Mrtví neumírají

• USA The Dead Don't Die (více)

Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson (Bill Murray) netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu, protože nudit se člověk může i bez koltu za pasem. Jeho mladý kolega Peterson (Adam Driver) naopak stále doufá, že se k nějakému pořádnému vyšetřování jednou dostane. Zasloužil by si to, protože jako první vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zombie. Jindy by se mu zkušenější kolega vysmál, ale dnes ne. V městečku se totiž odehrává mnohem víc podivností, například slunce nezapadá, kdy by normálně mělo, do pohřebního ústavu nastoupila divná ženská se skotským přízvukem a samurajským mečem (Tilda Swinton), a rasistickému farmáři Millerovi (Steve Buscemi) začal mizet dobytek. A když na městečko konečně padne noc, z předtuchy se stane jistota. Nejrušnějším místem Centerville se v tu chvíli stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že dneska je čeká přesčas. (CinemArt)

kukys odpad!

Jak si tohle vůbec někdo může dovolit pustit do světa, to tedy netuším. Ještě větší záhadou je pak pro mě žánr komedie - to už se víc pobavím u Péti Novotnýho a jeho zlatý mříže. Kroutím tu hlavou, protože tohle je nad mé chápání... ()

Galahad

Jarmusch dokáže překvapit, když už nic jiného. Čekal jsem, že to bude o zombie jenom tak okrajově a on to byl skoro regulérní zombie horor. Za mě to nejvíc nahoru vytáhla jako vždy démonická a éterická Tilda Swinton a pak ke konci geniální rozhovor v autě o scénáři. ()

helloween93

Pamatuji si, když byl film ve Varech a nechápal jsem to nízké hodnocení. Teď, když jsem film viděl, už jsem to pochopil. Snímek Jima Jarmusche vůbec nevyužívá potenciál velmi slibného castu. Tempo vyprávění hlavně v první polovině je dost unylé. Humor v celém filmu byl úplně mimo, přitom je to hororová komedie. A ty mimozemšťany v závěru by scénář alespoň mohl nějak vysvětlit, když už je tam tvůrci umístili. Škoda. 2* ()

Artard

V momentoch výborne, v iných zas hlúpe, ale určite niečo iné, ako bežný zombie film a hlavne s výborným kastingom. Určite neublíži. ()

Olík

Jim Jarmusch, Bill Murray…myslel jsem si, že není co řešit. K tomu navíc témata, které miluji (nevážně o zombie) a casting jako z říše snů (Iggy Pop je ikonický nemrtví)…..a stejnak, něco tam hapruje. Bylo to jako dlouhé minuty poslouchat vtip, u kterého na konec ani nezasmějete, jako když se důchodce pomalu plouží mezi regály supermarketu. Jim Jarmusch je takovým ospalým vypravěčem…..vlastně ho za to máme i rádi…..tady se toho ale bohužel nesešlo víc. ()

TheSompeque

Tenhle film je bizár. A to po všech stránkách. Ne jako Rubber, ale stejně jde o hodně podivný film. V podstatě jde o parodii, komedii? Těžko říct, film sám neví, čím vlastně chce být. Na jednu stranu je Mrtví neumírají plný vtipných částí, které jsou upřímně dost vtipné a celý sál se smál od začátku do konce, zároveň humor střídají slasher scény. Asi nejvíc podobný snímek je Zombieland. Odlehčený akční film, který se nebere vážně, s přiměřenou dávkou humoru. Kdybych ho měl nějak popsat, nebude to rozhodně jednoduché. Planeta Země se vychýlí ze své osy a tím propukne zombie apokalypsa. Dává to smysl? Jistě že ne. A tím se odvíjí celý film. Na odlehčení s partou a hromadou piv asi dobrá volba, jinak sáhněte po něčem jiném. ()

figliar

Zombie filmy nejako extra neobľubujem, jedine že by sa jednalo o zombie komédiu. Tento film bol niečo medzi. Celú dobu som rozmýšľal, či sa tvorcovia schválne snažili film vykresliť v takom ležérnom duchu, alebo proste im dochádzal dych a nápady. Štart je veľmi zdĺhavý a pomalý, na druhej strane, herci to celé zachraňujú svojou ,,neschopnosťou" vysporiadať sa s problémom a určitou mierou ignorancie pripustiť si, že sú totálne v kaši. Celé to však bolo akosi bez pointy, bez vysvetlenia s príliš rýchlim koncom. Slabé tri hviezdičky sú tak akurát. ()

JetDryerFan

Tenhle film pro mě měl být druhými Vánocemi. Tak dlouho sem se těšila, tak dlouho jsem ho očekávala. Tak moc jsem se nedávala zviklat negativními komentáři lidí, kteří už film viděli... Přece jenom novinka od Jarmusche, s Adamem Driverem v hlavní roli a k tomu navíc "horor sleš komedie"? No jéjej... Prvních deset, možná patnáct minut jsem byla v náramný euforii, která se postupně měnila v naprosté otupění a nepochopení. Kdyby tam býval nehrál Driver, který (SPOILER) četl scénář (nejlepší scéna z celého filmu), hodnotila bych ještě hůř. Zkrátka ne, díky. ()

Dimo

"Tohle nedopadne dobře." Jop, měli pravdu, takový alternativní zombie film. Ale Selena je hot a "kafí" pobavilo. ()

gazogazo

Neviem. Ale zdá se mi, že tady smrdí nějaká póza. Jarmusch's póza. Po slibným začátku pád do sraček ve stylu r/Iam14andthisisdeep(reference). ()

HenryIvan

The Dead Don't Die je pre mňa bohužiaľ sklamaním. Mal som od toho vysoké očakávania, no tu nič nie je. Osadenstvo zaujímavé, no keby že poviem, že sa Jarmush pri pracovaní na tomto zbláznil, tak by ste väčšina so mnou súhlasila. Úvod - ako adaptácia Čakania na Godota. Kým sa niečo zaujímavé udialo, prešlo vyše 40 minút. To je problém tak či tak a nie ešte pokiaľ sa to stane vo filme, ktorý má niečo vyše 100 minút. Aj to občasné „ breaking of the 4th wall “, bolo nejaké čudné a úprimne sa tam úplne nehodilo. Smial som sa a žasol, pritom film má azda 1 vtipnú scénu a ako som už spomenul, začiatok ( a vlastne celý film) nebol teda záživný. Možno preto, lebo som si nebol istý, či sledujem, čo sledujem. Nechápal som, čo to tu tvorcovia stvárajú. Za mňa zatiaľ sklamanie roka, aj keď bol Adam Driver opäť výborný. ()

emdvojka

Musím povedať, že som sa občas pri sledovaní filmu i tak troška nudil. Veľké pozitívum je však určitá originalita a inovácia, ktorú tento snímok prináša do témy zombie. Atmosféra je celý čas pokojná, ako keď si čítate román na fotelke pri krbe, ale je tam i dosť nepríjemných gore scénok, ktoré nie každému padnú na úžitok. Subjektívne hodnotím rozporuplne, pretože Mŕtvi neumierajú má pomalý rozbeh, pomalý priebeh a záver či finále vlastne ani neexistuje. Ale na toto všetko boli ochotní pristúpiť veľké mená showbiznisu ako je Danny Glover či Bill Murray, tak prečo by sme i my diváci nemohli s pocitom dobrým prejsť týmto priemerným filmom. ()

Cinematrix

No tě péro, co to bylo? Těšil jsem se na zombie hororovou komedii s plejádou kvalitních herců a dostal jsem zoufalou nudu poskládanou ze symbolů, náznaků a metafor, z kterých jsem si za živýho Boha nedokázal nic kloudnýho sestavit. Zombíci byli vyloženě ubohý, makeup měli jak levná prostitutka po flámu, navíc se objevili až na samotný závěr, čemuž se nedivim, protože sotva lezli a celkově jsem jich napočítal asi 37, takže napětí žádný. ()

Vabr odpad!

Nulová komedie. Dvojice policistů jezdících v kraksně mě nezajímá. A jestli vás nezajímá tohle, tak máte po ptákách. Selena Gomézová si jde jen koupit nějakou chemicky vytvořenou sra*ku do automatu a to je vše. Vůbec ji neuvidíte. Když mě film přestal bavit jako hodina Češťyni, tak jsem ho jen přeskočil na Seleničku. Lidi se nechají úplně hloupě zabíjet od zombíků. Postavy jsou nepříjemný, jak pes na bratrově kalendáři. Ještěže jsem do něj vrazil pěstí a už leží na zemi. Dialogy nuda. Když jsem to sem šel hodnotit, tak jsem si toho všimnul - USA/Švédsko. Švédsko! To vysvětluje, proč to bylo tak nudný. A jsme doma! A ten bezďák v lese byl fakt trapnej a nezajímavej. Proč tam vůbec byl tak hlavni? VYHODNCOENÍ: FINSKO JE FAKT NUDNÁ ZEMĚ ()

helraiser

Naprosto pohodová zombie komedie nacpána hláškami a vtipnými momenty s povedenými postavami a celkem slušně vypadajícími zombíky. Jako oddechovka k pivku na večer dostačující, nic víc od toho, ale nečekejte. ()

Kalimero13

Rozhodně jsem nezhltnul všechny Jarmuschovy filmy, ale pár jsem jich viděl. A z toho mála jsem pochopil, že nemá cenu se na jeho filmografii koukat hledáčkem klasické kritiky, protože by leckdy neobstála. Jarmushovy filmy mě osobně přepnout do jiného stavu, kdy jen plynu s filmem, užívám si skvělé charaktery a pozvolné tempo. A na konci se většinou cítím, jako bych měl za sebou příjemnou masáž. A zde tomu nebylo jinak. Byť bych film mohl zkritizovat různě, ten pocit z příjemné masáže to přebije. ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (více)

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes