Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

kanalek

Zezačátku to vypadá slibně.Máte respekt a postavení ve společnosti, máte prachy, máte "rodinu", která se o vás dokáže postarat.Jenže co když se něco stane a vy se stanete pro "rodinu" nepohodlným?Tohle je opravdu vydařená gangsterka, bez zbytečných akčních scén, které by tu byly stejne na nic.Je to dojemné, silné a pěkně udělané.Navíc obsazení Hankse bylo ceklem dobrou volbou. ()

schwejk

Ve srovnání s Kmotrem i jinými gangsterkami je tohle plivanec do tváře rozmělněný sentimentálním povídáním o synu a otci na útěku - obrovské zklamání, ale obrovské - na tenhle film jsem slyšel jenom chválu a výsledek tvrdě zaostal za očekáváním. Sorry, ale tohle je ztráta času... ()

veverysiak

Silná káva, a to po všetkých stránkach, možno je príbeh nereálny, ale na to sa vo filme nehrá, tu treba len buď mlčky sňať klobúk a nechať si pocity pomaly porozlievať do všetkých buniek tela, alebo vyplaviť zo seba Amazonku dojmov premenených na písmenká a slová, ja činím to prvé, takže 95%. ()

Manas50

Gangsterka pojatá trochu jiným stylem, jedinečným stylem Sama Mendese. Dokonalá režie, kamera a hodně taky hudba Thomase Newmana vytváří úžasně ponurou atmosféru, po celou dobu filmu. Spolu s výtečným hereckým obsazením, které samozřejmě nezklamalo, se jedná o vynikajcí film, kterým se Sam Mendes dostal blíže mezi mé oblíbené režiséry. 90% ()

racing666

Jeden z mojich oblíbených filmů. Skvělé herecké obsazení, skvěle promyšlený příběh a ten konec nemá chybu. Tuhle mafiánskou atmosféru přímo hltám plnými doušky. Nic jinýho, než 5* (aspoň pro mě) filmu nepatří. ()

djcremo

Krásne natočená dráma s mafiánskou tématikou. Len škoda, že nevyužili naplno potenciál tých hviezd čo tam mali, ale aj tak to je skvelé, ale mohlo to byť suprové. Ináč zaujímavý pohľad na vzťahy v mafii, a ako sa to dokáže zmeniť, keď zo strachu z prezradenia vám šéfov syn vystrieľa manželku aj syna. Vtedy už ide všetko bokom a na mysli už máte len pomstu a strach s toho, aby druhý syn nešiel vo vašich šľapajach. ()

taupobraf

Tazko sa mi pozeralo na Toma Hanksa ako na mafiana ,nie žeby to hral zle ,len podla mojho nazoru nie je vlemi vhodny do takychto roli. Pribeh ako taky ma velmi nenadchol ,vztahy boli dost slabo prepracovane. Osobne by som možno dal vačši priestor Lawovy . u mna 70% ()

Hans07

Silný příběh otce a syna Sullivenových a ještě silnější atmosféra. Na mě tento Mendesův počin zapůsobil zatím daleko nejvíce (více jak Americká krása, Nouzový východ, Mariňák). ()

Wintery

Pustit si soundtrack k filmu a číst si u toho Collinsův komiks - tak bych to udělal já. Atmosféru film má, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se jaksi plazí ve stínech komiksových stránek. Nutno dodat, že se mi u tohoto filmu poprvé stalo, že jsem si řekl: Na tuhle roli se Hanks prostě nehodí. ()

milhouse86

Na kvalitnú gangsterku sa mi pri tomto filme nezdala jeho minutáž. Nemá ani dve hodiny a tie staré dobré gangsterské klasiky zvyknú mávať tri. A predsa, tá hodina mu chýbala. Absentoval akísi psychologický rozbor postáv, malá pozornosť venovaná vzťahom medzi postavami a chýbal moment prekvapenia. Daniel Craig mi absolútne v jeho roli nesedel, ani trochu som mu to neveril. Pre Hanksa to tiež nebola rola šitá na mieru, ale budiš. Celkový dojem: 75% ()

miza

Skvělá atmosféra života ve třicátých letech minulého století.Neuprostná pomsta za život svých blízkých a k tomu záchrana toho posledního co otec má.Svého vlastního syna.Opět skvělé herecké výkony a dokonalá kamera. ()

SelfishMan

Dobře vykrmený Tom Hanks s trochou plísně pod nosem která asi měla být solidní mustáž, si asi před natáčením spletl Meka s posilovnou. Nechápejte mě špatně, Tomík to zahrál celkem dobře. Největší požitek jsem měl ale z vedlejších postav a hudby. 80% ()

Meggie3

Něco jako novodobý Kmotr. Mělo to hodně společného a to jak dějem tak i zpracováním filmu. Vynikající herecké výkony počínaje Tomem Hanksem a Judem Lawem. I když pravda, mám - li být upřímná, zpočátku jsem nerozumněla vývoji charakteru postavy Michaela Sullivana (Toma Hankse), až po delším dějovém úseku jsem v něm začala vidět toho otce komplikované osobnosti v nesnázích. Herecký oříšek, ale Tom Hanks se role zhostil naprosto přesvědčivě. ()

OK11

Naaadhera. Mendes je takříkajíc "borec". Americkou krásou si sice nasadil laťku tak vysoko, že ji nyní nepřekonal a velice bych se divil, kdyby tomu tak bylo ještě vůbec někdy, avšak nemůžeme upřít tomuto filmu jeho kvalitu, kterou jistě má. Nádhená hudba (Newman (myslím Toma :)) je stereotypní, ale to, co vytváří je tak dokonalé, že mi to vůbec nevadí), výborné obsazení (až na Hoechlina...to je jeden z nejodpornějších hochů, co jsem kdy viděl na filmovém plátně) a scéna vyvražďování Connorových "chlapců" s ultlumeným zvukem a Newmanovým chápavým pohledem je monstrózní. Úplně se mi v hlavě ozývala ozvěna, tlumené štěkání toho Thompsonu. Ač jsem uhádl dost okamžiků dopředu (dopis, útěk z bufetu nebo závěrečnou scénu), neváhám příliš s hodnocením a dávám rovnou 5 etoilek, z důvodů uvedených výše. Už teď se těším na Mariňáka, neboť pan Mendes je opravdu šikovný človíček :)... ()

rey17

76%. + (plusy) kamera, hudba, dětské role, Paul Newman - (mínus) Tom Hanks Scénář se řadí k lepšímu průměru, ale mám k němu řadu podstatných výhrad. ()

marrrrian

Film s jasnou štruktúrou, dobrým obsadením a s pár výbornými scénami, ktoré ho robia zaujímavejším, než v skutočnosti je. No a Tom Hanks ako pomstou poháňaný gangster. Dajme tomu. ()

kolly13

Film na páteční večer, ale televizní, do kina netřeba. Skvělé kulisy a skvělí herci předběhli kvalitu scénáře a místy i režie. Čekal jsem víc, Na první pohled úlisný slaďák Judy Law opět nezklamal. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga