Je to docela vtipné. I když trochu, umm, poplatné své době:-) Český dabing je spráně béčkový... Vzpomínám, že když jsem byl (hodně) malý, patřil v mých očích tento film mezi jakousi aristokracii. Těžko takový dětský pohled popsat dospělým slovníkem. Málem jsem ale zmlátil babičku, když ho vymazala z kazety.(8.1.2008)

Ač má tato romantická krimikomedie poněkud za vlasy přitažený scénář, Whoopi Goldberg je v ní tak skvělá, že se dá leccos odpustit. Udivilo mě, že je to jeden z jejích prvních snímků, protože hraje vyzrále a už tak "po svém", jak je známa daleko později. Její image je naprosto senzační a to, jak si jede celou dobu, ať se střílí nebo vyhrožuje, ve své linii a zvycích, je nádhera. Nejkrásnější je její převlek na konzulátu. Co se elektroniky a počítačů, na kterých děj stojí, týče, dnes už se na tento film dá dívat skoro jako na historický, ale komedie je to stále nestárnoucí.(20.2.2013)

• tron

„Mala by som si na chrbát pripäť 50 dolárov a vykrikovať: ´Tu je obed, tu je obed!´“ Tradičný matný americký spotrebný tovar 80. rokov 20. storočia: komédia, špionáž, možno kúsok romantiky, spievajúca Whoopi, James Belushi s tlmičom, Benny Hill... režisérka Penny Marshallová dobrý film nakrútila až neskôr (VEĽKÝ s Tomom Hanksom).(1.1.2005)

Lehce nadprůměrná komedie s velmi živou a dobře hrající Whoopi Goldberg, která celý film táhne. Nebýt jí, tak to ani nestojí za pozornost. Docela dost mě taky překvapila samotná Whoopi a její až nezdravě štíhlá postava. Nejvíce to vyniklo na plese, kde na sobě měla modré šaty. Myslím, že už v žádném jiném filmu nebyla tak hubená jako právě zde. Ostatní herecké obsazení je nevýrazné, ale to ani celkem nevadí. Vtipných míst se tu nachází docela hodně, ale v komedii jich neni asi nikdy dost. Hudba je poměrně slušná, zato kamera působí pochmurně a nudně. Na rok 1986 je to však obstojná komedie, která pobaví i po 20 letech.(15.2.2008)

Zábavná taškařice, představující jednu z prvních komediálních rolí Whoopi Goldberg. Ta má svůj specifický styl humoru (ostatně jako každý druhý), který nemusí sednout všem. U mě se to střídá, zatímco ve Whose Line Is It Anyway byla perfektní, v Jumpin Jack Flash už se mi tak nelíbila. Klady jsem musel začít hledat jinde, ve svižném ději, v příliš nezamotané zápletce, nadprůměrné scéně na britském konzulátu, ve scénkách "I am little black lady in big silver box" a "Dogs barking. Can't fly without umbrella". Průměrná osmdesátková komedie.(3.11.2008)