Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

bazmo

Ked som s otáznikmi začal pozerať čiernobiely film ktorý je v prvej desiatke a podľa dostupných recenzií a komentárov sa odohráva v jednej miestnosti ozaj ma zaujímalo čím to bude..Film ma ale "chytil" a ja som ho "zožral" až do konca...5* ale predsa len nie až tak dobré to zas nebolo.. ()

Kyberswat

nic podobného jsem zatím neviděl, a proto jsem nyní, 5minut po shlédnutí filmu, možná ještě na rozcestí mezi 4 a 5 hvězdami. drama jak má být, obrat o 360°, výborné postavy ... velmi dobré, velmi ! ()

myst3ry

Film je svým příběhem určitě v kategorii pěti hvězdiček. Jediné, co mě tak trošku obtěžovalo, bylo neustálé vzájemné poučování se o tom, jak se k sobě mají páni porotci chovat. Opakovalo se to během filmu tolikrát, že jsem uvažoval o snížení hodnocení na čtyři hvězdičky. Finále mě však naprosto dostalo - roztrhání fotky syna a naprosté zhroucení se toho největšího zastánce trestu smrti bylo prostě velkolepé. Tato scéna mě o těch pěti hvězdičkách naprosto přesvědčila. ()

creTin

Soud není spravedlivý. Vy nejste spravedliví a já vám to teď ukážu. Pravdu není možné najít, ale při jejím hledáním nesmíte být povrchní a neklesnout na osobní úroveň. Nesmíte zaujmout stanovisko předem. A prásk, Davis si ho předem nalajnoval a nedokáže už zpětně vyhodnotit siuaci z druhé strany. Scénář sice je brilantně vykonstruovaný a někam spěje, nekouká si ale pod nohy a ty škobrtnutí díky své síle ani nevnímá. Stejně ale na konci zůstane ta hořkosladká pachuť, že i moralisti se mohli mýlit. Ideální řešení se prostě nedá najít a absolutní pravdy se nikdy nedopátráme. Dobré rozhodnutí nelze učinit. Být na konci scéna, kdy mladík nakonec otce zavraždí, byl by to opus magnum vstříc sdělení. Takhle je to jen zábava k zamyšlení. Ale velmi dobrá zábava. ()

Daninja

Opravdu krásný film. O to úžasnější, čím je prostší. Není třeba speciálních efektů. Není třeba nákladné techniky. Není třeba spoustu rozličných natáčecích placů. Stačí vám dobrý scénář, dobrý režisér, jedna místnost a dvanáct dobrých herců, kteří se dokáží vcítit do své postavy. Máme zde 12 postav, hrdinů, každý má svůj názor, svůj náhled na věc, svůj temperament, svůj rozum. Vytváří pestrou škálu pohledů na věc a doplňují se. Na začátku hlasoval proti obvinění pouze jeden člověk. Jak však na světlo vycházejí další a další nejasnosti, stále více a více lidí si začíná uvědomovat, že věci se mají možná jinak, než se na první pohled zdá... A dvě zajímavosti na konec: Co mě opravdu pobavilo bylo, když jeden z mužů pronese: "He is a common ignorant slub. He dont even speak good English." načež Voskovec bleskurychle odpoví: "He DOESNT even speak good English." Zajímavé také bylo, když se jeden z mužů zeptal Voskovce, co dělá jako povolání. Voskovec odpověděl, že hodináře. A ten chlápek říká, že to je divné, že slyšel, že nejlepší hodináři jsou z Evropy. ()

tomasBA

perfektna psychologicka drama s minimalnym rozpoctom no maximalnou efektivitou- je naozaj zaujimave sledovat ako sa jednemu podary presvedcit dalsich 11...parada- neuveritelne herecke vykony pre mna 100%. ()

Dodge-I

Já vím, že toto dílo má vysoké hodnocení, nemám nic proti hereckým výkonům, jen ten scénář s přerodem jednotlivých porotců mi místy trochu "trčí" mimo - ale je zajímavé sledovat právě tu argumentaci proč je někdo pro a někdo proti obvinění. A spolu s minimalismem kamery je tu najednou něco, co člověka nutí srovnávat profily porotců o to víc. ()

SugarCane

Skvělá ukázka toho, jak je důležité nevěřit prvnímu dojmu, ale pohlédnout pod pokličku celého problému. Není na škodu, občas se zastavit a zamyslet se, jestli to, čemu tak skálopevně věříme, nemá nějaké trhliny či nejasnosti. Vždyť jen díky tomu vznikly nejúžasnější vynálezy a díla všech dob. Film samotný ukázal, že stačí 1 místnost, 12 herců a 96 minut k vytvoření geniálnímu psychologicky propracovanému dílu, ne plného zvratů, ale logických dedukcí a návazností. ()

jurijuri

Napriek tomu, že sa dej celého filmu odohráva v jednej miestnosti, je neobyčajne dynamický. Mňa osobne film zaujal svojou témou, prostredím a predovšetkým hereckými výkonmi od samého začiatku a moju pozornosť si udržal až do konca. Najvia ma zaujali výkony H.Fondu a J.Klugmana. Ale ostatný páni tiež nesklamali. Bol som dosť prekvapený bravúrou réžie S.Lumeta. Čím viac ľudí je na scéne, tým je ťažšie je ponechať každému dostatok priestoru, aby jeho postava vynikla a neupadla do zabudnutia. Až sám som bol prekvapený, koľko som sa na takom malom priestore dozvedel o jednotlivých porotcoch. Naozaj veľmi podarený film, ktorému nič nechýba. ()

dosak

Nejlepší lekce argumentace :) předvedeno vynikajícími herci a zasazeno do mimořádně působícího prostředí. Není moc černobílých filmů, na které bych se vydržel dívat celou dobu s téměř úžasem. ()

JIRKKA

Když jdu koukat na film s tak vysokým hodnocením, vždycky opatrně, protože občas přijde zklamání. Naštěstí nepřišlo, váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale dávám plný počet. Napsat devadesát minut plných dialogů, aby měly hlavu a patu, logiku a napětí a prakticky pořád v jedné místnosti....to je umění a tohle je mistrovská práce. Neviděl jsem originální znění, ale dabing se mi zdál opravdu dobrý. Jiří Voskovec, tuším v podání Pavla Soukupa. Spokojenost. ()

Dauphin23

Najskôr 5, ale neskôr som zmenil na 4. Zrejme som trochu podľahol všeobecnému hodnoteniu. Faktom je, že sa mi to páčilo, ale hodnotenie znižujem kôli prehrávajúcim hercom - aj na tú dobu a zopár naivitkám v rámci príbehu. Samozrejme aj vysokej predvídateľnosti deja a záveru. ()

Srbic

neskutečně silné drama! z toho se budu ještě dlouho vzpamatovávat. všechno reálné podpořené skvělými hereckými výkony. jediné, co mě štvalo, tak bylo to neustálé vstávání od stolu, ale myslím, že i tohle je věc reality. na konci titulků jsem byl překvapený: George Voskovec. ()

corbi

Tento film je důkazem, že zajímavá situace se dá na filmovém plátně vytvořit i bez milionů spec.efektů. Samozřejmě Henry Fonda musí hrát toho největšího klaďáka. Herci jsou pro každou roli porotce vybraní téměř dokonale. V porotě jsou zastoupeni různé věkové, sociální a rozumové kategorie lidí, a je zde hezky ukázáno, jak někteří přistupují k lidskému životu laxně a arogantně. Moc se mi líbí, jak se postupně názor lidí obrací a jak každého Fonda postupně přemlouvá, je to podáno nenásilnou a inteligentní formou. Sice od poloviny filmu je téměř jasné, jak to dopadne, ale přeci jsem si tento kousek užil. ()

FilipGOLF

Jak může člověk vidět, aby vás film bavil, není zapotřeba známých herců skvělých efektů atd... Může vás nesmírně bavit i zcela "jednoduchý film". A k vynikajícímu filmu je podle mě třeba. Vynikající herce a vynikající režie. To zde bylo splněno, hltal jsem každou minutu filmu. Velice zajímavý film, můžu jenom doporučit ()

Lazy87

Z tohoto konverzačního snímku by si měly brát podobné instituce příklad Ale myslím si, že je tento film nadhodnocený. Ale co se dá vytknout filmu odehrávajícímu se v jedné místnosti a který nenudí. ()

Trepak

Henry Fonda vo svojej najlepšej úlohe. Je naozaj zvláštne, že taký „jednoduchý“ film vedel tak zaujať. Každú zmenu hlasu porotcu z „vinný“ na „nevinný“ aj divák vníma ako malé víťazstvo. Škoda niektorých balastových dialogóv. ()

Lion438

Sice dávám 5 hvězd jen filmům, na které bych se okamžitě podíval znovu, a v tomto případě tomu tak není, ale hvězdu navíc si snímek zaslouží z jiného důvodu. Má velké morální poslání a neobyčejné kouzlo pro české díváky. Jiří Voskovec totiž vlastně ztvárnil sebe samotného. Přistěhovalec z Evropy s hlubokými demokratickými ideály. ()

turbolama

tento kusok mi lezal vo filmoteke nepozreny dlhych pat rokov a naozaj lutujem ze som nemal potrebu pozriet si ho skor... tak neuveritelne prepracovana sonda do myslenia roznych charakterov zavretych v jednej miestnosti vyraza az dych... film iba potvrdzuje ze na uzasny snimok nie je potrebny megarozpocet a megaefekty ale naozaj dobra myslienka, scenar a rezia zarucia nezabudnutelny filmovy zazitok! ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film