V moderní nemocnici se provádějí náročné srdeční operace. Každodenní provoz osobitě komentuje zřízenec Cajthaml... Stylizované ,,snové" scény jsou kombinovány s dokumentárními záběry skutečných operací, které byly natočeny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Ojedinělý kinematografický pokus divadelního a TV režiséra si po letech připomene jen nemnoho diváků. (oficiální text distributora)

vitekpe

Co to bylo za umeni? Podivnost z nemocnicniho prostredi. Zaujalo velke mnozstvi kvalitnich hercu...kterei se nebali (a nebo byli donuceni) se ucastnit na tomto veledile... Potesila puvabna Emma Cerna. ()

ArthasKarfa

Moc hezky ukázaná práce lékařů a personálu, který denně dělá práci, kterou si většina lidí nedokáže ani představit. Skvělé obsazení, hudba i prostředí. ()

Brejlil

Zvláštní, pomalinku plynoucí drama. V luxusním barokním zámku se skrývá nemocnice specializovaná na operace srdce. Tým zkušených lékařů pod vedením primáře Hrůzy se chystá na operaci chlopní. Ta je předvedena v dlouhých, reálných záběrech. Nečekejte žádné rychlé, až zmatečné chování, pípání desítek přístrojů a výkřiků "Nabíjím". Operace je klidná, dvě zástavy srdce po ní jsou klidné, skoro rutinní. Vedle dramatů profesních jsou zde dramata osobní: nezdárný syn, schůzka na inzerát, láska i zloději aut. Vše je prokládáno nečekanými snovými, lyricky laděnými vložkami. Ty ovšem dosti ruší. A vše je komentováno stoicky vědoucím zřízencem Cajthamlem ve výtečném podání Josefa Hlinomaze. Film ovšem není bujarou oslavou komunistického zdravotnictví, je velice neokazalý a jeho vyznění je spíše melancholické. Jedna hvězdička dolů za pomalost. ()

J R C Pecuchet

Zcela souhlasím s názorem uživatele Mackina. Neprávem zapomenutý, velmi citlivým způsobem natočený film plný představ Josefa Hlinomaze, ale i humoru Vladimíra Menšíka. Tento film by si zasloužil vydat na DVD. ()

MickeyStuma

Dramaticko-psychologická sonda jednoho krásného dne v moderní nemocnici všímající se událostí kolem jedné složité operace srdce. Na scénáři kromě Jana Matějovskýho pracoval i věhlasný Jaroslav Dietl, což dává snímku, který je natočen přeci jen krapet nekoncepčně, nemalou šanci. Z části se jedná o filmový příběh, z části o dokumentární nahlédnutí do práce lékařů a z části o publicistický pořad o lékařích a jejich starostech, které svými životními a místy i filozofickými komentáři doprovází Josef Hlinomaz, jinak v roli obyčejného zřízence. Snímek poukazuje poetickým pohledem na dění v nemocnici, mající co do činění se skutečnou realitou, byť odlehčen humorem sobě vlastním a uměleckým pohledem na dané myšlenkové skutky. Lékaři bojují nejen o životy svých pacientů, ale i se svým osudem. Je to příběh, který by bez skrupulí klidně mohl nést označení 'osudový příběh ze života'. Má hlubokou myšlenku a o to jde především. A je to myšlenka v rámci obyčejného lidského přístupu nemálo hodna k zamyšlení, neboť platí v každé době. Snímek bohužel již pozapomenutý, což v rámci filmového umění je škoda. ()

FireTight

Pro mne až do doby před několika hodinami naprosto neznámé drama z lékařského prostředí, které vám v paměti utkví především detailními (a velice zajímavými) záběry z operace srdce. I přes účast kvalitních herců té doby však jde o malinko nadprůměrný film. Snové scény mne docela rušily a vadily, zřízenec Cajthaml však tyhle pasáže vyvažoval. Za zmínku také stojí (opět) skvělý Vladimír Menšík a jeho krásná moravština! :) ()

cunicekb

Možná je to tím, že jsem z oboru, ale film mě naprosto uchvátil, sledovala jsem ho téměř s otevřenými ústy. Tématika naprosto skvělá, úžasné zpracování filmu, pohled na personál, pracovně i soukromě v perfektním pojetí. Navíc nástup mladé a nezkušené sestry mi velmi realisticky připomínal moje začátky, stejně tak jako její obdiv ke zkušenému vynikajícímu lékaři! Film je bohužel nedoceněný a zapomenutý.... ()

Max Q.

Zajímavý film. Osobně bych vyškrtal snové pasáže, přidal pár odborných lékařských dialogů a je to film jak víno. ()

Kakofon

Kvalitní film. Výborný scénář. Zajímavá kamera. Skvělé herecké výkony (Hlinomaz, Menšík, Růžek, Cupák, Brodský, Motlová, Šulcová). Vynikající hudba Jana Klusáka! V televize se moc nevysílal. Což je veliká škoda! Rozhodně by se měl více vysílat. Je to asi jediný film v kterém má Pepík Hlinomaz hlavní roli. Zřízenec Cajthaml v jeho podání je velmi chlapácký a bodrý zaměstnanec nemocnice, který má velmi zajímavé představy o svých nadřízených i o sobě samém. 78%. ()

rigby

Panečku, to byl docela úlet. Na dobu vzniku opravdu nestandartní film. Dnes už jde jen o kroucení hlavou, ale tehdy asi také. Jen se trochu divím, že se to dostalo ven. Šedesátými je to ještě hodně načichlé. ()

Winster

Moc pěkný a smutný film z malého národního ústavu zdraví, kde lečí nemocná srdce. Díky panu Dietlovi jsou zde krásně rozpracovány osobnosti jednotlivých postav. Velice podrobně je zde vidět průběh operace i s mimotělním oběhem. ()

Hombre8

Moc pěkný. Klasická česká filmová škola. Pohlazení po duši i přesto, že se jedná o poměrně nepříjemné téma. Dochtoři só také enem lidi... ()