poster

Odhalená stopa

 • USA

  The Naked Spur

Western

USA, 1953, 91 min

Režie:

Anthony Mann

Producenti:

William H. Wright

Střih:

George White
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anais
  ***

  Komorní western o skupince lidí putujících americkou krajinou, spojených osobou jednoho zajmutého bandity. Mezi aktéry se postupně mění vztahy, vzájemné ohrožení , přátelství i láska... Film byl fajn, ale ve srovnání třeba s Fullerovým Letícím šípem, ve kterém se (o dost výrazněji kritičtěji) také mihnou traumata z války o nezávislost, je to přeci jen dílo s menšími ambicemi. Ve srovnání s klasičtějšími westerny od Forda nebo Hughse tomu zas chybí dechberoucí epičnost nebo chcete-li patos... Komorní klasika na nedělní odpoledne. Nic víc, nic míň.(23.4.2012)

 • Freemind
  ****

  První jiskry blížící se revoluce, která zrušila image westernu coby prostoduchého filmu o pistolnících a Indiánech. Ústřední linka - eskorta zloducha na šibenici - je výchozím bodem nejen pro dramatické scénky, ale hlavně pro psychologické potyčky a morální dilemata všech zúčastněných. Je to sice stále chlapská záležitost, Indiáni a ženy zde slouží jako pouhé kulisy, ale postavy jsou velmi precizně načrtnuty a je opravdu potěšení sledovat, jak se tento příběh vyvíjí. Plusem jsou strhující krajinky, mínusem burácivá, orchestrální hudba. Rozhodně TOP20 nejlepších westernů.(7.4.2013)

 • liquido26
  ****

  Při chytání uprchlého vraha se náhodou setká zajímavá partička - zkrachovalý rančer, kterému žena prodala majetek, když byl ve válce, starý neúspěšný zlatokop, který nikdy nic nenašel a voják, co byl bez cti propuštěn z armády. Společně vraha dopadnou, ale teď nastávájí problémy. Musí ho dopravit zpátky a on se rozhodně využít své šance a chytře se je neustále pokouší rozeštvat proti sobě. ____ Mann westerny zkrátka uměl a tenhle se mu taky moc povedl. James Stewart válí (vždycky jsem ho znal v rolích hodných hochů a teďka takovýhle noirový pistolník :-)), ostatní herci jsou taky výborní. Lepší čtyři hvězdičky.(8.7.2011)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Oceňovaný snímek slavného Anthony Manna s hvězdnými Jamesem Stewartem a Robertem Ryanem. Lovec odměn se za pomoci zlatokopa a vyhozeného vojáka pokouší najít hledaného vraha a jeho přítelkyni, honba za dopadením psance a jeho převoz k potrestání se odehrává v atraktivní divočině Skalistých hor. Vrah se snaží využít chamtivosti a nedůvěry k vytvoření konfliktů mezi jeho třemi únosci. Přes jednoduchý příběh tohoto psychologického westernu je scénář velmi dobře propracovaný a žádná z postav není jasně kladná ani záporná. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=rbpjpGYYUvQ(25.7.2011)

 • sud
  *****

  Ryzí western Anthonyho Manna s hodně komorním obsazením (celkem pět postav, nepočítám-li partu indiánů), realistickýma scénama (ostruha, kulka v noze, či pouhopouhé šplhání na skálu po provaze) a charaktery, obnaženými až na dřeň kostí. Starý, životem unavený zlatokop, který doufal, že se na něho konečně usmálo štěstí, voják outsider vyhozený z armády, bezcharakterní gauner, snažící se hrát na city, křehká dívka hledající v tom drsném světě alespoň trochu něhy a lásky (navíc jedna z mála podobných ženských westernových postav, která nepůsobí jako rušivý element, naopak) a konečně zoufalý lovec odměn, který pod lavinou vzteku a beznaděje marně skrývá ryzí charakter. Skvělý scénář a mistrná režie jdou ruku v ruce vstříc hereckému obsazení v čele s výtečným Jamesem Stewartem, neméně skvělou Janet Leigh a Robertem Ryanem, který se prostě pro takovéhle role narodil. Vynikající western. 100%.(23.7.2011)

 • - Ve Španělsku byl z neznámých důvodů název filmů změněn na Colorado Jim a taktéž jméno hlavní postavy z Howard Kemp(James Stewart) na Colorado Jim. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace