Pignon

Vyškolen byv ještě sovětským válečným urááá filmem, ziral jsem na tuto skutečnou mistrovštinu, jak přblížit hnus váky dopadajíci na ty nejposlednější články, tedy na kluky, vojáčky. Bomba, pecka, škuner, obrovské hrdinství a soudržnost britského obyvatelstva. Využtí hudebního doprovodu je jedno z nejlepších v dějinách filmu. Skláním se před hrdinstvím bojovníků a umem režiséra! A prosím fakt už nikdy více rakouské vůdce a války strůjce. ()

Zix.

Slušná patlanina to je, místo smysluplnýho příběhu sledujeme tři různý děje a divák aby se motal o co vůbec jde, že to má tolik verzí a proč je to takhle udělaný. Až na konci konečně zjistíme co mají ty tři příběhy společnýho a dávají smysl, ale celkový dojem z toho předchozího podivna to už nemůže napravit. U žádnýho podobnýho filmu mi nebyli postavy tak ukradený jako tady, chyběl někdo komu fandit nebo přát aby přežil a dosáhnul vysněného cíle. Akční scény taky nic moc, sice se snažily působit dramaticky, ale napínavá byla maximálně hudba. ()

PoprockCZ

Asi první Nolanův film, ve kterém nepoznávám jeho rukopis. Vyobrazení války a boje o holý život navzdory nepřátelům a moři je na jednu stranu poutavé, na stranu druhou se v příběhu jednotlivé střípky až příliš často opakují. Chápu, má to asi líčit tu beznaděj, ale když už se potápí 5. loď a vidíme 4. záběr na pilota, které od sebe mimochodem ani nerozeznáme, jak jsou si podobní, tak to nadšení z příběhu upadá. Také orange teal mi přišel spíš takový blockbusterovský a přímo nezapadal k filmu samotnému, stejně jako velmi barevné domky v úvodu Osobně si prostě myslím, že téma záchrany vojáků z přístavu není samo o sobě natolik nosné, aby utáhlo celovečerní film. Ano, pokud se použije jako kulisa pro odvyprávění příběhu různých postav, fungovat to může, ale v Dunkerku jsou všechny vyobrazené osudy hrdinů hrozně povrchní, takže nás ve výsledku nezasáhne ani jeden. Není to špatný film, líbil se mi, ale nedotkl se mě tolik jako jiné Nolanovi filmy. Nicméně, alespoň už vím, jak rozhodně nechci umřít - upálením ve vodě (hořícím benzínem). ()

Dechman

Neviem kto čo videl, ale táto blúznivo nepravdivá a trápna filmová akcia naozaj nezabrala. Skôr ako natočíš film, skús sa stretnúť z pamätníkmi a prečitať históriu. Za takto skurˇvené dielo sa nemusí hanbiť ani Stalin, tobôž Hitler... ()

svmn

neuveritelne plochy film. nulovy filmovy zazitok. nefunkcny strih, nefunkcne postavy, hocijaky dokument o hocicom dokaze vzbudit viac emocii/sucitu. nefunkcna a naduzivana hudba, naduzivane filmoveho ticha (ked sa to takto naduziva, je jasne, ze sa pri strihu nevedli z tej plochosti a jednotvarnosti vymotat), absolutne nefunkcne a nikam veduce dialogy, nulova atmosfera, absentujuci nepriatel (nie preto, ze bol neviditelny, ale preto, ze vobec nebudil strach ani respekt), milion wtf momentov, ku koncu prameniacich z toho, ake to bolo nezmyselne dlhe. ziadna katarzia na konci, cele zle.. zbytocny film, zabity cas. vsetko uz davno videne, ziadna inovacia, a z toho vsetkeho plynuca ziadna amosfera. pozrite si radsej spravy.. ze velkolepa vojnova podivana, skor komorna drama velmi lacno natocena. povedzte mi, co tam bolo drahe na tom filme? neverim, ze to stalo viac ako desatinu udavaneho rozpoctu.. ()

petra8619

Velmi zajímavě natočeno. Nejvíc jsem byla zvědava na herecký debut Harryho Stylese a předčil mé očekávání. Film jsem sledovala s napětím až do konce. ()

Pythonator

Spíše epický dokument než špičkový velkofilm. Nolan zklamal. Nic extra mezi válečnými filmy a rozhodně ne žádný Spielbergův Ryan. Depresivní hudba na mně působila rušivě a raději bych Zimmera nechal dělat starou dobrou orchestrální práci. Ty tóny zněly jako z blbého hororu v těch laciných okamžicích, kdy se něco stupňuje a vy víte, že na vás každou chvíli bafne nějaký bubák nebo se případně stane něco ukrutně nešťastného. Tady se bohužel nic nestupňovalo a celé to působilo jako laciná televizní produkce. Je to prázdné a chybí tomu postavy a klasická filmařská práce s emocemi a dějem. Ten film ve vás nic nezanechá. Snad jen zajímavost, jak moc dal Hitler Britům na prdel. ()

matous20063

Christopher Nolan se vytáhl!! Tento film byla velice skvělá záležitost. Začáteční scéna byla topovka, nasledné scény a celý děj byl sice zdlouhavý ale určitě jsem se nenudil. Bylo ukázáno jak při evakuaci jsou lidé bezmocní a museli dělat činy, které jim byli proti srsti. Zajímavé také byla zachraná akce při které bylo poukázáno na obyčejné námořníky kteří museli také vyjet na pomoc. Celkově film působil zajímavým dojmem. Vlastně se moc ve filmu nemluvilo, což akorát víc popisuje pocity vojáků. Herecké výkony bily ůžasné, herci také dokázali skvělě zahrát beznaděj vojáků. A to nejlepší na filmu byla asi kamera a hudba, dva faktory kteří totálně vyslali film na vrchol. Určitě by vás film neměl minout. 85% ()

Xmarc

Přímočarý, postupně se vyvíjející děj v jedné časové linii je nahrazen někdy možná na první pohled zbrkle se střídajícími záběry zachycujícími několik dějových linií v podobě vícero různých účastníků evakuace vojsk z Dunkerku. V prvních momentech jsem si říkal, jak dlouho vydrží nastavený level napětí a akce podpořený vydatně místy až mrazivým hudebním doprovodem. K mému překvapení nastavený level vydržel v podstatě po celou dobu filmu. Originálně pojaté a chytlavé podání bez chvilky nudy. ()

Bogrant

Časovaná bomba, ktorá vďaka jednému z najvypätejších Zimmerových motívov tikala a tikala a ktorá (ne)explodovala trochu iným spôsobom ako som si myslel. Dunkirk je nervydrásajúci, taktikou zviazaný pohľad na vojnový chaos, peklo a utrpenie pri jednej hromadnej evakuácii. A je podaný, rozdelený a zostrihaný takým spôsobom, že opätovné zhliadnutia, verím, ešte umocnia ten prvotný zážitok a spravia v tom lepší prehľad (i keď v TV to bude značný problém), pretože Nolan to v závere znova časovo mierne zamotal a to časté skákanie z jednej sekvencie do druhej nejde tak úplne na prvýkrát celé zhltnúť. Avšak odzbrojujúce a atmosférou pohlcujúce to je ako málo čo. Inak, famózne širokouhlé zábery, reálne výbuchy, nonstop napätie, pravdivé výrazy tvárí, žiadne veľké emócie. Čistá práca, pri ktorej sa treba najprv zašpiniť. ()

gezko

Akokoľvek je Nolan vizionár a jeho diela sú na hranici perfektnosti, tak toto.... Pri filme sa chcem baviť, byť zaujatý, vtiahnutý do deja. Tu to nefunguje. Občas nudné, občas zbytočne naťahované, niektoré linky nedorozprávané a hlavne historicky nie úplne presné (napr. lodičky sa točili viackrát). Keď to potom porovnám so Saving Private Ryan, tak toto je trabant vs. Spielbergove Ferrari. ()

Ondak

Proč mi někdo neřekl, že tento film existuje? Je skvělý! Neskutečně silné příběhy jednotlivých postav,  výborné vykreslení charakterů, skvělá kamera, záběry do krajiny,  super zpracování... a takhle bych mohl pokračovat ve chválení téměř do nekonečna. Podle mě opravdu skvělý film bez chyby. Sice se nedostane na vrchol mého žebříčku, ale bude hodně vysoko. ()

Bragi66

Špatný a čím dále rozvleklejší příběh. Britský stíhač létá celé odpoledne bez benzínu a spousta jiných nesmyslů. O patriotickém konci filmu se dá říci snad jen to, že ve skutečnosti to bylo tak, že převážení druhoválečného kyvadla na stranu vítězství nad fašismem je z nedoceněné části záležitostí Velké Británie. Samozřejmě že Sovětský svaz za to velmi draze zaplatil - 23 000 000  lidských životů oproti 450 000  lidských životů ve Spojeném království. Spojené království za to ale zaplatilo pádem z místa světové velmoci ve prospěch USA (které o světovládu už také přišly). Bitva o Anglii jako první ukázala, že i po debaklu ve Francii lze fašismu úspěšně čelit. Fašisté měli sice moderní agresivní válečnou strategii, ale také logistický, ekonomický a průmyslový chaos prolezlý nekompetentností vedení, korupcí a vlezdoprdelstvím, který se po celou dobu své existence pohyboval na hranici pádu. ()

DeJiF

Christopher Nolan je znám jako průkopník moderní kinematografie, který se nebojí si natočit originální a propracovaný film dle vlastních představ a bujné fantazie. Po skvělém 1917 jsem proto zatoužil po dalším válečném filmu nu a Dunkerk upoutal mou pozornost nejen kvůli režisérovi. Snímek detailně a realisticky popisuje situaci u Dunkerku za druhé světové války a to hned z několika pohledů: Na pláži, kde se shromažďují vojáci, připravení k evakuaci a kteří jsou neustále bombardováni nepřítelem ze vzduchu, kde je dění také perfektně vykreslené a dějová linka letky se mi obzvláště líbila a potom třetí pohled zcela obyčejných lidí, co se rozhodli vydat se pomoci vojákům u Dunkerku a urychlit tak evakuaci. Film opravdu excelentně zabírá celé bitevní pole a na scény je radost pohledět. Hlavní problém pak jsou bohužel postavy. Ty jsou mnohdy upozaděny a kvůli všem těm akčním záběrům nemají zdaleka tak propracovaný charakter a u mnohých vám ani není řečeno, jak se vlastně jmenují. Všímám si, že tohle se v mých recenzích opakuje docela často, ale vzhledem k ani ne dvou hodinové stopáži by se dalo dodat ještě pár scén na prohloubení charakterů (nevím asi mám rád filmy dlouhé). Slaběji napsané postavy ale vyvažuje nádherně popsaný děj celé evakuace a absolutně úžasné bitevní záběry a proto tento film hodnotím ještě těsně na čtyři hvězdy. Tak a teď by to, pane Nolan, chtělo ten film o vzniku atomovky což? ()

Tomas.Abi

Nejnudnější film, který jsem od Nolana viděl a který nezachrání ani magnetizující hudba od Hanse Zimmera. Ale protože to je Christopher Nolan, který dosud natočil vždy nadprůměrné filmy, mnoho lidí mu tento mdlý počin odpouští. ()

Drussus

Neuvěřitelná nuda. Nechápu hodnocení nad dvě hvězdy. Trošku satisfakcí je pro mě, když občan současné "velké" Británie sleduje a srovnává minulost se svou uvadlou multikulti hyperkorekt přítomností.  No já Brity nikdy neměl rád. A ten kdo ví víc než učivo z učebnic historie, tak ví proč. ()

90125

Dunkirk je určite kvalitné, staromilsky natočené kino, ale jeho fanúšikom som sa nestal. Tri paralelne idúce plochy sú rozprávané štrukturálne zložito, až mätúco. Idú aj časovo na preskáčku a orientovať sa v čase a priestore vôbec nie je jednoduché. Škoda, že film nemá čosi, čím by sa ten zmätok trošku viac spojil. Možno trošku viac emócie nejakého viac vypichnutého hrdinu, ktorého film vlastne vôbec nemá. Takto film pripomína skôr doku-drámu. Niežeby Dunkirk nemal grády, to určite má a má aj skvelý vizuál. Skutočne je sa načo dívať a taktiež Zimmerova skromná hudba je ohromná. Ocenujem aj, že vo filme netečie žiadna krv a nelietajú kusy mäsa, napriek tomu že smrť je všade neustále prítomná. Sranda, film o veľkej vojenskej WW2 operácii a žiadny nácek sa v ňom ani na moment nezjaví. Záverečnú Churchill's Speech poznám, vďaka klasike od Iron Maiden, naspamäť. 70 % ()

Rebel24

Filmy z čias 2.svetovej vojny ma nikdy nebavili, resp nenašiel sa tvorca, ktory by dokázal prísť s niečím originálnym a prekvapivým z daného obdobia. A Nolan nie je výnimka. Ani jeho netradičný prístup k rozprávaniu príbehov postáv nedokáže zachrániť pasívny dej, kde jedine skutočne zaujímavé udalosti sa dejú s mladimi vojakmi na potapajucej sa lodi. Hardyho prelety boli skôr nudné a vo finále snímka podobi Nolanovsky typicky chladne, teda nedokáže zaujať. 62% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky