LOVEní

• angličtina LOVEhunt (festivalový název) (více)
Trailer 2

Pětatřicetiletá zahradnice Eliška právě prožila šok. Přímo od oltáře jí utekl ženich. Protože všechny své úspory utratila za svatbu, tak nemá na bydlení. Nezáviděnou situaci vyřeší její matka, která Elišku nastěhuje do bytu svého nového přítele. Má to ale jednu vadu, bydlí tam jeho syn Richard. Je to podivín, kterému táhne na čtyřicet, nemá rodinu a na střeše domu chová včely. Eliška je ze svého nového spolubydlícího doslova zničená a je rozhodnuta udělat cokoliv, aby se mohla odstěhovat. Logickým krokem je najít si nového přítele. V tom jí pomáhá kamarádka, která ji hned přihlásí na internetovou seznamku. Eliška se vrhá do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek se snaží najít novou lásku... (TV Nova)

Trailer 2

Djoker

Když ještě Janák stříkal s Kotkem a Mádlem, tak měl slušný tah na branku a dokázal pobavit. Divák neměl problém uvěřit, že podobní retardi někde existují. Teď přešel na filmy pro starší publikum a bohužel není schopný stvořit reálné třicátníky. Navíc to vypadá jako Vyprávěj z Pardubic, takže strčit to do kina je drzost. Oceňuji jen nápad s Malou pardubickou. Větší píčovinu jsem za poslední rok neviděl. ()

NinadeL

Další Janákův sterilní nesmysl, který z naprosté zoufalosti pomohla pozvednout Evelyn Kramerová. Ona by to opět sice mohla být vděčná divácká romkom plná vítanných stereotypů o děvčeti, které dostalo kopačky během svatebního obřadu. Ale to by hlavní roli nesměla hrát Ester jako leklou rybu a scénář by musel dávat smysl. Náhody, omyly, sny, to vše je spatlané na jedné hromadě a každá další zákruta dusí. ()

Gilmour93

Tuctové ingredience, nepřirozenost, zaměnitelný popík, jeden ťažký guľomet a brutální zkratky k naplnění těch nejprofláklejších žánrových šablon (krize zhruba v osmé desetině stopáže a následně se někam běží). Opravdu se čeká, že je divák naiva, který netuší, že pod svícnem bude největší tma a středy nemusí patřit jen tomu jedinému? Cílovka asi spokojená, ale mě chvílemi přepadaly stavy Pleslova Jarouška.. ()

Malarkey

Karel Janák má osobitý, nezaměnitelný, styl vypravování, který jednou působí blbě a je blbej…a po druhý působí blbě a dá se snést. LOVEní je ten druhej případ, ale musel jsem hodně dlouho přemýšlet, co si o něm myslet. A to si zrovna nemyslím, že bych byl nějakej nedodělanej kritik, kterej si na každým českým filmu najde cokoliv, jenom aby ho sejmul. Nemyslím si ale, že LOVEní by byla povedená romantická komedie. Jsou v ní momenty, u kterých jsem se vysloveně kroutil a přál si, abych je nikdy vidět nemusel. Na druhou stranu má ale samotný příběh cosi do sebe. Ester Geislerová se s Jakubem Prachařem docela zábavně doplňuje a když se nad tím zamyslím v kontextu romantické komedie, sem tam jsem se docela i zasmál. Pořád si ale říkám, proč režisér, který natočil puberťáckou komedii Snowboarďáky před tisíci roky, dneska natočí rádoby dospělou romantickou komedii v podobném duchu… ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,104,000▐ Janák je akýsi dojdení, bez lepších nápadov. Samozrejme že chce byť originálny a trefní na dnešnú dobu ale je to dosť kostrbaté, potenciál to nedokáže vôbec využiť, zas taká troška zbytočnosť. /35%/ ()

• Když zpíval Richard (Jakub Prachař) pro Elišku (Ester Geislerová) „Lékořici“, měl ji zazpívat trochu falešně. Prachař však zpíval tak falešně, že rozesmával celý štáb i herce a ti scénu opakovaně pokazili. (Tonula)
  • Při scéně v baru se vedle Elišky (Ester Geislerová) líbá pár mladých lidí. Scénu museli několikrát opakovat. Oba mladí hráli tak náruživě, že měli velký problém odehrát svou scénu bez smíchu. (Tonula)