LOVEní

LOVEnie

Komedie / Romantický

Česko, 2019, 106 min

• tomashinka

Zajímalo by mě, jestli si někdy režisér před natáčením sedne do svého ušáku před zapáleným krbem, dá si na klín kočku, zapálí doutník a - odklepávaje popel kočce do kožichu - pomalu a pozorně si přečte scénář filmu, který chce natáčet. Myslím, že ne, protože potom by zkušený profesionál nemohl do filmu nacpat takových kopanců. Téma klasické, herci v rámci tématu vybraní dobře, hodně se mi líbila hudba (pozor - nikoliv trapné, dlouhé a neposlouchatelné karaoke scény) a moc hezky natočené lokace v Pardubicích. Děj se rozjede dobře, nahodí téma a začne se pomalu ale jistě kazit, trapnět a táhnout jako únavný smrad. Vyvrcholí nesmyslným soubojem rivalek na "Malé pardubické" , což byl tedy bobřík trapnosti a tady už jsem fakt kroutil hlavou a očima. A jako zrezivělý hřeb zničila logiku poloviny filmu následující svatba jedné z aktérek s úplně jiným chlapem. Film nemá spád, je utahaný, obsahuje řadu zbytečně dlouhých a nepříjemných scén a velmi málo emocí, které by měl a chce přinést. Zasmál sem se asi třikrát a trapně jsem se cítil asi desetkrát. Celkový dojem z pátečního večera je velmi rozpačitý a prázdný. Půl hvězdy za herce, půl za Pardubice a jednu celou za výběr hudby. Zbývající tři posílám panu Neckářovi - pokud někdy uslyší Prachaře zpívat Lékořici v závěru filmu, bude potřebovat celé nebe, aby měl kam odejít.(23.3.2019)

• Streeper

Podprůměrná romantická slaďárná, která nic originálního nenabídne. Ester Geislerová je v roli Elišky nesnesitelná a protivná. Kuba Prachařů byl na celém filmu nejelepší a to jsem se jeho obsazení troche bála. Nakonec mile překvapil. Příběh není ničím zajímavý, nic originálního. Zasmála jsem se tak 3x za celý film.(21.3.2019)

• marhoul

Viděla jsem peklo. Jelikož jsem nečekala nic, byl prostor pro překvapení. To se neudálo. Ester je milá dáma, mám ji ráda, a ani zde mi nevadila. Ze sympatií k ní a kvůli zábavné zúčastněné slovenské komičce, je ta jedna hvězdička. Všechno ostatní byla troškovská ubohost, ale bez špetky rádoby vtipu. Nenašla jsem nic, co by se dalo vyzdvihnout, snad jen, že Žilková krákala trochu méně než jindy... Není to ani pro ženy, ani pro mladé holky, není to ani vtipné, ani dojemné, není to koukatelné, je to sračka. A vizážistům bych dala lopatou po hlavě. Neumět nalíčit hlavní postavu tak, abychom nemuseli, v každém záběru, počítat v její tváři naběhlé, zarudlé vyrážky (ne, nemyslím znaménka, myslím skutečně beďary) je amatérismus nejhrubšího zrna... A to nemluvím o kostýmech. Karla Janáka jsem vzala na milost kvůli dvěma moc pěkným pohádkám (Nejlepší přítel a Korunní princ), ale teď už nad ním lámu hůl definitivně. Za tohle někdo platí vstupné? Štěstí, že já nikoli. Zlaté Ženy v běhu! Zlaté Na střeše! A zlatá, tolik kritizovaná, Cena za štěstí.(21.3.2019)

Největší problém romantických komedii je v tom, že musí přijít s něčím novým neokoukaným a originálním. Tady je něco nového jen v to, že jedna z postav je včelař a chová myš jinak zbytek je kopírka dříve viděného. Paní Kramperová je kopírka Rebel Wilson (vzhled a chování) a její rady zase kopírují rady matky dcery z filmu Ženy v pokušení jen jsou více sexistické. Máme zde i zpěv na playback před okny domu což bylo i v Deníku Bridget Jonesové a úvodní nepodařenou svatbu jsem též někde viděl jen si už nevzpomenu kde. Nicméně v rámci možností české tvorby se jedná o nadprůměr(23.3.2019)

• Mr.Lama

Nejlepší film s exteriéry z Pardubic. Ester Geislerová hrála dost toporně, i díky tomu často film nudil. Jednoznačné překvapení Jakub Prachař, který svou postavu vystihl. Janák úplně promarnil možnost v podobě seznamování / lovení. Každá z pouze dvou schůzek nesla jedno klišé, které se pak trapně opakovalo. Plus jsou určitě scény z včelího pohledu.(23.3.2019)

• - Na otázku, jestli někdy využila seznamku Ester Geislerová, odpověděla: „Ano, právě kvůli filmu LOVEní. Stáhla jsem si Tinder, ale vydržela jsem s tím asi jen dva dny. Vůbec mi to nesedí. Dala jsem si tam fotku s polštářem pod trikem, abych vypadala těhotná a jeden ze dvou kontaktů mi napsal, že už se asi seznamovat nepotřebuju.“ [Zdroj: Extra.cz] (Bioscop)

• - Režisér trval natom, že si Veronika Žílková musí přebarvit vlasy na zrzavo. (Bioscop)

• - Film je kompletně natočený v Pardubicích. Točilo se od 2. října do 1. listopadu 2018. (Bioscop)