Operace kolibřík

• Kanada The Hummingbird Project (více)

Bratranci z New Yorku, Vincent (Jesse Eisenberg) a Anton (Alexander Skarsgård) jsou jedničkami na burze s cennými papíry. Jejich společný cíl? Vydělat miliony, aby si splnili společný sen. Mezi ně se ale postaví jejich nadřízená Eva Torres (Salma Hayek), která se nezastaví před ničím, jen aby tuto dvojici porazila v jejich vlastní hře. Nicméně Vincent ani Anton se nechtějí nechat porazit a tak se vydávají na cestu za vykoupením, které nenaleznou skrze peníze, ale díky rodinnému poutu. (Bontonfilm)

zsn odpad!

Věřím, že zasvěcené musel tento film a operace nadchnout. Pro mne to ale bylo prostě nezajímavé. A plešatý Skarsgård, to je něco otřesného. ()

Danikaa

Už dávno mi film neubehol tak rýchlo. A to som si myslela, že ho ani nedopozerám. Niečo o tejto téme viem, ale že bude tak zaujímavo spracovaná, som nečakala. Hlavná trojica hercov mi do filmu absolútne sedela. Konečne niečo iné, než bežná dráma. ()

Soweek

Trailer mě navnadil na film typu "Vlk z Wall Streetu", ale opak je pravdou. Hummingbird project je velice depresivní a smutný film. To určitě není na škodu, jelikož scénář je velmi dobrý a na Eisenberga a Skarsgarda si rozhodně nemohu stěžovat. Jen se to nemusí všem trefit do vkusu. ()

netahlo

Hodne slusny. Toho malyho Zidaka sice dvakrat nemusim, ale tady zahral dobre. Ovsem naprosto vynikajici byl (perfektne namaskovany) Alexander Skarsgård. Skoda toho nerealnyho melodramatickyho zaveru, ale jinak na pohodu. A Salme by porad jeste slusel z mrdky knir! ()

sedm.1

Co Operaci kolibřík nemohu určitě upřít, je skvělé obsazení a vážně zběsilé tempo. To první tedy až tak překvapivé nebylo, i když možná jsem neočekával až tak perfektního Alexandera Skarsgarda, jenž si tak trochu krade svým výkonem film sám pro sebe, nicméně onen zběsilý spád za překvapivý označit už musím, jelikož u takovéhoto typu filmu to není úplně zvykem, zde se zápletka ale skutečně řítila doslova lavinovitým spádem, a ocenit to musím o to víc, že se tak nestalo na úkor třeba právě příběhu, či nějakých zásadních informací, které by pak mohli narušili pochopitelnost, nebo smysluplnost celého filmu. Každopádně jsem ale přivítal i samotné ústřední téma, které bylo vážně netuctové a hlavně zajímavé, poměrně dost tu jsou popsány i všemožné obchodní praktiky, a to od těch nejúpřímnějších, až po ty nejšmejdovitější, prostě ten film je v opravdu mnoha ohledech poučný, a to navíc v poměrně zábavném obalu, o což víc pak to ,,nasávání,, všemožných informací bavilo. Závěr pak přinesl i nějaké ty emoce, chvílemi se tvůrcům podařilo docílit i působivého napětí a atmosféry, tudíž po tomto všem výše zmíněném by se mohlo zdát, že jde o skutečně výtečný film, jenže já tu musím zmínit jedno zásadní ALE, a to že i přesto všechno mě osobně to jednoduše nebavilo a důvod bych přiblížil asi k tomu, jako když člověk přijde do nádherné, luxusní restaurace, kde všechno šlape jak má, prostředí úžasné, personál dokonalý a když přinesou objednané jídlo na stůl, je to pastva pro oči, jenže hned po prvním soustu si uvědomí, že je vlastně vegan a ten rump steak vážně asi ze země nevyrostl. ()

Hanys_

Hra o milisekundy aneb napínavé pokládání kabelu, které chce přerušit přebarvená Salma. Námět určitě fain, ale tak nějak mi vlastně bylo jedno jak to dopadne. Dost k tomu přispěla třeba podzápletka s nemocí, tohle je prostě typické klišé (byť se to tak třeba fakt mohlo stát). ()

kolemjdouc

V tomhle filmu se najdou ti, kteří se IT systémy zabývají.Pro mě byly spíš zajímaví herci a jejich výkony nikoliv problematika milisekund :-) ()

woodsman

velmy dobre bavilo ma to ku kablom mam určity cit hlavne k medenym :D zaujimavy film o suboji par milisekund ale ako videno je to dobry biznys ()

gumolit

Aj keď je zápletka filmu v podstate tou najnudnejšou akú som len videl( partia chlapíkov sa rozhodne vykopať tunel pre optický kábel cez polku Ameriky) výsledkom je prekvapivo silný snímok. Veľký obdiv tvorcom, ktorým sa podarilo z tak banálneho príbehu vytvoriť skvelú drámu. Základom sú samozrejme skvelo zahrané postavy v podaní Jesse Eisenberga /Social Network/,Salmy Hayek so šedivými vlasmi ale i napriek tomu stále so sex appelom a hlavne Alexandra Skarsgarda /Tarzan/, ktorý tu podáva nadpriemerný výkon a je na nespoznanie. Myslím že im veľmi rýchlo uveríte že ide o príbeh na základe skutočných udalostí ovšem to by ste sa dostali do omylu. Aj keď to tak nevyzerá príbeh je absolútne vymyslený no skvelo.Režisér Kim Nguyen je na dobrej ceste divákov zaujať ()

filipvrbik

Moc zajímavý filmík, takový netradiční a to se vždy cení... Pět hvězd ale nedám, protože je to příliš geniální a nepochopil jsem to...80% ()

bobstock

Zajímavej námět konkurenčního boje o milisekundy v obsáhlém světě rychle proudícího businessu. Sexy drsná šéfová Salmička a mozkový podivín Saša Skarsgård, kterého jsem s pleší v první dobré hnedka nepoznal. Eisenberg tradičně zarputilý dosáhnout šíleného plánu propojit přes tisíc kilometrů vzdálené státy optickým kabelem rychlejším než cokoliv před ním za jakoukoliv cenu. Otevírá i etiku a dopad obchodu na nižší patra pyramidy. 65% ()

petikacka

Tak kolibřík je pro mě příjemné překvapení...Žádný blockbuster...žádný šílený akčňák...vlastně takový nenápadný film...Přesto mě opravdu oslovil, vtáhl a ždímal...Konečná katarze je dobrá pro všechny kteří si myslí, že prachy a rychlost jsou v životě to nejdůležitější...Bohužel na to jeden většinou příjde až když je příliš pozdě...Solidní zážitek...Za mě 85% ()

BOURQUE

Vo filme zaznie nasledujúce veta: „Nové a rýchlejšie technológie len zvyšujú vzdialenosť medzi ľuďmi.“ Skratka, to by mohol byť aj motto filmu. (Mimochodom, z určitého hľadiska je vtom aj pravda.) Pre nadšencov komunikačných technológií tento film dá len kúsok z toho, čo by očakávali. Hra o milisekundy, hra o čas, hra o peniaze. Celkom slušný výkon od J. Eisenberga a A. Skarsgårda. S. Hayek sa snaží byť protivná a nekompromisná vedúca firmy, ale to celé funguje len na 50%. Záver s kompromisom. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Hapretor

Opět Jesse Eis boduje ... jsem rád, když pošlu mail ... tématem mě tedy film míjí na míle daleko, ale stejně mě to fakt bavilo ()

bararich8

Hodně zajímavé téma, které trochu pohřbívá finále a místy suchý scénář. Jesse opět skvělý a další mi skvěle sekundují. 3* ()

pushover

Kdo by to byl řekl, že se dá z tahání optického kabelu udělat takový drama. Salma hraje svini přímo ukázkově. ()

Mamlas

Dlouhé, pomalé, nudné, užvatlané monotónní. Bylo mi ůplně fuk, jestli tunel dokopou nebo ne a stejně tak fuk, jestli budou rychlejší nebo pomalejší než někdo jiný. Zajímavý námět na 30s reportáž do TV novin, ale film? ()

mac000

Příběh filmu je příliš reálný na fikci. Tuto okolnost jsem při sledování filmu nevěděl a myslel jsem si, že je to "based on a true story". Ale nevadí, nijak to neškodí. Postava Antona, navenek jednosměrně "workoholicky" postavená, je mnohem složitější a geniálnější než se zdá. Ale to dojde až na konci filmu, když do sebe zapadnou některé předtím nejasné či zdánlivě nevýznamné scény. Co filmu skutečně chybí je nějaká dramatická gradace závěru. Takto se rozplývá do neurčita a neuspokojí. ()