Mandalorianský nájemný lovec přijímá lukrativní zakázku pro záhadného klienta. (Disney+)

Colby Sawyer

Mandalorian ve svém úvodu nezklamává a nabízí svěží pohled do Star Wars universa. Pilotní epizoda vypadá naprosto fantasticky a atmosféra temnějších zákoutí galaxie působí, že bude mít velký příslib do budoucna. Dialogy sice nemají to správné tempo a stopáž by mohla být delší. V konečném důsledku však první díl působí jako to pravé Star Wars se správnou dávkou inovace a posunu, což je přesně to, co má Mandalorian nabídnout. Spokojenost. ()

Lenka.Vilka

Skvělý úvodní díl, který fungujeme úplně ve všem. Je to správně tajemný, dostatečně westernový,  lehce vtipný a finální přestřelka je suprově podaná. Všechny důvody, proč koukat dál :) ()

Martrix

Než jsem viděl seriál Star Wars: Klonové války 2008, považoval jsem celovečeráky za dětinské soft sci-fi s velmi kolísavou úrovní. Až Klonové války (speciálně poslední tři řady) mě přesvědčili o tom, že je svět SW neuvěřitelně pestrý s desítkami zajímavých postav a obrovským potenciálem vyprávět skvělé příbehy. Mám radost, že bude vyprávěn další. Zaráží mě ale volba jednoho z tvůrců. Dave Filoni se podílel především na méně povedených seriálech SW Povstalci a SW Odboj. V rámci budování SW universa, odvedli nejlepší práci na scénářích jiní tvůrci. Především to byli Chris Collins a Daniel Arkin. Je velká škoda, že to nejsou právě oni, kdo nespolupracují s Jonem Favreau. Výprava prvního hraného seriálu je skvělá, potěší mnoho druhů, které byly k vidění právě v Klonových válkách, ale přiznám se, že bych dal přednost atmosféře, která je pro SW typická a jedinečná. Hrdinsky epická, trošku naivní, ale současně vystihující hrozbu a souboj mezi dobrema zlem...navíc podpořená variacemi na skvělou hudbu Johna Williamse. Vše se ale vyvíjí a je to tak dobře...možná je ten úkrok k realistickému pojetí správnou cestou. Nicméně čistě subjektivně zatím nemůžu říct, že bych z Mandaloriana padl na zadek. Slabší 4* PS: ten symbol vagíny, který má lovec na hrudi je vtipný...tedy pokud to není otvor na vložení kreditky, nebo pokladnička ()

PavelVanekArt

První dvě epizody jsou fajn. Není to tak super jak bych čekal, ale je to sympatický. Mandalorian je badass když se jedná o práci, sympaťák když o nic nejde. Svět je vymodelovaný a přednesený s láskou k SW, vidět je i velkej rozpočet a sázka na jednu kartu. Příběh vypadá na klasický cliché najdi/doruč, vyřiď všechny co to chtějí doručit/zabít, obrať se proti zaměstnavateli a zachraň náklad. Akce je přemršťená ale na pohled fajn a nemám ponětí, kam tvůrci míří s Mandalorianovým ,,nákladem”. Pokud nebudou vymýšlet kraviny, tak by mohlo jít o nejlepší SW příběh spolu s Rogue One, Solo od dob epizody III. Lepší než VII a VIII už to bylo od traileru. Akorát bych tomu vytknul délku epizod. 30 minut je fakt málo na seriál tohodle formátu. ()

LasT_Olt

Proto nikdy nebudu fanouškem SW. Přijde mi to až moc pohádkové a bez nápadu. Což je opak mého šálku kávy. Ale už teď mi je jasné, že komunita SW universa (v podstatě kult), ze seriálu zvlhnou a nebudou se ho moci nabažit. A po posledním filmu vám to vlastně i přeju. ()

mortak

Favreau umí zaháčkovat. Ta clinteastwoodská stylizace tomu padne jako ulitá. I když pořád platí, že oči jsou okna do duše, tak když Mandalorian dostane parťáka a může si zahláškovat, tu absenci očí mu odpustíte. ()

CinemaRanger

Okej, tak Mandalorian epizoda 1. Vizuálně fakt krása, ale celkově ta 38 minut dlouhá westernově laděná Star Wars podívaná nemá co nabídnout až na slušnou závěrečnou 10 minutovou přestřelku, kterou si mě první epizoda získala. Uvidím, jak to bude pokračovat, však venku je zatím jen toto a nemám jak srovnávat. ()

majo0007 odpad!

Disney zrejme zverilo realizáciu tohto čuda ASYLUM Studios. B-ečkové efekty, totálne nezaujímavý pilot. Zaujímalo by ma, kam sa podel toľko sľubovaný mega tučný budget seriálu! A čo znamená tá piča na prsiach... pripomína mi to Schumacherovho Batmana, keď mu dal na pancier bradavky... Toto je ozaj len pre masturbátorov SW! ()

Remivsremi

Parádní začátek prvního hraného seriálu ze světa Star Wars. Krásný vizuál. Televizní tvorba už je zkrátka na stejné úrovni jako ta filmová. Pedro dokáže svojí postavu uhrát i pouhým hlasem, zde se casting trefil do černého. Nepřišel žádný otravný prvek ala Jar Jar. Závěr epizody mě naprosto zaskočil a uhranul, chci hned vidět pokračování. ()

BROKEN_

Očekávaný hraný seriál ze světa Star Wars měl velké očekávání, už jen proto, že tvůrcem je Jon Favreau. A po první epizodě, převládá u mě, lehký zklamání. K vizuálu není co říkat, je to Disney, takže tak. Pedro Pascal se mi v roli Mandaloriana líbí, hlavně kvůli jeho přízvuku, dobře se poslouchá. Některé pasáže jsou tak nějak suché, nepřišlo mi to záživné. Ale, tohle nahradilo akční finále, které bylo fajn, protože nájemný droid pobavil, a dovolím si tvrdit, je to rozhodně jeden z těch nejlepších droidů co se kdy na obrazovce objevil. Jinak hudba nic moc, z čehož jsem hodně zklamaný. Samozřejmě nemůžu čekat tu typickou Star Wars hudbu, ale mohlo to být lepší. A, k tomu závěru? Byl to vážně malý Yoda? Tím nemyslím že je to on, já vím kdy se to odehrává, ale jestli patří ten prcek do stejné rasy jako Yoda, tak to bylo super! : ) ()

micle21

Absolutní krutopřísnej nářez! Mam obří radost, že se to povedlo. Jediná výtka je ke stopáži. Ze všech těch zbytečně dlouhých hodinových serošů by zrovna tenhle kousek měl mít přes hodinu a ne 38 min! Chodící piraňa pobavila, skvělá výprava, netypická hudba, která ke Sw skvěle sedí, Pedro Pascal i když bez tváře skvělej a ten konec ()

Sany33

Príbeh: Spoznávame sa s nájomným lovcom Mandom, ktorý sa rozhodne vziať podpultovú misiu na záchranu živého materiálu. To ale ešte nevie, koho mu osud privedie do cesty.Prevedenie: Už dlho som sa nestretol s tak dobrým pilotom. Nie len pre to že sa jedná o univerzum Star Wars, ktorého som veľkým fanúšikom ale všeobecne. Má to dynamiku, súboje, vynikajúceho hlavného hrdinu, vizuál a jednoducho sa mi to veľmi páčilo. Ak si k tomu ešte pripočítam baby Yodu je to jasných 5 hviezd. 98% ()

drackula

Na úvod super. Westernová atmosféra z toho dýcha nádherne, hlavný hrdina je svojim spôsobom sympatický a svet v ktorom sme sa ocitli spoznávame pomaly. Akcia bola taká westernová klasika. Určite budem pokračovať. 80% Disney plus ()

upson

Jelikož miluji westerny, nemohu nepodlehnout Mandalorianovi. Jon Favreau totiž spojil tento žánr, respektive jeho nosné prvky,a to s úžasným světem Star Wars. A udělal sakra dobře. Jednoznačně nový zářez do mého top. Jednoznačně totální spokojenost. 100% ()