Pichi9

Tenhle fim mě trošku zklamal, vubec jsem se do přibehu nedostal, přišlo mi jak kdyby to bylo jen taková všeho chut, byla tam snad jen jedna pořádná akce což je na válečný film málo, ale naopak se mi velice líbily záběry a také hudba. Na tohle je Zimmer nejlepší ve svém oboru ()

Jardatekk

První polovina filmu mě tak nějak nezaujala , nemastné , neslané, takové nic a to jsem velký fanda všeho co se 2. světové válký týče ,ale ta druhá to už bylo něco. Tak nějak mě ten film dostal, ale vůbec nevím jestli to bylo hudbou nebo kamerou nebo předem daným koncem, který je dán historii. Prostě pecka. Válečný film roku rohodně. ()

Horus8

Film se mi vůbec nelíbil, myslím že jde o překrucování faktické historie. Každopádně to co udělala Anglie s Francií je lidský odpad. ()

Pavelkedar

Sqělá obraz,kamera i excelentní zvuk v DTS, prostě celkově velmi dobře natočené, u Nolana jak jinak..... Zobrazení frustrace a zoufalsví v jedné z nejznámějších epizod 2.války. Podle mne ale zbytečně přeceněné, na snímky jako je např. Vojín Ryan, Pearl Harbour, Nepřítel před branami, Brestská pevnost apod. to prostě nemá. ()

Kamil111

Postupem času čím dál více vtahující, ale také připomínající, že Nolan trošku čerpal od kolegů. Například od Gravitace. Ten čas díky napětí mistrovsky vytvořenému prolínáním scén a časové posloupnosti běží velmi rychle, ale ke konci, přes silně emocionální závěr, se mi jaksi zhmotnila celá konstrukce snímku a nedokázal jsem ty emoce skutečně procítit. Hans Zimmer má obrovskou zásluhu na celkovém vyznění filmu, ale platí pro něj totéž co pro Nolana, taky trošku opisoval. Nicméně soundtrack je na pět hvězd. ()

cyberic

Nejako to bolo celé nazelenalé.... Zelená divná farba a katastrofálne strihovo spracované. Moje sklamanie, hoci som sa na ten "pravdivý príbeh" tešil. ()

Mark1983

Na akční film je to méně akční, ale jinak je to jaksi koukatelné. Ovšem trailer mi přišel o víc dějovější než samotný film, tudíž jsem dostal částečně něco jiného, než jsem čekal. Za mě dávám tři hvězdičky. ()

Martens14

Velice dobře sestříhaná vojenská akce, která neměla za II. světové války obdoby. Udržuje diváka v napětí bez zbytečných keců, kde se to dalo u takového filmu očekávat. ()

gillan63

Nuda, nuda a zase nuda . Půl filmu je o skákání vojáků z potopených lodí na loď a druhá půlka o vojsku co stojí na molu po pás ve vodě. Protivná hudba a zmatečné scény, které skákají z jednoho děje do druhého. Možná jako 30 minutový černobílý dokument by to šlo, ale tohle mě teda fakt neoslovilo. Nuda. ()

Martin.Proko

Chápu natočení filmu jako jakého si pomníku.... ....pokud čekám válečné drama které bude perfekcionalistické což by se od Christopher Nolana dalo očekávat nedočkáte se... ...prolínání několika dějových linií ukazující hrdinství i zbabělost, sobeckost i sebe obětování... ...výprava naprosto hrozná na měřítko Christopher Nolana a xxxxx komparzistů to nezachrání, pár hezkých záběrů, zajímavé ozvučení... Pokud točím o události v roce 1940 použít poválečný torpédoborec který sloužil ještě v roce 1980 a velkým radarem je velký přešlap.... ...naprosto průměrný film, který má k dokonalosti ještě daleko. ()

Reall

Dunkerk. Všichni vystříkáný z toho, jak je to úžasnej film. Možná i Assassin's Creed mě bavilo víc. Bože. Naopak je to úžasně natočený. Ale po zábavní stránce je to, jako dívat se na bezduchý záběry. Možná za to může částečně, že jsem Dunkerk neviděl v kině, bez tak. Zábava těžce podprůměrná. Viděl jsem zajímavější "dokumentární" filmy. ()

Al90

Od filmu jsem cekal neco vice,asik vice akcnich scen i kdyz kazda akcni scena mela neco do sebe,nevim nevim,davam za tri hvezdicky pac na tu ctvrtou mi neco chybelo avsak co bych vyzdvihnul,tak po vetsine filmu jsem mel divny pocit po tele a troufnu si rict ze to zavinil ten neustaly pohled na rozbourene more a tak ta beznadej pri naletech nepratelskych letadel... PS:Hudba ktera hraje v pozadi po vetsinu filmu taky dobre s clovekem zaclouma a me osobne celkove se udelalo z filmu takove nevolno,ale abych to zhrnul,film urcite u me nepropadl,pri nekterych scen me mrazilo a nekde jsem zase si rikal kdy se neco uz stane.. 3 *** ()

Tezuka

Válečná premiéra Christophera Nolana, který je známý spíše jako mistr zamotávání hlav divákům, nebyla vůbec špatná. Je zde monitorován průběh největší evakuační akce 2. světové války, kdy se z francouzského přístavu Dunkerque během německé ofenzívy v roce 1940 podaří evakuovat přes 300 tisíc spojeneckých vojáků. Tento film nás zřetelně ukazuje, s jakými problémy se celá operace Dynamo musela potýkat, ať už to byl nedostatek lodí nebo absence většího přístavu, který by umožnil velkým lodím připlout až k pobřeží, a samozřejmě i vzdušné útoky německých bombardérů a stíhačů. Nezřídka kdy se také nějaká loď dostala do rány torpéd německých ponorek či najela na minové pole, ale to se ve filmu už nezobrazuje. Když to shrnu celkově, tak film mě ani nezklamal, ale na druhou stranu mě zase ani tolik nenadchnul, aby ve mně probudil tu pomyslnou jiskru, která by mě dokázala zapálit do akce. Nebylo zde ani moc dialogů, Nolan se především snažil vystihnout atmosféru té situace a směřovat to více do historické reality. Takže 4* bude adekvátním hodnocením. ()

RavenSpector

Nuda, nuda, nuda. První Nolanův film, jenž nestojí za nic. A to jsem se tak těšil. Bez děje, bez příběhu, bez vyprávění. Pokud chci vidět obrazy, zajdu do galerie. A bohužel, o ničem jiném Dunkerk není. Jen obrazy. ()

Horácius

Tak jsem pořád čekal, až to opravdu začne, a najednou byl konec filmu. Vizuálně samozřejmě velmi hezké, ale jinak - prostě jsem to také nepochopil. Docela zklamání. A studené jako čumák. Možná ještě víc. ()

james11

Další dokonalé dílo o mistra Nolana, zároveň v obsazení můj oblíbeny herec Tom Hardy. Už tahle kombinace je pro mě zárukou kvality a vědomí, že si film užiji. Když jsem se dozvěděl, že se Nolan chystá točit film o druhé světové, byl jsem trochu v rozpacích, protože doteď točil spíše futuristické filme a vůbec jsem si to nedokázal představit, ale Nolan opět dokázal, že ať se ujme čehokoli, poradí si s tím. Nemůžu se dočkat na jeho další film. ()

Michalsafr

Nolan si chtěl zahrát na Spielberga. Ale je to jako když se střetne Hayden Christensen s Alecem Guinnessem. Mistr Jedi a Padawan. A proto Saving Private Ryan zůstane navždy klasikou a na Dunkerk si nikdo za půl roku nevzpomene. Jo a Zimmra a jeho gang chtěli vybočit ze stereotypů válečných filmů 2. světové. Ale poslouchat se to moc nedá. ()

Luciaaas2

Musím říci, ač nerad, že se jedná o nejhorší Nolanův film. Dávám 1 hvězdu pouze za vizuál s hudbou. Film nefunguje, scény nedávají smysl a vesměs film ani ničím nepřekvapí ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky