LOVEní

LOVEnie

Komedie / Romantický

Česko, 2019, 106 min

• marhoul

Viděla jsem peklo. Jelikož jsem nečekala nic, byl prostor pro překvapení. To se neudálo. Ester je milá dáma, mám ji ráda, a ani zde mi nevadila. Ze sympatií k ní a kvůli zábavné zúčastněné slovenské komičce, je ta jedna hvězdička. Všechno ostatní byla troškovská ubohost, ale bez špetky rádoby vtipu. Nenašla jsem nic, co by se dalo vyzdvihnout, snad jen, že Žilková krákala trochu méně než jindy... Není to ani pro ženy, ani pro mladé holky, není to ani vtipné, ani dojemné, není to koukatelné, je to sračka. A vizážistům bych dala lopatou po hlavě. Neumět nalíčit hlavní postavu tak, abychom nemuseli, v každém záběru, počítat v její tváři naběhlé, zarudlé vyrážky (ne, nemyslím znaménka, myslím skutečně beďary) je amatérismus nejhrubšího zrna... A to nemluvím o kostýmech. Karla Janáka jsem vzala na milost kvůli dvěma moc pěkným pohádkám (Nejlepší přítel a Korunní princ), ale teď už nad ním lámu hůl definitivně. Za tohle někdo platí vstupné? Štěstí, že já nikoli. Zlaté Ženy v běhu! Zlaté Na střeše! A zlatá, tolik kritizovaná, Cena za štěstí.(21.3.2019)

• Streeper

Podprůměrná romantická slaďárná, která nic originálního nenabídne. Ester Geislerová je v roli Elišky nesnesitelná a protivná. Kuba Prachařů byl na celém filmu nejelepší a to jsem se jeho obsazení troche bála. Nakonec mile překvapil. Příběh není ničím zajímavý, nic originálního. Zasmála jsem se tak 3x za celý film.(21.3.2019)

Přestože se LOVEní dle trailerů tváří velmi prvoplánově, film samotný nabízí velmi intenzivní nahlédnutí do rozpadajícího se vztahu, do problematiky seznamování se skrz dostupné online portály, a v neposlední řadě do taktik „LOVEní“ žádoucího partnera. Karlovi Janákovi se velmi vzácně daří jedním záběrem v divácích vytvářet zcela různé pocity – zatímco valné většině sálu se zdá situace komická, těm, kteří si obdobnou situací sami v životě prošli, teskní. Takovýchto záběrů je ve filmu navíc celá řada, což samotný zážitek umocňuje. LOVEní je taktéž plné záběrů se skrytými narážkami na ta nejrůznější témata, zejména pak na rivalitu mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, kde se děj odehrává. Důležitým prvkem snímku jsou hlavní postavy a jejich chování. Zatímco Ester Geislerová v roli Elišky působí velmi věrohodně, a stejně tak dobře jí sekundují Evelyn „Rebel Wilson“ Kramerová a Jakub Prachař. Martin Písařík působí sterilně, jeho výrazová jednotvárnost je na velkém plátně ubíjející, a jeho přítomnost tak v divákovi vyvolává spíše pocity sledování TV filmu, než srdcervoucího kino trháku. LOVEní je po scénáristické stránce jedním z nejpovedenějších českých děl posledních let, plné velmi dobře vypointovaných scén a integrovaných inovativních prvků v práci s kamerou. Hodnotím 4*(21.3.2019)

Moc hezky natočené. Moc povedený film.(21.3.2019)

• - Film šel do kin se sloganem „Hledá se láska, Zn. Spěchá“. (Stoka)

• - Film je kompletně natočený v Pardubicích. Točilo se od 2. října do 1. listopadu 2018. (Bioscop)

• - Na otázku, jestli někdy využila seznamku Ester Geislerová, odpověděla: „Ano, právě kvůli filmu LOVEní. Stáhla jsem si Tinder, ale vydržela jsem s tím asi jen dva dny. Vůbec mi to nesedí. Dala jsem si tam fotku s polštářem pod trikem, abych vypadala těhotná a jeden ze dvou kontaktů mi napsal, že už se asi seznamovat nepotřebuju.“ [Zdroj: Extra.cz] (Bioscop)