• Kanada

Emma Thompson

Brent White

Scénografie:

Gary Freeman

Romantický, vánoční film, se skvělým stylingem Emilie Clarke. To měl být vtip. Jako vždy podává prvotřídní herecký výkon Emma Thompson s věrohodným srbským přízvukem. Bavil mě vedlejší příběh malajské krasavice Michelle Yeoh, která si namluví nesmělého Borise Isakovice. Jeho obor je zelí, ví o něm vše a také své přítelkyni přinese vánoční stromeček z miniaturních zelíček. Parádní a srandovní kýčarna.(29.11.2019)

Vlastne som v skutočnosti nečakal, že Feig natočí tak pekný vianočný doják, a nečakal som to až do úplného záveru, pretože ono sa to tak ani väčšinu stopáže netvári. Blúdenie uličkami a ulicami (snáď 70 percent scén je exteriérových), oddychová zábava a jednoduchá, otvorená multikulti (resp. remain eu) agitácia, výstižne reflektujúca súčasný Londýn taký, aký v súčastnosti je; Rôznorodý, plný rôznych ľudí, plný ľudí. A potom sa to dopracuje k záveru, ktorý sa dal čakať, ale nečakáte ho; viete jak to myslím. A Emma Thompson a Emilia Clarke sú najroztomilejšia juhoslovanská prisťahovalecká rodinka ever. Určite sa k tomu ešte niektoré Vianoce vrátim, rovnako ako k Serendipity, alebo Láske cez internet. Slza na krajíčku. Vo vianočnej atmosfére za 4*.(28.11.2019)

Nemůžete počítat s tím, že když se v kině objeví nová anglická vánoční komedie, tak že to bude hned v duchu Lásky nebeské. Last Christmas je naprosto odlišný druh filmu, přitom vánoční náladu umí naladit stejně tak dobře. Jen je vidět, že film je inspirovaný písničkou. Zajímalo by mě, co by na to říkal zrovna George Michael. Navíc hodně filmu přispěla Emilia Clarke, která by rozjasnila i krátkometrážní černobílý statický záběr o ničem. Nicméně pohádková atmosféra je až moc přitažená za vlasy, což je velká škoda. Působí to pak tak, že Last Christmas je dozajista milým filmem, ale rozhodně nezajistí pravidelnou dávku předvánočních emocí na televizním přijímači.(24.12.2019)

• HoneyBunny

Zajímavé, kolik lidí oblbnul vizuál vánočního Londýna a kukadla Emilky. Poslední Vánoce by asi moc chtěly být novou Bridget Jonesovou nebo Láskou nebeskou. Ale za oběma filmy stáli lepší filmaři - a ano, dívám se na Emmu Thompson, jejíž scénář je jednoduchoučký, prvoplánový (rozuzlení filmu mnozí na Youtube uhádli už z trailerů), levně moralizující (Brexit, přistěhovalectví, gayové, minority... máte tu všechno) a hlavně - a to bohužel - bez silného vyznění. Emilia a Henry Golding jsou fajn, mají mezi sebou chemii a oba jsou charismatičtí. V lepším filmu by to byla pecka. Ale on tohle vlastně ani není romanťák, jde hlavně o postavu Kate a její vývoj z lůzra v něco víc. SPOILER: Henryho postava se ukáže být jen kolečkem v soukolí příběhu Kate a já pochybuji, že Emma Thompson domyslela, že jeho postavu napsala jako myslící a cítící bytost, aby ji pak odhodila, když splní svůj účel v příběhu, tj. slzičky a šok poté, co se ukáže, že je celou dobu mrtvý. Poplakali jsme si, tak padej, postavy se musí na konci sejít, zazpívat si písničku, aby se vzbudil fajn, nostalgický pocit. Eh... takhle teda ne. Výsledný dojem je stejně levný jako Katin polyesterový kostým elfa.(5.1.2020)

Velice milounký film, který přišel do kin v ten pravý čas. Pobaví vás, rozesmutní i překvapí. Očekávání jsem měla velká, protože jsem se na "Last Christmas" moc těšila a naštěstí jsem nebyla vůbec zklamaná. Emma Thompson se zde opět překonala nejen jako scénáristka, ale i herečka. Emilii Clarke mám moc ráda a asi bych si nedovedla představit, aby Kate hrál někdo jiný. Skvěle ji tu i sekundovala Michelle "Santa" Yeoh. PS: Písně George Michaela v příběhu skvěle fungují a bylo vidět, respektive slyšet, že byly vybrány co nejpečlivěji.(22.12.2019)