poster

Childhood's End (TV seriál)

Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 2015, 3x90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  *****

  Nemůžu se ubránit pocitu, že kdyby to dostal do rukou zkušenější režisér a obsazení by nebylo plné céčkových herců, mohl by být Childhood's End sci-fíčkem desetiletí. Těží totiž z božské knižní předlohy a obsahuje velké množství myšlenek a otázek. Důležité však je, že se tomuto zpracování povedlo scénář příliš nepodělat. Na televizní poměry a obzvlášť stanice Syfy je to velmi dobře napsané, luxusně vygradované (byť místy možná trochu natahované), má to parádní efekty a jednoduše to v divákovi něco zanechá a nemá nutkání to po pár minutách vypnout, protože se cítí trapně (zdravím Dark Matter a Killjoys). Závěrečná pointa by ale zasloužila trochu rozvést, stejně tak bych více kladl důraz na celkový biblický podtón. Působilo to na mě trochu nedořečeně a nevím, jestli je to předlohou nebo scénářem. A konec? Tak depresivní avšak originální konec jsem už dlouho neviděl.(28.2.2016)

 • Pajky3
  ***

  Letos si Syfy připravila hned několik zajímavých projektů a po prvních trailerech se u mě mezi ně zařadilo i sci-fi drama Childhood's End, které vzniklo na motivy známé knihy od Arthura C. Clarka. S tou jsem nikdy neměl tu čest a tak jsem vlastně nevěděl, co čekat. To je však možná plus, neboť se nemusím rozčilovat nad provedenými změnami. Jak už jsem říkal, tak trailer mě zaujal a na sledování minisérie mě nalákal. Jenže, výslednou podobou jsem spíš zklamán. Musí se nechat, že první část je zajímavá a představí otázky na které chce znát odpovědi. Dokáže nalákat na sledování pokračování ale odhalením podoby "vládců" to tak nějak končí. Problém totiž je, že druhá část už tolik nefunguje (nejspíš nejvíce změn oproti knize) a závěr se mi pak taky nejeví jako uspokojivý. Čekal jsem víc z Utopistické společnosti, čekal jsem víc otázek a odpovědí ohledně dětí, jejich schopností a jejich zmizení, ale nedočkal jsem se. To je hlavní důvod proč odcházím zklamaný. Trochu mi vadí i obsazení Mika Vogela, kterého prostě pořád vidím jako Barbieho z Under the Dome a tak jsem mu farmáře úplně nevěřil. Childhood's End tak pro mě zůstane průměrnou záležitostí na kterou brzy zapomenu, protože nenabídla nic oslnivého...(23.12.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Sice to spíše než k hard sci-fi inklinuje k líbivé popkultuře (citově pohnutý farmářský hezounek jako mluvčí mimozemšťanů - ehé?), nicméně výsledek je v kontextu adaptací sci-fíček překvapivě uspokojující - navzdory poněkud povrchnímu klouzání přes mnohé zajímavé motivy se dostavila obstojná atmosféra i audiovizuální zpracování (Karellen - pěkná práce). Závěr potěšil. Škoda jen, že bez znalosti předlohy nemusí být mnohé z příběhu srozumitelné (případně se může interpretace lišit); tahle zbraň je každopádně dvojsečná, jelikož mnohým čtenářům bude pro změnu vadit - a vadí - již zmíněné převedení látky do limonádovějších vod. 7/10(5.8.2016)

 • Aiax
  ****

  Tak trochu bílá vrána mezi dnešními televizními scifíčky, které jsou prakticky do jednoho akční, hororové nebo jinak ulítlé. Childhood's End je pomalá filozofická záležitost, která navíc ani nemá happy end (přinejmenším ne jednoznačně jásavý). Za tuhle odvahu a ambici má u mě obrovský napuchlý palec nahoru. Ale pět hvězd dát nemůžu. Filozofická sci-fi by sice asi měla být pomalejší než akční trhák, ale nikdo mi nenamluví, že musí mít nutně tempo kontinentálního driftu. Bez těch nekonečných zahloubaných pohledů a zasněných záběrů krajin a tváří mohli tvůrci smrsknout celý seriál ze tří na dva díly. A o nic bychom nepřišli.(12.9.2016)

 • iXtr3m3
  ****

  Na pomery televízie typu Syfy a všeobecne na pomery sci-fi nesmierne hlboké a dokonca ščasti až filozofické dielko, Clarkov rukopis z predlohy je neskutočne poznať. Toto dostať hollywoodsky rozpočet, tak z toho mohla byť trilógia na úrovni LOTR ale bez happyendu, čo by bolo na kino svet v takom rozsahu naozaj nevídané. Podľa mňa trefa do čierneho a ukážka, že aj "lacné" TV to popri zadupávaniu do zeme HBO a Netflix produkciou, vedia svoju prácu. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Karellan v podaní Charlesa Danca bol doslova famózny a ani Mike Vogel nebol zlý. Technicky zvládnuté opäť nadštandardne v širšom merítku, čo sa týka samotného Karellana a Overlords ships, tak to bolo na úrovni kina, doslova bravúrne. Dokonca to malo aj emočnú hodnotu, všetko bolo spolu previazané, fakt že bomba. Nedávam plný počet len preto, lebo HBO by z toho vytrieskalo maximum, ale aj tak super. 90%(29.8.2017)

 • - Spoiler: Původně měl Charles Dance, který představoval Karellena, nosit kompletní kostým i s křídly, ocasem a kopyty, ale nakonec od toho tvůrci museli upustit, protože by kostým muselo obsluhovat pět lidí a navíc bylo herci nesnesitelné teplo. Kostým tedy musel být odlehčen a křídla a kopyta byly přidány v postprodukci počítačově. (Martrix)

 • - Film je na motivy knihy "Konec dětství", která byla byla nominována prestižním časopisem "Locus" v roce 1987 na nejlepší sci-fi román všech dob a v roce 2012 na nejlepší sci-fi román 20. století. (Martrix)

 • - Natáčelo se v Austrálii. (Martrix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace