poster

Odhalená stopa

 • USA

  The Naked Spur

Western

USA, 1953, 91 min

Režie:

Anthony Mann

Producenti:

William H. Wright

Střih:

George White
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fragre
  ***

  Tak špageťáckému westernu se vyčítá jistá morální rozvolněnost, ale kdo je ten morální hrdina zde? Vždyť o peníze (odměnu) zde jde v první řadě (což je opravdu realistické). Tento film ani není tak zábavný jak ty talijánské kovbojky, časem trochu nudí. Řekl bych, že zub času se zde zakousl mohutně a destruktivně. Už jen ta hlavní ženská figura s tím krátkým účesem a přiléhavými kalhotami-prostě dobová Playboy girl, nic více, nějaké psychologické hloubky bych zde nehledal. Uznávám však, že v roce 1953 to mohl být hodně neobvyklý snímek (a navíc exteriéry jsou opravdu nádherné), proto dávám 3 *.(17.9.2011)

 • rikitiki
  ****

  Westernové psychologické drama o skupince náhodných poutníků, kteří spolu musí překonat cestu divočinou. Někteří nedobrovolně, jiní s jasným cílem. Při ohrožení Indiány se musí semknout, jakkoliv jsou jejich záměry protichůdné. Každý má ale své plány, a tak se narychlo uzavíraným spojenectvím nedá důvěřovat. Spolubojovník se může vzápětí změnit v nepřítele. Na konec nedojdou všichni a ti, kteří přežili, budou muset opustit své dlouhodobě budované postoje i přání a najít si nové. Výborná sevřená atmosféra a prokreslená postava, kterou hraje James Stewart, dělají z komorního westernu malý skvost.(17.7.2015)

 • liquido26
  ****

  Při chytání uprchlého vraha se náhodou setká zajímavá partička - zkrachovalý rančer, kterému žena prodala majetek, když byl ve válce, starý neúspěšný zlatokop, který nikdy nic nenašel a voják, co byl bez cti propuštěn z armády. Společně vraha dopadnou, ale teď nastávájí problémy. Musí ho dopravit zpátky a on se rozhodně využít své šance a chytře se je neustále pokouší rozeštvat proti sobě. ____ Mann westerny zkrátka uměl a tenhle se mu taky moc povedl. James Stewart válí (vždycky jsem ho znal v rolích hodných hochů a teďka takovýhle noirový pistolník :-)), ostatní herci jsou taky výborní. Lepší čtyři hvězdičky.(8.7.2011)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Oceňovaný snímek slavného Anthony Manna s hvězdnými Jamesem Stewartem a Robertem Ryanem. Lovec odměn se za pomoci zlatokopa a vyhozeného vojáka pokouší najít hledaného vraha a jeho přítelkyni, honba za dopadením psance a jeho převoz k potrestání se odehrává v atraktivní divočině Skalistých hor. Vrah se snaží využít chamtivosti a nedůvěry k vytvoření konfliktů mezi jeho třemi únosci. Přes jednoduchý příběh tohoto psychologického westernu je scénář velmi dobře propracovaný a žádná z postav není jasně kladná ani záporná. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=rbpjpGYYUvQ(25.7.2011)

 • anais
  ***

  Komorní western o skupince lidí putujících americkou krajinou, spojených osobou jednoho zajmutého bandity. Mezi aktéry se postupně mění vztahy, vzájemné ohrožení , přátelství i láska... Film byl fajn, ale ve srovnání třeba s Fullerovým Letícím šípem, ve kterém se (o dost výrazněji kritičtěji) také mihnou traumata z války o nezávislost, je to přeci jen dílo s menšími ambicemi. Ve srovnání s klasičtějšími westerny od Forda nebo Hughse tomu zas chybí dechberoucí epičnost nebo chcete-li patos... Komorní klasika na nedělní odpoledne. Nic víc, nic míň.(23.4.2012)

 • - Ve Španělsku byl z neznámých důvodů název filmů změněn na Colorado Jim a taktéž jméno hlavní postavy z Howard Kemp(James Stewart) na Colorado Jim. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace