Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

Dogfish

Film není nijak zajímavý. Zápletka, že hledáme vraha šmejda, ale vlastně se hledáme vrah mladé Vietnamky. Trošku toporné dialogy Ha Thanh, lehce rasistický Novotný, který jako každý správný polda pije. 90minut je spíše poučných, jak se tady tato komunita chová. Záběry ze Sapy, je to tam fakt síla. Oni ale všichni neprodávají ve stánku. Stali se z nich také zahradníci a cukráři ... ()

bif

Dobrý námět kazí špatný herecký výkon Davida Novotného, který je otravný až za roh. Hudba je podprůměrná, tempo pomalé. Zůstává plus v podobě zmíměného námětu a talentované hlavní herečky. ()

DAPDO

Podle mě měla Miss Hanoi velkej potenciál, vražda ve vietnamské komunitě totiž není v českým prostředí vůbec špatnej nápad k natočení krimi. Ale. Těch ale v tomhle filmu je strašně moc...S Novotným jako s vyšetřovatelem problém nemám, jeho některý hlášky byly i povedený. Špetlíková jako policajtka ani omylem, i když i v tomhle případě se dají přimhouřit oči, protože u nás asi není jiná vietnamská herečka, co umí česky. Zbytek obsazení byl ale průser, nebyl tam nikdo, kdo by trochu zaujal, nic neříkající dialogy, špatnej scénář, prostě mi to připadalo jak kdybych se díval né na film na dvd, ale zapnul si krimi seriál někde na soukromé TV. Hodně tomu pomohlo, že jsem asi po dvaceti minutách začal tušit, jak to všechno dopadne, takže prostě průhledný jak hlasování v poslanecké sněmovně, kde už dopředu víte, jak to skončí. ()

phoenixer

Vietnamska detektivka vcetne ceske Yakuzi. Herecke vykony jsou i na ceskou produkci hodne podprumerne a verohodnost pribehu je tak na hrane. ()

horovska

Velmi dobrý scénář a skvělý David Novotný. Bohužel, všechno ostatní sráží dojem dolů. Střet mezi společenskými, rodinnými i obchodními vztahy mezi uzavřenou vietnamskou komunitou a vlastní prací mladé vietnamské kriminalistky je doveden do extrému. Myslím, že morálně plusové vyústění celého spletitého příběhu bylo na škodu. Není totiž absolutně uvěřitelné. ()

Hpatrik

Slušné české krimi. Díky začlenění do Vietnamské kultury je víceméně originalní, aktuální a svěží. Křížovi jsem jeho rádoby rasistické narážky ale nebaštil, připadalo mi to spíš jako pozérská snaha zachovat si tvář a nadhled ve světě kterému nerozumí, než jako rasismus. To ostatně dokládá jeho postupná náklonost k hlavní hrdince. ()

tranquill

"Vy si ty rasistický kecy snad vypisujete z novin. Nebo Vás napadají spontánně?" Vidím, že zdejší hodnocení je pouze průměrné, mne však tato kriminálka docela překvapila. David Novotný podal výborný výkon a na další severočeský mafiánský příběh z trochu jiného prostředí se rozhodně dalo dívat. ()

feryk

Jestli někomu stačí postavit detektivku na klišé o vietnamské komunitě, které používají možná malé děti ve škole a vložit je do úst policisty, který přehrává tak, že celý děj tím odsouvá do pozadí.. mně tedy ne. škoda předabovaných postav, ubírá to na autenticitě. ()

Urukhaj98

Už dost prosím. Vzkaz všem českým tvůrcům. Až budete mít zase někdy geniální nápad toho typu, že natočíte kriminálku, protože je jich u nás zřejmě málo, tak si v rámci rešerše alespoň přečtěte članek o fungování české policie na Wikipedii. Jak je vidno, i tohle bude totiž ke zlepšení stačit. 2/10 ()

Monggol

Celý čas čakám, kedy príde nejaký lapsus, nejaká blbosť, ktorá by filmu výrazne uškodila, ale nič ... asi budem vždy najprv pozerať film a až potom jeho hodnotenie na ČSFD :) Pravda je, že to celú dobu ťahali dobrými hereckými výkonmi Ha Thanh a Novotný. David Novotný klasika, to je čím ďalej tým lepší herec, ale Ha Thanh ma veľmi príjemne prekvapila. ()

Psycho.R

70% Film s neokoukaným námětem, které je velmi aktuální, neboť vietnamce považuje stále mnoho lidí za sluhy z večerek a podle toho se k nim chová. Bohužel, však není scénář tak dobrý, aby utáhl celý film na 4*. Největší plus je dle mého konec - 1) rozuzlení 2) vnitřní konflikt při rozhodnutí, co je správné a co je "správné v komunitě". ()

Likan7

Skvělý nápad! Dlouho se mi nezalíbil námět na kriminálku jako právě v Miss Hanoi. Vietnamská komunita je chtě nechtě naší součástí a tahle sonda do jejich životů a kultury mi přišla jako trefa do černýho. Je trochu škoda postavy Davida Novotného, už dlouho jsem neviděl v hlavní roli takovýho strašnýho debila jako právě kapitána Kříže. Dost mi to pak kazilo, z jinak solidní kriminálky, dojem. Body k dobru za skvělý konec! ()

rublik05

Český pokus o vážnější kriminálku, který tvůrcům z mého pohledu vyšel tak napůl. Ha Thanh Špetlíková i David Novotný hrají velmi dobře, obě role zvládli na výbornou, snad jen postava Davida Novotného mohla být napsána malinko přístupněji. Příběh zaujme především svým náhledem do vietnamské kultury u nás, líbila se mi ta kombinace, respektive ten kontrast mezi českou a vietnamskou kulturou. Dějová linka týkající se vraždy mi přišla místy zbytečně moc překombinovaná, na druhou stranu musím pochválit fungující atmosféru, film je překvapivě i celkem slušně natočený. Miss Hanoi beru jako takový neurážející průměr, potenciál měl určitě vyšší, mohlo to každopádně dopadnout mnohem hůř, na naše poměry ale docela fajn podívaná. 5/10. ()

FIAT 500

Stoprocentně minimálně zaznamenáníhodný film, i když na Viktorův předchozí film Raluca to v mých očích nemá. I tak mne ale Miss Hanoi dokázala zaujmout jako v poslední době (rozuměj zhruba rok) málokterý český nebo slovenský film. Už jen neokoukaným prostředím vietnamské komunity, která má jiná pravidla než si Čech dokáže představit. Bavila i postava kapitána Kříže, která je tak nějak normálně jízlivě rasistická, ale jen do chvíle, než by to bývalo bylo trapné. Problém filmu je, že jeho jakási středová část je strašně utahaná a pomalá a po úvodu, kde se pořád něco děje (líbila se mi třeba scéna "putování" Sapou), jsem si nejednou říkal, že je ta nebo ta scéna zbytečně dlouhá a možná i celkově zbytečná. Za následek to má to, že vyvrcholení přijde najednou bez nějakého předchozího gradování ve chvíli, kdy si říkáte, že ta scéna, co mu předchází, je vlastně jen další zbytečně natahovanou sekvencí. Stejně jako u snímku Raluca však dokáže překvapit konec, s nímž bude v průběhu promítání operovat asi málokdo. Ha Thanh Špetlíková v mých očích podává zajímavý výkon, možná až se trochu "vyhraje" půjde její hraní trochu víc nahoru. Mrzelo mne, že hlavní vietnamské mužské roli bylo při mluvení češtinou místy velmi špatně rozumět a část dialogů se tak alespoň pro mne ztratila v překladu. Celkově na 3,5*, tentokrát ale zaokrouhluju níž, i když nevylučuju, že po nějakém budoucím opětovném sledování zaokrouhlím nahoru. ()

sunfreedom

Přiznám se, že jsem od toho čekal víc. Přitom námět je to skvělý a určitě se z toho dalo vytřískat víc. Z toho, co mi vadilo nejvíc, bych uvedl dvě věci. Zaprvé, náhled do vietnamské komunity se nekoná. Někomu to možná přijde fajn, že se to tam tolik neřeší, protože by to zase mohlo sklouznout do druhého extrému, ale když už se o tom píše i v popisech filmu, čekal bych víc. Nicméně tohle je ještě v pohodě, za mnohem horší u krimi filmu považuji druhou věc... a to je rozuzlení. Film totiž končí jak podle šablony majora Zemana. Detektiv na nic v podstatě nepřijde a pachatel se přizná sám. První vražda se vyřeší zcela mimo děj filmu nálezem jednoho předmětu, po čemž následuje asi čtyřminutová sekvence, kde se celá věc uzavře. Kapitán Kříž pak ještě zatčenému řekne, proč to udělal. Geniální. Když už si myslíte, že horší to nebude, vyřeší se i druhá vražda. Během pěti minut, přiznáním pachatele, které kdyby se nestalo, vůbec vám to nepřijde divné. Prostě takové malé závěrečné WTF. Celkem to shazuje první tři čtvrtiny filmu. Chtělo by to znovu a lépe. ()

G04T

Klasická česká krimi akorát zasazena do vietnamské komunity u nás. Ha a Novotný hrají dobře ale konec jsem moc nepochopil. Nenapadlo by mě kdo je vrah ani za nic takže to má u mně plus ()

Ukrizku

Snaha ukázat kontrasty kulturní koexistence a zaujmout specifickým "humorným" rasistickým kontextem vyšla jen napůl. Opět to podstatné ukázaly trilery a pak už divák jen čeká, zda ho něco překvapí a ono nic. Několik zbytečných postav ve filmu působí chaoticky a ty detektivní detaily zase dělají z diváka blbce. Námět rozhodně poutavý, herecké duo přinejmenším zajímavé a otázka zdejší menšiny určitě záslužně položená. ()