Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

M1k9

Na obličej Jess Chastain v Hollywoodu sázejí nějak často. :) Sázejí na to, že zachrání kdejaké béčko a lidi nebudou vracet vstupenky. Docela bych jí přál kariérní posun, ale tohle je asi její herecké maximum. Navíc hraje role které ji totálně nesednou. Ona má přirozenou ženskost a hraje brutální vražedkyni. Když nemáte přehnané očekávání tak to stačí. Film se dobře sleduje a není v něm nic super náročného na přemýšlení. Při hlubší analýze... Ehm kdo by plýtval časem? Takový klasický "odpadní" film. Generický scénář a použito co je zrovna po ruce.    2/10 ()

Fifer

Jessica je výborná herečka. Farella s Malkovichem snad nemusím ani komentovat. Je to o dost slabší John Wick, ale Jessica ten film utáhne. Hudba je výborná. Příjemnej relax. ()

warrenur

Som prekvapeny, ze vo filme s tak velkymi menami, je tolko amaterciny, zanroveho klise a logickych bludov, ze to vyjde na slabsie akcne C-cko. Ano, da sa pri tom "vypnut", ak ste suci do postele a mozog vam uz nepracuje. Avsak, je to, ako jedna z desiatok scenaristickych kopii, ktore ste x-krat videli. Hoci Jessica trenuje beh a vykopava oboma nozkami celkom vysoko, tazkopadnost choreografickych scen ukazuje, ze mohla trenovat dlhsie. ;) ....ale som zlomyselny. Je to kocka. Malkovich potesil. Ako som pisal, bachorka na dobru noc. Ak to tak budete brat, kludne to skuknite. Ak ocavate kvoli menam nieco viac, radsej to ignorujte. 30% ()

Bozvav odpad!

To se jednoho dne potkali Malkovich s Farrellem, popili pár panáků, zakouřili travku a řekli si: " Kdo zrovna teď bude natáčet nějakou děsnou, lacině vypadající akční sračku, bez špetky humoru, smyslu a inteligence? Jasně Newton cosi naškrábal, když si léčil hemeroidy a Taylor mu to natočí. Bude prdel, jdem do toho. Co na tom, že si tím posereme herecké renomé a pohřbíme zbytek kariéry." A Colin dodal:" Kurva, já ještě nedostal Zlatou malinu, když ne za tohle, tak sakra za co?" Víc netřeba snad ani dodávat. Děsně zahrané, bez jakékoliv logiky, celé to nedává žádný smysl. Akční to sice je, ale akce je primitivní, dialogy postrádají smysl, herci jako by nevěděli, co mají vlastně hrát a hlavní hrdinka je nesympatická důra, kterou nych já osobně s chutí přejela traktorem dvakrát tam a zpět. Normálně bych dala jednu hvězdu z milosti, ale za účast takových hvězd a jejich promarněného potenconálu posílám do kopru. ()

BOURQUE

Špičkové herecké obsadenie v takom filme, ktorý má totálne deravý scenár (niečo také, čo majú béčkové a céčkové akčné filmy). Ani ma nenapadlo, že také zvučné mená (a hlavne uznávané herci) sa podpíšu pod niečím takým. Buď ten scenár neprečítali dosť pozorne (o tom ale pochybujem), alebo sú v pozadí iné veci ($). Príbeh elitnej likvidátorky, ktorá chce dať do poriadku svoje vzťahy so svojou rodinou (a bývalým snúbencom), nie je kompaktný – je v ňom viac odbočiek a nevypracovaných častí (prechod medzi scénami taktiež necháva za sebou zopár otázok). Akčné scény a prestrelky sú ešte akceptovateľný, ale na nejaký „úspech“ to ešte nestačí. Z hereckej stránky J. Chastain (pre ktorú stále mám slabosť) a J. Malkovich sú tí, ktorí film zachraňujú od totálneho kolapsu. (Charaktery jednotlivých postáv nie sú dostatočne vypracované, takže za všetko nemôžeme obviňovať len hercov.) Herecké schopnosti C. Farrella v roli záporáka nie sú dobre využité a tom so sa ešte vyjadroval pekne (všetci vieme, že v podobných filmoch už dával oveľa lepšie výkony). Tate Taylor dokáže točiť dobré filmy, ale možno tento žáner by mal nechať na pokoji. Kvôli Chastain a Malkovicha dve veľmi malé a slabé hviezdičky. Z mojej strany sklamanie a plytvanie s kvalitami hereckých zdrojov. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

helloween93

Hrubě nezvládnutý film, režisér Tate Taylor není nějaký extra filmař, ale předešlé Dívka ve vlaku a Máma se mi líbily. V Ava jsou jen nesympaticky vykreslené postavy - , hlavní hrdinka Jessica Chastain je sociopatka, Farrell je ultra zmrd, Malkovich je tam málo, sestra hlavní hrdinky je ufňukaná kráva a její matka Geena David je snad ještě horší. Jo a pak je tu slaboch Common. To je partička. Scénář je taky průser - proč je tu dějová linka s hazardem Commona, když na vztahy postav to nemá žádný vliv. Hrozné dialogy i akce. Nechci už žádnou další variaci na Brutální Nikitu. Už Rhytm Section bylo slabý, ale tenhle projekt se doslova utopil ve sračkách a nechápu, jak to nějaký distributor mohl vůbec nasadit do kin. ()

Wallis3 odpad!

Strašné nudnej film. Ničím nevybočuje, nemá čím zaujmout. Kdyby to byl aspoň krvák s ženskou hrdinkou, ale prostě nic. A to je potom móc špatný. ()

geek.ondra

Hollywoodská břečka které chybí drive, zajímavá zápletka nebo nějaká zásadnější tvůrčí vize ale Farrell je cool. Nikdy víc! 1,5/10 ()

Romi1010

Tento film ma donutil po dlhej dobe sa prihlásiť na csfd a ohodnotiť a napísať komentár. Je až smutné akých hercov mali k dispozícii a ako ich nevyužili. Scénar nemal hlavu ani pätu a niekoľkokrát sme s manželkou pozreli na seba s pohľadom WTF, prečo to postavy spravili. Spoiler: Byť Colin Jessici sa zbavím hneď. ()

Hartigan

Jessica Chastain jako superzabiják? Tomu snad před kamerou mohla věřit jen ona sama. Film zkrátka stojí za starou belu, jelikož celek nefunguje ani jako akce, ani jako drama. Smůla, poněvadž obsazení znělo lákavě. ()

Dm1tr1j odpad!

Veľká nuda a hlúposť. Plus ženu spraviť silnejšou ako muža, no bije to do očí veľmi. Vo svetle tejto posranej kokotskej buzerantskej politikou prešťatej retardovanej spoločnosti pochopiteľný výtrus. ()

KOOHA

Rozumim, ze pro nekoho je to odpad. Musel jsem se nad tim zamyslet a vyspat se na tento komentar, nechat to tzv. "ulezet". Jako film to neni nic extra, ale zas tak spatny to nebylo. V dnesnim svete se hodne malo filmu prosadi, protoze jsme vsechno videlo omlete uz tisicktrat. Tentokrat to neni zadna vyjimka. Podobny namet s jinymi herci je i tu, drzi to pochopitelne Jessica a Malkovich. Jinak bych asi nejake veci vynechal, jako treba dejovou linku s matkou, Farellova dcera tam byla taky plonkova, jedine tedy pokud bude pokracovani a ta buchta z casina taky trosicku mimo misu. Jinak to neprehaneli, realisticky, fighty v pohode, proste takovej obycejnej film, kterej nevynikne, ale taky neurazi. ()

Hpatrik

Víc rodinné drama než akční film, příběhově průměrné a bez nápadu. Akční scény navíc taky neposadí na zadek. Atraktivní obsazení nicméně potěší a do jisté míry udrží divákovu pozornost. Mezi dvěma a třemi. ()

dalziel

Mať to priamejší ťah na bránku bez tých kadejakých rodinných a osobnostných ptákovín mohol z toho byť viac ako priemerný akčák. Farrellov a Malkovichov death fight stál však zato. Hudba suprová. ()