KafuR

Sympatický počin z našich luhů s výbornou hudební složkou a dějovým schématem známým až doposud spíše ze zahraniční produkce. Měl jsem sice pocit, že z toho neustálého opakování dne by se dalo vytěžit ještě více a samotný boj dobra se zlem byl zakončen vyloženě neoriginálně, až vágně, přesto díky sympatickým postavám, nabroušeným dialogům a pohledné výpravě se jedná o počin, u kterého se případné dvojce vůbec nebráním. ()

Razzor_82

"Dobrý ráno princezno." Originalita za nula bodů. Vykrást zahraniční fantasy a udělat z toho kolotoč s tuzemskými herci nepovažuji za umění. První půlku naše princezna neustále prožívá svůj narozeninový den pořád dokola. Germani působí celou dobu na princeznu dost arogantně a její nespisovné vyjadřování není zrovna princeznovské. Naopak Křenková mohla dostat více dialogů. Celé to působí přehnaně fantasy než pohádkově. Takže taková princezna natažená v čase. 4/10 ()

Vabr

Na to jaký paf okolo toho byl a jak se říkalo, že je to nejlepší pohádka z těch novějších, tak nic moc. Bylo to hodně nudné a nezajímavé. Málokdy jsem se zasmál. Časová smyčka nebyla dobrým nápadem. Myslím si, že celkově časová smyčka a pohádka je špatná kombinace. Nebylo zde moc situací, takže to tím pádem nemohlo být ani zábavné, když se to pořád opakovalo. Úkoly, které princezna musela plnit, moc zajímavé taky nebyly. Konečný fight se snažil být něčím velkým, ale na mě to tak moc nefungovalo a efekty mi přišly překombinované. Celkově to bylo i až moc dlouhé. Moc nechápu, že se bude dělat druhý díl. Hádám, že zde ani nebude časová smyčka. Ale úspěch to mělo, takže proto ano. VYHODNOCENÍ: POHÁDKU PŮL KRÁLOVSTVÍ OCEŇUJU JEŠTĚ VÍC ZA TO, JAK SKVĚLÁ, ČESKÁ, NOVÁ POHÁDKA TO JE. JE O DOST LEPŠÍCH NEŽ JAKÉKOLIV JINÉ, ČESKÉ, NOVÉ POHÁDKY. ()

Urukhaj98

Protože se většina současných českých pohádek topí v odpadových kvalitách, jeden musí o to víc docenit, že ačkoliv má Princezna zakletá v čase řadu mušek (například klasicky levně vyhlížející televizní vizuál nebo některé toporné herecké výkony), jedná se o nakonec o velice povedený a sympatický film s výbornou a v rámci žánru neokoukanou základní premisou, mnoha vtipnými momenty a povedenými hláškami. 7/10 ()

Hpatrik

Na poměry české to docela ujde, má to velmi dobré triky a zajímavý koncept. To provedení je ale přinejlepším průměrné, scénáristé neví jak ten zajímavý koncept neotřele využít, a nevyzrálý režisér tomu taky moc nepřidá. Přepálená stopáž, nekonzistentní obsazení a nepasující český dabing jakbysmet. Velmi slabé tři. ()

anitae

Velké překvapení. Princezna pěkná a vtipná, princ jeden výraz pro všechny situace, sympatický král, dvorní alchymista, kletba, runa času a uvěřitelná proměna princezny. Stráže, malý a velký, a hláška: "To, jsem nevěděla, že snižujeme stavy." Pěkné vizuálně a dobrá hudba, co víc chtít od české pohádky:) ()

FeroFabus

Pohádka? Ne, ale fantasy a to vynikající. Ze začátku jsem si říkal to bude Na hromnice o den více v pohádkovém hávu.  A vyvinulo se z toho skvělé napínavé fantasy. Velkým objevem pro mě je Natália Germani - konečně princezna, co je  dospělá žena a ne hubená šestnáctka - a Eliška Křenková, kterou jsem zatím viděl jen v několika spíše podprůměrných filmech. Jsem zvědavý  na pokračování v příštím roce. ()

helraiser

Asi nejlepší pohádka za posledních několik let. Bavilo mě to od začátku do konce, nápad super a i provedení se povedlo. Spokojenost. ()

mardun

Horší než Německá TV pohádka. Výkony amatérských herců snad netřeba, poslední dobou vše co je na Primě je strašné, takový druhá TV Barrandov. %5 ()

Kingjiri

Sice se staví na několikrát viděnym Groundhog day konceptu, ale i ten se dá zpracovat různě, což se tentokrát vcelku povedlo, protože v pohádkovym žánru jsem něco takovýho fakt ještě neviděl. Jak teda (zejména ty český) pohádky kolikrát nemůžu ani vystát, takže se jim vyhybám, co to jde, tak jsem tentokrát vůbec netrpěl. Ba co víc, dokonce jsem se i místama  pobavil, protože se občas povede nějakej ten vtípek a atmosféra je občas víc mysteriózní než pohádková. Taky jsem ocenil fantasy prvky, solidní filmařinu (efekty teda fakt dechberoucí nebyly, ale v rámci českejch budgetů asi člověk nemůže čekat zázraky) nebo sympatickej casting. Když už pohádku, tak aspoň takovouhle moderní jak po dramaturgický tak po technický stránce, tři silnější hvězdy. ()

FeriusParfax

Hrozně jsem z toho cítila, že všichni moc chtějí. Moc chtějí být světoví, ale bohužel z toho čišela taková chudost. Nebo jak to popsat. Z pohádky si nevybavuji ani jakýkoliv humor či ironii. Jedná se opět o časovou smyčku, kde každý den prožíváte znovu a znovu. Toto téma mi není příjemné a cítím se u toho hrozně nesvá. Ani vlastně nevím, za co ty dvě hvězdy dávám… ()

rublik05

Z Princezny zakletá v čase jsem byl napoprvé zcela unešený, málem jsem jí napálil pomalu až pětihvězdičkové hodnocení, všude jsem ji vychvaloval do nebes jako tu nejpovedenější pohádku posledních let. Po čase, před a po premiéře druhého pokračování, jsem se k filmu vrátil a snažil se ho zhlédnout znovu. Po více zhlédnutí mě snímek už zas tak moc nebavil, počáteční nadšení již zcela pominulo, pořád ale oceňuji ten nápad a jistou originalitu, zejména co se samotného námětu týče. V pohodě jsou i kostýmy, efekty jsou spíše průměr, výtku mám i k občas dost roztřesené a nepřehledné kameře. Příběhu by slušelo svižnější tempo, ku prospěchu věci by jednoznačně byla i trošku kratší stopáž. Herci nejsou vyloženě špatní, ale ani výborní, spíše takový průměr. Velký palec nahoru si zaslouží hudba, ta se tvůrcům fakt povedla. Není to, bohudík, až taková kravina, jako letošní pokračování, u mě je to na takový lehký nadprůměr. Dobře odvedený standard. 6/10. ()

M__

Na tohle jsem se opravdu hodně těšila a možná proto to bylo trochu zklamání. Příběh byl dobrý (I když místy možná až moc připomínal film Na hraně zítřka), líbilo se mi, že zpracování nebylo typicky pohádkové, například mluvou nebo scénou, kdy se mají princ s princeznou políbit, ale princezna uhne, řekne „Uletěla“ a začne hrát písnička „A Little Less Conversation“, velké plus pro mě byla Eliška Křenková, která to zahrála opravdu skvěle, bohužel jako jedna z mála. Problém vznikal na místech akčních scén a možná až moc častého používání green screen, které bylo místy přeplácané a nepřehledné, i když oceňuji, že se do toho tvůrci pustili. Taktéž některé záběry, u kterých občas ani nebylo jasné co se vlastně děje. Příliš dlouhá stopáž tomu taky úplně nepomohla spíš naopak, scénář místy trochu pokulhával. 65 % ()

Trixinka

Příjemné zjevení na naší pohádkové scéně. A důkaz, že natočit pěknou pohádku stále ještě čeští filmaři umí. Pár výtek bych ovšem měla (proto to není plný počet hvězdiček) - naprosto nevyužité postavy zkušených herců jako je Dejdar a Zach (jeho čaroděj byl fakt děs), málo prostoru pro hlavní záporačku, princ ala ňouma toho taky moc nepředvede, a hláškující Křenková sice pobavila, ale do pohádky se mi to nějak nehodilo. ()

Karp

Není to nic převratného, ale Princezna zakletá v čase je sympatická pohádka, která se snaží budovat atmosféru, výrazné postavy a má poměrně slušné dialogy. Úvod stále pronásleduje mor českých pohádek v podobě jisté užvaněnosti, ale jinak sama sobě nepodráží nohy rozplizlostí, pitvořením, šablonovitostí a nulovým napětím. Podobně princezna není jen načančané cosi téměř bez duše, ale působí poměrně civilně a přirozeně, čemuž napomáhá i mizivé líčení. Dabing slovenských hereček bývá tragický, ale Jitka Moučková (Penny v Teorii velkého třesku) dokázala, že existují výjimky. Trocha fantasy a výtvarné ztvárnění kouzel připomínající pc hry významně osvěžuje tradiční trikové pokusy, které si často ukusují příliš velký krajíc, anebo působí naopak banálně. Zde je poměr možností a provedení zvolen správně aneb děláme jen to, na co máme a děláme to dobře. Další povedený bod je hudba i s ústřední písní, která mně osobně připomenula zpěv trpaslíků v Hobitovi a mám pocit, že tu jistá inspirace existuje, ale vůbec mi to nevadilo, protože písnička se povedla. 70-75% ()

LukasKalasek

Dlouho jsem se rozhodoval jestli je to na 3* nebo 4*, ale jelikož jsem se docela zasmál (hlavně v částech kdy to nemělo být vtipné), film má obstojnou hudbu, zápletka taky není k zahození a jsem fanoušek fantasy, tak jsem se rozhodl pro druhou možnost. Pořád to není žádná sláva, ale v porovnání s ostatními českými pohádkami poslední doby je to určitě nadprůměr. Hlavní trojce se alespoň snaží o nějaké herecké výkony, i když to hodně pokulhává, především u princezny tedy. Dialogy jsou občas naprosto směšné a zbytečné. U scény posledního obléhání pevnosti čarodějnice, ala "avengers assemble" jsem se pak zasmál nahlas jak moc to bylo špatný. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD