Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Wally

Od tohoto filmu jsem čekal prostě víc....není špatný...naopak, skvělé herecké obsazení a dobré výkony...tady chyba nebyla....možná to bylo tím, že mi bylo jaksi jedno jak to celé dopadne....ano, prostě mne herci nedokázali vtáhnout do děje a přetáhnout na svou stranu. I tento možná nepatrný detail měl za následek, že přestože film je velmi kvalitní, tak mne zase až tak nedokázal strhnout a pobavit. Škoda... ()

toy79

Mám rád mafiánské filmy, líbí se mi práce Toma Hankse, Paula Newmana, Daniela Craiga, Juda Lawa i Sama Mendese, celkově je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů - to jsou důvody proč dávám maximální hodnocení. ()

punchandcoffee

Jak nemám ráda klišé, tak mě poslední věta naprosto zruinovala. Připomnělo mi to moje poslední odstavce slohovek, když zbývají jen 3 minuty do zvonění: Nějak to honem ukončit. Nicméně... Jude Law je jako psychopat vykreslen přímo bravurně, všecho ostatní mi přišlo zbytečně škrobené a dokonalé. A právě ta preciznost mi hodnocení drží na 4 hvězdách, jen těžko budu hledat další výtky. Finální scéna mě příjemně překvapila, úspěšně probudila a zase uzemnila, když při průstřelu jako kráva, neukápla ani kapka krve. ()

Mistickzz

Road to Perdition je vkusná gangsterka, ktorá ma dostala svojou atmosférou. Thomas Newman udával skvelé tempo a Sam Mendes má asi strašne rád dážď, no tie scény mu nesmierne vychádzajú. Film je taktiež plodný na herecké výkony či už Hanksa, Newmana, Lawa či Craiga. Veľmi sa mi páčila scéna keď Sullivan senior vykrádal banky a Sullivan jr. mu robil šoféra. Naopak niektoré scény mi prišli ako mierne klišé a troška som pri nich tŕpol.Ale Sam Mendes aj svojim druhým snímkom dokázal, že je výborný režisér a má vlastný rukopis filmovania. 83% ()

Madluska

Komiks neznám, ale Thomase Newmana ano, a tak jsem se na cestu do zatracení zatraceně těšila! Navzdory mafiánské atmosféře film v divákovi svede zanechat jakousi pohádkovou stopu (good-feeling, chcete-li) a to u mě ve spojení s působivým vizuálem (skvělé kostýmy, interiéry, exteriéry...) a dokonalým hudebním doprovodem stačí na 5*. ()

klukluka

Ne, tohle není Americká krása. Nemá to tu její neskutečnou sílu. A s Americkou krásou jsem to srovnával i v době vzniku a tehdy to u mě propadlo. Dnes se mi to asi líbilo víc, ale stejně se mi to vykouří z hlavy. Nevybavím si nic, kvůli čemu bych si to měl pamatovat. Právě narozdíl třeba od Americké krásy, která je pro mě kultovním, možná dokonce jistým způsobem iniciačním filmem. A co tomu nejvíc vytýkám? Mate mě příběh s odkazy na skutečné historické postavy vystavěný na podkladě komiksu. Nevěřím, že by Sullivana nechali v hotelu odpravit mladého Rooneyho a nechali ho odtud odejít po svých- už jen proto, že jim z bank kradl jejich peníze. Nevěřím, že by se Sullivan dokázal skrýt za prázdnou bednu, aniž by mu ublížily střepiny z brokovnice. Jsou to prkotiny. Ale v některých filmech se jimi vůbec nemusím zabývat. A jen takovým dávám nejvyšší hodnocení. ()

Davej

Na film jsem šel natěšený. Skvěle recenze, perfektní reference. Když skončil, byl jsem mírně rozčarovaný.Celou dobu jsem čekal nějakou zápletku, ale bohužel jsem se ji nedočkal. Jinak 30.léta byla zobrazená dobře, skvělí herci v čele s Tomem Hanksem a Jude Lawem a originální kamera. Jenže chvíli předtím než jsem film viděl, jsem dohrál Mafii a to, co jsem prožil, jsem chtěl vidět na velkém pátně. Tedy život mafiánů, přestřelky, honičky, schůze s kmotrem. To tu sice všechno je, ale spíš než o gangsterku jde o dětský film z gangserského prostředí mládeži do 15-i let nevhodný. ()

cold

Na konci mých dní mě čeká "peklo", když budu cestou potkávat takovéto filmy, tak se tam i těším. Vizualní zážitek, který jinde než v kině nebude mít ten správný zásah. Dva protipóly "otec a syn" a "otec a syn" stejně to zní a přitom je to naprosto jiné (jednou je otec Hanks podruhé Newman). Scénář je trochu předvídatelný, ale to zde vůbec není ke škodě. Konfrontace lásky, porozumění a poznání mezi otcem a synem je předvedeno skvěle. Další "mafianský" film, který se u mě zapsal zlatým písmem. ()

Rssa

Velice kvalitní gangsterka s po dlouhé době výborným Hanksem. Příběh je napsaný dobře, stejně tak postavy. Silných 85 % ()

Theraphosa

Pokud je k vidění spojitost typu Mendes,Hank,Newman a Law,nechápu jedince,kteří váhají s koupí kino lístků.Road to Perdition jsem viděl snad desetkrát a pokaždé v něm vidím nějaké vnitřní kouzlo.S jakou grácií se postavy pohybují a komunikují a Hanks coby mstící se mafián je úžasnej.Pro mnohé fandy hry Mafia(mezi než patřím) byl tento snímek určitě velice pěkným filmovým zobrazením téměř na chlup stejného příběhu.4* dávám z důvodu mého nepříliž velkého zalíbení v podobných žánrech,ovšem Mendes mě začíná přesvědčovat,že bych měl změnit názor. ()

Revolver

Mendes se opět předvedl jako vynikající režisér. Jeho originální styl plný skvělých nápadů je na jedničku. Herecké výkony Hankse a Newmana jsou rovněž výborné. Za zmínku ještě stojí hudba, střih a samozřejmě oscarová kamera, ALE!!! Chyba je v tom, že mafiánské, tudíž italské téma je zpracováno příliš americky a druhá polovina filmu ztrácí vcelku dobře rozjeté tempo, na vině je rovněž příliš jednoduchý a značně americky zidealizovaný příběh, takže je to spíš 3,5 hvězdy. Jinak distributorům se povedl vtip na obalu kde stojí: Nejlepší mafiánský film od dob Kmotra. ()

Pretender

''When people ask me if Michael Sullivan was a good man, or if there was just no good in him at all, I always give the same answer. I just tell them... he was my father.'' ()

Stružák

Nadprůměrné mafiánské drama. Napětí tam je, příběh taky, ale atmosféru trochu kazí hudba, které je v celém filmu tak nějak... moc. :-( Film hodně zvedá charismatický Jude Law, škoda, že scén s ním je tak málo. Road to Perdition určitě stojí za shlédnutí, ale Kmotrovi nesahá ani po kolena. ()

Junglista

Pomalu plynoucí, atmosféricky skvělý a na tenhle film je radost se koukat. Hudba byla taky fajn, jen škoda, že sem jí kromě závěru moc neregistroval. Ale jednu mouchu na kráse to bohužel má a tim je natahovanost. Občas to chtělo lehce přitlačit s dějem na pilu, aby se divák nezačal na chvilku nudit - což bylo ovšem vždycky vykoupeno další výbornou scénou, čili odpuštěno. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga