Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Praxis

Já tuhle pohádku žeru! Zvláštní atmosféra skal a kouzelné démonická Libuška Šafránková dělají z téhlé pohádky skvělou zábavu nejenom na Vánoce. ()

ivishka

No kde jsou ty časy kdy byl pan Pavel Trávníček takový kocour??Nenávratně pryč. Herectví Libuše Šafránkové se mi nikdy nezdálo dokonce ani v oblíbených třech oříšcích pro popeluchu. Tady zase hraje dvojroli která se skládá z dvojčat, princezen, které mi obě přijdou nanejvýš nesympatické. Pohádka v celku slušná a 3/5 má zasloužené, protože dnešní pohádková tvorba je uplně marná. ()

Lukrecie

Tuhle pohádku jsem jako dítě milovala a s radostí konstatuji, že se to v dospělém věku nezměnilo :). Líbily se mi dvojrole Trávníčka a Šafránkové i bloudění ve skalách, i když hudba byla tedy občas skutečně děsivá.... Také mě mrzí nízké hodnocení :(, ale asi prostě není pro každého, no. ()

Vojcl

Ponurá a hodně nepovedená pohádka, jejíž největší problém je, že vůbec není pohádková... Oproti dnešním "výtvorům" typu Kouzelný měšec nebo Pták Ohnivák to ještě jde, ale i tak si myslím, že máme v naší kinematografii lepší díla... ()

iolaos

nejlepsi ceska bajka na dobrou noc..... horrorovy feeling Demantovych skal, kamera ala centryfuga, rozhlyhajici se desiva echa,... slizoun travnicek..... z toho sem se v noci (cyklicky) pochcaval strachem..... 100% ()

Tony.cs

Má vůbec nejoblíbenější česká pohádka. Temná, atmosférická, hudebně pěkně podladěná, místy až depresivní...ale tak to má být, nakonec totiž všechno dopadne dobře a o to víc si vítězství nad temnými čarami Diamantových skal užijete, že jste předtím depresivně přihlíželi souboji sympatických herců. ()

blackrain

Nemám moc ráda tuhle pohádku. Je to tou zvláštní atmosférou, která z ní přímo sálá a kterou ještě umocňuje skalní labyrint. ()

topi

Třetí princ patří k těm ponuřejším pohádkám, které mě v dětství naháněly hrůzu. Dramatické scény ve skalách za doprovodu hromující hudby mě vždycky fascinovaly. Antonín Moskalyk mohl šáhnout na jakékoliv téma a vždycky z toho vykřesal bezvadnej výsledek. Třetího prince mám rád od malička a pokaždé když ho vidím, cítím temnotu a mrazivou atmosféru. Hudba Ivana Kurze je opravdu hrůzostrašná a hodně tomu dodává to zlo. Na Herzovu Pannu a netvora to sice nedosáhne, avšak svým obsahem a kvalitou zapůsobí rovněž. ()

Vědma

Po několika nových pohádkách, které jsem teď nedávno viděla musím tuto přehodnotit na plný počet bodů, Krásný příběh, poutavě natočený a dobře zahraný (ano i ten Trávníček tady byl jako Jaroslav úplně jiný než Jaromír.) ()

kajas

Libuška se mi do této dvojrole nikdy moc nehodila. Zvláštní pohádka bez typického humoru a záporných postav, všichni zúčastnění (až na Jaroslava) jsou pořád tak smrtelně vážní, najde se zde dost nelogičností, Bartoška byl trestuhodně nevyužitý... lepší průměr, který si asi jen tak neoblíbím. ()

Frenegonda

Jako dítě jsem se strachy schovával za křeslo... fakt... a scény ve skalách umocněné tou šílenou hudbou ... mi dělaly husí kůži. Krásná pohádka strašidelná ale dodneška moje snad nejoblíbenější. ()

Chrysopras

Pohádka se zvláštní, spíše temnou atmosférou, který jsem přicházel na chut o něco dýl než jiným českým klasikám. Osvěžující je LŠ v poněkud jiné úloze, než v drtivé většině své ostatní tvorby a překvapivě mi tu nevadí ani Trávníček :-) Rozhodně netuctová záležitost. ()

Eldrick

Škoda, že nenatočili porno verzi s Libuší Šafránkovou. Dokážu si ji představit součástí gangbang párty hned s několika princi najednou. Její rozkošný mrdavý kukuč k tomu nápadu úplně vybízí. Jedna z našich historicky nejkrásnějších hereček, která uměla zahrát nevinnou pannu i feministickou svini. ()

kinderman

Po mnoha mnoha letech jsem opět zhlédl od začátku do konce a docenil kvality pohádkového příběhu o třetím princi Jaroslavovi, který se neupínal na princeznu jako jeho bratři, celou dobu se dementně pochechtával (asi aby se zdůraznila jeho lehkomyslnost), kvůli klíči se neváhal vyspat s dvorní dámou a nakonec všechny zachránil. Včetně Jirky Bartošky, a to je nějakej řízek. ()

Katarine

Tak tuhle pohádku jsem snad ještě nikdy neviděla úplně celou v kuse. Ale něco na ní je. Např. příjemné prostředí Adršpašských skal a scény, které občas hraničí s hororem. Navíc opět skvělá Libuška Šafránková a tehdy ještě charismatický Pavel Trávníček dodali pohádce třešinku na dortu. Ovšem od Antonína Moskalyka znám i lepší počiny. ()

easaque

nostalgické +2* téhle pohádce jsem nikdy nepřišel na chuť a ani nevím proč. Obsazení není tak špatné, stejně i výprava, tak možná že by příběh mi přišel nějak víc strašidelný? - fakt nevím. Ale tenhle pocit se mi drží stále a proto to nižší hodnocení. Takže tentokrát Trávníček se Šafránkovou utřeli nos ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Dávám objektivní ****, i když tuto pohádku nemám moc rád. Připadá mi příliš temná a ponurá. Ale vím, že se hodně líbí ženám, asi i díky Pavlu Trávníčkovi, kterého já ale také příliš nemusím. Jako pohádka funguje, vše je jak má být, výprava je skvělá a exteriéry nádherné. A princ Jaroslav je pěkný proutník. ()

Lischai

Z meče ve skále jsem měl jako malý špatné sny. Každopádně tahle mnohoznačná, temná a významově trochu pochybná pohádka mi přirostla k srdci. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar