Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

hansel97

Moje hodnocení je asi trochu ovlivnění tím, že jsem čekal propadák. Takže je to takový lepší průměr, ale ty čtyři mu prostě hodím. Fakt mě to celkem chytlo a vůbec to nebylo nějak debilní. Fungovalo to naprosto skvěle, je to opravdu spíš thriller, kam režisér hodil pár lekaček. Ale dost tomu dodávají sympatičtí herci a námět, který osloví. ()

ARI50

Kurna málem mně odvezli , začátek začal výborně přijemná hudba přijemní herci a bum přijde vyšinuta holka která se che kamarádit a když ne po dobrem tak po zlem , lekačky na mně působily 100% moje pištěni zbudilo barák nad miru spokojenéj ůžasny film drželo mne to celou dobu napnutého jak to dopadne a kdy mne strachem trefi nečekaný konec chcem pokračováni. Tyhle horrory žeru kdy vás strach provázi a ani na chvíli to z vás nespadne. ()

JASON_X

Tak vám řeknu, že ta šeredná sociopatická čarodějnice mi byla mnohem sympatičtější, než slečna Laura Dokonalá - všeobecně oblíbená a milovaná, vynikající studentka, majitelka okouzlující tvářičky a stovek přátel na Facebooku nebo na čem, no prostě děsivé, nelidské monstrum. A taky mě krkala tím, jak pořád na něco zhypnotizovaně zírala do mobilu nebo do noťasu a stále cosi rozklikávala... Sakra kdyby ty krámy všechny povypínala a šla radši někam na špacír do lesa, nebo k vodě, nebo třeba aspoň do parku, tak ani nebude vědět, jestli ji někdo tentononc... cyberstalkuje, že jo. A taky bych rád viděl, jak by v reálu po ráně nožem do břicha ještě x hodin pobíhala sem a tam, pche. Ale jinak celkem povedená duchařina z prostředí facebookové generace. A líbily se mi taky všelijaké ty "gothické" malůvky. Silné tři. ()

matestlust

Moderní a hodně aktuální ,,téma" spojené a propletené do klasické tuctové duchařiny... člověk by čekal sračku ala Unfriended (2014), tady to ale příjemně funguje a i ty otřepaný klasický situace celkem dobře fungují. Pár lekaček opravdu vyleká, herecké obsazení v pořádku, film graduje, nenudí a i přes ten, pro mě pokažený, závěr, jsem si odnesl příjemných 90 minut ...a to i přes přihlédnutí k faktu, že německá hororová filmografie je skoro stejná bída, jako ta česká a proto každý příjemnější kus z jejich produkce, je zároveň dvojitá radost pro fajnšmekry. 3,5 * ()

Morholt

No vida. A ono to jde a ne že ne. Po vesměs mizerných pokusech naroubovat sociální sítě na horor si Simon Verhoeven řekl, že na to půjde jinak a hned to vyšlo. Ne že by se to v kostce nějak lišilo od podobně laděných filmů. Pořád je tu jedna zhrzená duše, která se chce své internetové ex-kamarádce pomstít za odebrání z přátel, ale vzhledem k tomu, že je celý příběh silně prodchnut nadpřirozenem, měli tvůrci více prostoru pro manévrování a dokázali ho využít. Je tu vlastně vše, co má správná duchařina mít, čili atmosféra, sem tam nějaká lekačka a celkem povedení bubáci. Navíc likvidace obětí probíhá pokaždé v jiném prostředí a pokaždé je to prostředí pro duchy jako stvořené, ať už se jedná o kolej, nemocnici či opuštěné ruiny. K tomu všemu se podařil i casting plný neokoukaných tváří, jimž vládla hodně sympatická Alycia Debnam-Carey, takže za mě velká spokojenost a doufám, že režisér u žánru v příštím filmu zůstane. 80% ()

Khalesi

Netvrdím, že sa na to nedalo pozerať, alebo, že tam nezafungovala nejaká tá atmosféra.. Jednoducho len mám pocit, že je to tak trochu vykrádačka. Pripomínalo mi to japonské horory zmiešané s klišé tých amerických. Pokiaľ už mám pri sledovaní pocit, že toto som už niekde videla a ani nie raz, tak to celkovo zníži zážitok, ktorý z filmu na koniec mám. ()

malylada

Za mě určitě nejlepší německý horor. Peníze šly na tom hodně znát a na pohled srovnatelné s hollywoodskou produkcí. Hrdinka si z milosti přidá do přátel outsidera školy, ublíží jí a začnou se dít velmi divné věci. Velmi mě překvapilo, na jak dobré úrovni hrají všichni herci, na čemž mnoho podobných hororů pohoří. Nápad se zápletkou je výborný a od začátku tato vyvražďovací duchařina ala Osudový dotek funguje na pět hvězd. Scény, kdy dochází k mordám jsou opravdu vypiplané a můžou se měřit s první ligou. Až po první hodině se začínají projevovat mezery ve scénáři a měl jsem pocit, jako by tvůrcům docházely nápady. Začala se vytrácet nápaditost, což ubralo na tempu a závěr se mohl povést o dost lépe. Trošku to zamrzí, nicméně v Top 10 hororů roku se bez problému vejde......8/10 ()

JohnCZ

Takovej ten úplně obyčejnej horor s provařeným příběhem, který tam je jen proto, aby diváka mohl děsit. Film převážně postavenej na lekačkách než na opravdovém strachu. Tedy to, co na hororech rád nemám. Ovšem má to hodně profesionální zpracování (obraz a kamera, herecké výkony), Alyciu Debnam-Carey a jednu vcelku originální myšlenku - zapracování facebooku. Za mě tedy spokojenost, film zafungoval, ten večer hned po zhlédnutí jsem se do telefonu radši nepodíval. ()

Marsik

Celkem povedené německé zpracování tématu stalking. Ma Rina byla fakt dobrej psychouš. Poslední třetina, která se bohužel ubírala směrem klasické vyvražďovačky, mě už moc nebavila. Spravil to naštěstí úplný závěr. 70% ()

FFilipCZ

Jako možná s tím hodnocením trošku přeháním a je to tím stavem "po zkouknutí filmu", ale horor, který mě po x-letech přinutil se fakt bát a vzbudil ve mě tu opravdovou hororovou atmošku si moje plné hodnocení opravdu zaslouží. Perfektní a současný nápad facebookového děje a opravdu výborné zakončení. Navíc celkem krátká stopáž napomáhá tomu, že nemáte ani chvíli čas si oddechnout, jelikož tam v podstatě nejsou slepá místa. Film je výborně nafázovaný od nevinného úvodu, počátečního "spuštění" kvůli přerušení FB přátelství přes všechny různé odplaty až po ukončení a malého twistu na konec, který nechci spoilerovat. Jsem opravdu velice překvapený a nadšený a to dvakrát tolik, když jsem právě zjistil, že je film z německé filmové dílny, kterou mám na svém pomyslném prvním místě v kategorii "Tvorba odpadů". Na úplně stoprocentních 5* bych si možná představoval o trošku více rozvedený závěr a nějaké to vypořádání se s tou pošahanou čarodějnicí, jelikož to tak všechno do poslední chvíle vypadá a vy furt čekáte, kdy se to stane, ale jak už jsem říkal, ten zajímavý závěr mi vůbec nevadí. ()

Krt.Ek

Tvl, chodit na fb je horor sám o sobě, co mám jako dělat po tomhle? Zrušit si ho? Bylo by to rozhodně méně bolestně, než kdyby mně ho zrušila Marina. ;-) ()

FromHell

Obrovské prekvapenie z Nemecka.Táto fúzia "Cyber hororu" a "Witchcraftu" vyšla fakt na výbornú.Zopár (aj keď klišé) fungujúcich lakačiek nechýba.Herecke obsadenie celkom sympatické,typické pre tieto teenagerske kúsky.Technická stránka a celkové spracovanie mi dosť pripomína ostatné novodobé duchárske kúsky spoza mláky.Ono celkový ten Americký "look" sa nedá filmu uprieť.No to je asi jedine,čo by som vytkol.Inak spokojnosť! 80% ()

kolda1990

No tak to brr teda, musím říct, že mě snad ještě nikdy takhle horor neděsil jako tento, lekačky fungovaly neuvěřitelně. Mražení v zádech, který jsem neměl ani za mých dětských let. Téma sociálních sítí pro mě sice nezajímavé, ale tady to prostě člověk odpustí. Moderní horor, který stojí za to vidět. Tak doufám, že to bude klidná noc:) ()

Makky

Welcome to Facebook! Hviezda školy sa spriatelí s podivínkou, ktorá nemá žiadnych priateľov, len preto, že chce byť milá. Pre ňu je to bezvýznamná záležitosť, lenže pre podivínku je to celý svet. Film zaujme najmä v prvej polovici, kedy sa rozdávajú karty. Druhá polovica a vyvrcholenie je len samoúčelným nelogickým blábolom. Pri Unfriend platí nepriama úmera, že čím nižší je divákov vek, tým väčší lajk. 2* ()

kaylin

Byl by to ještě lepší horor, kdyby to nemělo tak nepříjemně předvídatelný průběh, kde se v podstatě nestane nic, co by bylo skutečně nečekané. Ale jako lekací horor to docela funguje, navíc se cítíte nepříjemně, když má něco přijít a jste z toho nesví, protože víte, že to nebude pěkné. Zapojení sociálních sítí je funkční, i když místy nelogické. ()

stration

Naši západní sousedé se teda vytáhli! Atmosferická pecka, která těží ze současného trendu sociálních sítí, ale i ze starších duchařin a lesních ježibab. Herci jsou v pohodě, lekačky fungují na výbornou, svižně to odsýpá a konec je taky celkem dobrý. Pro mě rozhodně překvapení a nejlepší německý horor za hoooodně dlouhou dobu. Určitě doporučuju! ()

TheDon

Konečně. Ani nevím po jak dlouhé době jsem se zase párkrát solidně lekl. Ale žádnej takovej ten zprzněnej malej cukaneček, kterej čekáte. Pořádnej kopanec a jak říká homoděj Jaro Slávik, zimomriavky. Abych ze sebe vypreparoval jádra i k filmu a neplácal tu o buznách, tak bych dodal, že sem čekal další Fejsbůkovou chujovinu. A ono to tak i začalo. Peytldík ,že z toho Šimon SběrHoven dokázal vydolovat pořádně ujetej virtuální wičkráft a to se Doníkovi móóóc líbilo. Mám rád šarodejnišky. Takže za mě veliká spokojenost. Vosumdesát % P.s.: vlastně ani nevím, proč jsem tomu nedal pět.... ()

honajz2

Je to prostě nuda. Film nevyděsí (maximálně na vás vyskočí nějaký ksicht) a jediné, co bych jako hororové označil, byla ta psycho videa na profilu té holky. Postavy nesympatické a jejich osud mi byl ukradený. Ale tak jako jo, líbilo se mi, jak se ten nápad někam posouval a i ten konec se jakž takž dal. Jo a asi jednou jsem se lekl. 2* ()

Havaj8

Rozhodně není dobrý, když něco musím dokoukávat na dvakrát. A to je tenhle případ, kdy jsem u toho prostě usínal. Ono to celý nabudilo dojem, jakože je všechno fajn. Hlavní obsazení, super kámoši a jedna nepěkná osoba, kvůli který se to dosere. To, že to mělo pár slušnejch lekaček mi ale nezmění názor na celej film. Ono to totiž vůbec dohromady nefungovalo, nemělo to příběh a nebavilo mě to. Navíc, poslední dobou se toho podobnýho točí tolik, že ani Němci z toho nevytrhnou. Kyber-šikana, stalking, gotika, čarodějnictví, posednutí démonem, dobrej guláš. ()