Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

KoRner

Ani podarené ľakačky neskryjú to, že dejovo na tom tento film nie je najlepšie. Všetky postavy sa chovajú iracionálne, hlúpo a polícia je tam iba pre srandu. "Prerod" toho vreckového Cama Gigandeta je totálny tapas, ktorý nedáva žiadny zmysel. Avšak na nemeckú produkciu je to stále slušná práca. ()

borec999

Horor z málo opozeraného digitálneho priestoru (Cyberinternet subžáner) a jeho dopadu na realitu. Zápletka a dej ma zaujal, herci okej, hlavná hrdinka sympatická, duch pôsobivý, atmosféra ušla a aj nejaké tie ľakačky vyšli. Na Nemecko (ktoré nepatrí k vyhláseným horororvým veľmociam) veľmi slušne spracovaný počin, ktorému 4* za mňa právom patria. V Cyberinternet subžánri dodnes o moc kvalitnejších hororov človek nenájde. 70% ()

MatejNosal

Nemecký mainstreamový horor s novodobým príbehom. Lakačky celkom fungujú, herci mierne prehrávajú no na Nemcov dobrý výkon. (70%) ()

tenebrae86

Příjemné překvápko od našich západních sousedů. Horor ve stylu moderních duchařin jako jsou třeba filmy Jamese Wana. Naštěstí pro mě se tu nemluví německy, ale anglicky a příběh využívá spíše čarodějnických mytologií, než že by tu strašila zase nějaká zbloudilá duše týraného dítěte, nebo démonem posedlá jeptiška či co. Takže mi to docela sedlo. Kapitolou samou o sobě jsou pak naprosto hnusně fungující lekačky. Nepamatuju si, že by mě v posledních letech něco tak vyděsilo. Fakt klobouk dolů, skoro jsem zavíral oči :). Jen posledních asi 20 minut začal ději znatelně docházet dech a konec už jen tak vyšuměl, škoda. Ale i tak to na ty 4 hvězdy nakonec bude. Hodnocení: 75% ()

BlackHood

Nemůžu si pomoct, ale i tak mi přišel Unfriended trochu lepší. Herečka "Lexa" ze The 100 potěšila. Po filmu jsem si našel Ma Rinu na facebooku. Pak mi přišla žáภาษ า ไทยtelภství a teď vidím v ภาษาไทย svůภ าษาไทย a pak ()

TheSpearCZ

Dobrý Německý horor to ano, ale že by to bylo něco extra, to vážně ne. Začalo to výborně, ale postupně tempo upadalo a konec byl vyloženě zbytečný. Chválím chytlavý soundtrack a depresivitu filmu, každopádně film Unfriended se mi líbil o něco více. Čisté 3* ()

Flopik

Ale tak veľké prekvapenie.Horor o ktorom sa nehovorí, a pri tom je naozaj dobrý.Nikdy by som nepovedal že Nemci spravia niečo takéto a aha.Príbeh nebol nejako originálny ale to mi vôbec nevadilo.Jedna divná dievčina začne byť posadnutá druhou a keď ju tá druhá oklame zabije sa a hurá zabíjať . Duch vyzeral super, škoda že nebol ešte viacej.Ľakačiek bolo požehnane , bohužiaĺ nefungovali až tak ako by som si predstavoval.Hudba, ten soundtrack počas celého filmu úžasný.Postavy sympatické a minimálne hlavnej hrdinke prajete happy end.U mňa za 4* a palec hore. ()

Heero

Tento horor mi připadal jako čerstvě upečená houstička, dělaná podle starého receptu, čerstvě křupavá, posypaná kmínem a solí. Staré hororové téma perfektně zakomponované do moderní doby i s nechybějícím FUCKbookem. Jeden z nejlepších hororů letošního roku. ()

M1k9

S výjimkou docela štiplavého námětu naprostý průměr posledních let. Čím více se v hororech objevuje něco co používáme, nebo něco s čím se setkáváme každý den, tím více nás to vtáhne. Mozek? :)) 3/10 ()

cskomando

Nevěřím, že Německo něco takového dokázalo udělat. Verhoeven má nakročeno k velkým úspěchům, pokud bude takto pokračovat. Děj sice podobný filmu Unfriended ale co se týká temných stránek, sem tam nějaká ta lekačka a hlavně celé se to táhlo v čarodějnickém stylu zla. Závěr potěšil taktéž, nedočkáme se happy endu ba naopak chce to další pokračování. ()

Jiu

Za mňa jeden z najlepších hororov v poslednej dobe a príjemný závan skazeného vzduchu v záplave priemernosti v tomto žánre. Pekná obľúbená baba sa zľutuje nad osamelou gothičkou a pridá si ju na fejzbuk (za celý film názov siete neuvidíme). Že to bola chyba si uvedomí rýchlo, ale to už všetci v jej okolí začnú záhadne umierať. Navyše podivínka nebola len tak obyčajné dievča. Námet, ktorý mohol pokojne dopadnúť ako priemerná blbosť, našťastie dopadol veľmi dobre, tému okultizmu mám v hororoch veľmi rád, takže za mňa solídných 80%. ()

Harpy

Na moje prekvapenie, naozaj dobrý horor s efektnými ľakačkami pri ktorých ma neraz nadvihlo zo stoličky. Ducharčiny môžem a aj keď ma najprv hlavná téma točiaca sa okolo fb priatelstva nezaujala, o to viac som bola nadšená, páčili sa mi aj tie animácie plus soundtrack na konci. ()

Dlubal David

Je mi úplně jedno, jestli se to hororovým fajnšmekrům líbilo nebo ne. Je mi fuk, co na to říká odborná veřejnost. Je mi u zádele, zda to zde na CSFD je v červeném, modrém nebo černém. Mě se to líbilo, a to tak, že hodně. ■ Po začátku jsem si říkal, že to bude další ze série vyvražďovaček nadržených studentíků, pak po pár minutách, že to bude nepodařený pokus o sondu do hlouby duše osamělých exotů z Facebooku. ■ Tak ono to částečně bylo první i druhé, ale naštěstí opravdu jen částečně, protože hlavní linie se nese v mysticko-mysteriózní sféře. Líbilo se mi to propojení starodávného s moderními technologiemi a spojení několika žánrů dohromady. Celkově filmu nemám co vytknout. Má dobrou atmosféru, a tak mu s čistým svědomím mohu odpustit několik much. Říkal jsem si, že ten Lauřin obličej jsem už někde musel vidět, a taky že jo, v The Devil's Hand. ■ Tohle je přesně ten typ filmů, které můžu. ■ Ty Marininy kresby, animace a minividea by si zasloužily samostatný film, alespoň kraťas, protože jsou fakt samostatnou jednotkou. ■ (R) [88/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [76/100] ■ (H) Alycia Jasmin DEBNAM-CAREY [80/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) The Autopsy of Jane Doe (2016) ● May (2002) ● Ringu (1998) ● It Follows (2014) ● The Awakening (2011) ● A Nightmare on Elm Street (1984) ● Drag Me to Hell (2009) ● Don't Knock Twice (2016) ● The Woman in Black (1989) ● Lights Out (2016) ● Ju-on: The Grudge (2002) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 6-X-2017; 16:28] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [90/100] ■ (CSFD) Velislavstellieharpsychordozzy13(C) [90/100] ()

MIMI.kry

Zajímavě uchopený hrůzostrašný, mysteriózní příběh o osamělosti, nešťastné povaze, pomstě a dalších nepříjemných věcech. Jak snadno jde kvůli pár kouzlům s počítačem a neblahým okolnostem přijít o status oblíbené dívky a stát se lůzrem, s kterým jsou jenom potíže! Jak je hrůzné zůstat zcela sám... A naopak... Jak je nebezpečné stýkat se s těmi, kterým se druzí, oprávněně či neodůvodněně, raději vyhýbají! ()

no2

3/10 - Pokud čekáte kvalitu Wanových filmů nebo evropskou (německou) verzi Unfriended, tak s tímto filmem raději neztrácejte čas. Přitom začátek je docela slibný. Seznamujeme se s krásnou Laurou a na scéně se objeví podivná Marina. Laura je k ní empatická a tím sobě i svým přátelům zadělá na velké problémy. Přichází silná scéna v jídelně a pak... už je to kvalitativní sešup. Nějak tomu celkově chybí napětí, atmosféra; postavy jsou nezajímavé a byly mi zcela lhostejné. Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na televizní film s celkem zajímavými efekty, který se snaží být hororovou klasikou, ale ve skutečnosti za ní silně pokulhává. Je tam něco z The Blair Witch Project (i z jeho pokračování), je tam něco z Unfriended i jiných hororů, dohromady ale takový mišmaš. A ani ty "lekačky" nejsou nijak světoborné. Po slibném začátku se moje zvědavost začala vytrácet a postupem času už jsem si jen přál, ať už to co nejrychleji skončí. Do toho docela tuctová televizní hudba, která měla asi pomoct navodit napětí, ale mě spíš iritovala. Moment překvapení nulový, pointa slabá. Tento "horor" mě prostě nevtáhl a celkově zklamal. ()

Gastovski

Spíš než horor bych to viděl na žánr mysteriózní. Hardcore emo čarodějka je fajn a člověk jí prostě musí fandit, když začne zabíjet trendy píči/zmrdy. Velmi překvapilo závěrečné rozuzlení a při poslechu super songu během závěrečných titulků musím říct, že se jedná o rozvernou a sympatickou jednohubčičku, na kterou se rád podívám znovu. ()

Rockerman

Pěkný, milý horůrek, který vám chvíli bude připomínat Nezvratný osud a jindy zase Kruh, tedy nic originálního. Nicméně, dívá se na to překvapivě dobře a hororový fanoušek může být spokojen. Memento: Z těch počítačů jednou všichni zblbneme!!! ()

Wallis3

Vůbec ne špatnej počin. Mysteriózní atmosféra se dokonale povedla i několik leknutí se konalo. Jen ty vraždy mohly mít větší grády. Tíživý konce já rád, mě prostě happyendy k takovejmto filmům nesedí... Byl jsem o tom přesvědčen a teď jsem ještě víc, že ta xichtí kniha je pekelný zlo... Mě se to líbilo, spokojenost. "I want to be friends. Best friends" ()