Epizody(10)

Budoucnost lidstva je v sázce. Skupina vědců a mocný telepat se na palubě vesmírné lodi plné tajemství vydávají do neznáma. (Netflix)

Trailer

topr harley

Co říct k této sci-fi seriálové novince.. Nebudu se teď nějak zaobírat tím, že je to podle předlohy George R. R. Martina. Ten je sice v posledních letech hodně populární, ale tohle není žádná jeho novinka. Filmová verze byla natočena už v roce 1987. Tu jsem sice neviděl, takže porovnat nemohu, ale myslím si, že to nijak zvlášť nevadí. A abych se už konečně dostal k samotnému hodnocení: Já miluji scifi a celkově fantastiku takže pro mě je to nějakých 75%. Kdybych nebyl fanoušek, tak o 10 až 15 % méně. Seriál klasicky trpí žánrovými klišé, které jsme už v mnoha podobných filmech viděli. Jinak se se týče zpracování a herců, tak nemám co vytknout. Efekty jsou celkem na úrovní, takže rozhodně doporučuji tomu dát šanci. ()

misterz

Keďže príbeh vychádza z predlohy od George R.R. Martina, tak som sa celkom tešil. No musím priznať, dostalo sa mi poväčšine len sklamania. Uznávam, je tu veľa miest, kde atmosféra pekne zhustla, no v podstate si dej len tak monotónne plynie. Zo začiatku sa síce podarilo nastoliť pár otázok, no ich riešenie, resp. v závere nedoriešenie, mi prinieslo len rozčarovanie. Napríklad tie spóry. Skrátka kde sa vzali tu sa vzali a basta... nič viac okolo. Dosť otrava, ale dopozeral som. Slabší priemer. 55/100 ()

krauset

Nightflyers jsou vlastně generickou hororovou sci-fi ve stylu sub-žánru „strašidelný dům ve vesmíru“, která nepřichází s ničím novým ani zvlášť zajímavým. Kapitán lodi, který se objevuje jako hologram, ale jinak není přítomen, dobře udělal, protože na tuhle plavbu byste se ani vy fyzicky vydávat spíš neměli. ()

Idahou

Není to nejhorší. Vlastně je to docela dobré, ale pro mě to zabíjel především konec a množství nesmyslností, především technického rázu. Na pomezí Star Trek Discovery a The Expanse (doporučuji) leží Nightflyers jako projekt který měl podojit Martinovo jméno, ale někdo si filmařsky dal záležet. Jenže si nedal práci s děláním domácích úkolů a moc se ani nezamyslel nad celkem. Většina lidí asi přejde fakt, že celý interiér vesmírné lodi není přizpůsoben pro cestování vesmírem a to samé platí i pro posádku, ale mě to vadilo. Je to totiž do očí bijící a ještě víc očividné hned po úvodní scéně kdy vypadne gravitace. S tím souvisí i to, že jednotlivé scény působí jak z jiného dílu - sledujeme jak slečna pluje ve stavu beztíže, ale volně položené předměty na stole prostě leží. Vzápětí vidíme jak jsou provozní prostory lodi poničené a posádka se je snaží opravit (a létají klasické jiskry, šlehají plameny), vzápětí jsme v kajutě která je absolutně nedotčená. Hlavně konec pak působí amatérsky, finální rozuzlení je padlé na hlavu a rozhodně to není kvůli "pokračování příště". Nicméně i tak jsem se u sledování zabavil. Celou dobu jsem měl chuť si znovu pustit zmiňovaný The Expanse (který nejen staví na "reálnosti" a promyšlenosti, ale je prostě sakra dobrá), ale seriál měl své momenty, dokonce mě i jednou zaskočil. Pokud divák nečeká Hru o Trůny a nevadí mu klasické "americké" nedomyšlenosti, tak tenhle kousek zabaví. Hlavní je nemít moc velká očekávání. ()

RedRose

jsem scifista a snesu hodne, ale tohle fakt stalo za prd… preplacane, nesmyslne, chaoticke, nelogicke a nezajimave, proste kravina… prvnich par epizod melo nejaky celkem smer, ale potom se to zvrhlo v nekontrolovatelny chaos, kteremu na konec prilepili nejakou hlubokomyslnou myslenku, aby to zdanlive vypadalo vznesene, ale vysledek jako celek je jednoduse strasny!! temto tvurcum bych uz nedovolil nic tocit… ()

• Stanice Syfy zvolila netradiční cestu. Všech deset epizod z první série odvysílala v necelých dvou týdnech. (3T)
  • Autor předlohy, George R. R. Martin, si pochvaluje zpracování a také promluvil o změnách mezi knihou a seriálem: „Dějová linka seriálu se lehce odklání od mé novely, s čímž jsem počítal. Seriál se musel lišit od mé knihy, ať už na samotném počátku, prostředku či konci vyprávění, protože na konci je většina postav mrtvá. Nemůžete přece udělat tři, čtyři série o vesmírné lodi plné mrtvol. Vyskytuje se zde pár mezer, ale dle mého názoru se jedná o poutavou vizi budoucnosti. (3T)