poster

Hrdinové z Telemarku

 • anglický

  The Heroes of Telemark

 • slovenský

  Hrdinovia z Telemarku

Akční / Drama / Historický / Válečný

Velká Británie, 1965, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ****

  Hrdinům z Telemarku chybí jediné podstatné - Richard Burton. Jinak je lze považovat za průměrný až lehce nadprůměrný válečný snímek (záleží na vkusu toho kterého soudruha), který atmosférou opravdu hodně připomíná nejlepší válečný film všech dob, Kam orli nelétají. Zasněženou střední Evropu nahradily pahorky norské; konspirace proti tyranům, výbušniny, zrady, parašutisté, krásné ženy, poloslepí Němci na stráži - vše je, jak má být. A existuje ještě jeden spojovací prvek - nebožtík Anton Diffring si tu opět zahrál postavu nacistického důstojníka, i když na vyšší šarži si musel počkat až na hrad Schloss Adler.(27.1.2010)

 • kinderman
  ****

  Povedené válečné dobrodružství v režii zkušeného A.Manna nezdržuje dlouhým plánováním operace, ale vrhá hrdiny do akce, kde tu něco nevyjde, tamhle se něco podělá a ještě někdo zradí, navíc na sněhu, což mám ve filmech rád. Postavu K.Douglase sice vytáhnou odbojáři z univerzitního prostředí, ale spíše než akademika hraje Bonda- experta na výbušniny, lyžování, střelbu zblízka a krásná děvčata.(27.10.2013)

 • Dragoni
  ***

  Klasický válečný film zobrazující jednu z největších akcí, která pomohla k poražení německé říše za Druhé světové války. Heroes of Telemark je filmem o norských odbojářích, kteří dostali za úkol prozkoumat a informovat britské velitelství o stavu a možnostech zničení vodní elektrárny Vemork v Rjukanu, kde probíhala výroba Těžké vody, nedílné součásti pro výrobu atomové bomby. Film je z historického hlediska nepřesný a v mnoha ohledech "zhollywoodizovaný", díky tomu i přes dobré obsazení a zobrazení nejdůležitějších částí operace Telemark si film vysloužil pouze lepší 3*.(28.1.2012)

 • majo25
  ****

  Skvelý Kirk Douglas v strhujúcom akčnom thrilleri odohrávajúcom sa v zasneženom Nórsku počas okupácie fašistickým Nemeckom. To sa snaží v Nórsku vyrobiť a previesť do Nemecka 'ťažkú vodu', ktorá má slúžiť na výrobu nemeckej atómovej bomby. Lenže to by nesmel v Nórsku na plné obrátky pracovať odboj, ktorý kooperuje svoje kroky s britskou vládou. Akcia, bojové a špeciálne efekty na výbornú - v tomto by film pokojne znesol kritériá aj o 20 rokov neskôr. Nechýba množstvo dramatických situácií, ktoré však nie sú nijako gradované. V niektorých scénach sa príbeh trošku vlečie, čomu 'napomáha' aj dlhšia stopáž. Hodnotenie: 85%(3.6.2014)

 • Karlos80
  ***

  Film by mohl mít podtitulek "Věnováno hrdinům norského odboje, kteří znemožnili Němcům dokončit atomovou bombu“, ano, opravdu tomu tak bylo i ve skutečnosti, samozřejmě za pomoci Britů! Film je takovou do té doby běžnou rutinně natočenou akční podívanou, něco ve stylu "Kam orli nelétají" nebo "Děl z Navarone", vyloženě nepřekvapý, občas i zanudí, pěkných akčních scén tu ale pár najdeme. Nevím, co bych tak vyzdvihl, z herců vyloženě nikdo nevybočoval. Co však člověku zůstane v živé paměti, tak to je asi tuhá norská zima (brr.,.zima mi je ještě teď), Kirk v bílém roláku, šponovky, zasněžené kopce sjezdovek a odbojáři s německýmy fašisty v honbě na lyžích:-) Závěrečná scéna na lodi byla na infarkt. Průměr, něco mezi 3-4*.(16.2.2009)

 • - Ve filmu se velmi volně nakládá s historickými fakty, což se stalo o téměř čtyřicet let později podnětem k natočení dokumentu The Real Heroes of Telemark (2003), který uvádí řadu pochybení Mannova štábu na pravou míru. (Karlos80)

 • - Kaskadér, který zaskočil za Roye Dotrice při natáčení honičky na lyžích, kdy Jensen pronásleduje Pedersena (Kirk Douglas), je jedním z hrdinů, kteří se za války účastnili Telemarské operace. (Karlos80)

 • - Poslední film Barryho Jonese. (Karlos80)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace