McGuffin

Gentlemani, The Gentlemen to nejsou ani náhodou. Jejich příběh je o zaběhnutém páchání zločinu, produkci a prodeji drog, a o úskalích provázejících prodej tohoto prosperujícího nelegálního byznysu jednoho za 18 druhému bez 2 za 20. Guy Ritchie coby scénárista, režisér i producent jim do kšeftu háže vidle, nic překvapivého z toho ale nevznikne. Že to neklapne těm, co si na jejich obchodu také chtějí přihrát svoji polívčičku, je jasné proto, že příběh končí "spravedlivě." Tedy že i za nepoctivou práci se musí poctivě zaplatit. Ne jít do lochu. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Tonula

GENTLEMANI nejsou zrovna moje káva, ale film je velmi dobře obsazený, má spád a postupně se objasní úvodní scéna. Až do konce se dá skoro o všem říci, že to trochu jinak, než jak to vypadá, takže se člověk nenudí. Na druhé straně se mi z té lidské falše, násilí, podvodů a zla dělá poněkud šoufl. 80% ()

MatyRock

Gentlemani od Guye Ritchieho nabízí rozporuplný zážitek, kde první půlka působí mírně zmatečně a zdá se být spíše na půl plynu. Ovšem druhá část filmu, nesoucí geniální nápady, výrazně zvedá laťku a posouvá film k vyšším výšinám. V porovnání s geniálním Podfuckem (Snatch) se Gentlemani nemůžou úplně rovnat, avšak nelze opomenout, že se mu dosti blíží. Film zaujímá vlastní unikátní místo v žánru kriminální komedie. I přes prvotní zmatenost v první půlce, představuje Ritchie opět natočil kvalitní kus kinematografie, který nakonec pohltí svým geniálním a vzrušujícím vyvrcholením. 8/10 ()

reno112

S příjemným zasyčením si otevřete láhev pivka nebo zapálíte brčko. Doma nikdo není a vy máte chuť si udělat svůj večer. Večer který utužuje naši mužnost. Do takového večera jako by hrnec na prdel padl tento úžasný filmový kousek. Přijdu si alespoň o 20% větším mužem po dokoukání tohoto skvostu než jsem si přišel před ním. Postavy byly naprosto došlápnuté hereckými výkony a fantazií scénáře a Ritchieho. Nemůžu zde zanechat nic jiného než jen spokojenost na duši, že jsem pro jednou zase mohl spatřit kvalitní chlapský kousek filmové magie. Díky! ()

barny120

Lahôdka aj pre najnáročnejšieho diváka.. film ma takmer dve hodiny nútil sedieť so sánkou dole. Úžasný scenár, každá povedaná veta mala hlavu a pätu, akcia a časté zvraty, to mám rád. Silne odporúčam, film zanechal vo mne skvelý dojem. ()

Wikidy

guy zpátky v top formě a podfu(c)k má svého mladšího bráchu. hugh grant naprosto mňamkózní. kdyby to šlo, dám šest z pěti :) ()

majorzeman13

Král je zpátky. Trefa do černého. Prvotřídní pecka. Režie, scénář,herci = super ! "Gansterská pecka roku". Mistrovský kousek od mistra Ritchieho ! Moc plných hodnocení nedávám,ale tady udělám vyjímku. Doporučuji vidět ! Ps: Čistých 100% to není,ale 90% bezesporu. ()

stuj

Ale jo, docela pobavilo. Postavy jsou dost upovídané a jeden je větší frája/drsoň než druhej. Děj ubíhá celkem rychle a vzhledem k množství postav a kupy dialogů musí divák dávat trochu pozor, pokud se chce dobře orientovat. Pár dobrých fórků tam bylo, Colin Farrell byl povedenej. Celkově to dost stojí na známých tvářích. Taková pohodička z nejvyšších zločineckých frajerských kruhů. ()

Sejkorka

Asi je to na 5*, ale chtělo by to dabing, ne titulky v televizi. Chvílemi jsem nestíhal. Moje průměrná angličtina ani trochu nepomohla. takže, jak se objeví dabovaná kopie, s chutí na to mrknu znovu. To, že Hugh Grant hraje další super roli, vím už teď. JAK JSEM PŘEDPOKLÁDAL, NA PODRUHÉ A S DABINGEM JE TO TA 5 *. Akční krimi, trochu komedie, od všeho kousek, ale velice dobře poskládané. Když je tu moc padouchů najednou, stává se, že některý přežije a zvítězí. Jo, a Tomáš Hanák v roli Micka, skvělé .... ()

lineker

Pro mne snad ještě lepší než zřejmě "kultovní" Snatch. Rozhodně po stránce komediální. Pár scén mne totálně rozsekalo, což se u prvně jmenovaného povedlo snad jen při přepadení sázkovky. Potěšující zprávou je doufám to, že Guy po pár letech bloudění snad našel cestu zpět. ()

digiMonster

Máme tu konečne další gangsterský film, ktoré idu režisérovy najlepšie a som za to rád že sa vrátil k tomuto žánru.Hemží sa to tu neskutočne dobrými až geniálnymi recenziami aj preto som bol hrozne zvedaví na tento film.Nuž po pravde rozhodne to nie je najlepší Ritchieho film ako to tu zaznelo.Jasné je to fajn, príbeh je dosť ale krkolomne vyprávaný cez postavu novinára a dosť sa na to človek musí sústrediť trocha ma to rušilo neviem moc mi to nesadlo. Za mňa lahší nadpriemer ,ale stále sa Ritchie neprekonal.Za mňa sú rozhodne oveľa lepšie jeho filmy SNATCH a ROCKNROLLA kde boli tie postavy proste viac vyšperkované viac Cool a hudba tiež.Hanbu si určite nespravil,ale stačí to vidieť raz ako trefne poznamenal jeden z členov nižšie. Preto tri hviezdy a 70% ()

Zaks

Strašne ukecané krimi, zo začiatku sa to moc nedalo chápať, ale s pribúdajúcim časom to bolo stále viac zábavnejšie a zrozumiteľnejšie. Inteligentné, miestami s komediálnymi prvkami, nečakané zvraty, vo výsledku parádny zážitok. Hodne moc pomrknutí na rôzne filmečky. ()

onevoice

Vôbec ma to nechytilo. Grant mi doslova išiel na nervy. Ritchieho rukopis tam jasne vidieť, ale až príliš mi to pripadalo akokeby nasilu spravené. Chýbal tomu humor tých predošlých filmov. Veľké sklamanie a najslabší Ritchieho film. ()

MisaP3

Další povedený kousek. Člověk musí dávat pozor a sledovat, aby se neztratil, občas tápe a ztrácí se, aby pak přišel na to, že něco je úplně jinak, než se na první pohled zdálo. Perfektni příběh, režie i herecké výkony. Ritchie nezklamal. ()

Koloman_R

Zdá sa, že Guy sa rokoch prešiel po Croydone, od typkov v kabatoch a teniskách dostal dobre po papuli a znova sa mu roztočili v hlave tie správne kolieska. Nie je to už také špinavé, drsné a chladné ako pri Snatchi alebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ale je to tam. Divočín s kamerou je menej, strih je viac uprataný a lahodne prepálený akcent tiež troška poľavil. Je to viac farebné, digitálne a naleštené, ale je to plnokrvné ritchiovské akčné krimi po ktorom budete spokojní s dvoma vecami. Jednak s filmom ako takým a druhak s faktom, že Guy Ritchie je na rozdiel od Maduaru späť v hre. A to je sakra dosť! ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm