• sitmin
  *****

  Jakožto milovník "tak špatných, až jsou dobré" filmů jsem samozřejmě seznámen s tvorbou jak Tomáše Magnuska tak i Evy Toulové a to tak, že kompletně. V momentě, kdy jsem se doslechl, že tyto těžké váhy české dekadence společně připravují seriál, který ma dle slov samotného Magnuse být "takovým českým Dallasem", začaly se mi doslova sbíhat sliny. Jeho specialita je nalákat do projektů velká jména a dát jim toliko replik, že se na natáčení ohřejí tak půl dne a Toulové forte zase je být velmi naivní a vytvářet scény, které nemají smysl, směr ani cíl. Oba dva pak rádi tvoří vesmíry, kde nikdo o nikom nic neví a všichni se vše dozvídají během týdne, který daný film zrovna zachycuje. Když toto spojíte, přidáte k tomu nulový rozpočet (všichni jezdí v náhradních vozidlech ze servisu a celá famílie žije v Magnusově penzionu, ale jsou extrémně bohatí!), báječné neherce, Radima Uzla, neskutečně amatérskou kameru, ples podnikatelů se 43mi účastníky (ano, počítali jsme to) a dějové linky tak stupidní a zároveň tak chabě popsané, že jste mystifikovaní a zdegenorovaní zároveň, dostanete Čechovi. A zábava to tedy je královská. Pomatenej Soukupe, zruš jednu ze svých 15ti talk show a dej těmhle dvěma magorům víc prostoru na cokoliv! Prosim!(2.1.2020)

 • mira007
  ***

  Režisér Magnusek natočil seriálovou perlu Tv Barrandov Čechovi o rodině boháčů, kteří žijí pod jednou střechou a kam si nejmladší syn přivede svou milou prostou venkovskou dívku v podání Terezy Ticháčkové ( jediná upřímně sympatická bytost v tomto díle ) . Do očí praští samozřejmě následující šílenosti : 1) herecké výkony na úrovni dobrovolníků z ulice ( ultravtipné jsou známé tváře, které se dali na ochotničení sexuolog Uzel jako právník, Felix Slováček jako policejní šéf - kdo neuvěří ať tam běží ) 2) tak nízký rozpočet ( asi tři interiéry a tři exteriéry včetně Magnuskova penzionu jako sídlo famílie ) , že by bez product placementu nic nebylo 3) ukrutně hloupé a nevěrohodné zápletky viz. padesátiletý Batěk, který se chce stát policajtem, kterým je na částečný úvazek protože jinak musí být v rodinné firmě. Seriál je určen asi pro prostší publikum, takže se hraje se stereotypy o bohatých jako arogantních idiotech, kteří při řešení problémů hned volají Ukrajince nebo podplácí politiky a policajty, nicméně já tenhle bizár zhltnul pro vědecké účely a smál se víc než u komedie. Abych jen nehaněl svou nadřazeností vůči lidové tvořivosti, dám tři hvězdy protože i tohle ukazuje určitou cestu: 1) všichni se můžou Magnuskovi smát, co je to za idiota, ale je to člověk, který si na svoje projekty najde SÁM peníze a točí už asi deset let v kuse - dělá co ho baví . Při vesmírné spravedlnosti se mi to zdá sympatičtější a férovější než když z daní dotujeme 80 mega film Lída Baarová. 2) Magnusek si napsal scénář a napsal si roli jakéhosi Džejára čímž si asi splnil sen hrát drsňáka ( čemuž to té roztomilé pandičce nevěříte ani sekundu ), který nechá mlátit lidi, chce jen prachy , klátí milenky o sto šest a své ženě říká hlášky jako " vykuř mi ho" ( ono to vůbec je nějak na soap operu celkem drsnější, Rodinná pouta jsou sice oproti tomu inteligentnější ale nevinnější ) a dokonce svlékl Terezu Petráškvou. Ten chlap si asi plní sny svého alter ega a mně je to sympatické. Ten seriál je tak špatný až je vyjímečný a zajímavý. Bizár roku.(8.12.2019)

 • topi80
  **

  Po skvostu jménem Premiér bude asi nejeden hodnotící k seriálu Čechovi shovívavý. Na seriálu je každopádně znát, že mediálně deklarovaná náklonnost Tomáše Magnuska k dílům jako Dallas či Dynastie je zřejmě upřímná, leč prostředky filmařské a produkční si mohou nechat zdát i o kvalitě svého času vysmívaného kultu. Divák tak musí vzít zavděk tím, že kulisy moc neodpovídají bydlení a životnímu stylu zbohatlické developerské rodiny. Nezbytnou ingrediencí jsou natahované dialogy, které často působí dojmem "ten díl má mít hodinu, tak budeme ještě chvíli tlachat". Pak lze jen těžko říci, jestli zda za předváděné výkony spílat hercům, režisérům, kameramanům či scénáři. Přesto se herecký výkon v seriálu objeví, a to v podání Reginy Rázlové. Nakonec z toho může být podobná guilty pleasure jako svého času Rodinná pouta.(29.10.2019)

 • Jarsey
  odpad!

  Asi jsme masochistka, že jsem se dobrovolně dívala na druhý díl, který byl o... o čem vlastně? Jo, o ničem! Takto si představuju zabitých 40 minut televizní "zábavy". Ale zjistila jsem, že dokážu předvídat trapné dialogy, takže žádná scéna pro mě nebyla překvapením (upřímně i já bych to naťukala líp), okatou reklamu na VZP už snad okatěji udělat nemohli a jestli má Magnusek působit dojmem toho zlýho, podlýho podnikatele, co jde přes mrtvoly a ničeho se nezalekne, ale všichni se bojí jeho, tak já jsem čínská bohyně zeleniny! Na toho bych udělala bubu a šla bych pryč. Do takový role si představuju někoho, z koho půjde nějaká autorita, nějaký strach, což u Magnuska není a nikdy nebude. Zatímco Batěk roboticky monotónně předčítá svou roli, blondýnka doufá, že z Harapese bude její milý, zatímco on se jen snaží vyplnit čas mezi přednáškami a prací sexem s hloupou studentkou. Ale budu koukat dál, protože kvalitních seriálů bylo dost, teď frčí nicneříkající rádoby hlášky, které se mísí s totálním neherectvím, amatérismem a nudou.(31.10.2019)

 • barabura

  Miluju tyhle bizáry, vedle kterých i Ulice a OVRZ jsou oscarové záležitosti. Jsem věrný návštěvník a fanoušek FOD v Aeru a vyhledávám ty správně úchylný filmy a jiná dílka a musím říct, že TV Barrandov je velkou zásobárnou těchto kvalitních požitků. Už seriál Sousedé byl naprosto fantastickou přehlídkou neumětelství snad ve všech filmových profesích. Úvodní díl s legendárním proslovem Honzíka Musila nemůže nechat nikoho chladným :-D Také Premiér je bizárem světového formátu :-D Ale to teda musim říct, že je už i na mě moc. Vydržela jsem asi tři díly. Asi jsem ještě málo otrlá. No a nyní tady máme opět velikou kvalitu ;-) serál Čechovi. Prakticky skoro všichni, hlavně teda mužští představitelé jsou dost špatnými herci, ale to, co předvádí pan Maghnusek je tak o deset levelů dál a dává seriálu rozměr další dimenze :-D Některé jeho výstupy jsme si doma museli vracet a pouštět opakovaně a některé jsme si i sami přehráváli válejíce se u toho na zemi v slzách záchvatů smíchu. Jenom jednou v životě jsem se počůrala smíchy, když mi bylo asi šest a s kámoškama jsme měly velice veselé období, ale včera při sledování prvních dvou dílů tohoto majstrštychu jsem k tomu neměla opět daleko :-D(1.11.2019)

 • - V úvodním záběru epizody je vidět, jak sněží a tráva je zasněžená. V následujícím záběru je ale přes okno auta vidět, že na trávě žádný sníh není. (David7)

 • - V 6. epizodě Jan Čech (Miloslav Mejzlík) uvedl, že bude Patriku Čechovi (Robert Cejnar) brzy 18 let. V 1. epizodě ovšem Patrik Čech řídí automobil. (David7)