Paradise Hills

• Slovensko Paradise Hills (více)

Uma (Emma Robertsová) se probouzí na odlehlém ostrově v Paradise Hills, škole, kam bohaté rodiny posílají své dcery, aby se z nich staly dokonalé dámy. Instituci vede tajemná vévodkyně (Milla Jovovichová), zatímco dívky se účastní speciálního školení - zahrnujícího lekce etikety, hodiny zpěvu, kosmetické procedury, gymnastiku a přísné diety - které jim má během dvou měsíců pomoci vyřešit všechny fyzické a emoční problémy. Uma se brzy spřátelí s ostatními obyvatelkami Paradise Hills – Chloe (Danielle Macdonaldová), Yu (Awkwafina) a mexickou popovou hvězdou Amarnou (Eiza Gonzalezová) a záhy si uvědomí, že se za vší tou krásou skrývá zlověstné tajemství. Začíná závod s časem, neboť Uma a její přátelé se pokusí uniknout z Paradise Hills dřív, než je všechny pohltí. (HBO Europe)

POMO

Příjemná holčičí alternativa k Disneyho velkopohádkám o krásných princeznách a zlých královnách, říznutá sci-fi motivy z žánrových klasik či Bayova Ostrova. Vizuálně přiznaně kýčovitá a kostýmama až dětinská (aniž by byla vysloveně určena dětem), ale zábavná, a mně osobně i magnetizující Emmou Roberts v ružových vlasech. A ta lesbická náklonnost k ní od Eizy González, OMG! [Sitges FF] ()

Malarkey

Trošku pitomost, ale je fajn, že se na ní Emma Roberts upsala. Alespoň bylo na co koukat. Ten druh young adult fantasy, které snad nikdo neměl nikdy natočit. ()

Djoker

Mám radu pro všechny feministky. Pokud chcete, abychom vás brali vážně, tak netočte filmy, kde budou mladé samičky srkat tekutinu bílé barvy. Jinak je Paradise Hills samozřejmě totální hovadina. ()

kingik

Zůstane to v rodině. Tetička Julie decentně své neteři odřezává lano od první ligy, táta Eric své dceři nespílá, přece jen hraje v mnohem větších srajdách a s jeho sestrou ho nepojí zrovna vřelý vztah. A Milla Jovovich si odskočila od plotny zahrát pohádkovou reklamu na elixír proti stárnutí. Scénář nepobral ideální koncepční linii a postrádá jakoukoli propracovanost. Dal by se (bez sáhodlouhého vysvětlování) shrnout následovně: společnost budoucnosti je rozdělena do tříd, podřadní jedinci a všem nadřazení superjedinci, podivuhodný ostrov určený na převýchovu i fyzickou přeměnu mladých (nepřizpůsobivých) dívek, zdrogované mléko, metrosexuální dozorci, růže a trní. Mezi tím vším pohádkově stylizovaným poletuje Emma Roberts, kamarádí se se dvěma dívkami, které sem byly rovněž poslány, a občas prohodí řeč s hvězdičkou Eizou González. A celkově se naší hrdince pobyt v Ráji ani trochu nelíbí. Každému asi hned dojde, jakou úlohu sehraje v příběhu nevyzpytatelně jednající Milla Jovovich. A v podstatě je úplně zbytečné upozornit, že celé to nevyrovnané, žánrově mixované a občas až nezáživné pojednání bude s blížícím se závěrem završeno velkou pointou. To je naprosto očividné a scenáristé až příliš vsadili na to, že nejlepší si nechají na konec. Absolutně nejzásadnějším vedle půvabu Emmy Roberts je posazení příběhu do výtvarné stylizace, kde se napříč spektrem dají objevit různé známé pohádkové motivy. Naštěstí má režisérka Alice Waddington i nějakou tu známku talentu, takže se jí vesměs daří eliminovat nedostatky scénáře, jehož je i částečně autorkou. Vizuálně je to vypiplaná záležitost, budící dojem, že nejde o levnou produkci. Emma Roberts nadále zůstává na hereckém rozcestí. V tuto chvíli má blíže následovat osud svého tatíka Erica Robertse, ovšem její talent jí nedovolí padnout. 7/10 ()

Anderton

Zaujímavé utopistické scifi, ktoré kradne, v tomto prípade doslova klonuje, kde sa dá, ale nakoniec nájde svoju tvár. A to aj napriek tomu, že ani nevie, čo chce povedať a aký to má celé zmysel. Nechýba ani nejaké to prekvapenie, taktiež už neraz videné, väčším prekvapením je ale menší odklon od sci-fi k fantasy, čo nemusí každý pobrať. Je ale pravda, že bez Milly a Emmy by si film ani nikto nevšimol. Fikčný svet je málo prepracovaný, nevieme, ako to funguje v reálnom svete a nie všetko je nám vysvetlené aj vnútri komplexu, ako by snáď tvorcovia dopredu rátali s možnosťou pokračovania. ()

Filmmaniak

Kvality snímku Paradise Hills spočívají v tom, že jej lze číst jako feministickou historku o tom, jak se několik mladých žen pokusí o útěk z luxusní ostrovní léčebny (kam je poslali příbuzní, aby je připravili o jejich individualitu), aniž by k tomu potřebovaly mužské zachránce. Také jde o film, jenž má na celovečerní debut překvapivě výraznou a pozoruhodnou obrazovou složku, připomínající směsici Tima Burtona a Tarsema Singha, od bohaté trikové výpravy a všemi barvami hýřících lokací až po okázalé kostýmy. Tyto přednosti však nejsou vyváženy ani po stránce scenáristické (velmi jednoduchý děj a ploché až hloupé dialogy), ani z hlediska hereckých výkonů, které variují od zmatených (Emma Roberts) po zcela bezradné (Milla Jovovich), a bohužel ani v malátné režii, jenž se příliš opírá o vizuální pozlátko, avšak ve vyprávění selhává od začátku do konce. ()

silentname

Tohto roku som tu mal jeden film, ktorý je veľmi podobný s tým, čo hovorí "Paradise Hills". A konkrétne ide o "Level 16". Ten film bol ale tak nudný a tak zle napísaný, že sa z toho stala jedna neskutočne pomalá a monotónna jazda. Tentokrát tu máme hneď niekoľko udpatov. V prvom rade Emma Roberts v hlavnej role. Na ňu sa vždy dobre pozerá a dokáže dať role charizmu. Máme tu Milu Jovovich, ktorú som už v serióznej a vážnej role nevidel ani nepamätám. Mám pocit, že asi si priam vyberá role, kde môže byť absolútne šialená. A na konci sa teda môže teda poriadne rozbehnúť. Potom tu máme aj priateľky Umy, ktoré hrajú Elza González, Danielle Macdonald a Awkwafina. Podľa mňa sú tiež veľmi dobrou voľbou a dokážu do toho priniesť nejaké srdce. Osobne najviac sa mi asi z tejto trojice páčila Elza González. Potom sú tu ale veci, ktoré nás nejako moc neprekvapia. Ako fakt, že niečo na tomto ostrove proste nedáva zmysel. Ako fakt, že nedokážu sa udržať hore a ďalšie veci, ktoré jednoducho nefungujú tak, ako by to mohlo na prvý pohľad vyzerať. Všetko zlé je pod povrchom niekde ukryté. Ako celok to relatívne funguje, záverečné vyvrcholenie má svoje dobré momentky a celkovo som celý čas Emme Roberts fandil. A musím uznať, že som sa pri sledovaní nenudil, ako to bolo v prípade "Level 16". Takže ak sa vám to zdá ako zaujímavý námet a chcete si to pozrieť, myslím si, že na jedno pozretie to celkom funguje. Ale myslím si, že raz a dosť. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83

Takže Emma Roberts príde na nejaký rozprávkový ostrov, kde sa dievčatá z vyšších tried majú stať dokonalými v rámci svojho správania, etikety, kozmetiky, proste všetkého, čo nie je dôležité. Začína to ako nejaká divná Alica v krajine zázrakov, s tým, že čoraz viac máte pocit účinku psychotropných látok. Všetko je oslepivo biele a len občasný výstup Milly Jovovich vám pripomenie, že ten film možno bude mať aj nejaký dej, zvrat, či prekvapenie. Kým sa tak stane, prejde celá hodina. Málokto sa k tomu však dostane, pretože snový prejav strašne uspáva. ()

Marze

Označený žánr fantasy mě skoro odradil, protože jako jako fanoušek sci-fi se na pohádky nedívám. Film s takto jednoduchým vyprávěním by se mi líbil , kdyby mi bylo patnáct. Jako sci-fi se to brát dá. Feminismus ve filmu připomíná spíše 70.léta. Je zde několik dobrých myšlenek a dobrých zvratů v závěru, ale to nestačí k využití potenciálu tohoto námětu. ()

slunicko2

Disneyovka s lehkým lesbickým nádechem pro mentálně opožděné dospělé. 1) Musím ocenit sám sebe, že jsem se vydržel dívat až do konce, přesto že pěkných kluků tu bylo jako šafránu a po celou dobu jsem si připadal jako v mizerně zpracované Andersenově vizi dívčího budoáru. Ale právě tento nadbytek že prý atraktivních ženských postav je asi důvodem vcelku slušného hodnocení snímku._____ 2) Můj pohled zaznamenal 29letého Angličana Jeremyho Irvina (nápadník Markus), 35letého Francouze Arnauda Valois (princ) a pár pěkných blonďatých asistentů._____ 3) Spoiler. Zpočátku se snímek držel jakýchsi zhruba načrtnutých vágních pravidel, logiky a smysluplnosti. Konec ovšem postavil celé toto úsilí na hlavu. Stromová lady, okolnosti vraždy prince i celkové vyznění odkazují spíše na divoké horečnaté sny nezvládnutých masochistických tužeb než na cokoli jiného. Netěšte se, vše jen jen v náznaku a je-li to pornografie, pak je to pornografie ducha. ()

C0r0ner

Trocha Ostrova, trocha Sucker Punche, velmi zvláštní postava Milly Jovovich a sem tam nějaký scenáristický přechod, který šel rozhodně vyřešit líp, nicméně finále mě potěšilo, protože k něčemu takovému to celou dobu spělo (a kdo byl na začátku pozorný, všiml si). 75% ()

Johnny.ARN

Horowitz toto v Point Blancu riešil už pred x rokmi. Plné žien, feministické, pre mňa nezaujímavé. Pekná výprava a kamera, ale inak asi nič. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Mrzí mě, že některé skutečnosti zůstaly nevysvětlené. Film se tvářil jako takové to klasické indie sci-fi, kde se hrdina, potažmo zde hrdinka, probouzí na bizarním místě a postupem času začne odhalovat jeho temná tajemství. Říkal jsem si, kde, že je to fantasy? No, to přišlo spíš až se závěrem a právě tam jsem si teprve uvědomil, že tenhle film byl zkrátka hodně divný. Určitě jsem se dobře bavil, strašně mě zajímalo, jestli se hrdince podaří utéct a co ji na oné cestě za svobodou čeká, či nečeká. Ale zkrátka nemám rád, když jsou v ději zakomponované i těžko vysvětlitelné prvky, které tak trochu jeho podstatu „ujetého nápravného střediska“ podkopávají a nechávají na volné interpretaci. ()

sedm.1

Kristova boto, to jsem si zase jednou naběhl. A přitom ani nevím důvod, proč jsem do tohoto snímku vůbec šel, snad zvědavost, ale ne nadarmo se o zvědavosti neříkají pěkné věci. Každopádně, kdybych měl zmínit alespoň nějaké pozitivum této podívané, tak by to byly snad jen miloučké herečky Emma Roberts a Eiza González v ústředních rolích, ale toť vše, co jsem schopný jako plus vyprodukovat. Zbytek je totiž fakt jen jedna velká bída, v jejímž čele stojí bezkonkurenčně zápletka, kterou musely zplodit vážně dost vyhoukané květáky, kdy tedy ještě v první polovině může divák doufat v nějaký zajímavý vývoj, či alespoň nějakou výraznější pointu, jenže postupem času je to čím dál makovější a v co se to vyvine v úplném závěru, to jako pardon, ale takovou pitomost fakt může vykoumat jen pořádný patlal, jinými slovy, za mě závěrečná čtvrthodinka ryze Odpadová záležitost. Tvůrci tu jinak hodně vsadili na vizuální a stylové pojetí prostředí ostrova, které ovšem na mě osobně působilo až nepatřičně výrazně, jinými slovy tak kýčovitě, až to bylo směšné. Věci jako napětí, emoce, či zábavnost se tu pak pro jistotu nevyskytují vůbec, a postavy a jejich herečtí představitelé je už jen další z pohrom, které postihly tuto mizernou podívanou. Celkově Paradise Hills zkrátka odsuzuji jako vrcholný paskvil ve všech směrech a doporučuji, od tohoto vážně oči, uši pryč. ()