Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Daves97

,,I am glad it is you..." Jak už zde někdo říkal, Tom Hanks ani neumí zahrát špatně, přesto jsem od něho čekal trochu barvitější výkon. Některé scény opravdu hodně stojí za to... ()

gotham

V kině to byl opravdu úžasný zážitek. Je to vlastně takové komorní, poetické a velmi temné drama, ve kterém se šetří dialogy, nikoliv však nádhernými obrazy. Tom Hanks předvádí dokonale minimalistický herecký výkon, Paul Newman je charismatický boss, který však nestačí na svého nepovedeného synka, tehdy neznámého Daniela Craiga. Scéna, kdy Hanks vyvraždí jednoho bosse po druhém a nakonec sejme Newmana, je dechberoucí. A ten konec? Úžasný!!! Jak příběhově, tak vizuálně. 100% ()

Vica

No už je to raz tak. Mám slabosť na Sama Mendesa. Spôsob akým robí filmy ma úplne uchvacuje. Road to Perdition ma nedostalo až tak ako Americká krása, ale tomuto filmu rozhodne nie je čo vytknúť. Skvelá kamera a o hudbe ani nehovoriac, celkovo si neviem spomenúť na scénu, ktorá by nebola dovedená k dokonalosti. Vďaka čomu má film výbornú atmosféru. Nemôžem nespomenúť scénu v daždi, ktorú si zrejme zapamatá každý divák tohto filmu. Jude predviedol, že ako psychopatický zabijak mu to dosť sekne:) Tom a Paul opäť nezabudnutelné výkony. A chválim aj výber herca na postavu Michaelovho (Hanks) syna mladého Tylera Hoechlina, ktorý stvárnil svoju postavu, popri takých velikánoch akými sú Paul a Tom, veľmi solídne. ()

DooFooS

Tá páta hvězda je hlavně za neuvěřitelně předvídatelný, ale tak mistrně odkladány konec, že mě nakonec stejně zaskočil. ()

sirrgulo

Nejen s Tomem Hanksem sem se v této gangsterce vrátil trošku ke stylu starých dobrých klasicých mafiánských filmů. Lechce ujetý vrahoun Jude Law i při málo prostoru, který dostal byl úžasný, stejně tak Paul Newman či Daniel Craig. Road to Perdition je pak první film kde jsem si ho všiml. Závěrečná přestřelka v dešti patří mezi nezapomenutelné filmové okamžiky. ()

Zodiak

Zcela sebejiste se tento uzasny snimek usidlil v mem top 5 gangsta filmu. Genialni kamera, skvela hudba, napadita rezie, bravurni herecke vykony (Craig,Newman,Hanks,Law) = dalsi Samuv masterpiece. Ano film je citelnej dopredu, ale who cares. Tohle proste ma koule! 90% ()

Klemi

Trochu mi neseděla linie nájemného zabijáka (Jude Law), kde se oproti mírné rozvleklosti filmu snažil Mendes narychlo vytvořit obrázek úchylného zabijáka. Ve výsledku jsem tápal, jestli je film o pronásledování M.Sullivana (Hankse) zabijákem nebo o jeho konfliktu s mafií. 60% ()

goodoil

Zpracování filmu 4*, ale byl jsem zklamaný z předvídatelnosti příběhu a i zápletky a konec jako bych už stokrát viděl, minimum orginality, čistá osnovistost, tudíž 3* ()

Formanovec

Sam Mendes fakt jede! Nejdříve skvělá Americká krása a ted tento obrazově nádherný snímek s hvězdným obsazením. A ta hudba? No skvělý! Jestli bude takto pokračovat, tak to abych začal hledat volné místo ve své top 10 režisérů ;) Skvělý film, můžu jen doporučit :) ()

Dave_ff

Díky tomuto filmu jsem objevil kouzlo gangsterek. Nejvíc obdivuji zvláštní, a podle mě, nepopsatelnou atmosféru, kterou na mě film působí. ()

Sticks

Och, áno! Hanks, Newman, Craig to tu riadne držia; a tá hudba! Zamrzlé úsmevy gangstrov na každom kroku, výborne vybraný názov, ktorý ma zasiahol na konci filmu, scénar, zmoknuté obleky, prestrelka v hoteli a na ulici, thompson.... Gangsterka podľa môjho gusta. ()

Blazis34

Drsné krimi drama od Sama Mendese se mi moc líbilo. Těžký život rodiny, která pořádně neví, čím se jejich otec živí a nakonec na to doplatí. Je to sice drsné, ale životu mafiánů podobné. Tom Hanks zahrál další skvělou roli a musím vyzdvihnout i oba jeho herecké syny, kteří těžké role dokázali zahrát také výborně. Mendesovi se podařilo sehnat a skvěle zakomponovat i další herecká esa jako je Paul Newman, Jude Law či Daniel Craig. Za to i za celý podařený film ho chválím a dávám mu 80% - čtyři hvězdy. ()

Kaston

Parádní herecké obsazení, nádherné kulisy a skvělá kamera....bohužel ani tohle všechno v čele se skvělým Newmanem nedokáže vyvážit podprůměrný příběh, což je škoda, protože potenciálu má tenhle film hodně. ()

elanista1

Nepozerame sa na mafiana z toho klasickeho pohladu, ze praca je jeho zivot, ze jeho priatelia mafiani su jeho najblizsia rodina a s tou normalnou travi minimum casu, ale je tu nahlad z druhej strany mince. Ako prisny, ale starostlivy otec, ktory lubi svoju rodinu, myslim naozajstnu rodinu, si sem-tam odskoci vykonat nejaku pracicku, na ktoru ho povolaju.Ponate s vacsou originalitou, ale mne stale vonia ten prvy pohlad. Mendes sa tu nestrani vobec nicoho, co sa tyka likvidacie postav, co aj dokumentuje ten fakt, ze na konci ostane len minimum hlavnych postav. Je zaujimave sledovat, ako niekto unika pred spravodlivostou a jeho prednasledovatelia su stale o jeden krok pred nim, a vedia neustale predvidat jeho kazdy pohyb. Mne vadilo na tomto filme len svetlo, mnoho casu sa sceny odohravaju v totalnej tme, co sice nabera na atraktivite co sa tyka atmosfery, ale vizualny zazitok je slabsi. Za zmienku este stoji kratka scena, ked Sulivanovci idu v Chicagu po chodniku plnom elegantnych chlapkov v oblekoch, ale vas zrak padne presne na nich dvoch, aj ked nie su odlisne obleceni. Mozno sa Mendes mohol viac posnazit vybudovat vztah medzi nepriatelmi, myslim Sulivana a Roonyho a menej sa zameriavat na vztah otec-syn. Pre mna to mohol reziser este o nejaku polhodinku predlzit, lebo ako rychlo to zacalo, tak rychlo to aj skoncilo. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga