Narcos: Mexiko - Série 2

(série)
všechny plakáty
USA, 2020, 9 h 37 min (Minutáž: 46–66 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Mayra Hermosillo, Diego Luna, Clark Freeman, Teresa Ruiz, Omar Ayala, Sebastián Buitrón, Miguel Rodarte, José María Yazpik, Alejandro Edda, Alfonso Dosal (více)

Epizody(10)

Ilegální obchod s drogami v Mexiku kvete. Inteligentní a neústupný drogový baron Félix Gallardo (Diego Luna), který je šéfem ambiciózního kartelu Guadalajara, však musí čelit potížím. Americká protidrogová agentura DEA chce pomstít brutální vraždu jednoho ze svých lidí a úzce spolupracuje s mexickou federální policií. Cílem je zastavit Gallarda i jeho nemilosrdné společníky a zničit kartel jednou provždy. Jenže vazby pašeráků drog sahají do nejvyšších vrstev společnosti. A jako by to nestačilo, Gallardo musí řešit nejen následky svých zločinů, ale i vzrůstající nespokojenost a rivalitu v řadách vlastní organizace. Kdo uspěje, přežije a zbohatne. Kdo ne, zemře v bolestech… Pokračování drsného amerického seriálu Narcos: Mexiko přináší deset nových napínavých epizod znovu inspirovaných skutečnými událostmi. (TV Prima)

AndrewNewman

Lepšie ako prvá séria. Nie že by bola teraz kvalita ohromujúca, stále to je tak o dve triedy slabšie ako pôvodný Narcos, ale je to údernejšie. Dialógy a postavy (aj keď pre dej nedôležité) sú pomerne zaujímavé a s chuťou zahrané. Osobne som si asi z gangstrov najviac obľúbil Pabla Acostu. Rádoby úderná jednotka DEA síce vyzerala lepšie, než tí predošlí skautíci, avšak prakticky k ničomu neprispela. Aj ten jeden záťah, ktorý urobili ich takmer všetkých povraždil. Čím sa ale epizódy blížili k samotnému finále, bolo to údernejšie, presvedčivejšie a zábavnejšie, ako v prvej sérii. Dokonca aj Diego Luna si už viac zvykol na hranie Kmotra z Wishu a podáva tak lepší výkon. V poslednej sérii by som hádam uvítal viac akcie a tej sa zrejme aj podľa Felixových posledných slov dočkám. ()

mouzi

Docela si to drzi uroven, i kdyz to oproti prvni rade trochu ztraci. Dost tady kolisa akce a rodinne drama. Pripadlo mi, ze posledni 2-3 dily byly vylozene telenovelove. Snad ten zaver nastartuje neco noveho do dalsi serie, jinak to ma tendenci upadat. ()

WUTEN

V první sérii jsem si nemohl zvyknout na Felixe. Na to že to byl šéf mi přišel poněkud slabý, nevýrazný postavou nebo hlasem. Nevzbuzuje nějaký respekt, nevýrazné charisma a to je šéf i když možná ve skutečnosti tomu bylo jinak. Ten temperament na to že je světlá tortila tak je vidět že spíš by se pro něho hodilo otevřít nějakou mexickou restauraci a pod pultem by se servírovala rulička s koksem. Ovšem ke konci začal vystrkovat drápky když se začal opíjet mocí a to už se mi začalo líbit, začalo to mít gule! Od začátku této druhé řady se díl od dílu zlepšoval, méně těch telenovelových dialogů a více akce a napětí. K té akci bych dodal, že některé ty přestřelky byli tak nepřirozené jako kdybych se díval na béčkový film. Už jenom kolikrát drželi zbraně jako hráběmi a kalachy měli u pasu, to jak se chtějí strefit. Scény kdy střílejí pár metrů od sebe, několik lidí se snaží zastřelit policisty a naopak a nikdo není schopen se trefit. Měli vypnout světla abych neviděl jak špatně hrajou. Stovky nábojů a oni netrefí ani stodolu a to není jenom pár dílu ve druhé řadě, je to v celém seriálu. Těch posledních pár dílů to zachránilo jinak bych zůstal u 3* jako v první řadě. ()

Kushina

"SPOILERY" Série, která se více méně táhla v obrazu té první, až na ten rozdíl, že první 4 epizody se téměř nic nedělo a jen se řešily spory. Oproti první sérii, kde se budovalo impérium. Co mě na téhle sérii nejvíc ranilo byla smrt Pabla. Byl ty sice dealer s drogami, ale jeho smysl pro čest, spravedlnost, poctivost.....Fúha, to kdyby měl každý kartel, tak by jim biznis šlapal jak po másle. Byl to člověk, kterého respektovali a měli rádi všichni, ne jen zaměstnanci, ale prostě i lidi jako Kdyby Escobara, jen Pablo to nedělal aby si na svou stranu lidi naklonil a mohl je využívat, dělal to, protože byl prostě dobrák. Zabíjel, když musel a když nemusel, tak se snažil najít řešení. Jeho smrt mě opravdu mrzela. Jinak co se finálu týče, tak Felix ačkoliv to byl dokonale geniální člověk co se plánů týče, tak absolutně neměl limity v tom, co si o něm lidi myslí. Několikrát překročil hranice, ať už se týče podražení Rafiho, nebo strýce Amanda. On se ničemný parchant došel ještě dál a zavraždil ženu a děti a rozhodl se vyhrožovat kolumbijcům i svým partnerům... Kdyby nebyl v tomhle takový idiot jako byl, tak by měl peněz, že by se v nich mohl topit. Jenže to byl člověk, kterému nešlo o prachy, on chtěl moc a moc kterou měl a ovládal celé Mexiko mu nestačila a chtěl ovládat téměř celý svět a to se mu stalo osudným. 80% ()

jackalsc

Spoiler! Přesně tak jak jsem očekával. Scénář se plácá jak ryba na suchu. Pořád to má Narcos atmosféru, ale ten děj je naprosto pustý. Tak jak se mi u každého Narcos líbil shift mezi dramatickou a dokumentární složkou, tady mi připadá, že dokument úplně vyškrtli. Tomu hajzlovi Felixovi jsem přál celou sérii ať si někde pořádně narazí držku a ať se konečně přejde k zajímavější postavě. Bohužel až v poslední epizodě. Ačkoliv konec série vypadá konečně zajímavě pro potenciální další sérii. Scoot McNairy mi zde bohužel nesednul. ()

oli9

Opět kvalitní narkobaronska jízda. Zase se to rozjíždí trošku pomaleji, ovšem poslední díly jako vždy dávají  příběhu dobré finále. O kvalitní filmařině nemusí být ani řeč, to je u Narcos jasná záležitost ()

bonovox

Season II v znamení pádu Félixa Gallarda. Ďalšia pôsobivá sonda do konca 80-tych rokov, keď prekvital obchod s drogami vo veľkom. Podrazy sú na bežnom poriadku a znova sa len potvrdzuje kto chce najvyššiu moc musí znášať následné dôsledky svojich činov. Som zvedavý na zakončenie mexickej ságy v III. sérii. 80% ()

Thug_Leo

Na jedné straně necharismatický D.Luna, který Pablovi nesahá ani po patu na druhé slizák Scoot, to už i ten Peňa byl lepší... Nikomu nefandíte, postavy jsou Vám ukradené a celé to působí jako laciná náhražka původního Narcos. 50 nových jmen upatnalých mexikánců bez jakéhokoliv pozadí má diváka zaujmout? Všichni si rádi povídají a poměřují velikost péra, ale nic se neděje. Rozpočet padl na cigarety a párty. Herecké výkony na minimu. Posun v ději mizivý. Kamera je k smíchu, to stále neznají stativ? 2* za lokace a hudbu. ()

Pivaso

O hodně horší,než první řada nevim jak se jim bude chtít pokračovat s Guzmanem,ale to je dement.Je to zklamání,Narcos miluju,ale tohle je špatný ()

Malyszs

2. série je kvalitou podobná jako 1., ale je jiná. Lepší v něčem, horší v něčem. Poslední 3 díly byly kvalitní. Ale začátek byl celkem nuda. Sem tam se něco stalo ale jinak kecy a politika... Kdybych chtěl debilní politiku, kouknu se na Star Wars 1 2 3. Taky mám problém s hlavním "narco", kterým je v Narcos Mexico Miguel Ángel Félix Gallardo. Ten je jedním slovem SLABEJ. Oproti Escobarovi a Cali, je to uplný hovno. Ale Walt Breslin a jeho tým byl najs, El Chapo byl najs a Amado s Acostou byli najs. Něco tomu chybí. Prostě to není Narcos, ale Narcos Mexico. Není to vysloveně špatný, ale oproti Narcos totální nulovina. A mohu říct, že jsou oficiálně zajímavější policajti, než narcos. A to je v Narcos novinka. ()

OstapBender

milujem narcos..az tak ze asi ide o isty druh zavislosti :) dal som to cele naraz a ani jednu minutu som sa nenudil..od prvej az do poslednej casti ..kazdu minutu.. ()

Tobias18

Prvních šest epizod nedosahuje dokonalosti první série. To co přijde potom, je už však klasicky skvělá Narcos podívaná, která chytne a nepustí. Výborné postavy, hudba, kamera, scénář a akční scény. I přes to však hvězdičku ubírám. 80%. ()

floppy4

Ja vám neviem, ale druhá mexická séria o dosť slabšia, už je to len o tom, kto, ako, kde a s kým a chýba tomu to napätie a zároveň sviežosť. O dosť sa tu šetrilo na akcii, tak pevne verím, že v tretej sérii do toho investujú viac, vychádzajúc z dialógu nemenovaných pánov na konci. A popravde v tejto sérii asi najdebilnejšie finále, vybavené za 2 minúty. Verím, že si značka Narocos udrží kvalitu a nepôjde to dole ako s väčšinou seriálov po pár sériach. ()

Vestor

První půlka je roztahaná, nic se pořádně neděje. Trochu zbytečně se tady vyžívají v explicitním násilí. Ale když to přetrpíte, tak se to kupodivu rozjede a závěrečné 3 díly jsou slušný dramatický nášup. ()