The Name of the Game (S01E01) (epizoda)

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 1 h

Neviem. Ked v uvodnych titulkoch pisali 18+, cakala som explicitne nasilie a sex. V skutocnosti je vsetko len v naznakoch a k drsnacine to ma daleko. I ked chapem, ze sexualne vydieranie hned prvy den prace nie je ziaduce pred mladezou ani len naznacovat. Blbe je, ze zatial nie je k akej postave citit sympatie. Superhrdinovia su zaporaci, hrdinovia su neasertivny chlapec, ideologicka dievcinka co vyzera ze nevie svoje schopnosti smerovat na jednotlivcov a urcite ma ohromny collateral damage, a Karl Urban snaziaci sa zneuzit spominaneho neasertivneho chlapca. Ale dobre, piloty pre komiksovky su osemetne, musia rychlo predstavit cely universe, idem omrknut dalej.(27.7.2019)

Líbí se mi téma - v podstatě si myslím, že to celé vzniklo znechucením nad současnou vlnou superhrdinů ve filmech, kdy už to je spíše k pláči, a ne zábavě, jako tomu bylo třeba v 70. letech se Supermanech. Je tu černý humor, nebere si to servítky, superhrdinové si vlastně jen jedou svůj byznys jako nějaká mafie a prohnilí jsou až na půdu. Ale jak píše v komentáři MoiJe, není tady komu zatím fandit. Simon Pegg se jen mihne, idealistická superhrdinka - nováček se také hledá, mladík stále hledá své drsnější a nezakřiknuté já, a postava Karla Urbana sice vypadá drsně, ale je nejasná a nečitelná. Tak uvidíme když tak příště.(10.8.2019)

Perfektní start. Prvních asi 15-20 jsem si trošku přetrpěl s myšlenkou "ach, tak zase bezduchý zklamání", ale jak se to přehouplo do tý dvacátý minuty s nástupem Karla Urbana, nemohl jsem se od toho odtrhnout a už smutnil, že mě čeká jen 10 dílů. Doufám, že se to ve stejným duchu ponese i dál. Hodně mě tam otravuje zase ta hlavní frnda se všema nej (nejhezčí, nejrozumnější, nejskromnější, nejnevinnější, nejuťáplejší, s nejlepšími úmysly... jasný), ale třeba se z ní taky vyklube nějaká zajímavější postava.(12.8.2019)

"Vy jste federál? Nevypadáte tak." "A jak tedy vypadám?" "Jako hvězda z pornoverze Matrixu." ... Konečně někdo přišel s nevšedním seriálem, v němž nejsou supráci vyobrazeni jako prachprosté černobílé figurky, nýbrž jakožto morálně zdevastovaní úchylní čuráci, kteří pod svou veřejně známou cukrkandlovou skořápkou schovávají až na dřeň hříchem prolezlou identitu. Šoust ve stavu beztíže není ani za mák špičkou ledovce toho, jakým nehorázným způsobem je tento počin absolutně nekorektní a neberoucí si pražádné servítky. Karl Urban si pro sebe krade každičkou scénu v níž se vyskytuje. Tudíž komu již chybí Hry přes trůny, může dát všanc a přilnout k této svěží lahůdce v komiksovém kabátku. Aneb nejlepší parodie na Justice League, kterážto byla kdy stvořena s hlubokým filozofickými podtóny těžce inspirovanými Moorovými Wočmánky. Simon Pegg vskutku potěšil. Mimochodem: výborný soundtrack! Verdikt pro první epizodu: 93%(12.8.2019)

Výborná adaptace brutálně zábavného komiksu. Tvůrci zatím netlačí na pilu, ale i tak je to co předvádí těžký nadstandard. Explicitní humor, násilí a litry krve, i ty po Hře o trůny postrádané penisy zde najdete. Linka s Hvězdičkou je skvěle zvládnutá, Erin Moriarty to sekne. Urban jako Řezník vládne a Simon Pegg potěší.(26.7.2019)

• - Písnička, která hraje z radiobudíku, je „Barracuda“ od Heart. V 54. minutě hraje „London Calling“ od The Clash. Na konci epizody hraje „The Passenger“ od Iggy Pop. (Bioscop)

• - Pilotní epizodu měli původně režírovat producenti Evan Goldberg a Seth Rogen. Kvůli nabitému rozvrhu se však režie ujmul Dan Trachtenberg. (NiWi)

• - Postava Translucenta byla vymyšlena čistě pro seriál, v komiksu ji nenajdete. (NiWi)