LOVEní

(festivalový název)

LOVEnie

Komedie / Romantický

Česko, 2019, 106 min

LOVEní by mohla být příjemná romantická komedie, u které se člověk opravdu dobře pobaví, bohužel má ale jednu obrovskou chybu - polovinu filmu se totiž stydí za postavy, za herce a vlastně i za tvůrce. Námět je skvělý, Ester Geislerová byla naprosto famózní a po dlouhé době se mi dokonce líbil i Jakub Prachař. Ze začátku se vše skvěle rozjíždí, ale pak se začínají objevovat momenty, které jsou prostě vyloženě trapné. A když je mi trapně i za postavu, je jasné, že je něco špatně. Celkově jsem vlastně nepochopila, jaký měla význam postava Romany Goščíkové, tedy kromě toho, aby uměle a naprosto nelogicky protahovala děj. Malá Pardubická sice pobavila, ale tu rivalita ve finále vůbec nedává žádný smysl. No a ta svatba? To byl vyloženě trapas nad trapas, tak zaražená v sedačce jsem ještě v kině snad neseděla! Navíc všechno to příšerné zpívání, které pomalu nebralo konce ... Podobných "vad na kráse" by se dalo najít ještě hromada, ale tím největším kamenem úrazu byl právě ten přemrštěný počet trapncýh situací ... Nebýt toho, vyššího hodnocení bych se rozhodně nebála. Protože já jsem se opravdu skvěle bavila. Jarda Plesl zase zazářil, tomu se budu smát ještě hodně dlouho. Výborný herecký výkon, mu tady ti podivíni jdou prostě skvěle.(22.3.2019)

• Morholt

Docela mě překvapilo, že si Janák nedokázal poradit s jednoduchou romantickou premisou. Styl vyprávění se potácí ode zdi ke zdi, vtip je místy až příliš nucený a k jasně danému vyústění příběh spěje neohrabaně zamotávanou cestou. Své momenty film má, to zase jo, ale čekal jsem, že důvodů pro zasmání tu bude mnohem víc. Alespoň že obsazení je celkem slušné a nejmladší Geislerce to s Prachařem příjemně šlape. Nicméně nechápu, kdo obsadil to otylé cosi ze Slovenska. To bylo něco naprosto příšerného a i tenhle castingový kiks má svůj podíl na celkové podprůměrnosti. 35%(24.7.2019)

• mchnk

Zlatí Rafťáci aneb Janák odhazuje svou tvůrčí soudnost někam do dáli. Naprosto zbytečný, nudný a prázdný film, kde nikdo nemá co hrát, proto asi to snaživé pitvoření druhořadých herců (Ondřeje Malého jsem fakt litoval a komediální vsuvka Jardy Plesla bylo to jediné, čemu se i spokojení diváci smáli) a nestoudně primitivní scénář. 106 minut se budeš ptát, proč toto vlastně vzniklo? Jednu za Esterku a chvílemi povedenou hudbu (posmutnělá kytarová melodie je obzvlášť povedená). Co je to ale platné, když zbytek nestojí za nic. [Kino Citadela - Litvínov](22.3.2019)

• Big Bear

Nehrát v tom fešná Ester, tak nevím... Už když Žilková vytáhla thompsona a začala kropit Písaříka jsem na sucho polkl. Věděl jsem, že to nebude Halywůd, ale dával jsem tomu šanci. Zhasínající naděje pak zlehka rozfoukal vždy geniální Plesl se Švandovou, ovšem pak už to šlo střemhlav k zemi ... Tak nevím. Pořád se žehrá na prachy v té naší kinematografiii, že nejsou a zároveň se točí takovéhle blbosti, které i k té romantice mají míle daleko... Otravovala mně v tom i hudba, kdy v české komedii je zvykem dávat jako soundtrack české kapely ovšem zpívající anglicky s děsivou výslovností a zřejmě pardubickým přízvukem... Ono už v Rafťácích ta anglina neseděla a to písně pěl Dan Bárta... Z písní ve filmu tak zaujala pouze ta francouzsky zpívaná záležitost. Lidového umělce zpívajícícho písně od Ježka na svatbě rodičů raději vynechám. To bylo peklo poslechové i vizuální. Jediné co musím vyzdvihnout byl žádný (alespoň jsem si jej nevšiml) PP. Pokud film nesponzoroval svaz včelařů či zahradníků :-). Je to škoda, zápletce bych i věřil, Prachaře mám rád a Ester je ve svých 36 kost a nehádali by jste jí je. Dokonce i ta dvěstěkilová přítelkyně ze Slovenska co mně zprvu úděsně štvala mi ke konci nějak přestala vadit.. Jen ten scénář.... Peklo. Dávám tedy za skleničku střešního medu a opět se táži... Kam kráčíš česká komedie ??? --- Ne neodpovídejte... *(26.7.2019)

• Gilmour93

Tuctové ingredience, nepřirozenost, zaměnitelný popík, jeden ťažký guľomet a brutální zkratky k naplnění těch nejprofláklejších žánrových šablon (krize zhruba v osmé desetině stopáže a následně se někam běží). Opravdu se čeká, že je divák naiva, který netuší, že pod svícnem bude největší tma a středy nemusí patřit jen tomu jedinému? Cílovka asi spokojená, ale mě chvílemi přepadaly stavy Pleslova Jarouška..(2.9.2019)

• - Film šel do kin se sloganem „Hledá se láska, Zn. Spěchá“. (Stoka)

• - Karel Janák nutil Ester běhat po dostihovém závodišti a chtěl, aby s ostatnými přeběhla Taxisův příkop během Malé Pardubické. Točili scénu přímo v den, kdy se skutečný závod konal. (Stoka)

• - Režisér trval natom, že si Veronika Žílková musí přebarvit vlasy na zrzavo. (Bioscop)