poster

Road to Perdition

 • Česko

  Cesta do zatracení

 • USA

  Road to Perdition

 • Slovensko

  Cesta do zatratenia

 • Velká Británie

  Road to Perdition

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  *****

  Filmovou adaptaci Cesty Cormaca McCarthyho měl režírovat Sam Mendes! Vykreslit cestu otce ke svému vlastnímu synovi na gangsterském pozadí byl vskutku impozantní nápad. Mendes nechává vzadu pochybnou komiksovou předlohu a ilustruje si film podle vlastních představ. Díky němu a Thomasu Newmanovi jsou to pak momentky nezapomenutelné - zvlášť divadelní aranžmá ve scéně konečného zúčtování. Poznámka pod čarou: jeden z posledních filmů, kde Tom Hanks vypadal jako Tom Hanks.(18.7.2011)

 • D.Moore
  ***

  To zase jednou dostal komiks na frak. No ale abych nezačínal negativně: Road to Perdition je výborně natočený film s podařenou Newmanovou hudbou, která vhodně podporuje melancholickou kameru, což dohromady sečteno a podtrženo znamená jaksepatří hutnou atmosféru. Sam Mendes si už tradičně umí líbivě pohrát s konverzačkami i s akčními scénami (přestřelka v pokoji je tedy něco - už se těším na jeho Bonda 23), herci, kteří se tady sešli, jsou do jednoho výborní a odvádí vážně dobrou práci (i tomu Tomovi jsem gangstera věřil) a... A tím končí klady. Největší zápor je... Tušíte správně... Scénář. Zajímalo by mě, proč to filmaři, filmařky a filmařčata pořád dělají, ale i tentokrát si z komiksu vzali jen něco (úvodních zhruba 30 minut a vylupování bank), zbytek překroutili nebo zahodili a doplnili vlastními nápady. A jakými! Třeba vrahem Maguirem - promiň Jude, je skvěle zahraný, fakt, ale úplně zbytečný. Nebo farmářem a jeho ženou, pobytem u nich a s nimi spojeným hloupým epilogem. Ble. A tak dále. Škoda, velká škoda, protože tak solidní gangsterskou atmosférou by se nemělo plýtvat. Dávám tři a půl hvězdy k tomu.__P.S. Komiks najdete aktuálně třeba v Levných knihách - Cesta do pekel se jmenuje, vystupují v něm takové celebrity jako Al Capone nebo Elliot Ness (výrazně zasahují do děje) a komiksový Mike O´ Sullivan by si v přestřelkách rozuměl dejme tomu s Brucem Willisem (nehledě na to, že filmovým Maguirem by si vytřel boty raz dva). Doporučuji všem.__SPOILEROVÉ P.P.S. Proč hergot Sullivan Maguirea nezastřelil, když měl obličej plný střepů, svíjel se na podlaze v hotelu a skučel?(21.2.2011)

 • Xmilden
  *****

  Sam Mendes neměl vůbec lehkou úlohu po Americké kráse, ale musím uznat že se s úkolem popasoval přímo skvěle. Herecké obsazení vynikající a ústřední trio je jasnou trefou do černého. Newmanovo: "This is the life we chose,the life we lead and there is only one guarantee...none of us will see heaven" tesat prosím do kamene.(28.11.2013)

 • novoten
  *****

  Nejlepší film Sama Mendese a naprostá špička v žánru gangsterek. Netypické obsazení Hankse jako temného hrdiny je ideálním protipólem k Newmanovu tragickému bossovi a jeho cesta, na které neohroženě kosí nepřátele v čele s dokonale slizkým Lawem, je navíc nasnímaná úžasnou kamerou (viz nezapomenutelný příjezd do Chicaga) a podpořena působivou hudbou. Nedoceněný film.(19.12.2005)

 • 3DD!3
  *****

  Tahle atmosférická gangsterka má díky Mendesovi docela netradiční vizuál (pro žánr, ne pro Sama) a je barevnější než je zvykem. Tak nějak až nezvykle "krásná", ale přesto temná. Herecky vynikající a ta odporná kreatura Jude Law předvádí moji parádičku s mincí opravdu pěkně. V RTP je několik výjmečných scén, ale z Thompsonu v dešti se vám zastaví srdce.(7.1.2012)

 • - Město Perdition je ve filmu zmíněno pouze jednou. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Pistole jíž Maguire používá je Savage .32 ACP (Hal_Moore)

 • - Film je věnován památce kameramana Conrad L. Halla. (Hal_Moore)