírné lodi plné mrtvol. Vyskytuje se zde pár mezer, ale dle mého názoru se jedná o poutavou vizi budoucnosti. (3T)