8SCARFace8

Nepotrebujem film v ktorom každý moment niečo vybuchuje a strieľa, ale ak chce film fungovať aj iným spôsobom budovaním napätenia a ukázať vojnu aj z trochu iného pohľadu, tak musí aj lepšie budovať to napätie a charaktery. ()

chosan

Nejslabší film od Nolana co jsem zatím viděl. V poslední době nikdo neumí natočit pořádný válečný film z období druhé světové války. Mě film zklamal proto dávám 35%. ()

Hootik

Mám problém tento film nějak zhodnotit, jelikož v kině sem na to čuměl bez mrknutí oka a byl naprosto ponořenej do užasnýho ,,soundtracku" od Zimmera... ale když se na to podívám zpětně tak mi to nepřijde nějak extra dobrý, ten film je natočenej naprosto divně a nerealisticky co se týče akčních scén, všechno ostatní je master piece... ale prostě takhle výbuchy bomb nevypadaj, ani dog fighty apod. Jako válečnýmu historicky přesnýmu filmu tomu dam 1*, jako filmu 4* plusové body za to že mě to v kině nenudilo, přijde mi že nejlepší hodnocení dávají lidi co nemají rádi klasický válečný filmy, za mě výsledek 3* ()

Poustevn1k

Jeden z nejlepších válečných filmů. Nolanovi tenhle žánr opravdu sedí, tak jako každý jiný. Všechny filmy, co jsem on něho viděl jsem ohodnotil 5* a tak jsem měl od Dunkerku obrovské očekávání. Filmu rozhodně nechyběla originalita a zpracování. Poněkud chaotické prostřihy se mi taky líbily a o soundtracku..... nemám slov....nádherné skladby on Zimmera, který patří k mým top skladatelům. Tento film je opravdový masterpiece. 5/5 ()

AmunRa

Nepřidám se ke všeobecnému opěvování. Ano, kamera je na jedničku, scénář s prolínajícími se dějovými liniemi a posunutým časem je efektní, ale absence lidského příběhu a práce s postavami je pro mě zásadní. Ve srovnání s podobným válečným dramatem Nejdelší den (The Longest Day, 1962) vyznívá Dunkerk jako vyumělkovaný umělecký dokument proti silnému dramatu. Oba filmy mají souběžné dějové linie, oba mají velké množství postav a oba vyprávějí drama krátkého úseku 2. světové války, ale kde se Nolan opájí uměleckými záběry, hudbou a prolínáním linií, tam režiséři Nejdelšího dne dokážou vypíchnout několik zapamatovatelných postav a na nich postavit příběh a rozehrát emoce. I akční složka je u Nejdelšího dne nesrovnatelně lepší a tak vyvstává otázka, čeho chtěl Nolan vlastně dosáhnout? Umělecky je jistě hodnotnější Dunkerk, ale emocionálně a příběhově silnější je Nejdelší den. Ze stejného času jako Dunkerk (jak historicky tak dobou vzniku) je také Nejtemnější hodina (Darkest Hour, 2017) odehrávající se v Londýně ve stejných dnech a tento film u mě vítězí nad Dunkerkem ve všech ohledech, i když je to prakticky komorní drama. Nejtemnější hodina předvádí, že umělecké válečné drama se dá postavit i bez bojových scén a zemi může zachránit nejen boj armád, ale i vnitřní boj jednotlivce. ()

pichta

Trailer bol skor zavádzajúci. Tento film nebol až taký akčný a nebezpečný ako ho predstavovali. Akcia, mŕtvi vojaci a zbytočné obete vojny s nešťastím a šťastím spolu v jednom príbehu o vojakovi aj celej armáde. Chvíľu trva pokiaľ človek pochopí ako to režisér myslel. Inak celkom dobre. ()

Kivis

Zvláštní pojetí. A to je vlastně hlavní plus. Natočit dneska film z 2. světové nějak netradičně, to se zdá prakticky nemožné. Ale podle mě se to Nolanovi podařilo. I když film asi o dost víc ocení ti, kteří mají dějiny víc v malíku. Méně zasvěcenému, což jsem i já, trvá docela dlouhou dobu, než se zorientuje kdo je kdo, kdo patří ke komu, proč se děje, co se děje, co s čím souvisí. Obzvlášť letecká linka filmu je poměrně nepřehledná, když mají piloti většinu obličeje zakrytou. Ale na konci nad tím člověk mávne rukou, protože mu dojde, že opravdu viděl něco neobvyklého. Válečný film bez hlavního hrdiny, válečný film bez vyprávění souvislostí. Čistou akci bez širšího kontextu s drásavou hudbou, která řeže do živého a kamerou, díky niž jste součástí děje, i když film nesledujete v multiplexu, ale jen na televizní obrazovce. Na druhé shlédnutí bych si to asi užil ještě o kus víc. Uvidíme..... a po více než roce potvrzuji - na druhé zhlédnutí ještě mnohem silnější zážitek. ()

Monyfik odpad!

Toto je válka??? Nechat zbytečně 10 dní umírat lidi, utéct a pak to slavit v novinách a nakonec natočit film? ()

Phillippus

Nádherne poetická , úžasné vizuálna... nuda. Film nijako neuchvati , vysumi po 5 minútach. Museli sme si v rámci movie stimulácie pustiť ešte B-ckovy horror ()

Romla

Nudnější válečný film jsem ještě neviděl, naprosto bez příběhu a bez opravdových emocí. Dvě hvězdičky dávám jenom z úcty k vojákům, kteří v té bitvě padli, ale k těm skutečným, nikoliv k těm umělým panákům z Nolanova filmu. ()

nevergiveup

Tak tenhle mě prostě zklamal. Na Dunkerk jsem čekal strašně dlouho a Nolanovu tvorbu mám strašně rád. Tenhle snímek jsem ale asi nějak nepochopil. Do té atmosféry a bezmoci obklíčených vojáků jsem se i vžít dokázal (obzvláště třeba v částech náletů letadel), ale to nic nemění na tom, že filmu pro mě chybí silnější dějová linka a zároveň charizmatičtější hlavní postava, která mě tím story provede.Film je pro mne v některých pasážích až moc balancuje na hraně dokumentu. (Samozřejmě je zároveň respektu hodné, že Nolan události v Dunkirku zpracoval věrohodně a fakticky.) Na stranu druhou Tom Hardy opět stoprocentní a to zklamání vyrovnává. Respekt za to, že mu Nolan našel takovou roli, jelikož si myslím, že žádná jiná by mu nesedla tolik, a tak z něj opět vymáčkli to nejlepší a že toho je. 60% ()

ohinek

Pro to ohromné množství lidí, kteří si pletou válečné filmy s akčními (Zachraňte vojína Ryana), tak tohle je definice válečného filmu. Sice skoro nemá hrdiny, skoro se tady nestřílí a dokonce ani skoro nejdou vidět němci, má to ale vrchovatě toho, co má mít válečný film především - zprostředkování té naprosté mizérie, nepohodlí a beznaděje, kterou si ti lidé tam museli projít. Přidejte k tomu po čase originálního Hanse Zimmera a mistrovské dílo (až na ten spitfire bez motoru) je na světě. Není co řešit, v normálním světě (nebo akademii) by tohle toho oscara udělalo. V tom našem bude muset Chris Nolan natočit nějaký nudný životopisný film. ()

Medwjed

Jsem u Nolana zvyklý na to, že mi po jeho filmech spadne brada, řeknu si "hustý". Ale tady se nic z toho nedostavilo. Snímek je natočený precizně, herci hrají výborně, ale na mě to tentokrát nemá ten efekt jako u jeho předešlých filmů. Slabší 4*. ()

Signore

Nemíním zpochybňovat řemeslnou kvalitu snímku, ale tu považuji u svého oblíbence Nolana - možná nespravedlivě - za samozřejmost. Za Nolanovu přednost nicméně považuji schopnost poutavě a originálně vyprávět příběh, to se mu ale v tomto případě daří jen napůl - originální bezesporu je, podle mého názoru ale za cenu ztráty poutavosti, resp. za cenu toho, že film není vůbec vtahující, naopak je (až technicistně) chladný a ztrácí - pro mě nepochopitelně – schopnost vyvolat emoce. Zjevně je to subjektivní, ale když jsem si druhý den přečetl slogan filmu, vyvolalo to ve mně silné dojetí, tedy emoci, která se den předtím při samotném sledování filmu nedostavila. ()

jauahaoas

Ty tři děje ve finále spojené v superkonec je velmi zdařilé. Trikově perfektní. Hudba super. Ksichty hlavních postav dokonalé. ()

filiip

Úžasné veledílo od Christophera Nolana. Film bez přehnaných hrdinských příběhů popisuje realitu evakuace britských vojáků ve třech dějových a časových liniích. Ano chce to soustředění, chce to věnovat filmu pozornost od začátku do konce, ale stojí to za to. Ten moment, kdy se všechny tři linie protnou je dech beroucí a Nolan ukazuje, že je opravdovým mistrem ve svém oboru. Film který se opravdu jen tak nevidí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky