poster

Road to Perdition

 • Česko

  Cesta do zatracení

 • USA

  Road to Perdition

 • Slovensko

  Cesta do zatratenia

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  Sam Mendes neměl vůbec lehkou úlohu po Americké kráse, ale musím uznat že se s úkolem popasoval přímo skvěle. Herecké obsazení vynikající a ústřední trio je jasnou trefou do černého. Newmanovo: "This is the life we chose,the life we lead and there is only one guarantee...none of us will see heaven" tesat prosím do kamene.(28.11.2013)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Myslel jsem si, že můj vkus je orientovaný pouze na Horory a Asii, tenhle film potvrzuje, že mým oblíbeným subžánrem jsou i drsné gangsterky. Opět vynikající herecký cásting, v životě jsem Hanskovi nedržel palce jako zde ( Strašnéj frajer!) a jakmile se na scéně objeví psychopatický Jude Law, tak od první vteřiny mu přejete to nejhorší. Určitě je potřeba vyzdvihnout i úžasně temný retro styl, inteligentní story a parádní soundtrack, ke konci i slzička ukápla. Vše je vlastně bezchybné, nelze nic vytknout.(26.11.2014)

 • petaspur
  ***

  Příběh loajálního zabijáka, který po preventivním vyvraždění dvou ze čtyř členů své rodiny, bere pod svá ochranná křídla přeživšího syna Michaela a vydává se do války proti svému milovanému zaměstnavateli. Kromě poznání, že i zparchantělý vlastní syn je pro otce důležitější než oddaný přítel, nemá tento snímek příliš co nabídnout.(30.11.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Osobne som v tom Mendesov rukopis nevidel, keďže pochybujem že po jednom filme môžeme o niečom takom hovoriť. Ale každopádne profiluje sa ! Už úvod s bicyklom a zasneženou krajinou na mňa veľmi zapôsobil a vtedy som vedel že tento film budem mať rád. Po skončení môžem tieto slova len potvrdiť. Filmu dominuje precízna technická stránka a veľa, veľa záberov je kompozične svetelne vybrúsených do najmenších detajlov, ktorým zároveň nechýba vysoký punc originality. A to vyúčtovanie (len s hudbou), bol neuveriteľný filmový zážitok po ktorom si srdce tak príjemné buší a mráz behá po chrbte. Mendes sa znova vytiahol, aj keď asi iným smerom než sa čakalo.(3.7.2005)

 • movie
  *****

  Asi jen absolutní blázen by od Road To Perdition mohl očekávat druhou Americkou krásu...Oba jsou to naprosto rozdílné snímky, které spojuje jen několik málo věcí - geníální kameramanské řemeslo (Conrad L. Hall) a režie, nádherná hudba (opět Thomas Newman) a vynikající herecké výkony (Hanks snad neumí ani zahrát špatně).Navíc má snímke velmi silný závěr, který spíše než rozplakal naprosto rozklepal a tak jsem z kina odcházel s pocitem dosud nepoznaným :)(9.11.2002)

 • Tom Hanks

 • - Proslov Johna Rooneyho (Paul Newman) ve sklepě kostela: „This is the life we chose, the life we lead. And there is only one guarantee: none of us will see heaven!" ocitovala kanadská deathmetalová kapela Kataklysm jako intro k písni "The Ambassador of Pain" na desce Serenity in Fire z roku 2004. (J.e.r.e.c)

 • - Město Perdition je ve filmu zmíněno pouze jednou. (Hejtmy)

 • - Samopal jenž Mike Sullivan používá je Thompson M1921. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace