Dvojí obvinění

Doppelmord

Dvojnásobné obvinenie

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA / Kanada / Německo, 1999, 105 min

De facto modifikace Davisova Uprchlíka, s tím, že Richard Kimble, co nezabil svého partnera, nemá plnovous, není kardiovaskulární chirurg a vůbec je o cosi pohlednější. Loveckým psíkem na stopě je pak variace Samuela Gerarda, ta o něco méně inteligentnější a se stejným počtem nerudných výstupů kolik má vrásek na tváři. Co na tom, že zápletka je z právního hlediska nesmysl (beztrestnost by na konci přineslo jedině zabití v sebeobraně) a Libby při své výpravě za změnou opatrovnictví spáchá dalších 37 trestných činů a přestupků, když je to i přes svou hloupou naivitu docela zábavné..(11.4.2016)

Zajímavý, originální námět zabitý až přílišnou podobností s Uprchlíkem a ubohým finále...přitom stačilo jen upusit od finální přestřelky, nechat mrtvého naživu a byly by to jasné čtyři hvězdičky.(7.10.2003)

Tommy Lee Jones je jak šitý na role klaďase, který se honí za ještě větším klaďasem. Tento film je toho důkazem, ale našli by se i jiné(Uprchlík, Šerifové). Divím se, že ho to takhle pořád bavilo. Příběh a děj je podle mě odfláklý a nelogický, postavy uvažují občas jak pitomci, ale na druhou stranu některé scény byli vcelku povedené(scéna s hrobem) a Ashley zahrála skvěle. K tomu se ještě na ni pěkně dívalo. Takže obyčejný průměrný film, který brzo vyprchá z hlavy. 50%(8.8.2011)

Zhlédnete a zapomenete - přesně ten typ filmu Double jeopardy je.(23.1.2012)

Průměrný thriller, který je dosti předvídatelný. Jen díky Tommymu dávám 3 slunce. Kdyby byl film bez něj, byl bych přísnější. Za mě 55%(25.6.2013)