Burákový sokol

• USA The Peanut Butter Falcon (více)

Burákový sokol, moderní dobrodružný příběh ve stylu Marka Twaina, sleduje Zacka (Zack Gottsagen), citlivého mladíka s Downovým syndromem, který uteče z domova s pečovatelskou službou, aby si splnil svůj sen a stal se profesionálním zápasníkem. Touží trénovat na zápasnické škole, kterou vede jeho idol The Salt Water Redneck (Thomas Haden Church). Zvláštní souhrou okolností se jeho cesty zkříží s Tylerem (Shia LaBeouf), místním výtržníkem a vyhnancem na útěku, který se stane Zakovým trenérem a spojencem. Společně cestují přes deltu řeky, vyhýbají se autoritám, pijí whisky, hledají Boha a loví ryby. Nakonec přesvědčí Eleanor (Dakota Johnsonová), přátelskou pečovatelku, která má přivést Zaka zpět, aby se k nim na jejich cestě připojila. (Cinemax)

Domas88

Spadlo to pak až do nudy a ten konec taky divné... A Dakota? :D ta tam taky nepřidala (nemám ji rád). jednou a dost, tenhle film. ()

DonBraso

Rodinná dobrodužná road movie po vodě,kdy si Zack s Downovým syndromem chce splinit sen wrestlera.Potěší na konci Mick Foley a Jakea "The Snake" Roberts z wrestlingovýho byznysu.Občas se pousmějete a každou chvilku jste ke snu blíž a blíž.Jen škoda,že je tu druhá linka s Tylerem,který utíká vlastně taky a jestli jen kvůli tomu,že člověk dostane trubkou přes hlavu.Takhle ty "krabáci" byly dost zbytečný a snímek by si bohatě vystačil i bez nich.Každopádně citlivě natočené a příběh bavil.Nasolenej vidlák by se od Zacka měl co učit. ()

xxmurphyxx

93 minút čistej pozitivity. Malý film s veľkým srdcom pri ktorom si človek počas sledovania uvedomí kopu vecí. Akých? Napríklad, že sa nájdu ľudia, ktorých okolie považuje za nesebestačných a neschopných či menejcenných len preto, že ich svet je jednoduchší. A pri tom v jednoduchosti je krása. ()

pafka

To je jizda, neskutecne pozitivni film. Uz po prvnich patnacti minutach vite, ze to pod ctyri hvezdy nebudete hodnotit. Je to skvele od zacatku do konce. Nikdy byste neverili takovemu pratelstvi, takovym dobrodruzstvim. Kazdou scenu si zamilujete a tesite se na dalsi. Pro me neuveritelne prekvapeni, vcelku maly fim vypravou a financema, ale pritom tak moc veliky. ()

Natalia_Budz

Tato road movie byla to, co jsem mi chybělo. Ta "herecká" chemie mezi hlavními protagonisty- Zack Gottsagen a Shia LaBeouf je zkrátka fajn. Je to přijemný, místy vážně vtipný a hlavně lidský příběh o dvou odlišných lidech mezi kterými vznikne silné pouto. Také se mi líbila změna, vidět Shiu v civilním hereckém kabátu než jeho klasickým - kontroverzním a bouřlivým. ()

Mikecat odpad!

Po polhodine odvracania zraku od polonahého odporného dementa s dawnovym syndrómom, vozenia sa člnom po rakosi a pálení železných klietok som to vzdal, nieže to nebolo vtipné, ale bolo to úplne nagrc. ()

Kushina

Tenhle film naprosto předčil má očekávání. Chvílemi mi to i dost připomínalo Rain mana. Prostě 2 odpadlíci, co žijí jen pro sebe a nemají nikoho, koho by měli rádi a kdo by je uznával a respektoval, ale když se dají dohromady, tak z toho vznikne skvělá dvojka, v které žije jeden pro druhého. Fakt bylo krásné sledovat, jak se z mladého chlapce, co je postižený stává člověk, na kterém někomu záleží a že je to přesně to, co potřebuje a ne být zavřený v ústavu. Celý filmy končí s takovým hřejivým pocitem na srdíčku. 65% ()

rigby

Sympatický road movie. Moc věcí se tam neřeší a pokud ano, tak řešení nakonec zmizí do ztracena. Jen jít za svým snem a splnit si ho. To je asi Amerika. Není to vyloženě špatný film, ale neviděl jsem na něm nic, proč bych si ho měl zapamatovat. Snad jen pro Dakotu Johnson, která je i v obyčejném oblečení prostě krásná ženská. ()

vancho

Netypické road-movie, nenazval by som to komédiou. Dvaja outsideri sa nájdu navzájom a dokážu sa podporiť prekvapujúcim spôsobom. Shia a Dakota sú pravdiví a príťažliví. Dakote sa podarilo zbaviť prekliatia stupídnym Odtieňov šedi a ukazuje svoj talent. Herec s Downovým syndrómom prekvapujúco dobrý. Škoda nerealistického záveru. Ale tejto choroby sa Hollywood nevie tak ľahko zbaviť. Inak dobrý pocit z filmu. ()

fafejt001

Taková napůl , táhnoucí se pohádka , a příběh cesty za idolem kluka či muže z ústavu . Dakota se tam nějak nehodila . Konec v autě dobrý . ()

Sunwheel

Po rysovaní hlavnej dejovej linky príbehu film splnil svoje očakávania. Je to milé, príliš nevtieravé a človek má po pozretí taký lepší pocit. A jedna z mála úloh, kde mi Shia neprišiel vyslovene otravný. Dokonca by sa dalo hovoriť aj o herectve. ()

BrusVejn

Shiu veľmi môžem, takže som dal tomuto snímku šancu aj keď filmom s hendikepovanými ľuďmi vôbec neholdujem, keďže sú to z väčšiny iba lacné dojáky. Toto je ale všetko len nie doják. Zábavný film, ktorý pracuje s downovým syndrómom s nadhľadom a s vtipom, ale zároveň sa dokáže držať pri zemi a ukazovať veľké srdiečko. Palec hore. ()

kockodan

Klasický road movie. Nesourodé postavy svede osud na jednu společnou cestu, a dějí se veselé i dramatické věci. Na 96% jako na rotten bych to tedy opravdu neviděl, ale na slušných 75% to má. ()

Dr.Abe

Nic moc nového pod sluncem. Film neschazuji, jen mi přijde že podobná kostra příběhu již byla vícekrát zpracována. Rozhodně natáčeno ve velmi pěkném prostředí. ()

vandamator

Zatraceně příjemný film, který má sice pár klasických klišé, ale dvojka outsiderů je tak příjemná, že to klišé filmu rychle odpustíte. ()

Kozlowski8

Zack je mladík s Downovým syndromem, který uteče z pečovatelského ústavu, aby si užil svobodu a splnil si svůj sen, Tyler je vyhnanec na útěku. Cesty obou se náhodně spojí... Takový "obyčejný", milý příběh, který má atmosféru a svou poetičnost a svým stylem vyprávění dokáže uspokojit dušičku člověka, jako jsem já. Mám rád podobně laděné filmy. 75 %. ()

RNDr.Strom odpad!

Plytké, místy vyloženě hloupé, nevtipné a falešné. Feel good film, po kterém se necítíte zrovna dobře. Co to mělo vůbec říct? Že se s tím klukem kamarádil kvůli výčitkám svědomí, takže už si nehledal normálního kámoše? Že na toto je dowňák dobrej? Nebo že vidláci a downi si rozumí páč sou na tom vlastně v hlavě stejně? Nebo šlo o spojení kriminálníla a asociála s jiným "společenským odpadem"? Jo, vy vyvrhelové, radši se spolu někam ztraťte, ty normální pěkně vopruzujete. Nebo že je spojuje touha po bezpointním násilí, protože jsou to zakomplexovaní primitivové? Že pro downy ani neexistují státní instituce nebo sociální služby, jak jsou děsně mimo? Že to po čem takovej prostej kluk jako byl ten vidlák touží ze všeho nejvíc, je po čisťoučké cudňoučké autistce vyššího socioekonomického zázemí, co mu bude na každým kroku stát za zadkem a připomínat, že i šimpamzy jako on se musí chovat s kultúrou a on se pak hned bude cítit privilegovaněj? No dobře no. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Heywood

Mladíka s Downovým syndromem, jak píše oficiální text jsme ve filmu párkrát viděli, a skoro nikdy ta postava není moc originální, ale bývá sympatická. To platí i zde, když ono Twainovské cestování je až přílišným eufemismem, spíše mělo filmu udělat reklamu. Exteriéry jsou nádherné a hlavní hrdinka půvabná (S mapou Pamlico sound ze Serverní Karolíny, kde se to samozřejmě netočilo). Shia LaBeouf je v tomto filmu ale omylem. Za něj hvězda dolů. Kdysi začínal výborně: Transformes první díl, Oko dravce… ale už Indy a Království křišťálové lebky naznačuje úpadek herectví i ducha a těžko se mi na něj dnes dívá. Principiálně je to totiž zlý člověk a ty kladné role jsou v jeho podání už jen falešným pláštíkem. I Železná srdce, byť film je hodnocen v červeném, je přehnaný a přepálený a tak měl akcie LaBeouefa vytáhnout prvoplánovitý Burákový sokol. Po prvních 120 vteřinách se dal odhadnout výsledek, že to bude cosi jako dobrý skutek ve filmu. No.. viděli jsme daleko horší „dobré skutky“. Jasně, i ten Kolja byl plánovanou citovou mazaninou a dostal Oscara. A tohle není jiné.Takže zloděj a žhář je ideálním opatrovatelem, zvláště když má napušce:Rodina především. Tak to aby Vin Diesel viděl..A pak odpovědná pracovnice sedne na vor a jede… asi ji nikdo nepoučil, co by jí čekalo, kdyby se jí Zak utopil. Ale z odpovědné pečovatelky se nám obratem stane nadržená puberťačka a kýče začínají. Naštěstí tu kýčárnu trochu otupuje skvělá muzika a také vstup Thomase Haden Churcheho se to snaží zachránit. A pak přijde trapas pro spodních deseti tisíc, drama a další kýč. Nadšení ostatních zde hodnotících tedy nesdílím, znovu to vidět nemusím. ()