V tomhle hororovém thrilleru plném zvratů se kdysi nadějná muzikantka znova shledá s bývalými učiteli a zjistí, že mají nového talentovaného žáka. (Netflix)

Martrix

Nechal jsem se zlákat obsahem a naopak nedal odradit místním hodnocením. Chyba, za kterou naštěstí nemusím zaplatit jako postavy, které si Shepardova chorá mysl vymyslela, ale stála mě "pouze" 90 minut času. Zapomeňte na drama z hudebního prostředí. Resp. ano, prvních cca 20 minut se tak The Perfection tváří. Jenže zcela plynule to přejde v thriller, který je postaven na několika za vlasy přitažených momentech, a který následně vygraduje v nemístně hororové finále. Jde o zástupce typicky sračkovitého scénáře, který se pokouší obalit zbytečnou fyzickou brutalitu hloupým příběhem. Se slabší produkcí a horšími hereckými výkony, by to bylo pouhé béčko s artovými ambicemi. Kdyby to nebylo tak nesmyslně fyzické, mohla to být skvělá záležitost. Ale to je jako napsat, že kdyby se nepoužila bulka a mleté maso, mohl to být skvělý hamburger. Shepardově "tvorbě" se budu vyhýbat obloukem. Ty dvě hvězdy jsou za herecké výkony obou děvčat a za těch pár minut smyčců. ()

PavelVanekArt

Allison Williams mi začíná celkem sedět, zatím jsem ji viděl jen v psychopatických rolích a prozatím mě baví. Jinak je tohle celkem zmatenej film, ale nečekal jsem bůh ví jakou kvalitu. 3* a.k.a 55% ()

V_erus_h

To byla bomba. Pro mě naprosto originální téma, skvěle pojaté a zpracované. Holky se ve vypjatých situacích chovali dost reálně a některé scény byly zahraný naprosto excelentně (Lizzie v autobusu). Zvrat střídá zvrat, člověk nikdy neví, jak to vlastně je a finální rozuzlení se mi taky moc líbilo. Po dlouhé době napálím "hororu" 5 hvězd, fakt jsem z tohohle filmu nadšená. ()

alchac

Duet pro sekáček a dranžírák, ke kterému si napsal part sám pan Šoustakovič, neboť jeho progresivní výukové metody založené na perfectním spojení idů učitele a žákyně mu prochází toliko do okamžiku, než následkem toho jebání jednomu jeho produktu jebne tak, že vyjebe s dalším jeho produktem, jemuž následně podá (resp. sebere) pomocnou ruku a ruku v ruce pak maestrovi ukážou, zač je toho heimnar. Neotřele bizarní, doprovázené příjemným mrazením v zádech a pohled na Williamsku bez fíkáče rozhodně neurazil mé náročné znalecké oko. Celkově vzato téměř perfektní, i když na kung-pao si po zhlédnutí asi hodně dlouho nezajdu. ()

cocrHeLL

Fakt rozporuplný snímek. Dvě violoncellistky (teda Elizabeth je asympatická hysterická kráva) z úchylné Bachoffovy akademie se potkaly po nějaké době (dejme tomu těch 10 let, co bylo uvedeno). Spolu si zatančí takový podivný 90minutový tango, kde se předhání, kdo bude vést. Některý scény super a hlavně šok v nečekaném vyobrazení jednotlivých plánů fungoval efektivně (opravdu mě to šokovalo a vydal jsem ze sebe dokonce kombinaci zájmena a vulgarismu)... Jako celek taková patlanina - vypointování hlásalo solidní sračku. Fakt rozporuplný snímek. ()

vnimatkrasu

Začátek je megaskvělej. Má to správný no. Nepříjemno. Podivno. Erotický dusno. Vlastně skoro všechno. Třikrát škoda, že od prvního twistu spadne uhrančivá atmosféra do kopru. Blbou gradací, průměrnejma motivacema, nečekanou béčkovitostí. A to mě trochu mrzelo, no. ()

Cedr

Jak jeden film může být tak strašně debilní a zároveň tak dobrý asi nikdy nepochopím. Klobouk dolů za odvahu pustit se do atypických scén, ze kterých bude každý aspoň trochu nesvůj. Škoda, že scénář působí poněkud hrubě a někdo si nedal práci jej kapku dopilovat do dokonalého hororu. Takhle je to jen za velmi rozporuplných 7/10 ()

Tosi

Jeden z těch filmů, kde se dějově naladíte nějakým směrem, odhadnete si hlavní postavy a zbytek filmu si chcete prolebedit na gauči, aby vám pak během chvilky film sdělil, že jste naprosto mimo. Závěr mi dvakrát nevoněl, ale i tak je to luxusní béčko. ()

Hillock

Sado-maso. Holčička chce dosáhnout dokonalosti v hudbě, a tak se rozhodne nechat si strkat velkého čuráka do prdele. Snáší to dlouhá léta, leč jednou pohár trpělivosti přeteče a přijde čas na odplatu... ()

viperDavid

Neskutečně perverzní film, který mě ale velmi mile překvapil. Čekal bych hodně, ale tohle ne, respektive první polovinu, ta druhá už byla dost jasná. Ale tak to bývá když někoho nasere. Konec byl famozní a úchylnej. ()

elanius

(17/2024) / Podarená žánrovka so zvratmi v príbehu, ktoré som teda vôbec nečakal, to sa cení. Celé to je taký hravý, zábavný miniart thriller, síce nie s veľkými ambíciami, ale fakt dobre vymyslené a zručne natočené. (7/10) ()

hroubek

Mám rád filmy, které umí překvapit. A to je rozhodně případ tohoto filmu. Je dobré si nic nezjišťovat a film si rovnou pustit. Režisér Richard Shepard odvedl velmi kvalitní práci. Jeho film parádně vypadá a i zní. Co, se mi na filmu líbilo nejvíce je výborně vybudovaná atmosféra. Nikam se nespěchá a režisér klidně investuje půlku filmu na to, aby nám představil postavy a jejich motivace. V druhé půli se přidá na tempu a intenzitě. Díky tomu je atmosféra ještě nepříjemnější a znepokojivější. Naštěstí má film krátkou stopáž, takže nezačne drhnout a ani se v závěru nerozpadne. Velkou zásluhu na tom mají hlavní herečky Allison Williams a Logan Browning, které to parádně odehrají. Jsem spokojený a doporučuji. ()

Skeksis

Film sa dobre pozeral, nenudila som sa, trochu predvídateľný a záver absurdný (v závere obidvom čelistkám už zostalo hrať iba na gong), ale fajn na zabitie nudy. ()

jefff

Skvělá práce s divákem, kterého tvůrci tahají kam se jim zlíbí a na jak dlouho se jim zlíbí. Poctivě vypracované a scénáristicky vymazlený revenge psycho horor, který je vždy něčím jiným než myslíte. Snad jen ten morální vzkaz je dost mimo, ale to se filmu jako takového až tak moc netýká. ()

netahlo

Hodne povedeny! Nebyl jsem se za celej film ani vychcat, coz je pro jakykoliv snimek to nejvyssi vyznamenani. Konec malinko prepalenej, ale jinak Netflix zase zabodoval. ()

sedm.1

Výborný thriller, kterému dominují velice působivé a nečekané zvraty a skvělá ústřední dvojice „čelistek“, jejichž herecké výkony jsou přesvědčivé a výrazné, stejně tak jako tomu je ostatně ale i u jejich samotných představitelek. Celý film je každopádně skutečně svižný, rozdělený do čtyř kapitol, čehož důvod jsem tedy sice příliš nepochopil, ale to ani moc nevadí, podstatné je, že to má opravdu spád, divák po celou dobu nemá vůbec tušení, jakým směrem se bude film následně ubírat, což bylo hodně fajn, takže ony zvraty pak fungovaly o to víc na výbornou, k čemuž napomáhala i naprostá nejednoznačnost veškerých postav, takže po celou dobu není vlastně ani jasné, kdo je svině a kdo oběť, což následně pointa vytuní ještě o nějaký ten level výš, prostě gradující parádička, jejíž pointa je zároveň ale i fakt slušný bizárek, který je nakonec vlastně svým dost zvráceným způsobem i docela vtipný. Po celou dobu tu jinak funguje napětí, atmosféra, já se zkrátka opravdu upřímně parádně bavil, a když tak nad tím přemýšlím, tak tomu nelze ani co vytknout, prostě krapet zvrhlejší jízda, kterou mohu jen a jen doporučit. ()