Hlavní postava filmu Eliška s tváří Ester Geislerové, má svatbu a čeká na svůj velký moment. Namísto svého „ano“ ale ženich řekne „ne“ a od oltáře uteče. Naštěstí má zdrcená Eliška skvělou kamarádku s jasným receptem, co je potřeba dělat. Ona sama střídá kluky jako ponožky a proto hned založí Elišce profil na osvědčené seznamce. Té to není příliš po chuti, ale je jí už 35 let, je single a má strach, aby jí neujel vlak. A chce vzít život pevněji do svých rukou. Vrhá se proto do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek zkusí najít novou lásku. Zároveň se musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem, podivínem, který pěstuje na střeše včely a který ji doma nechce. (Bontonfilm)

karyon odpad!

Nechci byt sprostej, ale tohle je totalni sra*ka s naprosto stupidnim dejem, prvoplanovyma zapletkama a slovenkou, ktere nerozumeli ani slovaci. Ztrata casu a kusu zivota. ()

5tipes

Nedistribuovatelné zoufalství s nejhoršími herci současné castingové nabídky, vyjímaje J. Plesla. Předností filmu jsou snad jen kostýmy M. Hořejší a lokace města Pardubic, které působí pohledně. Film nezachrání ani dobří herci v malých rolích jako Malý v malé roli a Žilkové ve stejmě malé roli. Karel Janák končí a my to smutně pozorujeme. I mí přátelé, kteří mají IQ mezi 95 - 99 se nudili, styděli a otáčeli v kině na stejně zmatené diváky. Geislerová E. fungovala dobře kdysi v projektu M. Cieslara, v tomto filmu se nenašla a proto doufám, že ji dá ještě někdo šanci ukázat, že má talent. ()

Veronika_.._

Myslela jsem si, ze tato komedie bude další romantická a totálně nereálná blbost. Je to sice přitažené za vlasy, s mrazenim v zádech ale musím říct, ze se to od reality dnešního seznamování a vztahů vlastně moc neliší. Proto dávám ****. ()

lineker

No to mne poser paty. Esence, trapnosti, předvídatelnosti a šablonovitosti. Chvílemi jsem se styděl podívat na plátno. To je LOVEní. ()

funesfilm

Akoby už v Česku nevedeli nakrúcať filmy. Umreli vari scenáristi? Už je tej nízkoprahovej vzťahovej romantiky dosť. Tento hraný dokument do tej skupiny určite zapadol. ()

martimoso odpad!

Poslední dobou si přímo užívám sledování podobných sraček. Akorát se dost prodražuje dokoukat až do konce. Jelikož ten rum není zadarmo.... ()

Tonula

LOVEní je pro mne filmovým objevem roku 2019. I když byla na jiné filmy výraznější propagace, nikde jsem se tak nepobavil, jako právě zde. Například o Ženách v běhu jsem věděl měsíce dopředu, protože někdo uvolnil finance na PR, ale LOVEní jsem poprvé zaznamenal až v seznamu filmů pro oceňování Českého lva. Přitom je to výborný film s vtipem a dokonce i šťastným koncem. Od první chvíle mne zaujal a nutno říct, že až na nepatrně slabší střední část, se děj odvíjel až do samého konce. Klíčovou postavou je Jakub Prachař (stále víc mi připomíná Ilju Prachaře), který zahrál tak, jak jsem ho zatím nikdy neviděl. Jeho hláška „Dokonce jsem musel kvůli vám vypnout medomet“ mi bude dlouho znít v uších. Role Richarda mu dokonale sedne („On není autista, on je ajťák“) a celý jeho přerod je přirozený. Druhá výborná postava je Paťa ("to je moj nový kotúč") v podání Slovenky Evelyn Kramerové. Řízná zahradnice, která nemá problém najít správné slovo v každé situaci s ostře nabitou pusou, je perfektní a možná ji čeká velká budoucnost v komediálních rolích. Ester Geislerová na předchozí jmenované trošku nestačí, ale i tak je dobrá. Rovněž ostatní herci své party zvládli, ať už hráli menší nebo větší role. Hudba příjemně podbarvuje film, i když některé písničky s anglickými nebo francouzskými texty mi sem nesedí. Režisér Janák ukázal profesionální zkušenosti (viz. Rafťáci apod.), nehraje si na velké umění a jde přímo k věci – chce diváka pobavit, což se mu alespoň v mém případě podařilo. Je těžké vymyslet ve filmu něco nového, což režisér dobře ví, takže vsadil na situace, které jste už možná někde viděli, ale ono to do sebe všechno zapadá a je to české. I když film hodnocení v ČSFD sráží do hlubokého podprůměru, je to nezasloužené. Je to prostě jednoduchý oddechový film s „tahem na branku“. V konkurenci dalších českých filmů bych viděl LOVEní jako letošní českou komediální jedničku s hodnocením 90%, což je 5*. ()

Cacorka_eliz odpad!

Velmi špatně vystavěný scénář působí neblaze i pro deklamační herectví všech postav. Nevhodný casting se projevuje nejen v psychologické (ne)souhře, která v tomto filmu vůbec není, ale především v citové, o kterou by mělo v romantické komedii jít přednostně. Filmu nepomůžou ani půvabné lokace města Pardubic a okolí, které bylo snímáno jako ve videoklipu a nebylo vůbec dramaticky zaneseno do děje. Po hudební ani kamerové stránce není o co stát a již rok po premiéře je tento film v podstatě zapomenutý. Karel Janák už zřejmě neumí vystoupit ze svého stínu mladistvých komedií a jeho kariéra i kvůli tomuto filmu jde značně na úroveň nezábavného a špatně obsazeného braku. Postavy jednají nelogicky, chybí jim jakýkoliv vtip a esprit, a před kamerou si nevědí rady, protože jejich režie téměř neexistuje. Je to videt na každém druhém záběru, jako by se jednalo o pouhou "zkoušku filmu". ()

Vesprem odpad!

Tato komedie mě bohužel zklamala. Mám romantické komedie ráda, je to příjemná oddychovka, ale LOVEní mi přišlo jako nepovedený pokus napodobit americké filmy o vztahu mezi spolubydlícími. Postavy se zvláštně vyvíjely, aniž by bylo uvedeno proč, takže mi film přišel, jako by byl špatně sestříhaný. Jakoby tam každou chvíli něco chybělo. Bohužel od začátku až do konce. Ani celkem dobrý výkon herců to nezachránil. ()

marvin1

Rozhodně menší odpad, než ty hromady vysypaných popelnic, plných jmenovek sponzorů a neschopných příbuzných v rolích, které nezvládnou ani dobře přečíst, natož zahrát, z toho, co se poslední dobou hrne na sklo. Prachař konečně v jiné herecké pozici než na jakou jsme zvyklí, povětšinou uvěřitelná "trubka" Geislerová, originální nápad člověčího dostihu přes taxis, Rychard III. a včely na střeše ...a sem-tam i vtipné hlášky co nikoho neurazí. A ocenit i skutečnost, že na tak obehrané a nenáročné téma není snadné vymyslet cokoliv aspoň trochu nového, natož aby to ještě nebylo trapnější než Špindl nebo Ženská pomsta, vlastně taky nikomu neuškodí. Za mě dobrý a dobrý je za 3, hvězdy ()

Korpy22

Stereotyp, stereotyp, stereotyp. Film, který je jako kdyby ho tvořila uměla inteligence. Od začátku do konce jedna očekávatelná scéna za druhou a většinou jsou ještě scény doplněny o stereotypní postavy. Film nemá absolutně nosný děj, ale přesto se s ním může ztotožnit každý divák. I možná proto vydělal v kinech víc než dost. Příběh by se totiž dal strhnout do jedné věty. Zoufalá žena (Ester Gaislerová)si co nejrychleji chce najít vhodného partnera. Samozřejmě v této cestě ji potká spoušť peripetií a “vtipných” momentů. Film postrádá uměleckou hodnotu a kazí reputaci české kinematografie. ()

ARIS

Nelogické chování postav. Té slovensky drmolící "květinové" kolegyni často není rozumět. Tato takzvaná komedie má těžkopádný děj. Chybí tomu taková noblesní lehkost, kterou se vyznačují některé podařené americké komedie. Scénárista by na tom scénáři měl jěště asi tak rok tvrdě pracovat. ()

panbrat

Milá a vtipná romanca o dvoch nemožných, kvitujem výber hercov. Protagonisti pôsobili veľmi sympaticky, boli čudácki a ľudskí, čo mám v českých komédiách rád, a v intenciách romantickej komédie výborní. Postavy ktoré hrali Prachař, Kramerová či párik Malý - Žilková ostanú v mojom "fonde komických figúrok". ()