Nastala chyba při přehrávání videa.
 • deadman93
  ***

  Až teď jsem zjistil, že to je seriál od SyFy. Teď to přehrávání dává smysl! Dá se to.... a většinu 1.série jsem se nenudil, bohužel každá zprvu zajímavá dějová linka nakonec skončí, tak nějak lame! Postavy jsou neskutečně nudné a špatně zahrané, proč někdo neřekl té "druhé" černošce: ,,Hrej lépe. A nepřehrávej, tak děsně proboha!" Vážně hrůza. Horor to není a celý "Event Horizon" element v tomhle je hodně upozaděný a není ani zdaleka tak cool, jak mohl být! Jediná vážně dobrá věc na tomhle je ta záhada kolem emzáku a dozvídání se o nich nové informace. Záběry na loď vypadají překvapivě slušně a *spoiler* na konci taky, škoda že zbytek seriálu se odehrává v ošklivých šedých místnostech. Nejvíc cool věc se stane někde uprostřed série (sonda) a pak už se to jenom tak nějak až do MEH finále. Asi bych to doporučil, ale nic světoborného nečekat! ***spoiler*** Je to George R.R. Martin! Nakonec dojde i na incest! ***spoiler***(16.2.2019)

 • Idahou
  ***

  Není to nejhorší. Vlastně je to docela dobré, ale pro mě to zabíjel především konec a množství nesmyslností, především technického rázu. Na pomezí Star Trek Discovery a The Expanse (doporučuji) leží Nightflyers jako projekt který měl podojit Martinovo jméno, ale někdo si filmařsky dal záležet. Jenže si nedal práci s děláním domácích úkolů a moc se ani nezamyslel nad celkem. Většina lidí asi přejde fakt, že celý interiér vesmírné lodi není přizpůsoben pro cestování vesmírem a to samé platí i pro posádku, ale mě to vadilo. Je to totiž do očí bijící a ještě víc očividné hned po úvodní scéně kdy vypadne gravitace. S tím souvisí i to, že jednotlivé scény působí jak z jiného dílu - sledujeme jak slečna pluje ve stavu beztíže, ale volně položené předměty na stole prostě leží. Vzápětí vidíme jak jsou provozní prostory lodi poničené a posádka se je snaží opravit (a létají klasické jiskry, šlehají plameny), vzápětí jsme v kajutě která je absolutně nedotčená. Hlavně konec pak působí amatérsky, finální rozuzlení je padlé na hlavu a rozhodně to není kvůli "pokračování příště". Nicméně i tak jsem se u sledování zabavil. Celou dobu jsem měl chuť si znovu pustit zmiňovaný The Expanse (který nejen staví na "reálnosti" a promyšlenosti, ale je prostě sakra dobrá), ale seriál měl své momenty, dokonce mě i jednou zaskočil. Pokud divák nečeká Hru o Trůny a nevadí mu klasické "americké" nedomyšlenosti, tak tenhle kousek zabaví. Hlavní je nemít moc velká očekávání.(24.2.2019)

 • okkac
  ***

  Novela od GRRM má jen asi 100 stran, ale tady to vypadá, že scénaristi se pokoušeli nahustit děj o objemu jednoho svazku A Song Of Ice And Fire. Je tu všechno a nic, na horor málo hororové, na akci málo akční, na filosofickou sci-fi ve stylu Interstellar málo filosofické. Neví, čím to chce být. Možná až přečtu předlohu se dozvím více. Prostě takové nekonzistetní, ale přitom člověka zajímá co jsou zač Volcryn (tajemná mimozemská rasa, ke které titulní loď Nightflyer směřuje), že se chce dívat dál, ale některé situace jsou jen zbytečné odbočky (ztracená loď předešlé výpravy, kde přežily jen ženské). Pokud bude další série, hlavně ať má nějaké odpovědi.(16.12.2018)

 • Sidonka
  **

  Seriál začal celkem slibně a napínavě. Prvních pět epizod upoutá, ne zcela bez myšlenek. Časem se ovšem množily nelogičnosti a díry ve scénáři. Hlavně že se na plátně něco děje a je jedno, jak do sebe příběh zapadá a jaké prostředky se k tomu použijí. Například vznikl chaotický paskvil společnosti bez jakéhokoliv řádu, kde si každý zaměstnanec dělal co chce.(Spoiler: ze začátku respektovaný kapitán lodi byl po pár epizodách skoro nevýznamným členem posádky... Kapitán vůbec změnil své chování i v jiných ohledech a nemá pro to patřičné důvody. Nebo v seriálu zabijí jednoho bezejmenného zaměstnance za jeho jeden jediný přečin, zatímco nedůvěryhodný, nebezpečný vrah, kterému totálně hráblo a vyvraždil tam polovinu posádky, si pak klidně bez ochranky chodí po lodi mezi ostatními jako by se nechumelilo, protože ho druzí profesně potřebují a chtějí s ním spolupracovat. Nevím,nevím, jestli by někdo potřeboval vyšinutého, labilního jedince k důležité práci, když se jeho mentální stav může kdykoliv vrátit nebo ještě zhoršit a jehož jednání je po nějakou dobu dost nečitelné. Vše se pak vysvětlí větou: "bylo toho na mě moc, byl jsem jenom přepracovaný, měl jsem rodinné trauma, tak jsem vraždil ostatní, sorry..."). Přeplácaný nesmysl, z kterého jsem měla čím dál tím více nepříjemný pocit. Nevýrazná pointa rovněž zklamala.(9.3.2019)

 • JohnCZ
  ***

  Dějově strašlivě přeplácaná blbina nesoucí znaky současné Syfy produkce - od nadužívání halucinoidních/virtuálních sekvencí odehrávajících se na obyčejných místech jen proto, aby se ušetřilo na rozpočtu, přes nekonzistentní scénář až po céčkové herce připomínající spíš partu nesympatických cvoků z blázince, než tým vesmírných průzkumníků. Možná i proto, že psychologie tu prakticky neexistuje a chování postav příliš nedává smysl. Seriál má navíc brutální problémy s tempem. Chvíli se to táhne jak smrad a chvíli se tam skáče v čase a snad i v prostoru. A přesto, že je to fakt strašně debilní, mě to chytlo. Má to zajímavý art design lodi, místy fakt slušnou atmosféru a (asi i díky financím Netflixu) dost luxusní vizuál. A hlavně, má to atraktivní tajemno, ke kterému Nightflyer putuje. Žel, ve finále naprosto odfláknuté, nevyužité a nedořešené. Ale oproti Dark Matter nebo třeba tragickým Killjoys je to alespoň zábavné a není to přehnaně dlouhé.(12.3.2020)

 • - Autor předlohy, George R. R. Martin, si pochvaluje zpracování a také promluvil o změnách mezi knihou a seriálem: „Dějová linka seriálu se lehce odklání od mé novely, s čímž jsem počítal. Seriál se musel lišit od mé knihy, ať už na samotném počátku, prostředku či konci vyprávění, protože na konci je většina postav mrtvá. Nemůžete přece udělat tři, čtyři série o vesmírné lodi plné mrtvol. Vyskytuje se zde pár mezer, ale dle mého názoru se jedná o poutavou vizi budoucnosti. (3T)

 • - Stanice Syfy zvolila netradiční cestu. Všech deset epizod z první série odvysílala v necelých dvou týdnech. (3T)