Král David

• slovenský

Kráľ Dávid

Akční / Drama / Válečný

Velká Británie / USA, 1985, 114 min

Možná, že kdyby tam nehrál Richard Gere a režie by se také ujal někdo lepší, dopadlo by to mnohem lépe, tohle mi ale moc nesedlo.(19.10.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,111,099Tržby Celosvetovo $5,340,158(1.10.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $5,111,099(6.1.2007)

Scenérie a spracovanie je kvalitné, početný komparz. Niektoré efekty dnes vyzerajú smiešne (viď prestrih pri hodení meča do chrbta pri boji). Na tú dobu natočené v norme, na porovnanie viď o 4 roky starší film Súboj titanov. Herci sú vybraní obstojne, Gere však bol skutočne zvláštny výber, aj keď zamaskovaný veľmi dobre. Dobrá verzia na porovnanie s inými. Prečo iné verzie sú lepšie ako tento skoro veľkovýprávný áčkový film vidíme v scenári – súvislosti sú tu výrazne pozmenené oproti biblickej predlohe a robia z Dávida nevyniatko, že bol nahovorený na vraždu Uriáša jeho vlastnou ženou, ktorá sa cítila osamotená. Scenárista/režísér si tu zvolili svoje vysvetlenie činov jednotlivých postáv.(3.3.2018)

Richard Gere ako kráľ Dávid? No nech sa páči... V podstate známe pasáže z Biblie, ktoré boli už aj lepšie filmovo spracované, no zároveň na druhú stranu musím uznať, že to v tomto smere nebolo ani najhoršie. Dobre sa na to pozeralo, malo to spád a slabšie časti boli rýchlo striedané tými lepšími, takže nuda nehrozila. Priemer. 60/100(28.12.2017)