Lyrická komedie, natočená režisérem Jiřím Menzelem v roce 1980 podle proslulé stejnojmenné novely Bohumila Hrabala těží především ze spisovatelovy bohaté poetické obrazotvornosti, která v tomto případě vyvěrá ze vzpomínek na poklidný život v městečku, kde byl jeho otec správcem pivovaru. Sled humorně laděných epizod spojených hlavními protagonisty – půvabnou paní správcovou (M. Vášáryová), jejím milujícím manželem Francinem (J. Schmitzer) a jeho bratrem Pepinem (J. Hanzlík), je protkán stále probíhajícím konfliktem snaživého Francina se správní radou, tvořenou představiteli města. Francinovu kariéru ohrožují především ztřeštěné kousky hlučného Pepina, ale též neodolatelné fluidum paní správcové, kterému podléhají všichni pánové… Snímek byl do kin uveden počátkem roku 1981 a vyvolal tehdy skutečně mimořádný zájem. Přestože námět filmu byl považován za typicky národní, měly Postřižiny nečekaně dobrý ohlas i v zahraničí – jako jeden z mála českých titulů z počátku osmdesátých let byl snímek zakoupen do řady evropských i zámořských distribučních sítí. Uplynulá léta přidala tomuto nestárnoucímu filmu navíc další, nostalgický půvab příjemné vzpomínky na časy a věci, které jsou nenávratně pryč. (Česká televize)

Warmin

Prostě si sedněte , vemte jídlo a pití(doporučuji pivo a jitrnici) a užijte si jednu z nejlepších českých klasik . ()

annihilation

Smekám před Jiřím Menzlem, který dokázal, že krása a poetika knihy se dá přenést na plátno neporušena. Nádherný smysl pro detail, nekonvenčnost, neskutečný humor, šarm, nostalgii a hlavně vyjádření vší té vzletnosti a snivosti dýchá na diváka celou dobu a nutí ho, aby si snímek zamiloval až do poslední kapky jeho půvabu. Herecké obsazení nemohlo být lepší - jak hlavních rolí, tak i vedlejších - kdo by si neoblíbil strýce Pepina, když ho ztvárnil tak skvělý herec jako Jaromír Hanzlík? Pokud jste ještě neviděli film nebo nečetli knihu, či snad obojí, udělejte si na to určitě čas. Stojí to za to. ()

C0r0ner

Kdyby tam tolik nelili to pivo, tak bych šel s hodnocením ještě níž, protože jsem tam popravdě nenašel vůbec nic, co by mě kdy donutilo k opakované projekci. Jo, bylo to pěkné a místy veselé a poetické, ale že bych si něco výrazného odnesl, to se říct nedá. V konkurenci dalších českých filmů je to bohužel podprůměr, ač v obecném měřítku velmi dobrý. 70% ()

Flynn

Strýček Pepin, to je prostě česká klasika, snad není člověka co by tento film neviděl. Magda Vášáryová je překrásná a scénka, kdy ji manžel plácá na zadek je prostě nezapomenutelná. Skvělá zábava, ikdyž ji člověk vidí skoro každý rok v TV. ()

zette

Skutecna klasika s velice dobrym hereckym obsazenim. S Pepinem bych tedy dvojdomek nechtel:-)! Filmu se neda prakticky nic vytknout, pet hvezdicek z nejakeho neznameho duvodu vsak nemohu dat. ()

gabin(a)

Vynikající lék na depresi. Když budete naštvaní nebo smutní, pusťte si ho, pak budete maximálně naštvaní a smutní, že ty časy jsou pryč. Ale z toho se zase vyléčíte, když si uvědomíte, že je dobře že jsou nové časy, protože pokrok nezastavíš a tak došel až sem, kdy se o těch krásných starých časech dá natočit film, vy si ho můžete pustit a je vám hezky. ()

pufina

Nesnáším tvorbu Bohumila Hrabala, ale kupodivu mi film skoro nevadil. Sice je to dost dobrý film (se dobrými herci), ale vidět ho 2xkrát mi úplně stačilo. ()

Bush13

Ani slavná spanking scéna, ani okouzlující Magda V. (s na svou dobu velice odvážnými scénami), ani české herecké stars, ani poměrně něžná a symaptická poetika obrazů a celého filmu mi nedokáže vysvětlit, proč je zrovna tohle takový český kulturní fenomén. Trochu nudná a menzelovsky utahaná snaha o taškařici, která mě lehoulince minula. Ale mám teď chuť na zabijačku. ()

c.tucker

Výborný český film, opět Hrabal od Menzela. Naprosto perfektní strýc Pepin v podání Jaromíra Hanzlíka. Pivovarnické prostředí je pro Čecha velmi zajímavé. Pro mě je nezapomenutelný Petr Čepek jako dobrovolný hasič (a ne hasič z amerického filmu) lezoucí na komín. Vzhůru Teď!!! ()

Ice123

Jeden z nejvydařenějších českých filmů vůbec. Děj i obsazení, no prostě super. Bez pořádný jitrnice a piva se na to ale nedá koukat, to se vám pak sbíhají sliny celých 93 minut. A jestli se nudíte, tak si kupte medvídka mývala ;) ()

WolfR

Kultovní klasika se spoustou nezapomenutelných scén. Tohle “zkracování“ beru jako jeden z nejlepších Českých filmů, krásné poetické dílo, 5 hvězd. ()

laik_60

Jéjda Postřižiny, skoro bych na ne zabudol. Dnes už pomaly kultový Menzlov film, v dobe svojho vzniku a uvedenia do kín to bol akýmsi "merítkom menejcennosti" . Kto na tom filme nebol alebo aspoň nediskutoval .. ten bol.. no skrátka .. pche... :) ()

FrankSusta

Magda Vašáryová je prostě krásná! To ten film drží asi nejvíc nad vodou. Jinak je to poměrně solidní dílečko, ale mě to bohužel nějak extra nechytlo. Na můj vkus strašlivý nedostatek Rudolfa Hrušínského. Jiří Menzel a jeho styl je zábavný, ale zde mi to bohužel přišlo jako natahovné přešlapávání na místě. Ale samozřejmě to pobavit dokázalo. A Pepin je borec!!! ()

Rockwood

Pěkný film. Vždycky když se na tenhle film podívám mám chuť na pivečko... na moooc dobré masíčko, prostě zabíjačku. Ale nebýt Pepina, tak nevím co by to bylo za film :-D ()

WinnJets

Absolutní pecka. Skvělé české pivo, parádní atmosvéra, kouzelné prostředí pivovaru, krásná a sympatická paní správcová, výborný vrchní sládek, skvělý výkon jeho bratra Pepina i bodří pánové sedící ve správní radě. To vše tomuhle filmu dodává neskutečnou sílu a vyprodukuje v divákovi nezapomenutelný zážitek, který si ještě dlooooouho po slhlédnutí této klasiky uchová v sobě... ()

tomeek

"Kdo to tam tak nelidsky řve?!" Dokonalý strýc Pepin a úžasně chutně vypadající pivo. Jedna z našich nejlepších klasik. ()

otík

Klasika českého filmu, která oslavuje kde co, jsou v něm skvělé hlášky i scény, ale tempo je nesmírně pomalé a Pepin tak uřvaný, že se na tento krásný český film dokážu dívat jen občas. Přesto málokdo si zadá s krásou Magdy Vašáryové, Schmitzer zde podává skvělý umenšený výkon a chudák Rudofl Hrušínský ml. si vystřihl postavičku jako křen. Hudba: Jiří Šust ()

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel