poster

Road to Perdition

 • Česko

  Cesta do zatracení

 • USA

  Road to Perdition

 • Slovensko

  Cesta do zatratenia

 • Velká Británie

  Road to Perdition

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ***

  To zase jednou dostal komiks na frak. No ale abych nezačínal negativně: Road to Perdition je výborně natočený film s podařenou Newmanovou hudbou, která vhodně podporuje melancholickou kameru, což dohromady sečteno a podtrženo znamená jaksepatří hutnou atmosféru. Sam Mendes si už tradičně umí líbivě pohrát s konverzačkami i s akčními scénami (přestřelka v pokoji je tedy něco - už se těším na jeho Bonda 23), herci, kteří se tady sešli, jsou do jednoho výborní a odvádí vážně dobrou práci (i tomu Tomovi jsem gangstera věřil) a... A tím končí klady. Největší zápor je... Tušíte správně... Scénář. Zajímalo by mě, proč to filmaři, filmařky a filmařčata pořád dělají, ale i tentokrát si z komiksu vzali jen něco (úvodních zhruba 30 minut a vylupování bank), zbytek překroutili nebo zahodili a doplnili vlastními nápady. A jakými! Třeba vrahem Maguirem - promiň Jude, je skvěle zahraný, fakt, ale úplně zbytečný. Nebo farmářem a jeho ženou, pobytem u nich a s nimi spojeným hloupým epilogem. Ble. A tak dále. Škoda, velká škoda, protože tak solidní gangsterskou atmosférou by se nemělo plýtvat. Dávám tři a půl hvězdy k tomu.__P.S. Komiks najdete aktuálně třeba v Levných knihách - Cesta do pekel se jmenuje, vystupují v něm takové celebrity jako Al Capone nebo Elliot Ness (výrazně zasahují do děje) a komiksový Mike O´ Sullivan by si v přestřelkách rozuměl dejme tomu s Brucem Willisem (nehledě na to, že filmovým Maguirem by si vytřel boty raz dva). Doporučuji všem.__SPOILEROVÉ P.P.S. Proč hergot Sullivan Maguirea nezastřelil, když měl obličej plný střepů, svíjel se na podlaze v hotelu a skučel?(21.2.2011)

 • POMO
  ****

  Veľmi pekný film s výbornými hereckými výkonmi a kamerou. Ale tým chvála končí. Aby to mohla byť gangsterka na úrovni Coppolových dielok, muselo by sa viacej pozornosti venovať vzťahu Newman/Hanks. A ponurú atmosféru by nesmel rozbíjať žiaden humor. Takto je to skôr taký Eastwoodov DOKONALÝ SVET, ošperkovaný mejkapom Americkej krásy a zakončený prehnane nafúknutým vyvrcholením. A tá šablónovitosť v tom taktiež nerobí dobrotu. Formulku „he was my father“ som mal na jazyku skorej, než ju vyslovil jej autor, malý Sullivan.(13.11.2002)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Myslel jsem si, že můj vkus je orientovaný pouze na Horory a Asii, tenhle film potvrzuje, že mým oblíbeným subžánrem jsou i drsné gangsterky. Opět vynikající herecký cásting, v životě jsem Hanskovi nedržel palce jako zde ( Strašnéj frajer!) a jakmile se na scéně objeví psychopatický Jude Law, tak od první vteřiny mu přejete to nejhorší. Určitě je potřeba vyzdvihnout i úžasně temný retro styl, inteligentní story a parádní soundtrack, ke konci i slzička ukápla. Vše je vlastně bezchybné, nelze nic vytknout.(26.11.2014)

 • Hitman_47
  *****

  Tento film dokazuje, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Sam Mendes natočil film o gangsterech a to byla trefa do černého...jelikož těchto filmů je v dnešní době m....teda vlastně žádný. Za tento snímek bych dal jedničku s hvězdičkou za kameru, scénář i režii. Každá scéna ve vás vyvolá různé pocity (smutek, hněv, radost - tu ale jen minimálně), a tak to má být.(31.10.2004)

 • Psema
  *****

  Okamžitá klasika, kterou se Mendes nesmazatelně zapsal do historie jako režisér s nezaměnitelným rukopisem a nevídaným citem pro pohrávání si s klišé. Nejde však jen o vizuální preciznost, mnohem zajímavější je, jak si Mendes pohrává s postavami, jak prohlubuje vztah mezi otcem a synem Sullivanovými (ta kamera!) a i přes hromadu předvídatelných zvratů postupuje k dojemnému a dech zastavujícímu finále. Thompson v dešti? Skvělý (stejně jako sklad, vendetta a spousta dalších scén)... ale Hanksův pohled na motykou se ohánějícího potomka mi dal to nejdůležitější - EMOCE.(15.8.2009)

 • - Maskér Daniel C. Striepeke jako první věc poradil všem hercům, aby se vyhýbali slunečním paprskům, jelikož se děj filmu odehrává v zimě. (Hal_Moore)

 • - Proslov Johna Rooneyho (Paul Newman) ve sklepě kostela: „This is the life we chose, the life we lead. And there is only one guarantee: none of us will see heaven!" ocitovala kanadská deathmetalová kapela Kataklysm jako intro k písni "The Ambassador of Pain" na desce Serenity in Fire z roku 2004. (J.e.r.e.c)

 • - Jude Law se setkal s kouzelníkem, aby se naučil jak přesouvat minci mezi prsty. (Hal_Moore)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace