• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Hudební / Romantický / Fantasy

Velká Británie, 2019, 116 min

Danny Boyle a Richard Curtis vyhodili logiku z okna a stvořili parádní hudební poctu Beatles, která je zároveň výbornou romantickou komedií. Už teď je samozřejmě jasné, že Yesterday nesedne všem. Já jsem se ale bavil u každé písničky a napjatě jsem čekal, jak (respektive jak moc hezky…) to celé dopadne. Kéž by se takhle nápadité feel-good bijáky točily častěji! (9/10)(20.6.2019)

Příjemná lovestory Včera od Dannyho Boyla provoněla broučkovským éterem filmový svět a dala mu k poslechu spousty nadčasově nestárnoucí hudby. Zajímavý mysteriózní příběh koloval filmem a kapela Beatles řinčela z repráků, tedy alespoň jejich nesmrtelné songy v podání Himeshe Patela. Zpestřením byl Ed Sheeran, který se vtělesnil do sebe sama a scénář mu přichystal pár vtipným momentů, kterými je film neustále kořeněn.(10.7.2019)

Danny Boyle a zajimavy namet slibovali minimalne dobrou podivanou. Coz svym zpusobem Yesterday urcite je, avsak jsem cekal daleko vetsi zazitek. Par rezijnich napadu je povedenych, presto si myslim, ze film mohl dopadnout daleko lepe. Nez aby se kolem Jacka stupnovalo silenstvi, film asi od poloviny preslapuje na miste a k nude nema daleko. Nijak mi ani nesedela hlavni postava, kterou ztvarnil Himesh Patel. Myslim, ze fanousci Beatles budou vetsinou zklamani, jako komedie na jedno zhlednuti to zase neni tak spatne. Cinema City Ostrava, 14 divaku.(15.7.2019)

• Willy Kufalt

...a s každým dalším hudebním filmem hůř a hůř, takže případní další si už vážně nechám ujít. K Bohemian Rhapsody jsem měl jisté výhrady, nicméně šlo o skutečnou poctu jedné legendární skupiny v podobě životopisního filmu, u Zrodila se hvězda jsem vnímal výrazné kvality alespoň skrze hodně dobré původní písně. Nicméně tohle filmové parazitování na písních The Beatles v obalu poněkud primitivní zápletky a stokrát obehrané šablony akceptovat ani jako průměrný film nemohu. Rapidně vzrůstající sláva společně se vzrůstáním překážky v milostném vztahu, prvoplánové figurkovité postavy samozřejmě včetně rezolutně přísné manažerky, děj z velké části až nudně předvídatelný včetně happyendu, který si prakticky nic nezadá s pomalu 50 let starými filmovými muzikály. Tohle je fantasy s alternativní historií, tak samozřejmě nechybí přítomnost jedné z již mrtvých osobností. Nicméně marně jsem se těšil a čekal nějaké výraznější překvapení v podobě vybočení z oné šablony, nekonalo se. Což o to, většinovému publiku postačí tah v podobě oblíbeného zpěváka hrajícího ve vedlejší roli sebe sama, do šablony přesně zapadající vtípky a další trhák, který se na plakátech tváří jako nový originální evropský (britský) film, je na světě. Efektní blikající písmenka přes obraz a jiné digitální srandičky během každého pátého záběru fakt neocením, na to mi stačí zapnout jakoukoliv TV show. Pozitivem tedy je, že tam občas zní kousek pěkné muziky, člověk se párkrát pousměje u těch pár vtípků, spočátku uvidí pár poetických záběrů na přírodu v Liverpoolu a že tam hraje opravdu velice pěkná herečka! :-)(28.6.2019)

• eileen

Vlastně ani nevím, proč dávám ty 2 hvězdy, snad z nostalgické vzpomínky na dřívější Curtisovy scénáristické počiny. Šla jsem do kina se smíšenými pocity, nečekala jsem od filmu nic zvláštního a to bývá většinou dobrý začátek, film často příjemně překvapí. Tady to ale nefungovalo vůbec. Začátek nezajímavý - nesympatický hlavní hrdina, kterého nikdo nebere - naprosto pochopitelně. Pak "velký třesk" a vida, naděje v podobě písní Beatles je na světě. To bych ještě pochopila, kdyby to v něco vykrystalizovalo, ale tak se bohužel nestalo, vyústilo to v naprostý kýčovitý happy end a mně vážně vadí, že nevím, proč lidi najednou neznali zrovna Beatles, Oasis, Coca-colu a Harry Pottera. Ale možná jsem už stará a nebo natvrdlá. Každopádně od tvůrce Lásky nebeské bych čekala něco víc. A to dnešní párování bělošky s Indem, nebo s černochem a nutnosti v každém příběhu zastoupit všechna etnika už mi leze krkem. Jednou větou slátanina, na kterou chci rychle zapomenout a už o ni nikdy nezavadit.(9.7.2019)

• - Letuška v soukromém letadle Eda Sheerana je ve skutečnosti jeho snoubenka, Cherry Seaborn. (buzzwoody)

• - Místo Eda Sheerana se měl ve filmu objevit původně frontman skupiny Coldplay Chris Martin. Kvůli Martinově nabitému kalendáři byla ale role nakonec nabídnuta Sheeranovi. (Coleator)

• - V jedné scéně si Jack (Himesh Patel) po pádu z kola vyrazí přední zuby. Podobný incident se skutečně stal Paulu McCartneymu v roce 1966, kdy spadl z mopedu a uštípl si přední zub. (buzzwoody)