Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

Sheelle

Tento díl by si zasloužil ještě o půl hvězdy více než první. Když pominu drobné nesrovnalosti, které v rámci dramatizace lze klidně přehlédnout, tak dokonalost sama. Zpracování, spád děje, kamera, vše super, nevšimla jsem si ničeho, co by bylo rušivé. Vše samozřejmě umocněno faktem, že jde o reálnou událost. V tomto dílu také slyšíme co nás mohlo čekat, podáno velmi přesvědčivě. ()

SimcaJB

Druhý díl pokračuje v zavedeném stylu (jak by ne, celý seriál natočil jeden režisér) a po prvním díle přinesl ještě další neradostnou situaci ve městě  Pripjať. Hlavní osoby z předchozího dílu jsou odsunuty na vedlejší kolej a hlavními hrdiny se stávají Legasov, Shcherbina a Khomyuk, jejíž herečtí představitelé své role dokáží zahrát co nejlépe jak to umí. 100 % ()

Nach

Ok, tak prvnímu dílu jsem dal výjimečných 100% s tím, že lepší to být nemůže. A ouha, je tu druhý díl a já mám z minule nastřeleného hodnocení dilema, jak podtrhnout dokonalost druhého dílu. ČSFD by zde pro tyto potřeby a jen pro Černobyl měla dát šestou hvězdu. Ať to třeba odůvodní mutací webu v důsledku radiace, to je mi jedno, ale v době, kdy celý svět (i já) žere Game of Thrones, se zde zrodilo světlo mezi seriály, které má kvalitou na to (a já doufám, že toho dosáhne), aby převzalo žezlo v kategorii "nejlepší seriál, který byl natočen", protože na co se tu dívám je k....a výborná rekonstrukce s minimem výmyslů (napočítal jsem zde jen dvě se zřícením helikoptéry k níž došlo až po půl roce od začátku shazování písku s borem a linkou Ulany Khomyukové). Prostě vše co jsem napsal k první epizodě platí i zde a pokud existuje kvalitní filmařina v nejryzejší podobě, nevidím jí ani tak u Hry o trůny, ale právě na tomto díle. Opět jasný plný počet! ()

warrenur

Nemci a niektore zapadne staty vraj mali ohlasene nevychadzat z domu, kym neprejde gro radioaktivneho mraku. Zatial co miliony nasich rodicov a nas deti sme normalne fungovali, zberajuc si svoju radiaciu, davajuc "zaklad" pre kvanta rakovinovych ochoreni a deformacii. A to len kvoli tomu, aby to nevrhlo zle svetlo na jednu mrzku ideologiu. Tvl..to je strasne. ()

Morb

Byl jsem napjatej od pvní do poslední sekundy. Ty poslední 3 vteřiny mě dostaly na hranici extáze, kde jsem myslel, že prasknu. SIlných momentů je tam ale víc. Objevuje se tam hodně nových postav a popravdě ty vedlejší z prvního dílu se dostávají až na třetí kolej, což mě trochu mrzí. Třeba se k nim vrátí nějaký z dalších dílů. Popravdě už moc nevím, co nového by měly nové díly ještě přinést. Navíc, když budou ještě tři. Nicméně z prvních dvou jsem nadšenej. ()

• Ulana Chomjuk (Emily Watson) přijíždí v noci do zóny bílým autobusem Moskvič 412IE-028. Jde o modernizovaný model vyráběný od konce 60. let z roku 1982. (Skalda1989)
  • V seriálu švédská atomová elektrárna Forsmark zachytí radiaci ještě před evakuací blízkého města Pripjať. Ve skutečnosti to bylo až poté, co již tamní obyvatelé město opustili. (Macik1982)