• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Hudební / Romantický / Fantasy

Velká Británie, 2019, 112 min

• xxmartinxx

Konečně nějaký film po Bohemian Rhapsody, který budu rád nesnášet. Po Lásky čas další scénář, kde zlé a sobecké postavy prožívají neštěstí, když celý svět, každý jeden člověk a každý aspekt jejich života nejsou pro jejich potřeby dokonalé, přestože samy nemají světu co dát. Ústřední morální dilema "měl bych si přisvojit ty písně?" představuje ve skutečnosti ještě ten menší problém v životě hrdiny, který je nesnesitelný, nesoběstačný člověk bez jakékoliv definovatelné charakterové vlastnosti krom svého pasivního očekávání úspěchu (navzdory Himeshi Patelovi, u nějž si umím představit, že bude ok) a v důsledku zneužije všechny lidi, kteří jeho úspěch reálně produkují. Film se samozřejmě hodně snaží, abysme na to nemysleli. (Spoilery? Svému druhému manažerovi hrdina přebere holku, ale tomu to nevadí, protože "vždy věděl, že je jen druhý", takže je to v pořádku. Třetí manažerku připraví o veškerý pravděpodobně nasmlouvaný zisk, ale to nevadí, protože ji ztělesňuje naprosto nepatřičně karikující McKinnon, takže i to je v pořádku. Přestože tohle byli lidé, kteří pro hrdinu udělali to, co on tak moc chtěl a nebyl toho schopný.) Konflikt mezi hrdinou a jeho "láskou" je naprosto umělý a nepřesvědčivý - jeho vyhraněnost a naléhavost je opět způsobena pouze neochotou postav přijmout cokoliv než absolutní spokojenost - tentokrát ze strany nejprázdnější ženské protagonistky za dlouho, která je na jednu stranu absurdně odevzdaná a na druhou absurdně sobecká a já se to ani nesnažím vstřebat (opravdu mi nebylo jasné, proč za ním přijela do Liverpoolu a co po něm chce krom potenciálu zničit svou kariéru kvůli ní "prostě proto"). Podobnou morální kocovinu mívám jen z filmu Bajgara a Vejdělka. Film v podstatě o tom, že můžete být svině tak dlouho, dokud se u toho cítíte příjemně.(25.6.2019)

Od prvního traileru jsem se tohoto filmu trošku obával. Nejsem velký fanoušek Beatles, ale přesto některé songy mám od nich rád. To, ale ještě nebyl dobrý důvod, abych se na film těšil. To co mi na traileru nejvíc vadilo, tak byl nesympatický britský ind H. Patel, který nemá příjemný zjev a už vůbec né dobrý zpěv. Vedle něj, byl i Ed Sheeran sympaťák a pan zpěvák a to nejsem jeho příznivec. Další věc, které mi vadila, tak je raketový vzestup zpěváka. Novou generaci už v dnešní době hity od Beatles tak nechytnou. Některé texty už jsou v dnešní době spíš trapné, např. " Back in the U.S.S.R. ". Tak to bylo dost kritiky a teď naopak, co musím pochválit. Film má originální nápad. Divák se nenudí, film dobře odsýpá a někam směřuje. Největší plus tohoto filmu je herečka Lily James, která se na romantické filmy hodí jako žádná jiná. PS: Film je určen pro fanoušky Beatles, popř. pro ty co milují romantické komedie. Je to takový lepší průměr, který neurazí, ale ani nenadchne.(26.6.2019)

Danny Boyle a Richard Curtis vyhodili logiku z okna a stvořili parádní hudební poctu Beatles, která je zároveň výbornou romantickou komedií. Už teď je samozřejmě jasné, že Yesterday nesedne všem. Já jsem se ale bavil u každé písničky a napjatě jsem čekal, jak (respektive jak moc hezky…) to celé dopadne. Kéž by se takhle nápadité feel-good bijáky točily častěji! (9/10)(20.6.2019)

// Písničkovej potenciál nevyužitej, scénář recykluje jedno klišé za druhým a hlavní postava je navíc docela nesympatickej idiot, kdo by sakra odmítal Lily James? Největším zklamáním je ale pro mě Danny Boyle. Nemám nic proti tomu, když svůj rukopis upozadí ve jménu fantastických herců a scénáře jako ve Stevu Jobsovi, ale tady nebylo nic, a Boyle přesto zůstal totálně nevýraznej. Kdyby to točil nějakej no-name režisér, vlastně bych nepoznal rozdíl. A to je aspoň za mě teda velký zklamání. Komediální průměr jsem od takových tvůrců jednoduše nečekal. Ed byl ale cool, Kate McKinnon si to taky vychutnala a na konci se to aspoň chytí těch správných hodnot a hned je líp. Ještě kdyby nevystřihli Anu de Armas a zvážil bych tu sedmičku, takhle pouze za 6/10.(26.6.2019)

Krásná myšlenka o tom, že bez Beatles by svět nebyl až tak hezký. Jejich dědictví dávalo a dává stále hromadu lásky, energie, pochopení ... Curtis a Boyle, oblíbená dvojka, která mi dělá v britském filmovém průmyslu radost a dodává ty správné emoce, smích a slzy dojetí. Ale v něčem ten svět byl přece jen dokonalý (hlavně nespoilerovat!) A moje milovaná Kate McKinnon nezklamala ... :)(26.6.2019)