Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nick a Libby jsou manželé a rodiče malého syna Mattyho. Jednoho dne si vyjedou na plachetnici, a když se Libby probudí, Nick je pryč a na lodi spoustu krve. Libby je obviněna z vraždy manžela a uvězněna. Požádá svou přítelkyni Angelu Greenovou, aby adoptovala jejího syna a živila ho z životní pojistky, kterou Libby po manželově smrti získala. Angela souhlasí. Angela změnila telefonní číslo a adresu a nedala Libby vědět. Té se však podaří číslo získat. Když jí pak volá z vězení, slyší malého Mattyho, jak volá na otce. Libby je v šoku, a když se snaží dovolat znovu, telefon již nefunguje. Libby dochází, že Nick svou smrt zinscenoval a nyní žije s Angelou a Mattym jako rodina. Jedna spoluvězenkyně, bývalá advokátka, poradí Libby, aby si zažádala o podmínečné propuštění z vězení, a také jí poví, že i kdyby manžela zabila, už nemůže být znovu odsouzena, protože za tento čin již jednou trest dostala. Libby se po šesti letech vězení dostane ven na podmínku, ale musí dodržovat jisté podmínky. Musí žít v domě s dalšími podmíněně propuštěnými ženami, najít si práci a dodržovat domovní řád. Každý přestupek by pro ni znamenal okamžitý návrat do vězení. A že to není jen fáma, viděla na vlastní oči. Kurátor Lehman, bývalý univerzitní profesor práva, se s nikým nemazlí. Ani s ním se život nemazlil. Po rozvodu s manželkou přišel o všechno, i o dítě. Proto ví, jak asi Libby je, a vidí v ní problémovou klientku. Nemýlí se, protože Libby hodlá najít svého syna za každou cenu, a zmizí. Lehman je jí v patách. Libby zjišťuje, že Angela už není mezi živými. Zemřela při výbuchu plynu v domě, ale manželovi a synovi se nic nestalo. Libby dochází, že za její smrt může Nick. V novinovém článku, který popisuje Angelinu tragickou nehodu, je i fotografie z jejich domu a na stěně spatří obraz od Kandinského. Rozhodne se ten obraz najít a doufá, že tak najde i Nicka. Stopy ji zavedou až do New Orleansu, kde její manžel žije a podniká pod cizím jménem. Říká si Jonathan Devereaux. Libby má stále v patách Lehmana, ale Nicka-Jonathana vyhledá a nabízí mu obchod. On jí předá syna Mattyho a ona bude mlčet o tom, kdo ve skutečnosti Jonathan je. Mohla by Nicka beztrestně zabít, ale jde jí jen o syna. Nick souhlasí a dohodnou si schůzku i s Mattym následující den na místním hřbitově. Nick však nemá v úmyslu dohodu dodržet a pokusí se Libby zabít. Omráčí ji a položí do rakve k jiné mrtvole v hrobce. Naštěstí jí nevzal pistoli, a tak když se Libby v rakvi probudí, podaří se jí prostřelit otvor a uniknout. Lehman mezitím pátrá na vlastní pěst po Libby i po Nickově skutečné identitě... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (177)

Maza2222 

všechny recenze uživatele

D.O.K.O.N.A.L.Ý! Herecké výkony mě překvapily, děj taky. Film je i hodně zajímavý. Ale tu sex scénu na začátku mohli vynechat. jinak Áčko. Nejlepší akční film roku 1999. On to zas takový akční film není. A přišlo mi to jako remake Akčního filmu Uprchlík, to ale nevadilo.. Opět tolik kritiky na dobrý film. Za mě 100 procent. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Dobrá rada je vážně nad zlato ... kromě jiného právě o tom pojednává příběh, který neztratil víru - nejen v sebe, ale ani ve spravedlnost ... v tu vyšší - a dokonce i v tu světskou. Jenom ji nějak neumí předat dál. Snad proto, že většina jeho drobných triků je příliš dětinská a skrz naskrz průhledná. ()

Reklama

R.O.man 

všechny recenze uživatele

Takéto podobné americké thrillery žerem, a už štandardne im dávam 4*. Síce to je B-čko, ale dosiahlo nečakaný úspech. Má vynikajúco prepracovanú zápletku (prefíkanosť a zároveň aj podlosť manžela Libby Parsonovej) a napínavý dej. A najlepšie na tom je, keď príde čas zúčtovania. Film som síce už videl, ale spomienky som si musel oživiť ešte raz. ()

Ruda.neck 

všechny recenze uživatele

Hodně průměrný film, nechce se mi ani psát thriller, protože žádné napětí ani emoce jsem opravdu necítil. Nezachránil to ani můj oblíbený "šerif" Tommy Lee Jones ve své roli tvrdého, ale spravedlivého lovce padouchů. Taky nevím, proč stále dělá Hollywood z tradiční právní zásady "ne bis in idem" takový speciální americký právní fígl (viz např. 15 minut). ()

Phietros 

všechny recenze uživatele

Příběh jak vystřižený ze života, co se může přihodit, ikdyž tak trochu okořeněn americkou fantaziíí. Nicméně snesitelný, ikdyž chybělo více akce, která příjde až v druhé polovině děje, kdy Libby(Judd) je propuštěna na svobodu a je ubytováná u gestapáckého Jonese. Mám rád příběhy, ve kterých je někdo, za něco co neprovedl obviněn a potrestán a pak se mstí.. Na ženskou pomstu slušná porce, krom toho Ashley je docela kus a nemůžu říct nic jiného, než dobré(65%). ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama