Dvojí obvinění

Dvojnásobné obvinenie

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA / Kanada / Německo, 1999, 105 min

• Djkoma

Bud jsem zatraceně dobrej nebo je to hodně špatný film. Od začátku (na té lodi) je jasné, jak ten film skončí a co se v něm odehraje. Když rychle prohlédnete zápletku, film ztrácí všechno. Atmosféra vás nezajímá, postavy konají jak čekáte a vše dokola... Je to škoda, že se podobné filmy snaží být tak okatě zajímavé právě jistými, již klasickými, scenáristickými kličkami. Nebýt krásné Ashley Judd tak se na to snad ani nedívám.(31.7.2004)

• Djoker

První půlhodina je opravdu ubíjející, pak se to naštěstí trošku rozjede a hlavní hrdinka se dostane do několika roztomilých situací. Aho, thriller je v tomto případě dost silné slovo. Jako většina podprůměrných filmů i tento sází na dvě známé tváře. Ashley je určitě pěkná ženská, ale jen to nestačí. Staré koště Tommy Lee zase nedostalo tolik prostoru, aby to vytáhlo z šedi.(10.7.2010)

U podobně laděných filmů vždycky záleží hodně na brýlích, které nám život posadil na nos. Hodně přetřásaný námět, hodně zvláštní jednání některých postav. Herci v čele s kurátorem Tommy Lee Jonesem nicméně bez větších výhrad, respektive tenhle buldok tak trochu protlačuje náklonnost ke svému Uprchlíkovi, ale pořád mu to baštíme, velkou pochvalu si nicméně zaslouží Ashley Judd, která je kombinací inteligentní a zoufalé ženy-matky, ale vesměs svou postavu ukočírovala. A zatraceně jí to sekne. A brzo jí dojde, co se asi na romantické plavbě jachtou stalo. Po řemeslné stránce je to slušné (kameraman se kupříkladu při scénách „na trajektu a ve vodě“ nebo „probuzení v rakvi“ snažil), jenže scénáristé (mimochodem tvůrci zbožňované Skály) už to v druhé polovině začínají docela přehánět. Nedělní odpoledne, pauzy na záchod nebo na návštěvu ledničky jsou povolené. Ale pořád to své kvality má, za tím si stojím. Slušné tři hvězdy.(3.3.2015)

D.O.K.O.N.A.L.Ý! Herecké výkony mě překvapily, děj taky. Film je i hodně zajímavý. Ale tu sex scénu na začátku mohli vynechat. jinak Áčko. Nejlepší akční film roku 1999. On to zas takový akční film není. A přišlo mi to jako remake Akčního filmu Uprchlík, to ale nevadilo.. Opět tolik kritiky na dobrý film. Za mě 100 procent.(23.5.2016)

• elanius

(79/2014) / Hrozná nuda. Film mi pripomínal pecky, ktoré púšťa TV Doma. Únos decka, vražda manžela, opatrovateľka zviedla manžela atď. A k tomu ten typický TV look. Dosť prekvapenie videť v tom chudáka Tommy Lee Jonesa. Možno by som film lepšie vnímal pred 15 rokmi, ale veď aj vtedy sa točili napínavejšie a záživnejšie kúsky. (5/10)(9.6.2014)