Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

Trailer 1

DwayneJohnson

Himesh boží, muzika taky, přesto po konci spíše zklamání. A to hlavně z mezihry. Připadal jsem si jak na opeře, když dirigent ztratí noty a najde je až před koncem a místo aplausu je jen vlažný potlesk vsedě. A Lily mě neskutečně vytáčela, svou rolí, jinak ❤️ samozřejmě. Jako vzpomínka na Beatles super s originálním nápadem, ale budu si muset počkat, až Danny natočí něco lepšího. Určitě na to má. ()

rikitiki

Až na vtipný nápad: Co kdyby Beatles nikdy neexistovali? je až podivuhodné, jak zbytek filmu je naprosto bez nápadu. On ani nedokáže nabídnout očekávatelná klišé. Takže hudebník, který se rázem proslaví překradenými písničkami, není vůbec obklopený nějakou slávou. On řeší umrněné trable s láskou, s karikaturou zlé manažerky, s manažerem neschopou, ale nijak se ta jeho přeukrutná sláva nezobrazuje, jen se o ní mluví. ___ Je to nudné, o ničem, hloupé a trapné. SHRNUTÍ: Let it be. ()

Jirka_Šč

"Let him be." ■ Hodně nápadité. Hravé. Současně trochu (občas dost) smutné. Hudební průmysl zobrazen až na hranici parodie, což je asi dobře, protože jinak by to šlo do thrilleru. Písničky od Beatles jinak - a nebylo to zlé, protože Himesh Patel má svůj vlastní, osobitý přístup. Když mu ve studiu v některých okamžicích dělala ve studiu Lily James harmony, říkal jsem si, že tam ten ženský hlas vůbec není zlý. Hodnotím pozitivně a asi budu chtít vidět znova. ■ "Vypadáte jako Ed Sheeran." ()

Nin

Film se super nápadem, který je rozehraný tak, že je překvapivě napínavý. Hlavní dějová linka se sympatickým nekňubou-hudebníkem je skvělá. Znovu "objevuje" pro svět Beatles, není si jistý, jestli dělá správně, do toho vidíme umělost a pokrytectví showbusinessu a ještě k tomu je tu záhadný člověk, který zřejmě tuší, že je to všechno podvod... Prostě super. Blbý je, že tolik už nefunguje romantická část, protože ta už tak dobře napsaná není. Hlavní ženská hrdinka je milá, ale slouží tam jako dost jednoduchý objekt zájmu, spíš jako jakási výhra na konec, než opravdová postava, které by se třeba dalo fandit. Takže jako love story dost nic moc. Jenže těch úžasně zábavných i dramatických scén je ve filmu tolik, že mně to nakonec zase až tak nevadí. (8/10) ()

Stanislaus

Po nesmrtelných písních od Queen a Eltona Johna vzkřísili filmaři The Beatles, na jejichž stejně nadčasové písně si však najednou takřka nikdo nepamatuje. Samotný námět je vskutku zajímavý a líbilo se mi, že se tvůrci jistým způsobem snažili Brouky a jejich vesmír přizpůsobit dnešní době. Půvabná Lily James mě opět okouzlila a doufám, že se nováček Himesh Patel objevím v dalších filmech. Pobavila mě humorně pojatá účast Eda Sheerana, na druhou stranu se mi ani po tomto snímku nepodařilo přijít na chuť Kate McKinnon. Když by se chtěl člověk ve filmu zevrubněji rýpat, určitě by něco našel, ale já byl v kině spokojený - nechal jsem se unášet na nesmrtelných rockových klasikách, prožíval jsem s hlavními postavami jejich turbulentní vztah a v neposlední řadě jsem se nechal dojmout a překvapit "účastí" jistého nejmenovaného zpěváka, který povstal z mrtvých. Místy je to sice kýčovité a na city hrající, ale je to podáno tak milým způsobem, že jsem to spolkl i s navijákem. ()

• V letadle Eda Sheerana je záběr na obrazovku, na které je Evropa. U většiny států je správně přiřazeno hlavní město, ale u Česka je Budapešť, hlavní město Maďarska. (kyjak)
  • Ve chvíli, kdy Jack Malik (Himesh Patel) sedí s Johnem Lennonem (Robert Carlyle) na pláži na otočené loďce a povídají si, je možné vidět vpravo dole na lodi nápis vzhůru nohama „Imagine“, což je jedna z písní Johna Lennona. (Hrobka888)
  • Když Jack (Himesh Patel) přiletí z Los Angeles do Liverpoolu, na letištní hale je nápis „Liverpool International Airport“. Ve skutečnosti je však nápis na hale „Liverpool John Lennon Airport.“ (vojacekr)

Související novinky

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (více)