Epizody(10)

Budoucnost lidstva je v sázce. Skupina vědců a mocný telepat se na palubě vesmírné lodi plné tajemství vydávají do neznáma. (Netflix)

Trailer

vikino1

No je to teda dospělejší jak nedávno viděný Another Life, ale doprdele to se ten Netflix úplně posral ? Snaží se mi namluvit, že v daleké budoucnosti bude moct člověk do vesmíru jen pokud je transka, lesba, černá, gay, šmírák, labilní otec co přišel o dceru, telepat, napůl hologram nebo nebo vědomí již zemřelého člověka ? Tam je to samej odolnej jedinec, co se nenechá dvakrát přemlouvat k sexuálnímu styku s kýmkoliv, kdekoliv nehledě na věk, postavení, národnost, barvu pleti a pohlaví. Tohle mě už na Netflixu docela sere. Sem po 4 dílu, uvidíme kam se to posune. EDIT - ona je to spíš taková nelogická nuda teda až do posledního dílu - tam se o dost zlepší, bohužel vše sráží poslední dvě minuty celé série, protože když konečně přijde na kontakt tak se stane tisíckrát omletej twist viděnej třeba v Contakt, Intelstellar atd. ()

LuciusWlk

U sci-fi je krásný fakt, že se nemusí držet reality. Může popírat veškeré zákony logiky, nebo nám známých faktů. Nighflyers je tak trochu chaos v myšlence, ale dobře uchopený. Příběh je dobře plynoucí a nemůžu říct, že bych nebyl spokojený. Více či méně minelů se dá přejít, ono to tak je všude. Nejde o bůh ví jak přelomový kousek, a nečetl jsem Martinovu předlohu, ale i tak se jedná o zajímavý kousek. Na pokračování bych byl zvědavý. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nightflyers klame telom, nejde totiž o žiadnu megavýpravu do hlbín vesmíru za cieľom objavovania nových svetov. Respektíve posádka by to aj chcela, ale veci sa vyvinú inak a všetko sa skomplikuje. Nie je asi spravodlivé písať, že seriál čerpá z filmov nakrútených až po tom, čo Martin napísal predlohu, skôr si myslím, že porovnávanie s ďalšími filmami a seriálmi naprieč celou sériou patrí k jej najzábavnejším artiklom. Je to čiastočne horor (ale nie príliš zvládnutý), kyberpunk (Aziati by zašli oveľa ďalej) a klasického vesmírneho dobrodružstva, pričom v jadre ide o osobné drámy a nejaké to filozofovanie o ľudskom utrpení (tam sa samozrejme dalo ísť tiež viac do hĺbky). Celkovo ale čas strávený so seriálom neľutujem, je skrátka o dosť odlišný od konkurencie a prináša aj podnety na zamyslenie. ()

MsUtahraptor

V knize onu hlavní velkou neznámou nakonec zkoumali dva lidé. Geneticky navržená bisexuální černoška, jediná přeživší s fyzickou schránkou, a mysl kdysi invalidního muže, který nadále bojoval s myslí své kontrolující, lehce psychopatické matky. V seriálu bylo velké objevování věnováno (pravděpodobně heterosexuálnímu) bělochovi, trpícímu klasickým případem "Žena zemře pro chlapské utrpení". Dcera, manželka (Nezemře, ale psychicky tak na dně, že se rozhodne nechat si vymazat paměť.), (ne tak úplně bývalá) přítelkyně, která si kdysi rozhodla pro potrat jejich společného dítěte- o důvod víc proč by měl divák soucítit s protagonistou. Bohužel i zbytek příběhu "zmainstreamovatěl", což je škoda, protože základy jsou evidentně kvalitní. ()

Sidonka

Seriál začal celkem slibně a napínavě. Prvních pět epizod upoutá, ne zcela bez myšlenek. Časem se ovšem množily nelogičnosti a díry ve scénáři. Hlavně že se na plátně něco děje a je jedno, jak do sebe příběh zapadá a jaké prostředky se k tomu použijí. Například vznikl chaotický paskvil společnosti bez jakéhokoliv řádu, kde si každý zaměstnanec dělal co chce.(Spoiler: ze začátku respektovaný kapitán lodi byl po pár epizodách skoro nevýznamným členem posádky... Kapitán vůbec změnil své chování i v jiných ohledech a nemá pro to patřičné důvody. Nebo v seriálu zabijí jednoho bezejmenného zaměstnance za jeho jeden jediný přečin, zatímco nedůvěryhodný, nebezpečný vrah, kterému totálně hráblo a vyvraždil tam polovinu posádky, si pak klidně bez ochranky chodí po lodi mezi ostatními jako by se nechumelilo, protože ho druzí profesně potřebují a chtějí s ním spolupracovat. Nevím,nevím, jestli by někdo potřeboval vyšinutého, labilního jedince k důležité práci, když se jeho mentální stav může kdykoliv vrátit nebo ještě zhoršit a jehož jednání je po nějakou dobu dost nečitelné. Vše se pak vysvětlí větou: "bylo toho na mě moc, byl jsem jenom přepracovaný, měl jsem rodinné trauma, tak jsem vraždil ostatní, sorry..."). Přeplácaný nesmysl, z kterého jsem měla čím dál tím více nepříjemný pocit. Nevýrazná pointa rovněž zklamala. ()

• Stanice Syfy zvolila netradiční cestu. Všech deset epizod z první série odvysílala v necelých dvou týdnech. (3T)
  • Autor předlohy, George R. R. Martin, si pochvaluje zpracování a také promluvil o změnách mezi knihou a seriálem: „Dějová linka seriálu se lehce odklání od mé novely, s čímž jsem počítal. Seriál se musel lišit od mé knihy, ať už na samotném počátku, prostředku či konci vyprávění, protože na konci je většina postav mrtvá. Nemůžete přece udělat tři, čtyři série o vesmírné lodi plné mrtvol. Vyskytuje se zde pár mezer, ale dle mého názoru se jedná o poutavou vizi budoucnosti. (3T)