Město na severu Čech. Inženýr Petr Svoboda (J. Mádl) tu pracuje na stavebním odboru radnice. Jeho práce ho však příliš neuspokojuje. Pomalu začíná cítit její limity, především ve chvíli, kdy zjišťuje, že jeho rozhodnutí vlastně nic neznamenají. Kdo má moc, má i pravdu, i když zákon říká něco jiného… Jednoho dne Petr náhodou nalezne zavražděnou dívku, ležící u garáží poblíž jeho domu. Policie případ vyšetřuje a Petra to velmi zajímá, dokonce natolik, že jeho přítel z gymnázia, dnes policista Brázdil (Š. Benoni), mu navrhne, aby se také dal k policii. Proč ne? Má přece vysokou školu, stačí, když si udělá kurz a může být policejním důstojníkem. Petra ta myšlenka láká, takhle změnit svůj život, dělat něco, čemu může sám věřit. Rozhoduje se a skutečně absolvuje policejní kurz. Do svého města se vrací jako policejní důstojník. Vrací se i k případu zavražděné dívky, který jeho samého vlastně přivedl k policii a na který od té doby nedokázal přestat myslet… (Česká televize)

Franki69

Chce to být až severská krimi, ale chvílema z toho ta česká sláma čouhá. Mádl s Benonim jsou výborní, bohužel scénář jim přisoudil kriminologické schopnosti mírně nad úroveň celotáborové hry na detektivy. A jelikož furt někde nějaký kriminálky dávají, je s čím srovnávat, bohužel pro tento počin. Chyby proti dějové logice už zkrátka odpouštíme hůř. ** Spoiler**Pachatel doma přechovává usvědčující důkazy v koši na prádlo? Policie může doma u kohokoliv udělat domovní prohídku? Bez obvinění? ** Jako severočech z Teplicka a Ústecka je mi milé koukat na všechny ty domy, ulice, mosty nebo proboštovské nádraží…tady u mě seriál boduje. Takže uvidíme jak se to vyvine, po prvním díle těžko hodnotit. Na druhej kouknu. ()

BruceTichac odpad!

Další obrovské zklamání. Mádl se do role kriminalisty opravdu, opravdu nehodí!! Děj seriálu je absolutně nereálný, trapný a ubohý. Už se asi nedočkáme kvality jako byli např. Případy prvního oddělení, či Malý pitaval z velkého města. ()

Mark1983

Na seriál jsem byl zvědav už z toho důvodu, že v Bílině žiju, ale musím říct, že (ač nechci seriál předem odsoudit) tak ten první díl byl dosti odfláklý a na samotného Rapla nemá ani zdaleka. Třeba, kdyby se do tvorby pustil tvůrce Rapla, tak by to bylo i atmosféricky působivější, možná. No ale uvidíme, třeba ostatní díly budou lepší, protože jednička byla, jak napsal Untentrauer ospalá, s čímž souhlasím. ()

Muttinka

No, tak první díl byla spíš taková reklama na Českou policii. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že se tam Mádl dostal nějak rychle. Navíc ty výhody (koupí si dům, po deseti letech dostane rentu,kouření na WC). Pokud jde o ten případ, tak jsem se trochu ztrácela. No uvidím, jak budou vypadat další díly. ()

lu1

1. díl dobrý tak možná jako agitka na práci u PČR. Škoda, Elišku Křenkovou mám moc ráda a Mádla už jsem také viděla skvěle hrát :) Některé dialogy byly jak z Ordinace v růžové zahradě... ()

Noah07

Šílená nuda....špatný herecký projev (je to umělé,chybí tam živočišnost,normálnost všedního života),chyby ve filmu... ()

Vikmal

Chápu to dobře, že Mádla to přestalo bavit na stavebním úřadě, tak šel ke švestkám a za půl roku se z něj stal vyšetřovatel jenom proto, že má stavárnu??? Kurva, přemýšlí u toho scénáře někdo? ()

Lockeroom

Mádlovi není moc rozumět, nemá dobrou výslovnost. :-) Z takového policisty bych měl strach, neukázněného řidiče beze slov rozstřílel jako Divoký Bill Hickok. Jinak jsem se díval hlavně kvůli Bílině, ale té tam, kromě krásných záběrů Bořně, bohužel moc nebylo. ()

RenataD odpad!

První díl se mi vůbec nelíbil. Nebylo zde žádné napětí, žádná pořádná akce, herci prkenní, špatně vykreslené postavy, těžko uvěřitelné náhody i příběh. Jenom pořád vidíme tu severočeskou krajinu, už by asi měla být někde chráněná. Docela jsem se u toho nudila. ()

A_Shearer

Další pokus o uhelnou real life crimi. Když ale do hlavní role dáte Mádla, kterej se stále nenaučil hrát a opepříte vyzáblou impotentní partnerkou, dáte si solidní ránu do vazu v jakýkoli rodinný scéně. Naštěstí to na druhé straně vyvažuje Benoni, který je stejně výborný jako v Bukowskim nebo Pustině (kdo sakra dělá ty castingy, tenhle kluk je o dva levly jinde než "hrající" Mádl) a k tomu v prvnim díle velmi exluzivní pachatelé, který jsou buď geniální herci nebo fakt někoho zabili. Ta rekonstrukce na konci neměla chybu... Takže začátek slušný, ale bojim se, že s korupční linkou a Mádlem to dopadne asi stejně pozitivně jako s hlavnim hrdinou v celý týhle začouzený krimi. ()

ma.h.ma odpad!

....prvy diel o nicom... zvysok recenzie je cenzurovany, takze......................................................................................... sudim vsak lemn tento prvy diel, verim, ze zvysnych 5 dielov ma prekvapi... pokial vsak dialogy, kamera a celkovy strih bude na rovnakej urovni, ako v tomto diely... aj zajac, ktory skace po kapuste je oproti tomuto profesional.... tak nemozem pridelitt nic ine ako ODPAD!... aj keby som tak velmi chcel pridat ine hodnotenie... (naivne?) verim, ze dalsie diely len prekvapia ()