Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

mira007

Asi nejslabší díl - smyšlená postava běloruské vědkyně , která zosobňuje všechny vědce, kteří pátrali po příčinách výbuchu je nevěrohodná ( stihne toho nějak moc a je ve všech koutech SSSR ) a pacienti rozpadající se pod silou radioaktivity jsem málem nedal, nejslabší je scéna s horníky, kteří to "nandají" ministrovi ( to by je v SSSR spíš postříleli a našli další jinde ). Závěr už šlape jak má. ()

Gulde

Tahle epizoda trochu ztratila "drajv" těch předchozích, ale to už je spíše povahou událostí samotných, než scénářem seriálu. Na druhou stranu naturálnost graduje a závěrečné minuty epizody mně nakonec nenechaly na vážkách. ()

squawk

Na pacienty nebyl zrovna hezký pohled, čest maskérům. Hlavní fyzik se stále chová "na přes držku", ale v tomto díle to alespoň nebylo rušivé.Takže si divák může užívat stísněné atmosféry. ()

LachtanShows

Na takovýhle seriál celý svět čekal. Oprávněné hodnocení, je hrůza, jaké ta exploze měla fatální důsledky. A jak se okolí rozpadalo pod rukama i těm, kteří vírou a přesvědčením vedli tak gigantický národ. ()

Mlle

Celosvětové nadšení nesdílím. Vidím průměrný snímek, jenž se snaží vyvolat paniku i tam, kde není, a zdramatizovat i to, co je chladné jako permafrost. Obzvláště mi vadí příliš mnoho fiktivních detailů za účelem dramatizace. Druhý díl dosáhl velmi slušné úrovně, jinak seriál zatím proplouvá mezi hollywoodskou megalomainzací a novodobými pseudoartovými trendy, kterým dominuje atmosféra na úkor děje. Celkově až doposud průměrný dojem, ale na další díly se ráda podívám. ()

Ivua

Neskutočne autenticky stvárnené... jednoznačne seriál, ktorý nie je možné len tak vyhnať z hlavy a som rada, že niečo takéto vzniklo a že sa odokrývajú zabudnuté mená ľudí, ktorí sa (ne)dobrovoľne obetovali, aby zachránili budúcnosť. Klobúk dole aj pred maskérmi, po dlhej dobe som videla niečo (scény s umierajúcimi) na čo som mala problém sa pozerať. ()

Luk Skywalker

Účinky radiace na člověka se můžou podruhé (dříve svržení jaderných zbraní v Japonsku) ověřit v praxi. Natočeno je to vskutku působivě. Akorát mě překvapuje jak někteří zázračně přežijí či odolají účinkům ionizujícího záření. ()

gemi

Vyšetřování pokračuje, stejně jako sanační práce. Rozhodně dobré, ale má to klesající tendenci. První díl jasná pětka, druhý mezi čtyři a pět a toto je čtyřka. ()

Franche

Je mi asi úplně jedno, jestli je to celé 100% pravdivé (jakože věřím tomu, že ano). Jen ať tomu trochu přidají, možná lidé konečně pochopí, že některé věci prostě nejsou legrace. Osobně vnímám jako nejsilnější scény s horníky. Pravda, nepravda? Kdo by ten tunel jinak vykopal ... ()

topi80

Třetí díl už ztratil působivost prvních dvou, přesto obsahuje spoustu parádních dialogů (k nejlepším patří ty hornické). I když chápu, že tvůrci z toho nechtěli dělat naturalistickou podívanou, přesto si myslím, že radiací zničená těla v nemocnici by si zasloužila ještě o něco více prostoru. Horší je, že se nám začíná trochu ztrácet příběh. ()