Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

meteleskublesku

jsem nadšenej /jestli člověk u tohohle tématu může vůbec použít to slovo/ ze všech vizuálně neošizenejch detailů. od techniky až po jmenné seznamy na bytových domech. perfektní. to totiž neskutečně utváří tu atmosféru, která by se dala krájet a prodávat./ale v olověnejch krabičkách/ ()

SimcaJB

Ještě poslední dva úterky, ale během tří epizod jsme se dozvěděli opravdu hodně o havárii, o obyčejných lidech, ale i o politické manipulativní moci, která hodně zatajovala a ničila obyčejné lidi. 100 % ()

KatInTheBox

Som strašne rada, že tvorcovia vychádzali hodně z knihy Svetlana Aleksijevič - Modlitba za Černobyl. Hlavne teda u príbehu hasiča a jeho ženy. Neviem či ho prerozpravajú celý, ale dúfam že áno, on totiž neskončil smrťou hasiča. Naviac v knihe kde ho rozprava dopodrobna sama Ljudmila je doslova a do pismena šokujúci. Strašne dlho som sa po jeho prečítaní nemohla spametat z toho čo si zažili. Silou sa vyrovnal asi len príbehu likvidátora, popísaného jeho ženou na konci tej samej knihy - tajne dúfam, že tento príbeh sa dostane do seriálu tiež aspoň v poslednej časti. Aj ked neviem, 5 dielov je málo, kludne by to znieslo i 20 dielov, tak šialené sú príbehy ľudí čo popisuje kniha a každý z nich by si zaslúžil aspoň zmienku. Inak seria 5 hviezdiciek, a doporučujem povinne pozrieť všetkých čo berú navštěvu Černobylu ako "zábavku" v rámci akčnej dovolenky... ()

Unlikelyhero

Není to jen o Černobylu, ale i o životě v bolševickém Rusku, který je pro náš myslím neuchopitelný, a to i přes naši komoušskou zkušenost. Havíři nasazení do akce jsou přízrační, utrpení v nemocnici děsivé ()

megacik

Tretia časť nedosiahla kvality fenomenálnej druhej časti, ale to sa dalo čakať. Nechce sa mi veľmi rozpisovať, s čím všetkým som nebol spokojný, na počiatku to však bolo určite Politbyro, kde boli zdôraznené hlavne vedecké kapacity, a ostatní členovia- politické monštrá(generáli, tajomník KGB) s obrovskou mocou tu hrajú akoby len vedľajšiu a pomocnú úlohu, ledva dostanú slovo.... proste, čakal som väčšiu prezentáciu moci v tomto seriáli. Možno som čakal aj viac filmovej akcie v okolí Černobyľu, nie iba suchú prezentáciu výsledkov v Moskve, ktorú aj tak všetci poznajú, lebo všetci vedia, ako to prebiehalo, práve z historických dokumentov. A kde je propaganda? V tejto časti ani náznak...nedalo sa asi toľko vecí vtesnať do tak krátkej časti, ale dúfal som..... Keď bude seriál ukončený, pozriem si to celé ešte raz, a možno zmením názor. ()

Jops

byl to super dil. Maskeri se tu fakt vyradili :) A ta posledni scena s michackou. Wow, fakt jsem si rikal ty voe, to je stejne drsny. Natoceny to je tak, ze se clovek do tech lidi vcítí a o to hur se mu pak spi. Bojim se, co prinese ctvrty a paty dil. ()

JsemPohodlny

Kde začít... na úvod se sluší pozdravit a jelikož je tohle můj první komentář na ČSFD, tak zdravím všechny fanoušky portálu o filmu. První díl Černobylu byl pro mě důvodem, proč jsem si zde aktivoval svůj účet s možností hodnocení. Naprosto mi vyrazil dech. Zažil jsem -doslova- na vlastní kůži prvomájový deštík v roce 1986, kdy jsme si dělali legraci, že na nás prší Černobyl. Oficiálně se toho tenkrát ještě moc nevědělo, zpráva se totiž mezi lidmi šířila díky jednotlivcům poslouchajícím Hlas nebo Svobodnou. Tento okamžik mě poznamenal víc než jsem si v té chvíli uvědomoval. Černobylská katastrofa mě postupně fascinovala. Četl jsem si o ní, viděl jsem pár dokumentárních filmů a do Pripjati jsem se chtěl podívat na vlastní oči. Než se tak stalo,objevil se tento výjimečný seriál z produkce HBO. První díl popisující průběh nehody mě vtáhnul do děje, ale vadily mi na něm docela podstatné nepřesnosti týkající se příčiny havárie. Doufal jsem, že se divák postupně bude dovídat, jaké skutečné důvody ji způsobily. Druhý díl mi přišel o chloupek horší než jednička… po tom hardcore popisujícím zkázu. Objasňování skutečných příčin katastrofy se začalo rozvíjet v tomto třetím dílu a já oceňuji přístup tvůrců. Seriál není dokumentem v pravém slova smyslu a ačkoli jsou i herci vybráni tak, aby se vizuálně podobali původním 'aktérům', jsou přidané i zcela smyšlené postavy. Vadí to? Podle mě vůbec ne, protože dát prostor všem zúčastněným prostě v pěti dílech ani není možné. Vsuvka s horníky, kteří nazí kopou tunel pod roztékající se reaktor, je geniální. Krásně je vykreslená beznaděj a odevzdanost systému, proti němuž nemá jednotlivec šanci. Za mě jednoznačně seriál roku. ()

borboleta

Po každém díle je mi trochu fyzicky špatně, a po téhle epizodě jsem se dokonce během noci budila a kontrolovala stav kůže mého spícího přítele. Děsivé. A taky brutálně dobré. ()