Childhood's End (TV seriál)

Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 2015, 3x90 min

Těžko se dá hodnotit seriál složený z tří hodinu a půl dlouhých dílů. No vzal jsem to tím nejjednodusším způsobem.... Pokud budu mít po prvním díle nutkání vidět hned pokračkování, bude to v pořádku. Pokud se to samé bude dít i po druhém díle, tak to bude super. Díky tomu, že jsem nevydržel, a vsechny tři díly zkouknul za jedno odpoledne a celé 4hodiny jsem byl k tv v podstatě přikován. Nemohu hodnotit jinak než 5slunci.(7.10.2017)

Přemýšlím, zda by byl pan Clarke s tímhle seriálem spokojený. Kniha bravůrní, předloha jako víno, pro sci-fi fandu naprostá povinnost. U seriálu je velké mínus, že se do toho tahají zase ty love story..proč? To proště nepotřebuju...Míň romantiky, více sci-fi! Vůdci perfektní, takhle jsem si je přesně představovala, škoda, že tvůrci nepředvedli více z jejich planety. Už u knihy jsem pořád nechápala, proč se to jmenuje Konec dětství, na konci pochopíte a pokud ne, sáhněte po knize, nezklame.(23.4.2018)

Clarke a jeho knihy mi příliš neříkají, ale tohle se mi líbilo a neznalost předlohy beru v tomto případě jako plus. Kombinace sci-fi a teologického námětu mě tady bavila, stejně tak plíživý a pomalý nástup totality, kterou sebou zdánlivě mírumilovní emzáci přinesli. Sice to bylo na můj vkus občas až příliš pomalé a jeden z hlavních hrdinů se zbytečně často patlal v minulosti, ale nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. Herecky fajn a nejvíc asi utkví v paměti Charles Dance a to nejen díky své výborné masce. Dobré. 75%(16.2.2016)

Nemůžu se ubránit pocitu, že kdyby to dostal do rukou zkušenější režisér a obsazení by nebylo plné céčkových herců, mohl by být Childhood's End sci-fíčkem desetiletí. Těží totiž z božské knižní předlohy a obsahuje velké množství myšlenek a otázek. Důležité však je, že se tomuto zpracování povedlo scénář příliš nepodělat. Na televizní poměry a obzvlášť stanice Syfy je to velmi dobře napsané, luxusně vygradované (byť místy možná trochu natahované), má to parádní efekty a jednoduše to v divákovi něco zanechá a nemá nutkání to po pár minutách vypnout, protože se cítí trapně (zdravím Dark Matter a Killjoys). Závěrečná pointa by ale zasloužila trochu rozvést, stejně tak bych více kladl důraz na celkový biblický podtón. Působilo to na mě trochu nedořečeně a nevím, jestli je to předlohou nebo scénářem. A konec? Tak depresivní avšak originální konec jsem už dlouho neviděl.(28.2.2016)

Velice pěkná TV minisérie podle knihy slavného A. C. Clarka, kterou jsem ale nečetl. Nicméně celý film mi přišel přehledný, v postavách jsem se vyznal, jejich konání chápal a čekal na ono rozuzlení, které ač nebylo šokující, mě potěšilo a musím uznat, že repliky zde nenudily, efekty byly kvalitní standard a ač uvěřitelnost reálného světa občas drhla, vydržet se to dalo. Doporučuji všem fanouškům sci-fi kteří netouží po akci, ale po inteligentním ději a dávám palec vzhůru k Vládcům. 80%(9.10.2017)

• - Natáčelo se v Austrálii. (Martrix)

• - Film je na motivy knihy "Konec dětství", která byla byla nominována prestižním časopisem "Locus" v roce 1987 na nejlepší sci-fi román všech dob a v roce 2012 na nejlepší sci-fi román 20. století. (Martrix)

• - Spoiler: Původně měl Charles Dance, který představoval Karellena, nosit kompletní kostým i s křídly, ocasem a kopyty, ale nakonec od toho tvůrci museli upustit, protože by kostým muselo obsluhovat pět lidí a navíc bylo herci nesnesitelné teplo. Kostým tedy musel být odlehčen a křídla a kopyta byly přidány v postprodukci počítačově. (Martrix)