Matt Cordell (Robert Z'Dar) býval poctivý policista až do té doby, než ho nespravedlivě odsoudili a poslali do vězení v Sing-Singu mezi kriminálníky, které sám předtím stíhal. Ti ho příšerně zohyzdili a zavraždili. On poté ožil a vraždil v ulicích bez rozdílů. Nyní potřetí je jeho stopa naplněná krví až po okraj. Kouzelníka Voodoo nenechá ani nachvíli v klidu. Podaří se detektivu Forrestovi (Robert Davi) šíleného policajta konečně zlikvidovat navždy? (Hamer Film)

Dexter1

Najslabšia časť celej série, ale za to má táto časť najbližšie k zombie subžánru. Matt Cordel sa vracia pomocou rituálu voodoo aby si našiel nevestu(?). Akcie je omnoho menej a vsádza sa skôr na tajomné vraždy, ktoré si Maniac Cop vychutnáva. Robert Davi sa tu hrá ešte na drsnejšieho drsniaka, čo je miestami úplne smiešne a trápne. Na druhej strane rozhodne poteší extrovertný narkoman v podaní Jackieho Earlea Haleyho (hej, je to Rorsharch z Watchmen). ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný horor, ktorý je posledným dielom tejto vydarenej slasherovej série. Má iba priemerný príbeh, ktorý opäť pokračuje presne tam, kde skončil predchádzajúci, takže policajt zo záhrobia už bol pochovaný, ale šaman ho pomocou mágie vráti späť, pretože ešte stále v sebe cíti pocit nespravodlivosti a tentoraz aj spojenie s policajtkou v kóme, ktorá bola nespravodlivo obvinená z vraždy a tak jej chce svojim spôsobom pomôcť. Ale stále je tu schopný detektív, ktorý ho musí už znovu zastaviť. Síce tento príbeh už pôsobí až moc zbytočným dojmom a len snahou naťahovať za každú cenu, ale v konečnom dôsledku to moc neprekáža, keďže má celkom vydarené spracovanie. Dejovo tu síce ani moc nie je o čo stáť, navyše sa takmer celý odohráva v jednej budove a to v nemocnici a nájde sa tu aj niekoľko nudných scén, ale výrazne ho vylepšuje výborné čiernohumorné podanie filmu, takže je tu plno skvelých hlášok, zábavných dialógov, vtipných momentov a zaujímavých postáv. Hororové stránky sa z tohto pokračovanie prakticky úplne vytratili, o napätie tu už vôbec nejde a ani atmosféra sa tu nenájde, ale keďže sa tento diel vybral úplne iným smerom, tak to vôbec neprekáža. Čo sa týka likvidačných scén, tak nie je ich málo a nie sú ani najhoršie, ale aj tak som skôr sklamaný. Na prvú si treba počkať približne polhodinu, ale práve tá je najlepšia, pretože skvelo doplní predchádzajúci monológ, zvyšok je už skôr o efektnom zastrelení alebo nudnom využití nemocničného zariadenia. Ale poteší výborná záverečná naháňačka s horiacim policajtom alebo síce krátka, ale zábavná prestrelka v štýle Johna Woo. Ale aj tak hlavným kladom tohto filmu je to čiernohumorné pojatie, ktoré našťastie vydrží celý film a tak je tu plno skvelých momentov ako smajlík miesto hlavy, pripálenie si rukou, mŕtvola na úteku, rozhovory reportérov túžiacich po násilí a mnohé iné. Herecké obsadenie je na tom dobre, v hlavnej úlohe opäť charizmatický Robert Davi a slušné vedľajšie postavy, ale najviac ma zaujalo obsadenie viacerých známych tvárí ako Paul Gleason alebo Robert Forster, ktorí pre dej nemajú vôbec žiadny význam, iba sa na pár minút objavia, povedia pár viet a umrú. Réžia je pomerne vydarená a páči sa mi aj technická stránka. Síce to podľa hodnotenia nevyzerá, ale aj toto tretie a zároveň posledné pokračovanie si drží podobnú úroveň ako predchodcovia a dokonca jednotku, aspoň podľa mňa aj prekonáva. Síce príbeh až moc silene varí z vody, ale po hororovej jednotke a akčnej dvojke ani toto čiernohumorné pokračovanie nesklame. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 71%. ()

Campbell

Nejslabší pokračování, které mi přišlo moc ukecané, málo akční a celé to poměrně dobře uspávalo. Z´dar už není tak moc démonickej a ten okultismus či co to bylo mi evokoval poměrně špatného Halloweena P. M. M.. Sice se tu objeví staří známý z předchozích dílů, ale to je tak vše. PS: Ted Raimi potěšil:-) ()

Isherwood

Lustig pochopil, že temný mord vydá za několikero přestřelek a docela se snaží. Oproti tomu Cohen si nenechal vysvětlit, že potřetí už z jednoho čajového pytlíku nevylouhuje nic a tak se celý tenhle paskvil nese v duchu šamanských rituálů, láskyplných výlevů a bezzubého napětí. Spousta dialogů, jejichž téma se beznadějně zaseklo v jedničce, natahuje stopáž 85 minut na neúnosnou mez a celé to nakonec spadne s režisérovou rezignací a bezostyšnému vykradení sebe sama. Smutný konec mé dětské serial killer legendy. ()

pornogrind

Nasranej fízl potřetí. Tentokrát Cordell kosí obyvatele NY za pomocí voodoo. Tak přiznám jsem, že třetí díl jsem asi možná ani neviděl. Protože jsem si z něho nepamatoval zhola nic. Začátek snímku byl celkem působivej - Cordellova závěrečný řádění z dvojky kde v pozadí hraje muzika a ještě je slyšet voodoo kletba. Následně už ale film nepřichází s ničím extra novým a jede si to svoje zajetý. Už to ale zdaleka nefunguje tak jako v předchozích dílech.  Poslední třetí díl je jednoznačně nejslabším kouskem téhle série. Pořád to ale není takovej průser aby se na to nedalo podívat. Všechny tři díly mají jedno společný pozitivum, kterým je krátká stopáž filmu. Závěrem jen dodám, že tahle průměrná(možná lehce podprůměrná) série o vraždícím fízlovi už nemá v dnešní době co nabídnout a nemá velkou hodnotu. Pro mě má ale tahle série z nostalgickýho hlediska hodnotu určitě velkou. ()

• Cordell (Robert Z'Dar) zabije ve filmu 11 lidí. (slatkac)