Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

martij06

Prostředí gangstrů mám rád. 30.léta a skvělá hudba. K tomu Newman, Hanks a Law jako nájemný vrah, úchylák s odpornou pleší. Tohle si zaslouží plný počet. ()

laple

Skvělá hudba, ale jinak jsem zápasila s únavou. Nijak mě to neurazilo, ale ani zážitek extra nebyl. Tenhle film se mi nejspíš vykouří z hlavy dřív, než se tam celých 117 minut dostával. ()

H.A.R.R.Y.

Naprosto dokonalý film, kde nepřebývá ani vteřina. Skvělá atmosféra, dechberoucí kamera a hudba a fascinující herci v čele s tragickým příběhem o nutnosti zabít otce k záchraně syna. Slovy nelze vyjádřit, co ve mně tento snímek způsobuje. ()

AARONN

Je "zábava" sledovat filmy Sama Mendese. Jsou to tři roky po nadprůměrné Americké kráse a i zde je v rukopisu filmu znát. Ještě to není ten satirický Mariňák, ale ani charismatický Kmotr (F.F.Coppola). Kamera je úžasná, deštivé scény podmaňují a jsou to skvosty filmu. Bohužel filmu schází ten faktor X, který odlišuje, přitahuje, .... abych se ale nevyjádřil špatně. Je to výborný film, ale kdyby ho režíroval někdo jiný, a ne režisér svého minulého filmu, jistě by se leccos změnilo. ()

generalmagor

Hned po Kmotrovi. druhá dech beroucí gangsterka a ojedinělá ve svém žánru. Tom ztvárňuje starostlivého tatínkovského gangstra a nejobávanějšího!! D-O-K-O-N-A-L-E! A ta hudba!! V tomto filmu je tolik brilantních scén, ze kterých se ti zastaví dech a chceš si je prostě přetočit znova. Jedinečně vytvořená atmosféra, vynikající herecké výkony a prostě uchvacující finále. Vrcholné dílo Sama Mendese a vrcholné dílo svého žánru. ()

Jadro

Taký jemný, nevtieravý, pritom dosť vážny a srdcervúci príbeh - okorenený bezchybnými hereckými výkonmi, so závanom strachu, neistoty a zaklincovaný príchuťou totálnej odplaty... Tom Hanks ako nikde inde, rodina vo všetkých podobách.... TOP !!! ()

calculus

Tom Hanks svou roli zahrál opravdu skvěle! Něco mezi tátou od rodiny a Stallonem s hodně unaveným pohledem:-) Naproti tomu Newman a Craig jsou zde klasickým archeotypem zmetků, každý samozřejmě úplně jiného druhu. Mě si tento film spolehlivě našel. ()

vodkasesemte

All these years you have been living under the protection of ppl who care about you - If you go ahead with this, if you open that door - All that loyalty, all that trust - We are protecting your interests - Měls vzít ty prachy - Třeba tam ještě budou - Ale proč ho pak chtěl zabít, a tak nešikovně? - One day the kid becomes a man… Think he wont remember? - I said not the kid - Todle je hodně dobrý - Čekal nějaký nadaný dítě, Tom Hanks, něco ve stylu Rain Mana a podívejme se! - I know who to call - Theres guy whos done some work for us in the past. Hes gifted (to já taky - Nemusím psát kažou větu - Jdu ještě pr jedny bramburky. A čaj! Možná i nějakou súšu - Tvl, kde sou reklamy! - He keeps accounts open under the names of dead men - I tried to avoid more bloodshed - Than do everything that you can to see that that happens - Just one last thing and then its done - Go back to bed - Room 1432 - Mohli natáhnout aspon ten kohoutek ()

AndrewNewman

V podstate po každej stránke vynikajúce. Za necelé dve hodiny do toho Mendes dokázal vtesnať tunu režisérskych fines, skvelé herecké koncerty, výborne precitnutie vzťahu medzi otcom gangstrom a jeho synom a navyše aj krutú a krviláčnú jazdu po pomste. Do toho vám vkuse vyhrávajú jemné tóny Thomasa Newmana a vy máte občasne pocit, ako by ste sa pozerali na vrchol svetovej kinematografie. Skvelý Hanks ako vždy, výborný Newman, pekne slizký Craig a aj vlkodlak z Teen Wolfu ukázal, že už v detstve v ňom niečo bolo. Skvelý filmeček, ktorý predstavuje povinnú jazdu pre každého fanúšika gangsteriek a ja sa brutálne hanbím, za to, že som sa k tomuto skvelému dielu dostal až teraz! ()

chucky

Musím uznat, že oskara za kameru si tento film určitě zasloužil. Výborná temná atmosféra a brilantní herecké výkony. ()

Vlado_B

Jednoduchý príbeh, poctivo, pekne natočený so slušnou hudbou. Ale až tak to na mňa nezapôsobilo, čakal som viac. Aj v takomto príbehu mohol scenár ísť do väčšej hĺbky vzťahov. Otec a syn si boli celý film až príliš odcuzdení a straty naokolo prežívali veeľmi nedôveryhodne. A Hanks akoby sem tam kvoli nejasnému vedeniu réžiséra, či nie úplne najlepšie napísanej postave nevedel, čo má vlastne hrať /v jeho podaní som čakal zaujímavejšieho gangstra/. Pár nádherných atmosférických záberov a silných momentov ešte neurboí nadupanú gangsterku. 75%. ()

proda

Škoda, že CSFD nenabízí destihvězdičkové bodování podobně jako IMDb. Film mne sice neosovil tak jako Americká krása, ale 4* se mi zdají méně než si zaslouží. No, co se dá dělat. Je to velmi kvalitní a netradiční gangsterka, které možná trochu chybí vykreslenější vztah mezi Sullivanem a Rooneym. Prostě dal bych 90%. ()

Nerajohn

Ačkoli mám podobné filmy velmi rád, tady váhám. Několikrát se mi film zdál trochu nudný. Ale dobře zahrál třeba Daniel Craig. Tehdy ještě nebyl moc známý, i proto je jako jedna z hlavních postav v titulcích až asi na 6.místě, dnes po Casinu by byl napsán zajista výše. ()

Sonick

Mafiánské prostředí již nějakou tu dobu slouží jako vděčné téma pro filmy, hry, knihy. Road to Perdition mě z různých mafiánských zobrazení, 30. let, přišlo asi nejvěrnější a dokonale evokovalo hru Mafia. Díky dokonalému zvuku, kameře a hereckým výkonům jsem si tento "na povrchu" obyejný příběh užíval. A pak tu máme ty nepopsatelné Mandesovské scény, a ty se musí vidět. ()

Pepe1783

Charismatický Tom Hanks, slizký Daniel Craig, bezchybný Paul Newman. Přijemně ubíhající film a vztahu otce a jeho syna, na pozadí mafianských intrik, což všechno dolaďuje stylová hudba. ()

lisma

V hierarchii dosavadních Mandesových filmů se tento s mírným náskokem přetahuje o prvnní místo společně a Krásou. Herci, kamera, hudba dotvářející tu správnou atmosféru, to vše je povedené a Sam tímto počinem přinesl významný příspěvěk do žánru gangster-movies. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga