GOREGASM

Clint prostě nestárne. The Mule sice nedosahuje dokonalosti jeho nejlepších kusů, ale pořád je to snímek s obrovským charismatem, zejména díky svému hlavnímu představiteli. Dramatická rovina snímku perfektně doplňuje tu, řekněmě, kriminální a nebýt zbytečně "mírumilovnému závěru, byl bych spokojen na sto percent. Velkou radost mám znovu i z Bradleyho Coopera, který si s Clintem evidentně sednul a jejich scéna v bistru je tou nejlepší. 85% ()

strikeman

Klasické eastwoodovské drama - kvalitní snímek, pomalu vyprávěný příběh, staromilská opatrná režie, dobré herecké výkony. Akorát máte pocit, že jste v různých variacích něco podobného z Clintovy dílny už několikrát viděli ... 69% ()

greenlord

na prahu devadesatky clint radi jak cerna ruka a ja mu to zeru i s navijakem. clovek podobneho razeni tady nikdy nebyl a nikdy nebude. uzivejme si to. komentar uzivatele pomo je tzv. "mimo misu" ()

MickeyStuma

Kterak se 80. letý stařík snaží zachránit svoji tísnivou finanční situaci. Film založen na skutečném příběhu válečného veterána Leonarda Sharpa, který byl v roce 2011 zadržen během vyšetřování převozu nákladu drog v hodnotě 3 milionů dolaru. Není překvapením, že se této látky chytl právě Clint Eastwood a s ohledem na jeho věk už vůbec nemůže být překvapením, že se sám chopil hlavní role. A tímto počinem dokázal, že ještě na to stále má. Interpretace příběhu byla historický pochopitelně změněna, ale důvod zůstal stejný. Příběh sice nenabízí nic nového, ale Clint Eastwood celý projekt svým viděním obohatil svou laskavostí a upřímnosti. Děj se po celou stopáž veze ve stejné atmosférické rovině. Ani drama, ani art, ani syrový realismus. Zkrátka něco mezi tím vším. Koncert filmu je však nádherný. Clint Eastwood ztvárnil typického představitele své generace. Muže, který si myslí, že ve svém životě hodně dosáhl. Jak v práci, tak i své rodiny. Ale až na prahu smrti si uvědomí, co všechno mu uniklo a pokusí se o usmíření. Jako rodinné drama snímek začal dobře, ale v této koncepci nejde dál. Netrvá dlouho a jde se čile k věci daného námětu. Jenomže to tentokrát nějak přichází až moc brzo. Divák se nestačí pořádně rozkoukat a pochopit, co že se to vlastně kde děje, a už sleduje hlavní postavu jedoucího v autě, jak něco někam převáží a jak je na každém kroku hlídán. Tohoto nenadálého vpádu je, jinak v pevném zpracování, krapet škoda. Snímek dává Eastwoodovi dostatek prostoru pro sebevyjádření, což, jak už ze zkušeností víme, není pro diváka vždy zábavnou hodnotou. Má to svůj limit z hlediska konceptu a příběhu chybí překvapení. Možná je to špatně, možná je to i dobře. Každopádně Eastwoodův styl je patrný a rozhodně ne nezajímavý. ()

helloween93

Vzhledem k věku nejspíš poslední vystoupení Clinta před kamerou (naposledy hrál 2012). Tohohle chlapa jsem měl vždy rád, je obdivuhodné, že někdo v 89 letech dokáže nejen hrát, ale i točit filmy na takovéto úrovni. Proto celou svoji kariéru zůstal Clint v první lize. The mule je zajímavé drama s prvky krimi, které mi chytlo od prvního záběru a čekal jsem, jak se to vyvine. Clint je tu vtipný dobrák, který pašuje drogy pro kartel. Víc netřeba prozrazovat. Warneři museli být spokojeni i kasovně, protože už je to několikátá kasovní trefa tohoto staříka za kamerou během několika let. 4* ()

sadlokan

Nečtěte si místní obsah,hlavní hrdina má,stejně jako pan Hodný,páč už je fakt old,všechno dost v piči a jede si svojí.A ta zlatá brokárna,hmmm…. ()

BOURQUE

Aj tak by sme poznali na filme prácu C. Eastwooda, keby v tom nehral hlavnú rolu. Z hľadiska dynamiky príbehu, jeho aktuálny snímok je spíš pomalý (môže to byť už predsa len tým vekom). V charakteru Earl vidíme známe motívy, ktorými Eastwood ako herec pracuje dlhšie (nadávanie na „dnešnú“ generáciu, negatívny postoj voči moderným technológiám). Prekvapuje ma však tá jeho naivita – zo začiatku ani netuší, že za čo dostane taký veľký balík peňazí. Jeho zapadanie do gangu zločincov je taký ľahký, že už k tomu sa ani nedá veriť. Momenty o záchrane a obnovení rodinných vzťahov sú pekné, ale občas chýbajú detailnejšie časti. Vo vedľajšej roli jednoznačne dominuje B. Cooper – najlepšie sú spoločné scény s Eastwoodom. Jednoducho títo dvaja si dobre rozumejú. Záver mi príde nie úplne vypracovaným a rychlým, bez skutočného dramatického vyvrcholenia. Záverečný obraz s kvietkami síce pekný (aj napriek k prostrediu, kde sa práve pestujú), ale bez výraznejšej sily. Takmer dvojhodinový film, kde ja osobne necítim, že by to bol dlhší ako jedna hodina. Ten čas prekvapivo uletí veľmi rýchlo. P.S.: Keď je to Eastwoodov posledný herecký film, tak nie je to nedôstojné „good bye“. Ale mohol by to byť aj oveľa elegantnejší. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Evander

Clint Eastwood mě opět mile překvapil, i přesto, že dobře vím, jak mu životní dramata jdou. Pašerák je mnohem lepším filmem, než jsem čekal i než by mohlo zdejší hodnocení vypovídat. Očekával jsem příjemný lehce akční film na jedno zhlédnutí, ale dostal jsem vlastně úplně něco jiného. Pašerák je spíše životním dramatem, na které se velmi příjemně kouká a v divákovi zanechává spíše pozitivní pocity. Příběh pozvolna plyne a o nějaké akční zápletce moc nemůže být řeč, proto bych film rozhodně neoznačil jako thriller, ale tím neříkám, že není místy docela napínavý. Pašerák je spíše takovou odpolední pohodičkou, na kterou se bez okolků dá dívat opakovaně, klidně i v kruhu rodinném. Hlavní roli Earla Stona si Clint ušil přímo na tělo, jak už je ostatně u něj zvykem, a je to znát. Výtečný byl v roli detektiva i Bradley Cooper, který sice nedostal příliš mnoho prostoru, ale ten, který měl, beze zbytku využil. Nicméně, upřímně v tomto filmu jsou v zásadě všechny role vyjma jedné, opravdu hodně vedlejší a divák stejně chce vidět pouze to, jak si dále povede nestárnoucí válečný veterán Earl Stone a je v podstatě jedno, jaký ve svém dosavadním životě byl a jestli zrovna teď stojí na straně spravedlnosti či nikoliv, veškeré sympatie si jednoznačně získává pouze pro sebe. Až mi nakonec bylo i líto, že Earl nemůže „jezdit“ věčně, ale jak příběh skončí musí být každému téměř od začátku jasné. 83% ()

FanKalEl

Sklamanie. Toľko nevyužitého potenciálu a prvoplánových pasáží som už dlho nevidel vo filme. Kino by som na to nikdy neodporučil možno skôr oprášiť jeho staronové filmy ako je Gran Torino. (60%) ()

stanyslaw

spoiler: každá další minuta je delší a delší. a s každou další a delší minutou je to větší a větší uprtení. a že těch minut tam teda je. ()

anitae

Vražedně pomalé tempo, ale zajímavý příběh - devadesátiletý dědek vozí drogy a u toho poslouchá polku. Ale ani pěstování květin a smíření se s rodinou mě za srdce nevzalo. A Clintovi velký obdiv za to, co se dá v 88 letech zvládnout. ()

emdvojka

Čisto zo subjektívneho hľadiska je The Mule lenivý film, ktorý neukáže ani akciu, ani drámu ani príbeh. Vyrovná to však tým, že ukazuje pašeráka, akého by ste vážne nečakali. Vráskami zbombardovaný, starý dedko, ktorému mexický kartel začal hovorievať familiárne PAPA presvedčí nie len obyčajného policajta pri bežnej cestnej kontrole, ale i miestného šerifa či rovno dokonca samotného špeciálneho agenta DEA, že je ničím viac ako skoro nevládnym starcom, ktorý sa venuje vnukom, pestuje kvetinky na záhrade a je vlastne neškodný americký dôchodca, ktorý čaká na svoj koniec. A to si drogami živený mafiáni uvedomujú a preto tento starý človek prevezie vo svojej dodávke niekoľko tisíc kíl tvrdých drog. Ale ako sa hovorí ak s vlkmi žiješ, s vlkmi viješ a keď to starček poruší a rozhodne sa konečne dať rodine to čo im dlhé roky upieral, tak vtedy urobí veľkú chybu a pasť sklapne. Tak a je koniec. Žiadna akcia, žiadne velké dramatické scény. Ale atmosféra a charizma Clinta Eastwooda sa nedá uprieť. Marty McFly je určite hrdý... ()

phoenixer

Nas hlavni hrdina je starej dedek, co by zakazal ty internety. Ksefty s plevelem, mu uz nevynaseli a tak se cely film toci okolo klasickeho problemu, kde sehnat prachy. Do toho se snazi lehce hrat na city a vztahy s rodinou. Bohuzel, me to nijak osobne neoslovilo, jelikoz ma film za cilovku zrejme vekove vrstevniky Eastwooda. Pokud tedy chcete dojmout prarodice, urcite jim to pustte. ()

Killingjoke

Muž se srdcem kovboje se v 88 letech vrátil, aby všem těm dnešním mlaďochům ukázal, jak vypadá pravé a nefalšované herecké charizma. Protože právě o charizmatu Clinta Eastwoda a v neposlední řadě jeho režisérském rukopisu tenhle film je. To, že se zde řeší nějaké pašování drog, kartely a sledovačky agentů DEA je prostě vedlejší. Clint, ač už značně pohublý, zvrásněný a shrbený dědula, si diváka získává každým svým uhrančivým pohledem do kamery. Místo drog řeší spíš otázky rodiny a hledání odpuštění hříchů minulosti. Pokud to skutečně bylo Eastwoodovo poslední vystoupení před kamerou, pak se rozloučil velmi důstojně. A teď mě napadá, že i v dost podobném filmu jako to letos udělal další charizmatický velikán filmu Robert Redford. Budou mi tihle dědulové a jejich filmy neskutečně chybět! Díky Clinte! ()

Torgal

Starý pán Eastwood sa vrátil pred kamery s podobne oldschoolovým príbehom a hoci už pôsobí dosť chatrným dojmom, réžiu má stále pevne v rukách. V jadre je to pohodový feel good film, ktorý si ľahkosť a nadhľad drží i napriek prítomnosti drogových dílerov a vážnejších podtónov (zomierajúca manželka). Koniec je v podstate idylka, ale rád som ju Clintovi doprial. 7+/10 ()

Kingjiri

Líbila se mi závěrečná katarze, kdy si Earl uvědomil určitý věci a přehodnotil životní priority (a to paradoxně v situaci, kdy si to nemoh uplně dovolit). Jenže ve zbytku příběhu jsem postrádal nějaký zajímavější natož napínavější momenty. Úvod byl dost dlouhej a nudnej (Earlovy pašerácký pojížďky autem za rytmu dechovky nebo country byly občas docela peklo). Thrillerová složka pak pořádně nefungovala, zejména kvůli nevýraznejm záporákům, ze kterejch nešel pořádně žádnej strach, téměř nulový akci nebo pomalýmu tempu vyprávění. Btw. dost by mě zajímalo, kam se v takhle komornim bijáku vytratilo 50 mega rozpočtu. Víc než samotnej film mě zaujalo, že Clint Eastwood dokáže i ve svejch 88 letech kvalitně točit a hrát zároveň (úspěch by byl už jen jedno z toho), za což přihmouřim oko a přihodim nepříliš objektivní třetí hodně slabou hvězdu. ()