HenryIvan

Prvá bomba tohto roku je tu (oficiálne ešte roku minulého, no sral to pes). Guy Ritchie sa bezpochyby vracia ku koreňom a my len poslušne tlieskame a na rozdiel od Fletchera servítku používame na utretie si slín, ktoré sa nám bohužiaľ tvoria a tvoria, taká to je lahoda. GR do toho dal kus seba a scenár vyslovene vymazlil. Od hudby po najmenšie detaily som bol spokojný. No a herci, tak to bola iná báseň. Skvelý ensamble, ktorý tak bavil, že sa nad tým rozplývam ešte aj doteraz. Je to všetko čo sme chceli a hádam sa niečoho podobného od pána Ritchieho dočkáme aj naďalej. ()

Ivo

Guy se tentokrát maximálně vynasmažil a vytvořil celkem brillantní frašku o zasloužilém velkopěstiteli listové zeleniny (t.č. nabízejícím celé své JZD na bazoši), obklopeném panoptikem bizarních figurek, z nichž mnohé většinou spolehlivě končí v předsedově mražáku :) Mirek Dušín by je za poněkud monotónně cuntoidní slovník asi moc nepochválil, ale jo, byla to docela zábavná sranda, včetně virtuózních hereckých výkonů a (přes veškerou okolní snahu) nepřekonatelného cool ústředního borce. Přiznejme si však, že v reálu tenhle výnosný a hodně zvrácený byznys zaměřený na sebeničení a (marný) útěk od reality zase tak moc velká sranda není ... ale v kině se to na chvíli snese ... ()

PlutisMovie

Představte si, že se chystáte vyrazit s manželkou do kina na Harley Quinn, ale naposlední chvíli zrušíte rezervaci a místo toho si vyberete The Gentlemen. - Jedno z nejlepších rozhodnutí v letošním roce. Sedíte v kině, aniž byste tušili o čem ten film vlastně je, jen víte, že ho točil skvělý režisér a hrají v něm oblíbení herci. A pak to příjde! Ritchie vám naservíruje film přesně podle vašeho gusta - Alternativním způsobem vyprávěná gangsterka, která je zároveň i akční komedií s čeným homorem, kdy hltáte každou větu a scénu tak moc, že si zapomenete sníst i ten twister z KFC, který jste si propašovali až do sálu. Snažíte se přijít všem problémům na kloub a nemůžete se dočkat rozuzlení veškerých zápletek. Troufám si tvrdit, že v daném žánru jde o nejlepší film tohoto tisíciletí, samozřejmě jen prozatím :) 100% Btw: 4.4.2020 proběhlo druhé shlédnutí a maximálně jsem si to užil. ()

Hartigan

Všem druhořadým hercům (kromě McConaugheyho) nasadíme obroučky a kvádra, abysme vypadali chytře, každých dvacet minut řekneme "píča", a zahrajeme si na poctivou anglickou gangsterku jako za starých časů Podfu(c)ků atd. Jenže jsem jim to ne moc zábavné divadlo ani na chviličku nežral. A to i přesto, že vlastně mám pro tento druh krimi/thrillerů s podtextem drog docela slabost. Ani jedna zapamatováníhodná scéna však vypovídá o špatném výsledku i na samotného ostříleného Ritchieho, který od RocknRolly pomalu míří do kopru a v současnosti už kopíruje pouze sám sebe za mlada, když ještě v žánru hýřil inovacemi na míle daleko. 6/10 ()

palmrus

Klasickej Guy v plné polní. Pokud jste fanoušky vtipného britského přízvuku tak vašim uším zcela jistě polahodí zvukové výkony Colina Farrella a Hugh Granta. Špička!! ()

gazogazo

Ritchie dospěl. Vykašlal se na čistě efektní sekvence a servíruje svůj příběhový standard. Zas bych to nepřeháněl s těma procentama, ale na 80 to je určitě. ()

FanKalEl

Po deviatich rokoch pán režisér Ritchie konečne natočil výborný film ktorý baví. Herecký casting? Trefa! McConaughey je poistka, no a Charlie Hunnam nám začína herecky dospievať, dokáže viac zaujať ked mu dáte slušnú rolu. Mimochodom prečo v prehľade filmu chýba žáner komédia? Ved som sa u tohto filmu viac nasmial než u nejak klasickej komédii. No ale celkovo, takéto skvelé krimi podobného rýdzu tu bolo naposledy asi v roku 2008 V Bruggách. Fakt, klobúk dole. Kebyže viac rozvinul postavy a malo by to väčšiu stopáž možno by to bolo 10/10, lenže mohlo by to byť viac unavujúce. Tak to je to dobré, áno chceme sequel! (90%) ()

Kingjiri

Gangsterky fakt nevyhledávám, ale zrovna Guy Ritchie je umí nakroutit tak stylově, že zaujmou snad každýho. Trochu mi vadilo přílišný skákání do příběhu ze strany "vypravěče", častý odbočky od hlavního příběhu (jakkoliv chápu, že pro účely pointy bylo lepší jistý informace říct až s odstupem času) nebo množství důležitejch postav, kvůli čemu občas nebylo uplně jednoduchý se v příběhu rychle orientovat. Menší prekombinovanost je sice zásadní výhradou ale zároveň jedinou. Jinak jsem byl totiž hodně spokojenej a to dokonce víc než jsem vůbec čekal. Taky se povedlo pěkně prolínat vážnější scény těma odlehčenějšíma, takže občasný střídání žánrů nepůsobilo vůbec rušivě. Čtvrtá hvězda za hlášky, stylovou filmařinu, herecký obsazení (btw. Hugh Grant si pořádně vychutnal svojí výraznější roli, kterou dostal po delší době) a soundtrack. ()

DAPDO

Ritchie se konečně vrátil k tomu, co mu šlo nejlíp. Hodnocení, příběh a obsazení dávalo velkou šanci, že po několika letech zkoušení a točení všeho možnýho se mi Guy zase trefil do černýho. První půlhodina je sice hodně ukecaná a já ztrácel koncentraci, ale vzpomněl jsem si, že u dřívějších pecek jako Podfuck, nebo Rocknrolla se dělo vlastně to samé. A bylo to i v tomhle případě - po té úvodní seznamovací skákané, kdy poznáte kdo je kdo a komu o co jde, se Gentlemani rozjedou v gangsterku, kde do sebe všechno zapadne, kde nic není jasný dopředu a kdy se chtě nechtě i musíte usmát při některých scénách a dialozích. McConaughey, Hunnam, Farrell i Grant dodali svým postavám neskutečnou šťávu a i díky nim je tenhle skvělej režisér zase zpátky, kde má být. ()

bararich8

Hodně zajímavě postavená a odvyprávěná krimi stylovka. Přidejte naprosto lahůdkové herecké obsazení a příběh bez hluchých míst a máme tu další pecku od Ritchieho. Na tohle se fakt vyplatí podívat. 5* ()

Kotletka

Absolutní MUST SEE pro všechny kouče, kteří mají pocit, že se jim tým občas vymyká z rukou a kteří by pro své svěřence udělali skoro všechno... :) ()

tomik99

Zpočátku jsem měl stejný pocit jako u filmu „Na nože“, kde jste vrženi do děje, jeden rychlý střih za druhým, mluví se asi o tuctu postav a vy nevíte, kdo je kdo. Dvacet třicet minut to člověku trvá, než se zorientuje, což je na mě poměrně dost. Na druhou stranu pak začne jízda, která skončí až s titulky. Pořádná gangsterka, kdy si chlapy mezi sebou vyřizují účty. Na to je radost pohledět a já se bavil královsky. Velký palec nahoru je rozhodně za výborné obsazení, kdy si to podle mě kradl pro sebe Colin Farrell, ale pochválit se musí i mladý Charlie Hunnam. Kromě toho zběsilého začátku nemám co vytknout. ()

Torgal

Ritchieho návrat ku koreňom do londýnskeho podsvetia. Namiesto drobných grázlikov po uši zapadnutých do sračiek snímaných v dravom strihu tu máme uhladených “gentlemanov” a omnoho pokojnejšie plynúci film. Dej je stále zamotaný (ale nie tak, že by bol problém sa v ňom vyznať) a graduje smerom k zábavnému a násilnému finále, aké máme u Ritchieho radi. Akurát teraz takmer úplne chýbajú nejaké nezabudnuteľné scény, ktorých bol taký Podfu(c)k plný. 8-/10 ()

dudunecek

Stylová prdel, kde Ritchie ukázal odkud přišel. Ať už to je reference na Tarantina, nebo meta komentář k vyprávění, tenhle pán ví jak vyprávět pořádnej chlapskej příběh, kde každá figurka vládne svému poli. Střelec Colin Farrell si to prostě dává v každém momentu, kůň Hugh Grant skáče od zápletce k zápletce, precizní věž Charlie Hunham se přímým a "gentlemanským" chováním povyšuje konečně do první ligy herců, a samozřejmě Král Matthew McConaughey panuje všem ostatním, i přesto že v první scéně "asi" dostane kulku do hlavy. Kadence vtipů, vypointované scény, barvité charaktery, prostředí toho zasraného Londýna, to vše připomíná nejlepší Ritchieho film "Sbal Prachy a Vypadni". Není to sice tak dobrý, ale na druhý místo se to stopro vejde. ()

Jajar

Klasický Guy Ritchie ve vrcholné formě. Gangsterka o britském drogovém bossovi, který chce prodat svoje marihuanové impérium. Spousta postav, rychlý střih, chytré zápletky, dobré pointy a skvělá herecká sestava. ()

Razzor_82

Gangsta star Ritchieho zase září! Tohle má sakra koule a vtip po Podfu(c)kářsku! Všechny hvězdy mají to své a excelují ostrými dialogy a svérázným humorem. Kurevsky skvělé a jeden z top filmů roku. 9/10 ()

AloeB

Ritchieho šílený rukopis od začátku až dokonce. Podobně rychlou filmařinu velmi kvituji a režisér ji zde ve svém typickém narativním postupu dovádí k dokonalosti. Scénář je velmi bohatý a krásně kooperuje s technickou podobou filmu. Výběr postav je zajímavý, herci parádní a dokonce i ten McConaughey se mi zde přes všechna očekávání (a mírnou nechuť vůči němu) líbil (a přesvědčil mě, že jako Walter v Temné věži by mohl být skutečně fantastický). Dalším překvapením byl Ritchieho dvorní herec Charlie Hunnam, jehož postava je napsaná neskutečně sympaticky. Přiteplený Hugh Grant mě bavil. Kdo mě nepřekvapil, byl Colin Farrell, protože od něj skvělou podívanou jednoduše očekávám. I přes všechny tyto superlativy jsem s maximálním hodnocením trochu váhal, neboť se obávám, že je film i na Ritchieho poměry krapet moc překombinovaný - i přesto, že normálně přijímám zahleděnost tvůrců do sebe sama (viz Tarantino). Ale nakonec hodnocení nesnížím, protože je mi sympatická autorská tvorba vlastního stylu a protože v Gentlemanech jako celku vidím potenciál. Navíc si film sám sobě naznačil sequel, tak uvidíme. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm