Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nick a Libby jsou manželé a rodiče malého syna Mattyho. Jednoho dne si vyjedou na plachetnici, a když se Libby probudí, Nick je pryč a na lodi spoustu krve. Libby je obviněna z vraždy manžela a uvězněna. Požádá svou přítelkyni Angelu Greenovou, aby adoptovala jejího syna a živila ho z životní pojistky, kterou Libby po manželově smrti získala. Angela souhlasí. Angela změnila telefonní číslo a adresu a nedala Libby vědět. Té se však podaří číslo získat. Když jí pak volá z vězení, slyší malého Mattyho, jak volá na otce. Libby je v šoku, a když se snaží dovolat znovu, telefon již nefunguje. Libby dochází, že Nick svou smrt zinscenoval a nyní žije s Angelou a Mattym jako rodina. Jedna spoluvězenkyně, bývalá advokátka, poradí Libby, aby si zažádala o podmínečné propuštění z vězení, a také jí poví, že i kdyby manžela zabila, už nemůže být znovu odsouzena, protože za tento čin již jednou trest dostala. Libby se po šesti letech vězení dostane ven na podmínku, ale musí dodržovat jisté podmínky. Musí žít v domě s dalšími podmíněně propuštěnými ženami, najít si práci a dodržovat domovní řád. Každý přestupek by pro ni znamenal okamžitý návrat do vězení. A že to není jen fáma, viděla na vlastní oči. Kurátor Lehman, bývalý univerzitní profesor práva, se s nikým nemazlí. Ani s ním se život nemazlil. Po rozvodu s manželkou přišel o všechno, i o dítě. Proto ví, jak asi Libby je, a vidí v ní problémovou klientku. Nemýlí se, protože Libby hodlá najít svého syna za každou cenu, a zmizí. Lehman je jí v patách. Libby zjišťuje, že Angela už není mezi živými. Zemřela při výbuchu plynu v domě, ale manželovi a synovi se nic nestalo. Libby dochází, že za její smrt může Nick. V novinovém článku, který popisuje Angelinu tragickou nehodu, je i fotografie z jejich domu a na stěně spatří obraz od Kandinského. Rozhodne se ten obraz najít a doufá, že tak najde i Nicka. Stopy ji zavedou až do New Orleansu, kde její manžel žije a podniká pod cizím jménem. Říká si Jonathan Devereaux. Libby má stále v patách Lehmana, ale Nicka-Jonathana vyhledá a nabízí mu obchod. On jí předá syna Mattyho a ona bude mlčet o tom, kdo ve skutečnosti Jonathan je. Mohla by Nicka beztrestně zabít, ale jde jí jen o syna. Nick souhlasí a dohodnou si schůzku i s Mattym následující den na místním hřbitově. Nick však nemá v úmyslu dohodu dodržet a pokusí se Libby zabít. Omráčí ji a položí do rakve k jiné mrtvole v hrobce. Naštěstí jí nevzal pistoli, a tak když se Libby v rakvi probudí, podaří se jí prostřelit otvor a uniknout. Lehman mezitím pátrá na vlastní pěst po Libby i po Nickově skutečné identitě... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (175)

kingik 

všechny recenze uživatele

Bohatý sběratel umění Nick Parsons daruje manželce Elizabeth jachtu, hned první výlet však končí tragicky. Plavidlo objeví pobřežní hlídka a na palubě zakrvácenou Elizabeth s dýkou v ruce. Je zatčena, obviněna z vraždy manžela, který krátce předtím uzavřel vysokou životní pojistku, a odsouzena. Když však náhodou zjistí, že se stala obětí podvodu, protože manžel svou smrt jen fingoval, rozhodne se po odpykání trestu manžela skutečně zabít. Zoufale tuctový thriller, který absolutně v ničem nepřekvapí s velice rutinními hereckými výkony, scénářem i režií. Podobných thrillerů jsou stovky. Mé hodnocení: 40% ()

darkchipmunk 

všechny recenze uživatele

Mám ráda devadesátkový filmy s Ashley Judd. Většinou jsou napínavý a ne tak špatně zahraný, dává jim přirozenou ženskost, sílu i zranitelnost, a zároveň dovede být akční hrdinkou, pricemz akce nijak nevyčnívá z příběhu, což je typický pro filmy té éry. T. L. Jones v roli, která je mu vlastní - honící pes. Justiční klička v podobě nemožnosti dvojího obvinění ze stejného zločinu mě bavila. Představte si, že s vámi systém vym*dá, potrestá za něco, co není vaše vina, vy si to sice nespravedlivě odpykáte, ale výhoda je, že to potom opravdu můžete beztrestně udělat. Lákavé, že? ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Dobrá rada je vážně nad zlato ... kromě jiného právě o tom pojednává příběh, který neztratil víru - nejen v sebe, ale ani ve spravedlnost ... v tu vyšší - a dokonce i v tu světskou. Jenom ji nějak neumí předat dál. Snad proto, že většina jeho drobných triků je příliš dětinská a skrz naskrz průhledná. ()

borohub 

všechny recenze uživatele

jednorázkova, čím víckrát to sleduji tím mě ten film víc a víc nudí. Námět docela nápaditý, ale totálně nelogické chování některých postav a hlavně předvídatelný konec od 1/5 filmu tento film dosti suspendují na pozici amerického béčkového thrileru kterých je tuny. Achich ouvej ten tommy lee jones se nasere taky všude, ovšem na jeho hvězdnou roli v uprchlíkovi (možná pak v šerifech) se nevyšplhá už asi nikdy. No co 2 hvězdy ()

Lish84 

všechny recenze uživatele

Uprchlík v sukních, napadne asi každého. Dvojí obvinění se ho sice nesnaží otrocky napodobovat, ale shodné prvky tu najdeme a obsazení Tommy Lee Jonese rozhodně nebyla náhoda. Film jsem shlédl až v září 2007 v televizi, ale předpokládám, že už v roce 1999 musel v kině působit jako televizní věc. Od běžné televizní thrillerové produkce se liší snad jen právě účastí Jonese a pár lehce akčními scénami, které by si v televizi asi dovolit nemohli. V kině bych byl určitě zklamán, ale v sobotu v devět večer na ČT1 mi to celkem stačilo. I tu sladkou a zbytečnou závěrečnou scénu jsem tvůrcům odpustil. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama