Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Puyi

Druhá polovina filmu perfektní, první, bohužel, až tolik ne a tak nemohu udělit plný počet hvězd... I když, ještě nad tím popřemýšlím. Skvělá gangsterka, s kterou mě opět velmi potěšil Sam Mendes. Herci výborní, zvláště se mi líbil Jude Law a jeho postava. Od filmu jsem víceméně dostal to, co jsem si od něho sliboval. ()

MiGi87

Super film, silný příběh, nejvkusněji natočený film o mafiánech co jsem kdy viděl a hlavně skvělí herci s mladým Tylerem Hoechlinem v čele. Paráda a pět hvězd! ()

Taio

Zišla sa smotánka a polevu si nezlizol jeden ale celé obsadenie. Kebyže vedia scény lízať polevu, tak by ju jednoznačne zlizla tá kde v daždi všetci padajú k zemi a Hanks sa objavuje z hmly a dažďa. Soo epic! ()

TheRoller

"So what brings you guys to the middle of nowhere?" - " We're bank robbers." K malému jubileu, to jest dvestý komentár, som chcel nejaký lepší film. Predsa len, napariť odpad! nejakej blbosti a napísať "kravina" nie je zrovna štýlové. V poslednom čase som videl viacero vecí, od ktorých som čakal viac, a tak prirodzene nasledovalo (menšie) sklamanie. Mal som teda menšie obavy, či Cesta do zatratenia bude ten správny výber. Bol. Sam Mendes si Americkou krásou tak trochu sám utiahol slučku, lebo prekonať niečo také je takmer nemožné. Týmto filmom svoj klenot síce neprekonal, ale napriek tomu stvoril ďalší skvelý film. Na druhej strane, aký zlý je film, ktorý je o niečo horší od bezchybného? Atmosféru to malo jedinečnú - stiesnenú, chladnú, posilňujúcu nielen zimným počasím a maličkosťami ako napr. odkaz na prohibíciu, ale aj výbornými hereckými výkonmi - od brutálneho Craiga, cez netradičného Lawa a vždy skvelého Newmana (jeho posledný veľký film) až po Tylera Hoechlina. Tom Hanks taktiež v netradičnej polohe, ktorá mu pre mňa až tak nesadla, ale on je tak dobrý herec, že to zvládol bez najmenšieho zaváhania a na celkovom dojme má veľký podiel. Tom...just...tHanks. Kamera rovnako skvelá ako v Americkej kráse (záber cez zrkadlo na Craiga!!) a záverečná dedikácia pánovi Hallovi bola veľmi pekným gestom. Oscara si okrem kamery minimálne zaslúžila aj hudba - Thomas Newman zložil jeden z najkrajších filmových motívov a v tomto prípade sa prekonáva, ak opäť porovnávam s Americkou krásou. Film bol väčšinou času na veľmi istých 85%, posledných 5 minút však rozhodlo. 90% Najlepší moment: Michael Sullivan Jr. (Tyler Hoechlin) stojí na pláži, voice-over. ()

mirec88

Road to Perdition je film, ktorý si ma získal. Či už hereckými výkonmi všetkých zúčastnených, alebo pochmúrnej noirovej atmosfére, ktoré priam sršala z filmu alebo vyvíjajúcemu sa vzťahu medzi otcom a synom. A aby som nezabudol, je tu fakt neskutočná kamera, čo je pekná pocta Conradovi L. Hallovi. A ten neskutočný záver, úžasná prestrelka v daždi tak pekne umelecky spracovaná je fakt lahôdka. A úplný záver ma šokol. Fakt krásny film. ()

Styxos

Film, který mi dal východní přísliby od kmotra, zjizvené tváře a amerického gangstera a ukázal mi, jak se žilo tenkrát v Americe ()

IMPAIRED

Celý film sledoval jen kvůli jedinému jménu v kreditech: Thomas Newmen. Bohužel z jeho produkce lze místy slyšet jeho klasické motivy známé z předešlých snímků, což ovšem neznamená že si neudržel svůj nadpozemský standart, a co se týká filmu, kdyby nebylo UBOHÉHO konce a nesmyslného proslovu michaela na konci, zasloužil by i čtyři hvězdy. Hvězda za Mika Sullivana, dvě za Toma Newmana. ()

BuryGol

Nepřidám se k místním ovacím a poklonám k tomuhle filmu. Kombinace o lásce otce a syna a vyřizování účtů s mafií mi nešla dohromady. Scény byly nevěrohodný, scénář měl díry, dost věcí mi do roku 1931 úplně nesedělo (včetně používaný angličtiny). Hanks zněl jako by sněd ježka a s knírem byl směšnej, Hoechlin umí jen jeden výraz a to "nechápavost", kterym mi vadil. Bylo tam na mě až moc věcí, co se mi nelíbily. Ty tři hvězdy jsou snad jen za Paula Newmana a hudbu. Jo-a Jude Law mě štve taky. Kdybych si to byl nepustil, o nic bych nepřišel. ()

Sir-Filip

Kamera, výprava, scéna....brilantní...záběry neměly vůbec žádnou chybu, scény v dešti, šplouchající vlny Pacifiku, Tom Hanks a Paul Newman tradičně skvělí, jen ten příběh trošku pokulhává! Zeptá-li se mě však někdy někdo, zda jen samotná omáčka (prostředí, kamera, atmosféra, hudba) může vytvořit Dokonalý film, pak musím odpovědět ANO, je to možné. Nikdy jsem si to nemyslel, ale díky "Road" už vím, že tomu tak může být. Snímek ve mě sice zanechal jen pocit, ale ten je natolik silný, že ani s odstupem času jeho síla neodeznívá. Pustím-li si soundtrack, či snad venku jen prší, okamžitě se mi do hlavy derou vzpomínky na něj. A tak i přesto, že příběh není tak dokonalý, jako v případě "Kmotra", či jiných klasických gangsterek, omáčka je natolik úžasná, že na ni nelze jednoduše zapomenout. I po pár měsících film neustále vidím před sebou a to může znamenat jen jedno, je Vynikající!!! "ENJOY IT !!!" ()

tommmy89

Zo všetkých tých gangsterských filmov, čo som už videl, tento patrí medzi tie najlepšie. Veľmi dobrý scenár, kde Michael Sullivan (T.Hanks) hrá otca, ktorý živí rodinu, no nie tým pravým remeslom, po ktorom túži každý muž. Rodina Sullivanovcov si žije pokojným životom v teple svojho domova, až pokým sa do hry nezamieša starší syn, ktorý gangsterkú polievku zamiešna poriadne veľkou lyžicou. Film má veľmi dobrý dej i pôsobisko, ktoré sa nachádza v r. 1931 (čas starých veteránov, čiernych kabátov s klobúkmi a starého dobrého Tomphsona). Výborné kostými, kamera, herci aj záver filmu, ktorý nebýva vždy ideálny, no v tomto filme sa akoby narodil do správneho času. T. Hanksov film zase raz nesklamal, no veruže vždy mu sadne úloha kľudného človeka s horúcou krvou, ktorá vždy prekvapí, keď to človek očakáva možno najmenej. Daniel Craig mi v tejto úlohe vôbec nesedel, najmä ksichtom. :-( Tentokrát dávam za 5* ()

Jello Biafra

Tom Hanks sa predstavuje ako Michael Sullivan - hitman, ktorý pracuje pre írskeho mafiánskeho bossa v podaní Paula Newmana. V civile je však starostlivým otcom a manželom. Práve jeden z jeho synov jedného dňa uvidí svojho otca pri práci a tým sa stáva celá Michaelova rodina pre mafiu nepohodlnou. Režisér Sam Mendes po pôsobivej americkej kráse prišiel s podobne depresívne ladeným filmom, kde nie je núdza o suverénne herecké výkony či dramatické scény. Hlavne Jude Law a Daniel Craig si svoje záporné role užívajú. Veľmi vydarený film, ktorý patrí medzi moje filmové srdcovky. ()

spikey1

když jsem po shlédnutí odcházel z kina, svíralo to, bolelo to, proč není lidem dopřáno pokoje? Proč milej táta tak moc musí bojovat za život sebe a svého syna? skvělé filmy poznáte tak, že vám brání se nadechnout, že cítíte každou ránu, že se bojíte o protagonisty až do konce. Tom Hanks úžasný, všichni bezchybní, hudba naprosto dechberoucí, kamera nádherná! ()

sedm.1

Film,ke kterému jsem přistupoval s určitou nedůvěrou,ovšem o to více jsem byl velmi mile překvapen.Tom Hanks dokazuje,že je Velký herec.Film mě překvapil především svou atmosferou,která působila dosti temně. ()

vanderbart

Dlouhá, táhlá a poměrně emotivní gangsterka s mnoha pěknými scénami a napoprvé i nečekaným závěrem (tedy alespoň částečně)... Asi však ani tak není na plný počet bodů, přesto si myslím, že si zaslouží více, než 80prc čistých... Takže za mne 4,5* ()

ranp

Tenhle film se mi hodně líbil, velký podíl na tom samozřejmě má Tom Hanks (přesvědčivý jako obvykle), kouzlo filmu podle mě dovedli dodat také Paul Newman nebo i Daniel Craig. Celý film je poměrně drsný a do značné míry i paradoxní. Podle mě jde o 1 z nejlepších Hanksových filmů. ()

mohamedsfinger

Téměř každá jednotlivost tohoto filmu je dokonalá, ale bohužel dohromady to nefunguje tak bezchybně, jak by se mohlo zdát. Příběh o zbližování otce a syna je poněkud patetický a sentimentální, ale scény kde se střílí (nevěřil bych, že to někdy řeknu) jsou mnohem lepší a ta dešťová patří mezi nejlepší svého druhu. Ale další chybkou tohoto snímku byl celkem předvídatelný konec (opět s nádhernou scénou pohledu přes okno s odrazem moře), který opět pár bodíků srazil. A tak nemohu jinak než dát takové lehce slabší čtyři hvězdy, promiň, Same. ()

Arius

Road to Perdition je luxusný film! Amerika v období prohibície,kvalitný námet ak by som sa dočkal namakanej naháňačky plnej pomstiteľov z "Tommygunom" povedal by som efektne natočené,schopný režisér. Ale keďže sa toho ujal Sam Mendes hovorím geniálne! Pod jeho taktovkou nemala Cesta do zatratenia tempo,nemala drsných chlapíkov a veci toho typu. Mendes to dokonale precítil, ludovo povedané film sa nikam neponáhlal,pomaly ubiehal,kladol dôraz na psychológiu postáv a celý ten zážitok ešte viac umocňovali brilantné symbolické zábery,tiché scény ktoré vám však povedali častokrát viac ako tie s dialógmi a akciou. Natočil to dokonale,rovnako ako v Americkej kráse vhodne dopĺňali niektoré scény jemné,komorné a smutné klavírne tóny,tiež ďalšou maximálne vhodnou podobnosťou bol preslov v úvode a závere. Craig ako "bezcharakterná sviňa" bol geniálny, rovnako Hanks ako "charakterná sviňa" ale aj nestor P.Newman. Postava Maguiera(J.Law) bola brutálne premakaná, zanedbané zuby,nechty akýsi druh geniality a úchylky v jednej hlave, zo začiatku som mal pocit že Law nie je typologicky vhodný ale potom ma presvedčil že tento náklad unesie. Budem sa opakovať ale jednoducho geniálne,S.Mendes toho zatiaľ vela nenatočil no ak z jeho dielne niečo vyjde tak to skutočne stojí za to. Filmová delikatesa. ()

OughJay

Jeden z posledních filmů Paula Newmana, kde ten opět dokázal, že byl jedním z nejcharizmatičtějších herců stříbrnýho plátna. Cesta do zatracení je po režijní, kameramanský, výpravný, herecký a hlavně taky hudební stránce naprostou lahůdkou. Divák se po pár záběrech okamžitě ocitne v Americe před skoro sto lety a nezbejvá, než si to pořádně vychutnat. Výtky bych měl akorát malinko k Tomu Hanksovi, pro kterýho to neni úplně typická role a i když jí zvládnul vcelku dobře, tak mi jako gangster jednoduše neseděl. Potom si nejde nevšimnout taky poměrně jednoduchýho scénáře. Příběh jde místy až trestuhodně předvídat a to nikdy neni pro dobro věci. Pod taktovkou někoho jinýho, než Mendese, by byl z tohohle filmu, troufám si říct, propadák. On z něj vykouzlil místama až virtuózní podívanou (nadchly mě především naprosto němý scény, kde se vraždilo) a za to mu patří všechna čest. Po Americký kráse jde asi o jeho druhej nejlepší film... ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga