Dvojí obvinění

Doppelmord

Dvojnásobné obvinenie

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA / Kanada / Německo, 1999, 105 min

De facto modifikace Davisova Uprchlíka, s tím, že Richard Kimble, co nezabil svého partnera, nemá plnovous, není kardiovaskulární chirurg a vůbec je o cosi pohlednější. Loveckým psíkem na stopě je pak variace Samuela Gerarda, ta o něco méně inteligentnější a se stejným počtem nerudných výstupů kolik má vrásek na tváři. Co na tom, že zápletka je z právního hlediska nesmysl (beztrestnost by na konci přineslo jedině zabití v sebeobraně) a Libby při své výpravě za změnou opatrovnictví spáchá dalších 37 trestných činů a přestupků, když je to i přes svou hloupou naivitu docela zábavné..(11.4.2016)

Solidní thriller o jednom manželském páru ,který si vyjede na plachetnici po moři. Žena se probudí a vidí okolo sebe krvavé stopy ,ale manžel nikde jen najde na palubě nůž jenže v tom se objevuje police a žena jde za vraždu manžela do báně. po šesti letech je propuštěná na podmín¨ku, a tak sesnaží zjistit co se stalo s jejím synem a hlavně kde je její manžel jestli tedy nezemřel....Někdy je to trochu chaotické ,ale celkem to jde. Závěrečná pointa je dobrá..(28.9.2008)

• kingik

Bohatý sběratel umění Nick Parsons daruje manželce Elizabeth jachtu, hned první výlet však končí tragicky. Plavidlo objeví pobřežní hlídka a na palubě zakrvácenou Elizabeth s dýkou v ruce. Je zatčena, obviněna z vraždy manžela, který krátce předtím uzavřel vysokou životní pojistku, a odsouzena. Když však náhodou zjistí, že se stala obětí podvodu, protože manžel svou smrt jen fingoval, rozhodne se po odpykání trestu manžela skutečně zabít. Zoufale tuctový thriller, který absolutně v ničem nepřekvapí s velice rutinními hereckými výkony, scénářem i režií. Podobných thrillerů jsou stovky. Mé hodnocení: 40%(14.2.2009)

• Ruda.neck

Hodně průměrný film, nechce se mi ani psát thriller, protože žádné napětí ani emoce jsem opravdu necítil. Nezachránil to ani můj oblíbený "šerif" Tommy Lee Jones ve své roli tvrdého, ale spravedlivého lovce padouchů. Taky nevím, proč stále dělá Hollywood z tradiční právní zásady "ne bis in idem" takový speciální americký právní fígl (viz např. 15 minut).(11.5.2014)

Určitě nadprůměrné drama, kde dominuje perfektní Ashley Judd. Možná šlo z námětu vytěžit víc a chování postav je někdy trochu nevěryhodné, ale na druhou stranu má film skvělou atmosféru a hlavně ta část ve vězení se mi opravdu líbila. V celku jsem po zhlédnutí tohoto dramatu spokojený a můj pocit mi říká, že se do 4 hvězdiček ještě kvalitativně vejde.(21.4.2009)