ER

Není to tak syrové a dramatické jako Gran Torino (nebo Perníkový táta) a řečí o rodině bylo až moc. I dramaturgie, která je rodinně nostalgická, byť scéna z oslav u bosse (a jeho zabití) se snaží o opak, nedokáže vzbudit moc emocí ( u Million Dolar Baby by se daly ždímat). Na odpolední pohodu good. ()

Inozuka

Od Nesmiřitelných hraje Eastwood dědky nad hrobem a pořád ho ne a ne ta kosa trefit ... A na jeho filmech je vidět, že zkušenosti se počítají a celý život v branži vás dovedu do bodu, kdy dokážete nakopat prdel kolegům i v osmaosmdesáti. Pašerák je další masterpiece, který Eastwood natočil a doslova ušil sám pro sebe. Rodinná linka je možná až moc přímočará, ale ve filmu sedí a působí i celkem uvěřitelně. Clintův dědek hláškuje, je přímočarý a jde tvrdě za svým. Tak nějak mi přijde, že tady Eastwood ani moc nehraje a bude asi hodně podobný ... Definitivně potvrzená pozice jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů i herců. ()

Psycho.R

Pašerák není film, ze kterého si sednete na zadek. Ale je to poctivá stará práce, kterou Clint využívá ve všech svých režiích. Navíc jeho návrat na plátna je milé překvapení a při pohledu na jeho trademarkový výraz je mi líto, že nevznikl další Drsný Harry. Ps. Skrze zuby mu to pořád dobře cedí trefné či stírací hlášky. ()

gemi

Eastwood je génius. Může natočit klíčení orchidejí v reálném čase, a stejně to bude strhující podívaná, která nedá divákovi vydechnout. Vždyť je mu 88 let! Většina jeho vrstevníků je dávno na pravdě a on dělá jednu geniální věc za druhou. Poklona, pane... ()

Atrekan

Eastwood znovu dokazuje, že na i starý kolena dokáže natočit lepší dílo než řada mladších tvůrců. V tomto případě se však nejedná o dechberoucí podívanou. Filmu chybí prohloubení jednoho ze dvou světů, které načrtává, a to světa kartelu a světa rodiny. Místo, aby se zaměřoval hlouběji na jeden z těchto světů, nabízí nám (pochopitelně pro pochopení příběhu nutně) nástin obou. Osobně bych však raději viděl jeden z těchto světů ve větším detailu na úkor světa druhého (ideálně kartel na úkor rodiny, která mě zase tak moc nebrala). Při prvním zhlédnutí člověku může vrtat hlavou, kde je nějaký výraznější dějový zvrat, kdy přijde ten kulervoucí plot twist. Otázku si však budete pokládat marně, protože on nepřijde. Někomu to může vadit (třeba já bych jej uvítal alespoň v nějaké formě). Pašerák však viditelně chytá dech svého tvůrce, který už v otázkách filmografie dojíždí poněkud volnějším tempem a předkládá nám tak poklidnou podívanou i při sledování filmu o drogové kriminalitě ()

kukkik

Klasická Eastwoodovka. Velmi vysoká laťka, dlouholetá kvalita ze které film nijak nevyčnívá, což rozhodně není špatně ale nad 4 hvězdy to zkrátka není. 4/5 ()

samkko

Teda, tak od Eastwooda jsem tentokrát čekal víc. Čekal jsem Clintův nezapomenutelný charakter jako v Gran torinu, ale to jsem nedostal. Ze začátku se to sice jeví, že by to mohlo být něco podobného, ovšem po půl hodině se to zvrtne v klasické, nudné drama o drogovém kartelu. Prostě ten typ filmu, který si pustíte jednou a za měsíc na něj zapomenete. 6/10 ()

Nix

Děda za volantem a díky tomu je nenápadný a začne převážet drogy. Člověk by si řekl, že to je i nuda celkem. Jo i ne. Ono to nemusí vyhovovat každému, pomalu film plyne a chápu, že to někoho může odradit. Ale já bych se na Clinta mohl dívat celej den, film mi skvěle sedl a Clint pořád i v tak pokročilém věku neřekl poslední slovo, klobouk dolů a drogy raději mu nedávat už. I jeho režijní počiny mne některé baví a tento je jeden z nich. ()

Nemmonn

Eastwood je prostě frajer, tahle emočně zábavná jízda snad musí bavit každého koho baví filmy a určitě lidi, kteří mají rádi filmy o drogách nebo o kartelech. 9/10 ()

junxi91

Temný krimi snímek o jednom bílém bezúhonném starci, ze kterého si udělala hispánská drogová špína svou mulu. A přitom to ze začátku vypadalo jako jednoduchá práce za spoustu peněz. Je rok 2005 a veterán korejské války a slavný pěstitel okrasných květin Earl Stone zameškává svatbu své dcery Iris. Místo toho se účastní slavnostního ocenění svých celoživotních profesionálních pěstitelských úspěchů. Iris je rozzuřená, protože otec dal opět přednost své kariéře před svou rodinou, a tak s ním přestane mluvit a jeho žena Mary podá žádost o rozvod. Uplyne 12 let a Earl navštěvuje svou krásnou vnučku Ginny, aby se zúčastnil její svatební zkoušky. Ve skutečnosti jeho podnikání v oblasti květinářství zkrachovalo kvůli zkurvenému internetu a banka mu zabavila dům. Rodina si to během jeho návštěvy uvědomí a pošle ho pryč, nicméně Ginny je jejího dědečka líto. Na svatební zkoušce je však jeden mladý Mexikánec, kterému se Earl zalíbí a který ví o jeho finančních problémech od Earlova bývalého mexického zaměstnance. Nabídne mu dobře placenou práci řidiče a pošle ho za svými drsnými kamarády do garáže. Earl od nich dostane svou první zásilku a stane se kurýrem, převážejícím kokain přes stát Illinois. Díky tomu, že Earl je starý, bílý a bezúhonný muž, dodržující silniční předpisy, není pro policisty podezřelý, a proto mu kartel svěřuje obrovské množství drog. Earl se stane jedním z nejlepších kurýrů. Vydělává si tím slušné prachy a koupí si nové auto, odkoupí svou farmu a zaplatí renovaci místního centra pro válečné veterány, které poškodil požár. Dokonce zaplatí své vnučce Ginny svatbu a školné. Mezitím se zvláštní agent DEA Colin Bates stěhuje do Chicaga a je mu přidělen agent Trevino jako jeho partner. Mají za úkol omezit dodávky kartelu do Chicaga a najdou si informátora z kartelu. Ten jim řekne o nejvýdělečnějším řidičovi, kterému se říká Táta. Starý šéf kartelu Laton je z Earla nadšený a pozve ho na večírek do své haciendy, kde si Earl užije s dvěma mladými slečnami a myslí si, že členové kartelu jsou jeho přátelé. Vypadá to dobře, ale věci se rychle změní poté, co je Laton zavražděn a nahrazen mnohem krutějším bossem jménem Gustavo. Ten je mnohem krvežíznivější a despotičtější a požaduje, aby byl Earl pod přísnou kontrolou, nedělal si zastávky, kde se mu zlíbí a jezdil na čas. Earl během své jedenácté cesty pro kartel veze zásilku kokainu za 12 milionů dolarů a při tom se náhodně sejde v restauraci s Batesem a ti dva si přátelsky pokecají o rodinných problémech. Earl pak pokračuje ve své cestě, ale zavolá mu Ginny a řekne mu, že Mary je vážně nemocná. Earl řekne, že nemůže přijet a Ginny ho za to zavrhne. Proto Earl změní názor, neuposlechne Gustava a přijede za Mary, aby s ní mohl být v jejích posledních chvílích. Mary za několik dní umře a Earl se účastní pohřbu a konečně se usmíří se svou dcerou Iris. Pak se rozhodne pokračovat v zásilce, ale kartel a DEA jsou mu v patách. Vymahači kartelu Earla odchytí během zastávky a je zle…Tak snad to s dědou dobře dopadne, kartel ho nechá na pokoji a ideálně se vyhne také vězení… Clint Eastwood ukazuje, že i v pokročilém věku umí režírovat skvělé filmy. Zde si zahrál jako obvykle svérázného konzervativního dědu, který byl však milejší, než ten v Gran Torino a také rád pomáhal negrům, když se jim porouchalo auto. Dokonce i s těmi Hispánci uměl jednat tak, že k němu pociťovali aspoň základní respekt, ale kámoši to fakt nebyli, i když to tak chvíli vypadalo – Julio Gutierrez byl nejprve z toho, že musí dohlížet na toho dědka vytočený, ale zvykl si na něj. () (méně) (více)

mac000

Trochu se podobá jinímu eposu Eastwooda, Grand Torino, ale chybí tam více dramatičnosti. Pouze několik málo scén dává tušit dramata, skrytá pod povrchem a ukazovaná na odiv možná méně, než jsme (byli) u C.E. zvyklí. Když si divák na toto pomalejší temto zvykne, potom sledování filmu je pro něj nepochybně potěšením. Po 25 letech Eastwoodovo třetí setkání před kamerou se svou dcerou Alison (tentokrát v roli jeho filmové dcery). ()

RAFT

Režisér Clint Eastwood natočil po 10 letech od Gran Torina další film Pašerák .Ve svých 88 letech jak to ten herec a režisér jenom dělá sice to stáří je poznat .Zde hraje nejstaršího pašeráka drog ,který převáží velké množství drog.Zahrané to má skvěle ,dvě děvčata v motelu a k tomu ještě na zasmátí ve filmu dobře hláškuje ,jiní herci by už končili s herectvím a on ne, pustil se do toho pěkně.Bradley Cooper a Michael Pena a jejich DAE ,taky dobře zahrály .Doufám že,Clint ještě neřekl, své poslední slovo .Mohl by zase natočit nějakou pecku .Za mě 80% ()

celticek

Dost pomalé tempo, ale vůbec to filmu neublížilo - Eastwood je skvělý režisér a mám ho rád i jako herce. Konec je celkem i dojemný, takto přece klasický pašerák nevypadá. Solidní vtipné scénky střídají dramatické okamžiky s rodinou, mladší generací, gangstery, policií. Obsesi liliemi nikdy nepochopím:) ()

Alois88

Přiznávám, pro Eastwooda mám slabost. Miluju jeho filmy obecně, bez ohledu na to, zda tam sám hraje, či nikoliv. Ani tady to není jinak. Jednu hvězdičku ubírám za možná až moc velké množství laciných mouder a životních pouček, ale jinak je to přesně takový film, na jaký jsme od starého Clinta zvyklí. ()

tlesk

Pašerák není druhým Gran Torinem. Je snímkem o stáří a hledání ztracené cesty k těm, kdo jsou nám nejbližší. Kdyby se jednalo o poslední Eastwoodův snímek, tak by šlo o opravdu decentní tečku za jeho velkolepou filmovou kariérou. Ale tak tomu doufejme nebude. Abych tak odpověděl na titulek, tento pán do starého železa nepatří. I v osmaosmdesáti letech nám naservíroval sice nikterak revoluční, ale povedený dramatický film s prvky krimi, komedie a thrilleru, který stojí za zhlédnutí a návštěvu kina. A to dle mého není málo. Já byl vlastně docela spokojen a i přes délku stopáže jsem se nenudil. A když takový snímek utáhnete jak herecky, tak režijně, zasloužíte si úctu… ()

pushover

Clint je jak věchýtek a ten film rovněž. Nějak tomu celému chybí drive. A co ty příšerný postsynchrony na začátku?! 😖 ()

Knor

Dědeček Eastwood má pořád dost velký koule aby mohl odvyprávět silný příběhy a i ve svém úctyhodném věku ztvárnit takovou postavu. Clint je prostě ze starý školy a dokazuje to i tady, parádně hláškuje, neustupuje a klidně si dá ještě trojku s dvěma pěkně kozatýma babama :-). Hlavně ale jeho postava Earla je neuvěřitelně sympatická, naprosto mě dostal. Vynikající film, Clint Eastwood je živoucí legenda a pořád ještě ví, jak točit dobrý filmy. ()