Scraffy

Ďalšia Nolanovka, ktorá sa drží historických faktov. Vizuálne to je dobre zvládnutý film, ktorý má veľmi temnú atmosféru a naozaj sa cítite, ako keby ste tam skutočne boli. No príbehovo to nejako málo zaostáva. Akože chápem, že je film podľa skutočnej udalosti a nedá sa tam nič pripísať ako keby to bola nejaká rozprávka, ale dalo sa to natočiť aj inak, nie? Myslím teda viac záživnejšie. Herecké výkony tu sú na vysokej úrovni, o tom niet pochýb. Lenže herecké výkony tiež nie sú všetko. Hudba Hansa Zimmera je už klasika o ktorej sa snáď nemusím ani vyjadrovať. Kamera od človeka menom Hoyte Van Hoytema je veľmi zvládnutá a keby sme boli v škole, tak by dostal jednoznačne jednotku s hviezdičkou. Len sa mi nejde zbaviť dojmu, že tam ten príbeh chýba. Avšak podľa mňa je toto jasná oscarovka. Minimálne teda za kameru. ()

BFG2000

Byť rozumím tomu, že rádoby filmovým kritikům a filmovým fanšmejrkům se může zdát tento snímek dokonalý, stejně jako chápu ty, kteří mu dají 5* jen proto, že je to Nolan, který přece netočí špatné, dobré, ani velmi dobré filmy, ale pouze filmy dokonalé a chápu i ty, kteří dají 5* jen proto, že ostatní z předešlé skupiny o tom mluví jako o dokonalém filmu, já osobně jsem se poměrně nudil a film mě vlastně vůbec nezasáhl. Záběry jsou krásné. Zejména mě nadchla část v oblacích. Senzační nápad je také s hodinou, dnem a týdnem. Přináší to opravdu zajímavý zážitek, pozorovat některé události z více úhlů, v různých časech filmu. Ale ani tyto hrátky s časem mně nepřišly příliš využité. A to je vlastně tak nějak vše. Snažit se vytvořit depresivní atmosféru jen pomocí hudby, to je prostě málo. A jelikož tam pomalu není ani kapka krve a vojáci po většinu filmu jen stojí v řadě za sebou, ani herci nemají příliš prostoru své utrpení herecky vyjádřit. Když tu čtu, že Dunkirk někdo srovnává s Ryanem, trochu se mně z toho otvírá kudla v kapse. Hodnotím tedy opět, jako prostý divák, který byl filmem zklamán a nuděn defakto od začátku do konce. Škoda. Ptám se: "Jak mohl stejný režisér natočit Interstellar?" ()

pushover

Nolan má prostě rád pěkný obrazy, ale to na dobrej film nestačí. Pořád je to ale lepší, než několik jeho posledních výpotků. ()

1mArc0

Jedna hodina, jeden deň, jeden týždeň. Osviežujúcim prvkom ako tohoto filmu, tak filmografie režiséra je to, že hlavnými postavami sú: lokácia a kamera. Jedna lokácia, tri rôzne okruhy, retrospektívne podanie príbehu, ktoré plynulo zachádzajú do jedného zrozumiteľného celku. S takouto logikou a následnosťou záberov Nolan už dávno vie narábať, takže žiadna prevratná sláva. Na jeho filmoch počínajúc s kameramanom Hoyte van Hoytmanom, si Nolan veľmi dôkladne premyslí koľko záberov chce mať vo filme. Menej štylizácie a estetiky, znova viac mystiky a prehľadnosti vo filme. Nolanovi sa podarilo dokázať to, čo by mala podať skutočná kinematografia, dosiahnutie reálneho pocitu a prehĺbenia emócií, a toho čo sa odohráva na plátne + filmov ako Dunkirk nie je veľa, možno postupom času, ak niekto nepremôže majstra, tak bude jednotkou vo svojej triede. 4 hviezdy len z toho dôvodu, že originálnosťou príbehu sa nevyrovná Mementu, a tento výrok by som nepovažoval za škatuľkovanie. Miestami som naozaj prežíval životy vojakov, a prial som si, aby prežili. Videné v kine, a na internete dvakrát. /85 %/ ()

mazzarek odpad!

S prominutím, ale takovou kokotinu jsem už hodně dlouho neviděl. Marně jsem přemýšlel co by si zasloužilo alespoň jednu malou blbou hvězdičku, ale na nic jsem nepřišel. Už jen ta fuj nepříjemná, otravná, ošklivá, hnusná hudba mě to nutila vypnout, ale statečně jsem se držel. Docela by mě zajímalo, proč to má tak vysoké hodnocení. To je nějaký nový druh umění??? Jinak "ochránci Evropy" Francie a Británie udělala vše proto, aby dostala Evropu do sraček na několik let. Do teď se za to neomluvili. Nějak mě jejich filmy o 2.SV nedojímají. ()

Shanen29

Po zhlédnutí filmu mám po dlouhé době pocit, že válečné dramata by měl opravdu točit pouze Nolan,jelikož o dalším současným mistrovi režie nevím.Výborný Nolanův počin a precizně odrobená práce. ()

Alan_Shearer

Naprosto atypicky natočený válečný velkofilm, kterej zavrhuje jakoukoliv šablonu a klasickou konstrukci děje. Briliantně vykreselená atmosféra ve znamení očekávání, beznaděje či přímého zoufalství, jenž vyvrcholila zázrakem v podobě hrdinství prostých lidí, jejímž nebyl osud jejich vojáků a národu lhostejný. Dějové fragmenty všech aktérů do sebe zapadají, bylo naprosto strhující sledovat, jak se celá operace Dynamo odehrává z pohledu admirála Ramsayho, letců či samotných rybářů. Film i přes skvělé obsazení neměl hlavního hrdinu, absentovaly dialogy, avšak svoji autenticitou, dynamikou a žádnými projevy přehnanosti a megalomanie, se jedná o nevšední a filmařsky perfektně zvládnutej zážitek. Možná by se dalo říci, že měl svým způsobem velice blízko k dokumentárnímu žánru. Celému snímku dominuje hudba samotného génia Zimmera, která umocňuje veškeré pocity a emoce. Na Dunkirk jsem šel koukat s jasnou ambicí ohodnocením 5*, což se nakonec mohlo negativně projevit, ale ... ne. Očekával jsem možná epičtější bojové vřavy, ale o tom tenhle film nebyl. Nolan opět potvrdil, že je mistr svého řemesla, a já se těším, co dalšího zase natočí. Víc takovejch filmů, víc si připomínat minulost. ()

Shitonit

Takovej válečňák, jsem ještě neviděl. Bez legrace a obvyklých píčovin, jedná se o hluboce procítěný snímek, dostávající diváka do kolen ne kecama a nějakým duchaplným příběhem, kde srdce rve krutý osud válkou vyrobených sirotků, ale divák má možnost díky dokonalému střihu, hereckýmu podání a v neposlední řadě díky dokonale sladěné hudbě... se má divák tu možnost, ..není-li totálně otupělej běžnou válečnou produkcí.. má divák tu možnost dostat se a vžít do několika skutečně neskutečně dokonalých příběhů, které ač na první pohled se mohou zdáti nanicovatými, tak v celkové souvislosti, poskládáme-li si v kebuli to nekonečné přeskakování děje v čase.. má divák možnost si skutečně užít války tak říkajíc na vlastní nervy. Doporučuji pořádný kino, nebo alespoň megatelku s megareprákama. ()

celticek

Hudba za 5 ostrých, to je úplně bez debaty. Je to úplně něco jiného, než ostatní válečné filmy, Nolan opět nezklamal. Skoupé dialogy umocňují tíživou atmosféru. ()

hazdrova

I'M SHOOK! V tomto prípade musím povedať, že vôbec nesúhlasím s Pomom. Film je po druhom pozretí ešte väčšia perlička. Neskutočné zábery, dychberúca hudba, čarovný Harry Styles. Mne už chýbal len záverečný titulok s nejakým znením, že vojna pokračovala. 5* ()

ANTYCHRYST

Dokonalej pohled na válku ze Všech možných úhlů..je jedno zda libjste na pláži..na molu...v loďce..či velké lodi..v letadle.. kdekoliv stačí pár vteřin ..a obrovské bitevní lodě se potápějí..letadla kdou k zemi..na pláži čekající vojáci čekající na porážku...a toto Všechno se povedlo Nolanovi dostat do jednoho filmu. Opravdu geniální pohled na to peklo. K tomu jako vždy dechberouci hudebni podklad od Zimmra. 90% opravdu velkolepá podívaná. ()

Chuppa

Nejslabší Nolan. Film je dobrý, ale tím ze je více méně podle skutečné události, nemá Nolan prostor pro svoje nápady nebo nějaký překvapení. Navíc je to asi jedinej válečnej film z Evropy, kde není vidět ani jednoho Němce.. ()

boo-boo

Technicky vymakaný hybrid dokumentu a vojnovej drámy, ktorý ťaží hlavne zo soundtracku, minimalistického herectva zúčastneného tria Hardy-Rylance-Branagh a starostlivého dávkovania toho nesympatického mladého ksichta, ktorý diváka sprevádza dejom. Nebudem klamať, chýbal mi nejaký živší element, s ktorým by som si to prežil. Ale nechýbalo mi nič iné, takže nejdem robiť pozéra a dávam za 4*. ()

Knor

Nolan mě tentokrát trochu zaskočil a překvapil zároveň. Čekal jsem, že vypíchne z týhle rekonstrukce nějaký příběh, kterej dokáže nějak uchopit a rozvyprávět ho ve svým stylu. Ale ne, Nolan tentokrát vytvořil dramatickou rekonstrukci jedný události z 2. světový a pojal to spíš jako souhrn událostí a zaútočil spíš na pocity diváka. Za sebe můžu říct, že to fungovalo. Skvělá souhra scén a hudby. To napětí, atmosféra, strach, beznaděj funguje po celou dobu filmu. Opravdu jsem byl napnutej jak kšandy, není moc filmů, který dokážou držet napětí na max.. Netypické válečné drama a velkolepý zážitek od mistra Nolana. ()

neo250

na tento film som sa naozaj veľmi tešil a preto som moc asi od toho očakával. Je pravda, že silný príbeh ľudí, ktorí boli obkľúčení nemacami má niečo do seba, ale 106min pozerať ako ľudia čakajú na pláži po kým po nich neprídu lode ma naozaj neočarilo. Až na pár scen T. Hardyho ako tam zostrelil 2 lietadla ale ani to mi neprišlo ani akčné a ani veľmi zaujímavé. Rovnako postava Cillian Murphy mi moc nesedela, možno chceli ňou vyzdvihnúť mladého hrdinu, ktorý na ceste do Dunkirku zomrel. Česť jeho pamäatke. No pre mňa nezaujímavý film bez napätia a emócií. Max 3* ()

Jacccob

Po historické a technické stránce absolutní dokonalost. Oproti jiným válečným filmům poměrně krátká stopáž má navíc za výsledek, že je zážitek ještě více umocněn. Nolan je génius, a vy se jen sami sebe během jeho filmů ptáte, jak on to vlastně dělá, protože aby doslova KAŽDÝ jeho film byl o stupeň navíc před ostatními, to je opravdu mistrovský kousek. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky